مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

وقت سفارت کانادا

خلاصه مقاله : مهم ترین مرحله در دریافت ویزا همان قدم اول یعنی گرفتن وقت سفارت است. برای گرفتن وقت سفارت کشورهایی که متقاضی های زیادی دارند ممکن است گرفتن وقت سفارت مشکل باشد. در برخی مواردممکن است وقتی که سفارت در اختیار شما قرار می دهد با برنامه های شما سازگار نباشد و ممکن است شما مجبور شوید از سفر خود صرف نظر کنید.
وقت سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا

فهرست مقاله
وقت سفارت کانادا
وقت سفارت کانادا

اگر نیاز به گرفتن وقت سفارت  برای مهاجرت به کانادا و سفر به این کشور را دارید و قصد دارید برای گرفتن وقت سفارت کانادا اقدام کنید مطالب زیر میتواند به شما کمک کنید. انسان همیشه به سفر و دیدن مناطق جدید علاقه داشته است. با پیشرفت کشورها و مرزکشی بین آنها مسافرت به کشور های دیگر شکل دیگری پیدا کرد و شما باید برای رفتن به کشوری از سفارت آن کشور در کشور خودتان اجازه ی ورود بگیرید. این اجازه ی ورود ویزا نام دارد.

 

اخذ ویزا

گرفتن ویزا به این سادگی نیست و چندین مرحله باید طی شود تا بتوانید ویزای کشوری را بگیرید. ابتدا باید برای مصاحبه در سفارت کشور مورد نظر وقت بگیرید. زمانی که این کار را انجام دادید باید به سفارت در وقت تعیین شده مراجعه کرده، مدارک مربوطه را ارائه دهید و پس از انجام مصاحبه ویزای خود را در صورت موافقت سفارت دریافت کنید.

مهم ترین مرحله در دریافت ویزا همان قدم اول یعنی گرفتن وقت سفارت است. برای گرفتن وقت سفارت کشورهایی که متقاضی های زیادی دارند ممکن است گرفتن وقت سفارت مشکل باشد. در برخی مواردممکن است وقتی که سفارت در اختیار شما قرار می دهد با برنامه های شما سازگار نباشد و ممکن است شما مجبور شوید از سفر خود صرف نظر کنید.

بدلیل تحریم های کشور های غربی برخی از این کشورها سفارت خود را در ایران تعطیل کرده اند.

متاسفانه کانادا نیز یکی از این کشورهاست و سفارت این کشور از سال ۹۱ به کار خود در تهران پایان داد. اما این بدین معنا نیست که نمی توان از ایران به این کشور سفر کرد. کانادا کلیه ی کارهای مربوط به ویزای سفارت خود را به سفارت خود در آنکارا انتقال داده است و شما می توانید ویزای خود را از این سفارت دریافت کنید.

اما همانطور که می دانید گرفتن وقت سفارت کشورهایی که متقاضی های زیادی دارند مشکل است. کانادا نیز یکی از این کشور هاست و گرفتن وقت سفارت آن برای کسانی که قصد دارند به این کشور سفر کنند بسیار سخت است.

 

دلایل سفر به کانادا

ابتدا باید هدف خود را از سفر به کانادا مشخص کنید. در ادامه به بیان ویژگی هایی از کانادا می پردازیم تا شما را در انتخاب خود راهنمایی کنیم.

 

وقت سفارت کانادا: ویزای توریستی

وقت سفارت کانادا
وقت سفارت کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره ی آمریکای شمالی است. از شمال آمریکا تا قسمت پایینی قطب شمال کشیده شده است. پایتخت کشور کانادا شهر اوتاوا است. اوتاوا در سال ۲۰۱۴ حدودا ۹۴۷,۰۳۱ نفر جمعیت داشت. شهر اتاوا بدلیل داشتن ساختمان هایی مثل موزه ی جنگ کانادا، موزه ی تاریخ کانادا، نمایشگاه ملی کانادا و ساختمان مجلس قانون گذاری کانادا هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب می کند.

شهر های مهم دیگر کانادا کبک، مونترال وتورنتو نیز جاذبه های مخصوص خود را دارند. به عقیده ی اکثر مردم، فرانسوی رمانتیک ترین زبان دنیاست. کانادا کشوری دو زبانه است و مردم آن به دو زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می کنند و خوب مسلما فرهنگ کانادا نیز ترکیبی از هر دو فرهنگ آمریکایی و فرانسوی است ولی در عین حال متفاوت نیز می باشد. توریست هایی که به کشور کانادا سفر می کنند می توانند اوقات به یاد ماندنی را در فضای جامعه و فرهنگ کانادا داشته باشند.

باری مطالعه در زمینه ی ویزای توریستی کانادا به مقاله ی ویزای توریستی کانادا مراجعه کنید.

کانادا

با شنیدن کلمه ی “غرب وحشی” ممکن است فکر کنید کانادا نیز دارای گذشته ای پر از آشوب داشته است. اما کانادا برخلاف همسایه ی جنوبی خود یعنی آمریکا بسیار صلح طلب بوده است. در دورانی که آمریکا به عنوان غرب وحشی مشهور بود و قانون مداری حرفی برای گفتن در جامعه ی آمریکا نداشت، در کانادا پلیس هایی با یونیفرم های قرمز و تمیز که بسیار معروف نیز بود تنها جنبه ی تشریفاتی داشتند و نیازی به خشونت نبود. مردم کانادا همیشه صلح طلب بوده و بجز چند جنگ داخلی کوچک جنگ های دیگری نداشته اند. همین ویژگی ها باعث شده است که هرساله مردم زیادی از ابتدای تشکیل این کشور برای اقامت دائم به آن مهاجرت کنند.

آب و هوای کانادا

آب و هوای کانادا یکی از بهترین آب و هوای دنیاست. گرچه شمال کانادا قطب شمال است اما با پدیده ی گرمایش جهانی، کانادا به عنوان کشوری ایده آل برای زندگی در نظر گرفته می شود. کانادا بخاطر داشتن طبیعتی بسیار زیبا معروف است.

اگر به پرچم کانادا دقت کرده باشید علامت برگ درخت افرا را می بینید. کانادا به دلیل داشتن درخت های افرا معروف است و این درخت را نماد خود می داند. در زمستان سرتاسر کانادا پوشیده از برف می شود و ورزش های زمستانی مانند هاکی و اسکی یکی از جاذبه های توریستی کانادا است.

در بهار و تابستان نیز مناظر جنگل های افرا در کانادا یکی از خیره کننده ترین مناظر را ایجاد می کنند. در بسیاری از کشور های دنیا که روزگاری مناظر طبیعی زیادی داشتند با افزایش جمعیت و شهر سازی دست به تخریب طبیعت زدند و درصد زیادی از طبیعت خود را نابود کردند.

اما کانادا هرگز این کار را نکرد و مردم بجای نابود کردن طبیعت برای فراهم کردن مکان زندگی برای خود سعی کردند در طبیعت زندگی کنند. به هر حال کانادا یکی از بهترین کشورهایی است که می توانید برای گردشگری انتخاب کنید. متخصصین ما در آوات شما را از اولین مرحله ی سفر یعنی گرفتن وقت سفارت تا بازگشت به کشور به شما مشاوره می دهند. کافیست  با ما تماس بگیرید.

 

وقت سفارت کانادا:ویزای تحصیلی

بسیاری از دانشجویان و حتی دانش آموزانی به دلایل مختلف مانند امکانات تحصیلی بهتر، تصمیم می گیرند برای تحصیل یا ادامه ی تحصیل به کشور های خارجی بروند. یکی از گزینه های بسیار محبوب برای تحصیل کانادا است.

کانادا رتبه ی نهم را از میزان کیفیت تحصیلات دارد. اما امکاناتی که برای محصلان در این کشور فراهم شده است و سیاست هایی که اتخاذ شده اند باعث می شود هر محصلی شیفته ی تحصیل در این کشور شود. پروسه ی پذیرش دانش آموز و دانشجو در کانادا از بیرون، نسبت به سایر کشور ها مانند آمریکا یکی از آسان ترین پروسه ها است. کانادا سیاست چندفرهنگی را در سیستم آموزشی خود اتخاذ کرده است.

در این سیاست همه ی فرهنگ ها و پیشینه های قومی قابل احترام شناخته شده و وزارت آموزش و پرورش کانادا سعی می کند همه ی دانش آموزان پیشینه ی خود را حفظ کند و برای تصدی پست های بالارتبه ی کشور، نیز نیازی به کانادایی اصیل بودن ندارد. این سیاست باعث شده است آموزش عالی این کشور طرفداران زیادی داشته باشد و سالانه ۲۰۰,۰۰۰ نفر برای تحصیل به کانادا سفر کنند.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی ویزای تحصیلی کانادا + مراحل دریافت و شرایط مراجعه کنید.

اگر می خواهید برای تحصیلات عالی به کانادا بروید باید ویزای تحصیلی این کشور را تهیه کنید. برای ویزای تحصیلی که نسبت به ویزای توریستی تهیه ی کردن آن و گرفتن وقت سفارت کانادا برای آن سخت تر است نیاز به مشاوره خواهید داشت تا بتوانید با پروسه ی ویزای تحصیلی آشنا شوید، مشاوران و متخصصان ما برای راهنمایی شما آماده هستند. در ادامه به معرفی چند دانشگاه برتر کانادا خواهیم پرداخت:

چند دانشگاه برتر کانادا

دانشگاه تورنتو :

این دانشگاه که در سال ۱۸۲۷میلادی در شهر تورنتو ساخته شده است. همانند شهری که در آن قرار دارد برای فرهنگ ها و پیشینه های تاریخی ارزش بسیار زیادی قائل است. حدود ۶۰,۰۰۰ محصل در این دانشگاه در رشته های مربوط به تجارت. دارویی، آموزش، مهندسی و بسیاری از رشته های دیگر مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه بدلیل پرورش رهبران جامعه ی کانادا شهرت خاصی دارد و تاکنون ۵ تن از نخست وزیران کانادا از دانشجویان این دانشگاه بوده اند. این دانشگاه دو مرکز در تورنتو دارد و یکی از بخش های آن در مرکز شهر تورنتو قرار دارد. در زمینه ی فضای سبز و معماری تاریخی با دانشگاه های کمبریج و آکسفورد ارتباط دارد.

دانشجویان خارجی این دانشگاه از بین ۱۶۰ کشور دنیا هستند. این دانشگاه بدلیل داشتن همکاری با سایر دانشگاه های برتر دنیا به یکی از مدعیان هدایت فکری جهانی تبدیل شده است. ما در آوات به کم راضی نمی شویم و همیشه دوست داریم متقاضیان ما بهترین ها را داشته باشند. چرا که خود را لایق بهترین مشتری ها می دانیم. متخصصین ما می توانند برای ویزای تحصیلی شما وقت سفارت را بگیرند و شما را یک قدم به اهدافتان نزدیک تر کنند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا :

این دانشگاه در سال ۱۸۰۲ میلادی در زمینی به مساحت تقریبا  ۱٫۷۵ کیلومتر مربع ساخته شده است. این دانشگاه که یکی از برترین دانشگاه های کانادا ودنیا است بیش از ۱۸۰,۰۰۰ نفر از ۱۲۰ کشور دنیا فارغ التحصیل دارد.

در کانادا این دانشگاه را به عنوان دانشگاهی تحقیقاتی می شناسند و یکی از بهترین دانشگاه های دنیا در تحقیقات علمی است. همه ی دانشگاه های کانادا بدلیل سیاست باز کانادا در برابر مهاجران، تعداد زیادی دانشجوی خارجی دارند. بریتیش کلمبیا نیز یکی از همین دانشگاه ها می باشد. بریتیش کلمبیا در بین ۲۰ دانشگاه برتر تحقیقاتی دنیا قرار دارد. و رتبه ی بیستم را در بین همه ی دانشگاه های جهان را دارد. اگر می خواهید در این دانشگاه تحصیل کنید و ویزای تحصیلی نیاز دارید ما برای گرفتن وقت سفارت کانادا برای شما آماده هستیم.

جذب دانشجو

همانطور که گفتیم کانادا به جذب مهاجران علاقه ی زیادی دارد زیرا نسبت به وسعت خود جمعیت زیادی ندارد. یکی از روش های این کار جذب دانشجو است. دانشگاه های کانادا نیز به جذب دانشجویان خارجی علاقه ی زیادی دارند و کار شما برای رفتن به کاناد جهت تحصیل چندان مشکل نیست ولی این برای زمانی صدق می کند که شما ویزای خود را گرفته باشید.

شما باید در ابتدا وقت سفارت را برای مصاحبه بگیرید، بدلیل اینکه افراد زیادی تقاضای ویزای تحصیلاتی دارند گرفتن وقت سفارت برای ویزای تحصیلی مشکل است، همچنین شیوه ی هماهنگی با سفارت نیز به گونه ای که بتوانید سریع ترین و بهترین وقت سفارت را برای خود بگیرید شیوه ی خاصی است و عده زیادی برای کسب راهنمایی و یا سپردن کار اخذ وقت سفارت به ما مراجعه می کنند، چرا شمایکی ازاین افراد نباشید؟

 

وقت سفارت کانادا: تجاری

کانادا با داشتن روابط بسیار خوب دیپلماتیک و صادرات به بسیاری از کشور های دنیا دهمین اقتصاد برتر دنیاست. تولید ناخالص داخلی کانادا تنها در سال ۲۰۱۶ معادل ۴۲ میلیون دلار آمریکا بوده است.

اقتصاد این کشور را نمی توان به بخش خاصی اختصاص داد. چرا که در بیشتر صنایع مانند اتومبیل سازی، هواپیما، خدمات و بسیاری از صنایع دیگر حرفی برای گفتن دارند . کسی که برای تجارت به این کشور سفر می کند. مطمئنا در کار خود موفق خواهد بود. برای سفر تجاری باید ویزای تجاری را کسب کنید. برای گرفتن وقت سفارت کانادا برای ویزای تجاری بهتر است از آوات کمک بگیرید. تا بتوانید در مدت زمانی کم و بسیار مطمئن وقت مصاحبه را از سفارت کانادا دریافت کنید.

با مواردی که بیان شد دیگر باید بدانید که به چه دلیلی می خواهید به کانادا سفر کنید. اگر نمی دانید نام ویزایی که باید برای آن وقت بگیرید چیست می توانید در ادامه ی مطلب ببینید:

 

انواع ویزای کانادا

ویزای گردشگری

این ویزا صرفا جهت گردشگری ارائه می شود. شما با داشتن این ویزا فقط می توانید در کانادا به عنوان یک توریست فعالیت کنید. اگر می خواهید فعالیت های دیگری نیز داشته باشید و یا اقامت خود را بیشتر کنید می توانید برای گرفتن ویزا های دیگر نیز اقدم کنید. کانادا سالانه ۱۸ میلیون توریست را به خود جذب می کند. مسلما با داشتن چنین میزان گردشگر، گرفتن وقت سفارت برای سفر به این کشور یکی از مشکل ترین کارهای سفر است. اما آوات با بسیاری از موسسه ی های دیگر تفاوت دارد و آن این است که ما هم گرفتن وقت سفارت را پایین آورده ایم و هم وقت سفارت کاملا تضمینی خواهد بود. برخی از موسسه ها برای گرفتن زودتر ویزا، وقت سفارت را برای ویزاهای دیگری رزرو می کنند که این کار باعث می شود شخص نتواند از مرحله ی مصاحبه عبور کند. اما آوات از ابتدای سفر تا پایان آن همراه شماست تا در رابطه با امور حقوقی شما مشاوره بدهد.

ویزای تحصیلی

وقت سفارت کانادا
وقت سفارت کانادا

با مواردی که درباره ی سطح علمی کانادا بیان شد؛ شکی نیست که کانادا مقصد سفر بسیاری از محصلان است. برای گرفتن وقت سفارت کانادا جهت امور تحصیلی باید با احتیاط بیشتری عمل کنید. درست است که کانادا علاقه ی زیادی برای جذب افراد از کشور های دیگر را دارد. اما از بین تمام افرادی که قصد اقامت در کانادا دارند عده ای را انتخاب می کند که برای کانادا سودمندتر باشند. برای اینکه بتوانید این کار را برای خود آسان کنید می توانید با مشاور های ما تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید. می توانید گرفتن وقت سفارت را به ما واگذار کنید و خودتان به دنبال تامین مدارک برای مصاحبه باشید.

 

ویزای اجازه ی کار

شما برای اینکه بتوانید در کانادا اقامت دائم داشته باشید باید مدتی را در کانادا تجربه کسب کنید. این تجربه می تواند با شرکت در دوره های مخصوص Canadian Experience Class اندوخته شود. اما در ابتدا باید برای مدتی در کانادا بمانید تا بتوانید اقامت دائم کانادا را کسب کنید. برای اینکه بتوانید بدون مشکل خاصی در کانادا بمانید تا پس از مدتی برای اقامت دائم اقدام کنید نیاز به ویزای اجازه ی کار دارید. آوات می تواند در گرفتن وقت سفارت برای ویزای اجازه ی کار به شما کمک کند.

تلاش ما در این مطلب بر این بود که بتوانیم به شما کمک کنیم. تا هم نوع سفر خود و هم نوع ویزای خود را مشخص کنید. اگر هرگونه سوالی درباره ی گرفتن وقت سفارت داشتید می توانید با مشاور های ما تماس بگیرید.

برخی می گویند زمانی که کیفیت بالا برود کمیت پایین می آید و یا بالعکس. اما آوات تنها موسسه ای است که هم کیفیت را رعایت می کند هم کمیت را. شما می توانید برای گرفتن وقت سفارت برای هر عنوان ویزایی با ما تماس بگیرید. تا ما هماهنگی های لازم را با سفارت کانادا انجام دهیم.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

سوال های متداول وقت سفارت کانادا

🙋‍♀️1.صدور ویزای دانشجویی کانادا چه مدت زمان میبرد؟

  • مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا بین هشت یا نه هفته می‌باشد. که در این زمان شما باید خود را برای جواب سفارت آماده نمایید. در صورت تائید و صدور ویزا نیز شما باید مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا را تکمیل کرده و سپس با رزرو بلیط به این کشور سفر نمایید. اما اگر با درخواست ویزا مخالفت شود در نامه‌ای که برای شما ارسال می‌گردد علت رد ویزا مطرح می‌گردد.

🙋‍♀️2.بدون مدرک زبان میتوان برای ویزای کاری کانادا اقدام کرد؟

  • خیر . یکی از شرایط کار در کانادا ارائه ی مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی است که امتیاز خوبی هم دارد.

🙋‍♀️3.هزینه ی دریافت ویزای تحصیلی چه میزان است؟

  • هزینه ی صدور ویزا چیزی حدود 150 دلار است. که البته مبلغی کمتراز 400 دلار بابت سایر امور از شما دریافت خواهد شد. این مبلغ ها ممکن است متغییر باشد.

🙋‍♀️4.برای دریافت ویزای کاری کانادا محدودیت سنی وجود دارد؟

  • بیشترین امتیاز را برای دریافت ویزای کاری افرادی کسب میکنند. که در بازه ی سنی 18 تا 35 سال باشند.  هر سن امتیاز متفاوتی دارد

🙋‍♀️5.پس از چه مدت کار در کانادا میتوان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد؟

  • یکی از مزیت های کار درکانادا این است که به محض ورود به این کشور برای کار, اقامت دائم این کشور به شما تعلق میگیرد.

🙋‍♀️6.مهاجرت کاری به کانادا از طریق برنامه های استانی به چه صورت است؟

  • در این نوع مهاجرت دو روش موجود است. یک روش از راه غیراکسپرس اینتری و دیگری اقدام از طریق اکسپرس اینتری استانی است. در کانادا استان‌هایی وجود دارند که در لیست استان‌های مهاجرپذیر هستند که استان البرت. استان مانیتو، استان بریتیش کلمبیا، استان نیوبرانزوئیک و استان نیوفالند ولابرادور از مهم‌ترین این استانها هستند.

🙋‍♀️7.جاب آفر به چه معناست؟

  • داشتن یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی و سپس اقدام برای مهاجرت کاری را جاب آفر میگویند.

🙋‍♀️8.آیا تحصیل در کانادا رایگان است؟

  • تحصیل در دانشگاه های کانادا رایگان نیست. اما میتوانید با داشتن نمرات خوب و سابقه ی تحصیلی عالی بورسیه دریافت کنید.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات