سوئد, مهاجرت

هزینه های زندگی و تحصیل در سوئد

هزینه های زندگی و تحصیل در سوئد

هزینه های زندگی و تحصیل در سوئد

مطمئنا هزینه های زندگی و تحصیل در سوئد برای متقاضیان مهاجرت سوئد بسیار امر مهمی است که اطلاعاتی مختصر در این زمینه را میتوانید در این مقاله مطالعه فرمائید.

کشور سوئد

کشور سوئد یکی از پرچمداران بزرگ مقوله تحصیلی در جهان می باشد.

سیستم آموزشی و مطالعاتی مستقلی که شامل مطالعه گروهی بر اساس آزادی و مسئولیت خودآموزی فردی می باشد.

کشور سوئد جزء اعضای شهروندی اتحاده اروپا است.

بعد از اجرایی شدن معاده ماستریخت (پیمانی که باعث تشکیل و ایجاد شدن اتحادیه اروپا با واحد پولی یورو شد) تابعین کشورهای اروپایی دو نوع شهروندی دارند.شهروندی مخصوص دولت خود و شهروتدی اتحادیه اروپا که تکمیل کننده شهروتدی ملی و داخلی کشور خود است.یکی از شرط های این نوع شهروندی تابعیت یکی از دولت های عضو اتحادیه اروپاست.

بنابراین دانشجویانی که از کشورهای اتحادیه و منطقه اقتصادی اروپا به سوئد می آیند از پرداخت شهریه دانشگاهی در این کشور معاف می شوند.تنها مبلغی که از دانشجو گرفته می شود در حدود ۱۰۰ یورو برای درخواست نامه ایشان است.

مبلغ فوق را به صورت آنلاین می توان پرداخت کرد که برای مقطع لیسانس و فوق لیسانس معتبر است.

متقاضی باید کپی از سند رسمی (پاسپورت یا شناسنامه) برای تاییده شهروندی خود تهیه کند و ان را ارسال نماید.

با این اوصاف هزینه های تحصیل در سوئد 2019  برای شهروندان اتحادیه اروپا رایگان می باشد.

دانشجویان بین المللی زیادی در دانشگاههای سوئد ثیت نام کرده اند و در حال تحصیل هستند که هروز به شمار انها افزوده می شود.سوئد گزینه ای خوب برای تحصیل است.

برنامه های تحصیلی کشور سوئد

برنامه های تحصیلی بسیار زیادی به زبان انگلیسی در دانشگاههای سوئد آموزش و تدریس می شود.دانشگاههای این کشور در سرتاسر جهان بخاطر موضوعات و رویکردهای تحصیلی و حمایتی از دانشجویانش مطرح و مشهور است.

قبل از اقدامات لازمه برای درخواست حتما در مورد شرایط هزبنه ای و تحصیلی در کشور سوئد با مشاورین ارشد و با تجربه ما تماس حاصل فرمایید تا شما را برای انتخاب راه درست راهنمایی کنند.

هزینه های تحصیل در سوئد  برای مباحث دانشگاهی در مقطع لیسانس و فوق لیسانس

هزینه های تحصیل در سوئد 2019 (شهریه) در مقطع لیسانس و فوق لیسانس درحدود ۵۵ هزار کرون تا ۲۵۰ هزار کرون برای تحصیل در سال می باشد که بستگی به دانشگاه مورد نظر دارد که کمی متغیر است.دانشجویانی که در این مقاطع  به تحصیل می پردازند می توانند در هفته ۱۰ و ۱۵ ساعت مشغول به کار شوند و به ازای هر ساعت در حدود ۸ یورو دستمزد بگیرند.

در کشور سوئد دوره های زبانی نیز وجود دارد که برای امادگی ورود به کورس های تحصیلی برگزار می شود.شهریه دوره های زبان در دانشگاههای سوئد بین ۴۳۰۰۰ هزار تا ۴۶۰۰۰ هزار کرون سوئد است.البته هزینه ی خوابگاه افراد برای سکنا گزیدنشان برای دوره ۶ ماهه زبان در حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار کرون می باشد.

هزینه های تحصیل در سوئد  برای دانشگاه در مقاطع بالاتر از لیسانس (دکتری)

در سیسنم آموزشی کشور سوئد بخاطر بیشرفت ها و آمکانات آموزشی بالا به خصوص در دوره دکتری درخواست های زیادی برای ورود به این کشور وجود دارد.بیش از ۵۰  درصد دانشجویان کشور سوئد غیر بومی هستند که دانشجوی خارجی محسوب می شوند.دانشچوبان در سوئد اجازه کار قانونی نیز دارند.

هزینه تحصیل در سوئد ۲۰۱۸ برای دانشجویان محصل در مقطع دکتری در کشور سوئدهزینه ای در برنحواهد داشت به طوری که حقوق ثابت هم دریافت می کند.

دانشجو در این مقطع و هنگام تحصیل هم می تواند کار کند،فرد اجازه کار با زمان ۳۰ ساعت در هفته را دارد و از طریق انجام کار درآمدی بین ۸ تا ۱۰ یورو را می تواند کسب کند.بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو

مخارج زندگی دانشجویی و هزینه های زندگی و تحصیل تحصیل در سوئد

عمده هزینه های زندگی افراد هزینه مسکن،هزینه شارژ (اعم از:آب،برق،تلفن،شارژ اینترنت و دیگر موارد) هزینه حمل و نقل،خورد و خوراک،پوشاک،بهداشت و درمان می باشد.که این هزینه ها برای دانشجویان نیز به شمار می رود.

هزینه های زندگی برای یک دانشجو در حدود ۸۵۰۰ کرون در ماه است (در حدود هفت میلیون و نهصد هزار تومان) که اگر با کمی صرفه جویی و کنترل هزینه های اضافی این مبلغ به ۵۵۰۰ کرون کاهش پیدا میکند که خود امری مهم برای یک دانشجو است تا بتواند با داشتن یک زندگی ساده از پس هزینه ها بربیاید.

البته این هزینه ها بستگی به محل زندگی دانشجو نیز دارد،اگر هرچه به سمت شهرهای بزرگتر و یا گران تر برود هزینه ها بیشتر خواهد شد.

 

بعضی از وسایل و اقلام مصرفی در نوشته ذیل وجود دارد که باهم مرور خواهیم کرد:

اجاره مسکن در سوئد (ماهانه)

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر (در حدود ۷۵۰ دلار)

آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر (در حدود ۵۵۰ دلار)

آپارتمان در مرکز شهر سه خوابه (در حدود ۱۴۰۰ دلار)

آپارتمان سه خوابه در محدوده شهر (در حدود ۱۰۰۰ دلار)

هزینه رستوران و نوشیدنی در کشور سوئد

گوشت در رستوران معمولی و ارزان ۱۳ دلار و برای ۲ نفر ۶۸ دلار

فست فود مک دونالد در حدود ۱۰ دلار

کاپوچینو،نوشابه پپسی،اب معدنی و اب میوه با میانگین قیمتی در حدود ۵ دلار

اقلام مصرفی در سوپر مارکت ها

شیر ۱ لیتری ۱٫۵ دلار

پنیر و سینه مرغ بدون پوست بر حسب هر کدام کیلویی ۱۱ دلار

میوه جات با میانگین قیمتی ۲ دلار

یک پاکت سیگار ۷٫۵ دلار

هزینه های دیگری اعم از حمل و نقل،خدمات رفاهی،ورزش و تفریحات،قیمت متراژ خانه و متوسط حقوق ماهیانی؛نرخ وام (درصد بازپرداحت ۰% سینما و تآتر و غیره…

اگر دانشجو با خود همراه نیز داشته باشد این مبالغ به نصف کاهش پیدا می کند.

توصیه ما به شما این است که در سال اول اقامت خود در مشور سوئد هزینه ها ی تحصیل و زندگی خود را تامین کرده و با خود همراه داشته باشید.

مقالات مرتبط با تحصیل در سوئد:

 1. تحصیل در مقطع دکترا در سوئد
 2. اقامت سوئد از طریق تحصیل
 3. کار ضمن تحصیل در سوئد
 4. تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس
 5. تحصیل در انگلستان یا سوئد کدام بهتر است؟
 6. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد
 7. تحصیل داروسازی در سوئد
 8. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در سوئد
 9. اقامت سوئد از طریق تحصیل زبان سوئد
 10. بورسیه تحصیلی سوئد

 مهاجرت به سوئد:

 1. تابعیت از طریق تولد در سوئد
 2. تبدیل اقامت به تابعیت در سوئد
 3. شرایط ویزای کار سوئد
 4. شرایط تحصیل در سوئد
 5. پناهندگی در سوئد

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *