مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

هلند

فهرست مقاله
هلند
هلند

کشور هلند در شمال غربی اروپا و یکی از کشورهای کوچک در جهان است. پایتخت این کشور کوچک شهر آمستردام می باشد.بدلیل جلوگیری از تمرکز در شهر آمستردام، بسیاری از وزارت خانه ها و سفارت خانه ها به شهر لاهه منتقل شده اند.

کشور هلند دارای جمعیتی در حدود ۱۶٫۵ میلیون نفر است که اکثریت آنها مسیحی پروتستان هستند و حدود یک میلیون نفر از آنها را مسلمانان تشکیل می دهند. هلند بخش اروپایی و اصلی پادشاهی هلند به حساب می آید که چند جزیره را در آمریکای مرکزی نیز شامل می شود.

هلند از غرب و از طریق دریا با بریتانیا، از شرق با آلمان و از جنوب با بلژیک همسایه  است.در این کشور بزرگترین بندر اروپا از نظر مساحت و تعداد اسکله های موجود در آن به نام « روتردام » قرار دارد.کشور هلند یکی از مناطق پست در جهان به شمار میرود و نام این کشور نیز بر همین اساس انتخاب شده است. نام کشور مذکور به هلندی: dNederlan که تلفظ آن بدین شکل است: نِیدِرلانت، می باشد.

اسم این کشور به معنای سرزمین پست می باشد که با توجه به ارتفاع پایین این کشور از سطح دریا انتخاب شده است.حدود نیمی از خاک این کشور ارتفاع کمتر از یک متر از سطح دریا دارد. حدود ۲۵ درصد از خاک هلند نیز ارتفاعی پایین تر از سطح دریا دارد. همین امر سبب شده به نیدرلانت نامگذاری شود.

واژه هلند که در زبان فارسی و حتی انگلیسی و عربی و دیگر زبانها نیز استفاده می شود یک نام قدیمی از این سرزمین است که به معنای سرزمین چوب می باشد. هلند Holland یک کلمه گرفته شده از هلندی میانه است که به صورت Holtland نوشته می شده است. Holtland به معنای سرزمین چوب است.

 

اقتصاد کشور هلند

اقتصاد کشور هلند یکی از اقتصادهای پویا و قدرتمند در اروپا به حساب می آید. اقتصاد این کشور بر پایه کشاورزی بنا نهاده شده است. بیشترین تولیدات این کشور را محصولات کشاورزی تشکیل می دهد.

البته تولید و پروش گل یکی از پایه های اصلی اقتصاد کشور هلند محسوب می شود. هلند بزرگترین پرورش دهنده گل در جهان محسوب می شود.با اینکه کشور آمریکا یکی از بازارهای اصلی کشور هلند به حساب می آید اما کشورهای اروپایی مهم ترین شرکای تجاری این کشور محسوب می شوند.

اقتصاد کشور هلند فقط متکی بر کشاورزی نیست. در بانکداری و تجارت و همچنین زمینه های نفت و گاز هم می توان سهم خوبی را برای این کشور در سطح جهان قائل بود. به طور نمونه بیش از ۵۰ درصد از سهام شرکت نفتی – گازی شل به کشور مذکور تعلق دارد. قسمت هلندی شرکت نفتی – گازی شل به “داچ شل” معروف است.

شرکت داچ شل در ایران نیز فعالیت هایی در زمینه نفت و گاز دارد. کشور هلند نیز دارای ذخایری نظیر گاز طبیعی است که بخشی از آن را صادر می کند.  علاوه بر زمینه های مذکور، کشور هلند در زمینه صنایع شیمیایی و کشتی سازی دارای فعالیت های گسترده ای است. از بزرگترین شرکت های هلند می توان فیلیپس، هاینکن، آکزونوبل و … را نام برد.واحد پول کشور هلند یورو می باشد.

  

زبان مردم کشور هلند

فرهنگ و زبان مردم هلند یکی از غنی ترین ها در جهان به شمار می آید. زبان رسمی مردم هلند، هلندی است. زبان هلندی از شاخه های زبان ژرمنی محسوب شده و به همین دلیل بسیار به زبان آلمانی نزدیک است. البته از زبان فرانسوی نیز واژه هایی وارد این زبان شده که مربوط به زمان تسلط فرانسه به این کشور بوده است.

موارد جالبی که در مورد زبان مردم هلند وجود دارد این است که آنها علاقه زیادی به فراگیری زبان های دیگر دارند به همین دلیل بیش از ۹۱ درصد مردم این کشور می توانند به زبان انگلیسی تکلم کنند. علاوه بر انگلیسی زبان آلمانی هم دارای طرفداران زیادی است به گونه ای که ۷۱ درصد مردم به این زبان تسلط دارند. زبان فرانسوی با ۲۵ درصد و اسپانیایی با ۵ درصد در جایگاه های بعدی قرار دارند.

بدین ترتیب می توان گفت اگر به زبان انگلیسی، آلمانی و یا حتی فرانسوی آشنایی داشته باشید می توانید در این کشور زیبا به راحتی زندگی کنید.

 

مهاجرت به کشور هلند

مهاجرت، مساله ای است که این روزها، ذهن افراد زیادی را به خود مشغول ساخته است و یافتن مقصدی ایده آل برای مهاجرت و ادامه ی زندگی در آن، از مهم ترین دغدغه هایی است که تمامی داوطلبین مهاجرت را به چالش کشیده است.

کشور هلند، از جمله کشورهایی است که از شرایط کار، تحصیل و زندگی، در سطح بالایی بهره می برد و تمامی این مسائل باعث شده اند تا این کشور اروپایی مورد توجه مهاجران زیادی از سراسر دنیا قرار گیرد و افراد همواره به دنبال آسان ترین، ایمن تری و کم هزینه ترین راه برای مهاجرت به هلند و اخذ ویزای دائم در آن باشند و در این راه پر فراز و نشیب، از هیچ تلاش و زحمتی فروگذار ننمایند.

 

بررسی راه های مهاجرت به کشور هلند

مهاجرت به هر کشوری، به دو صورت قانونی و غیر قانونی صورت می گیرد که البته راه های قانونی همواره از امنیت بیشتری برخوردار هستند و به تمامی افراد توصیه می شود تا اگر قصد مهاجرت به کشوری را دارند، به دنبال اخذ ویزای قانونی آن کشور بوده و هرگز دست به راه های غیر قانونی و قاچاقی که بستر بسیاری از حوادث و خطرات جبران ناپذیر هستند، نزنند.

از میان راه های قانونی مهاجرت به کشور هلند می توان، به سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور، دریافت دعوت نامه از کارفرما و تحصیل در کشور هلند اشاره کرد که در ادامه به شرح مفصل هر یک از این راه ها خواهیم پرداخت و شما را با اطلاعات مفیدی درباره ی هر یک، آشنا خواهیم نمود.

 

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور

سرمایه گذاری و کارآفرینی در کشور هلند، از جمله راه های قانونی مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت دائم آن می باشد که مورد توجه صاحبان سرمایه قرار گرفته و راه مهاجرت را برایشان هموار تر می نماید.

این راه مهاجرت تنها مختص به ثروتمندان است و اکثریت جامعه از داشتن چنین سرمایه ای بزرگ محروم اند و باید به دنبال راه دیگری برای مهاجرت به این کشور باشند.

افراد با دارا بودن حداقل سرمایه ای در حدود ۱٫۳۰۰٫۰۰۰ یورو می توانند، جهت سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کاری جدید در کشور هلند اقدم نمایند و در صورتی که موفق به کسب سود از سرمایه گذاری خود شوند، پس از ۵ سال، موفق به اخذ اقامت دائم در این کشور خواهند شد. البته لازم به ذکر است که دارا بودن سرمایه، تنها شرط لازم برای این کار نیست و افراد موظفند تا مدارکی همچون روزمه ی کاری خود در کشور مبدا، تجربه و سوابق کاری، منافع سرمایه گذاری و کارآفرینی مورد نظر برای کشور هلند و برنامه و میزان سرمایه گذاری خود را به دولت هلند ارائه نمایند تا در صورت کسب امتیازات کافی از جانب این کشور، موفق به دریافت مجوز کارآفرینی شده و اجازه ی فعالیت در حوزه ی اقتصادی این کشور را بیابند.

 

مهاجرت به هلند از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به کشور هلند و اخذ اقامت در آن، پیدا کردن کار در این کشور می باشد که اگرچه کمی سخت و دشوار به نظر می رسد اما غیر ممکن نبوده و چه بسا افرادی که با یافتن کار در کشوری اروپایی، راهی آن شده و موفق به اخذ اقامت دائم آن کشور نیز شده اند.

طبق قانون کار در اتحادیه ی اروپا، افرادی خارج از این محدوده، تنها زمانی می توانند متقاضی یک کار باشند که آگهی جذب نیرو برای آن کار، به مدت سه ماه در کشور مورد نظر درج شده باشد و هیچ یک از اهالی همان کشور، شرایط ایده آل برای آن کار را نداشته و توسط کارفرما جذب نشده باشند. در این صورت افرادی ساکن در کشورهای غیر اروپایی می توانند، متقاضی دریافت آن کار شده و درصورت داشتن قابلیت ها و مهارت های لازم، شغل مورد نظر را به دست آورند.

معمولا افراد پس از چند سال کار و فعالیت در کشور هلند می توانند، تقاضای اخذ اقامت دائم در این کشور را نموده و موفق به دریافت پاسپورت این کشور شوند.

 

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کشور هلند، اخذ ویزای تحصیلی هلند و تحصیل در یکی از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا می باشد. افراد با دارا بودن دیپلم و یا لیسانسی معتبر می توانند، به تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در دانشگاه های معتبر این کشور بپردازند.

لازم به ذکر است که زبان تحصیل در این مقاطع، انگلیسی و آلمانی می باشد و افراد در صورت انتخاب هر یک از این زبان ها موظفند تا مدرک مورد نیاز در همان زبان را ارائه دهند. برای تحصیل در دانشگاه های هلند، دارا بودن مدرک آیلتس با حداقل نمره ی ۶ و داشتن مدرک زبان آلمانی B-1 یا B-2 لازم و ضروری می باشد.

همچنین باید بدایند که تحصیل در این دانشگاه ها رایگان نبوده و دارای هزینه ای در حدود ۸۰۰۰-۱۱۰۰۰ یورو برای مقطع کارشناسی و هزینه ای در حدود ۱۵۰۰۰ یورو برای مقطع کارشناسی ارشد می باشد. دانشجویان در این مقاطع تحصیلی، اجازه دارند که ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و هزینه ی زندگی خود را تامین نمایند.

همچنین افرادی که قصد ادامه ی تحصیل در مقطع دکترا را دارند، با ارائه ی مدارک معتبر، رزومه ی علمی و تحصیلی کافی و مدرک آیلتسی با حداقل نمره ی ۶٫۵ می توانند، نسبت به دریافت بورس تحصیلی اقدام نموده و به صورت کاملا رایگان، در این کشور تحصیل نمایند. دانشجویان مقطع دکترا اجازه ی کار به صورت نامحدود را نیز دارند و به راحتی می توانند، هزینه های زندگی خود در این کشور را، تامین نمایند.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *