فرانسه, مهاجرت

هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه

هزینه های زندگی در فرانسه

شرایط و قوانین شگفت انگیز  هزینه های زندگی در فرانسه در سال 2019 ، میلادی بحث این مقاله و نوشته ی ما میباشد. داشتن اطلاعات در خصوص هزینه های زندگی در فرانسه  برای متقاضیان مهاجرت به فرانسه ، بسیار مهم می باشد.

نیم نگاه کوتاهی به کشور فرانسه از دید سازمان مهاجرتی آوات

فرانسه یکی از کشور های صنعتی و به روز دنیا می باشد . کشور فرانسه در بین کشور های عضو اتحادیه ی اروپا یکی از پر جمعیت ترین کشور ها محسوب می شود .   کشور فرانسه از نظر اقتصاد ی و صنعتی هر ساله رشد روز افزونی را به خود اختصاص داده است  که همین امر سبب شده است  مردمان زیادی از سراسر جهان برای مها جرت به فرانسه  این کشور را مورد توجه  خود قرار دهند . و در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا  کشور فرانسه را قطب مهاجرت بشناسند .

قلب کشور فرانسه ، پاریس می باشد . و حکومت نیمه ریاستی جمهوری را به خود اختصاص داده است . زبان اصلی و رسمی کشور فرانسه ، فرانسوی می باشد  . واحد پول کشور فرانسه مانند دیگر کشور های جزو اتحادیه ارو پا یورو می باشد  . کشور فرانسه ، سومین کشور بزرگ در همه ی قاره های جهان می باشد . کشور فرانسه چمعیتی به معادل ۶۶ میلیون نفر  را به خود اختصاص داده است که این رقم رقم قابل توجهی می باشد . مذهب اکثریت مردمان کشور فرانسه کاتولیک و مسحیت می باشد، اما در بین جمعیت کشور فرانسه مذهب هایی چون یهودی ، مسلمان و پروتستان  نیز به چشم می خورد .

روش های بسیار مختلفی برای مهاجرت و اخذ اقامت کشور فرانسه وجود دارد که می توان به موارد ذیل اشاره کرد .

مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج  و اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق ازدواج

مهاجرت به فرانسه از طریق تولد  و اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق تولد فرزند

مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری و اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری

مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل و اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق تحصیل

مهاجرت به فرانسه از طریق کار  و اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق کار

مها جرت به فرانسه از طریق تمکن مالی و اخذ اقامت کشور فرانسه از طریق تمکن مالی

اقتصاد در فرانسه به دلیل صنعتی بودن فرانسه رشد بالایی دارد . بسیاری از شرکت های بنام و معروف جهان در فرانسه و شهر پاریس شعبه ی مرکزی دارند .  فرانسه کشوری می باشد با مناظر و تارخ بسیار زیبا و کهن که هر ساله همین موضوع در جذب توریست به این کشور قابل توجه بوده است . فرانسه یکی دیگر از کشور های دنیا می باشد که از نظر اقتصادی برای متقاضیان مهاجرت ، گزینه ی بسیار مناسبی می باشد . زیرا کشور فرانسه همانطور که گفته شد ، کشوری  با ثبا اقتصادی بالا و کیفیت زندگی ایده آل  می باشد .

اصلی ترین هزینه های زندگی در فرانسه ، مربوط به  : خرید و اجاره ی مسکن ،  هزینه ی رفت و آمد ،  هزینه ی خوراک ، هزینه ی آب و برق و تلفن و اینترنت و شاما دیگر هزینه های جانبی می باشد .

هزینه ی اجاره و یا خرید مسکن که یکی از هزینه های زندگی در فرانسه می باشد ، در فرانسه متغیر می باشد و بستگی به عوامل مختلفی چون موقعیت جغرافیایی منطقه ، میزان مساحت ملک مسکونی ، در شهرهای اصلی باشد یا خیر و … دارد .

همان طور که گفته شد ارزش ملک مسکونی در فرانسه ، بسته به شرایط متفاوت ، متغیر می باشد .

هزینه ی اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه بین ۳۵۰ تا ۶۵۰ یورو است که این هزینه همانطور که بیان شد مانده به شرایط ملک مسکونی ، بسیار متفاوت و متغیر می باشد .

هزینه ی خوراک نیز جز یکی از هزینه های زندگی در فرانسه می باشد .

مثلا هزینه ی خورد و خوراک برای یک فرد هر ماه ۲۰۰ الی ۲۵۰ یورو می باشد . البته لازم به ذکر می باشد که این هزینه بیان شده برای خورد و خوراک ، هزینه ای بسیار بالا می باشد و پیشنهاد سازمان مهاجرتی آوات به متقاضیان عزیز این می باشد که اگر متقاضیان زندگی در فرانسه ، توانایی در طبخ غذا در منازل خود را دارند ، می توانند با اتخاذ این شیوه از برخی از هزینه های زندگی در فرانسه کاسته و آن را کاهش دهند .  البته لازم به ذکر می باشد در رستوران های پاریس برای یک نفر می توان به طور میانگین ، هزینه ی یک وعده غذایی را پانزده تا بیست یورو در نظر گرفت .

هزینه ی شارژ ماهیانه  ۷۰ تا ۱۰۰ یورو می باشد که این مبلغ شامل قبض برق و تلفن و اینترنت نیز هست و این نیز یکی از هزینه های زندگی در فرانسه می باشد .

هزینه ی تحصیلی در فرانسه در مقاطع گوناگون ، رایگان می باشد که متقاضی تحصیل در فرانسه می تواند از  خدمات تحصیلی رایگان بهره ببرد .  تدریس در کشور فرانسه در بیشتر مقاطع  به زبان فرانسوی می باشد و در بعضی از دانشگاه ها حتی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود .

قبل از مهاجرت به فرانسه به شما پیشنهاد می شود به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید زیرا تسلط داشتن به زبان فرانسوی برای متقاضیان عزیز مزایای بسیار خوبی دارد .

البته قبل از مهاجرت به فرانسه ، متقاضیان می توانند با موسسه مهاجرتی آوات مشورتی داشته باشند تا بتوانند با مبالغ برخی از هزینه های زندگی در فرانسه و هزینه های تحصیل در فرانسه به خوبی آشنا شوند .

اگر برای یک فرد بخواهیم میانگین مقدار هزینه ی مصرفی شخص را حساب کنیم بین ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه           می باشد . که این مبلغ بر اساس تعداد افراد ، بیشتر خواهد شد ، مثلا برای یک خانواده ی چهار نفره این مبلغ بین ۳۶۰۰ تا ۴۸۰۰ یورو می باشد . و برای یک خانواده ی دو نفره ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ یورو متغیر می باشد .

هزینه های زندگی در فرانسه ، بستگی به محل زندگی و شهر انتخابی و نوع و سبک زندگی ، بسیار متفاوت می باشد و شاید در یک شهر کوچک تر و ارزان تر ، هزینه های زندگی کاهش و یا حتی به نصف نیز برسد .

اگر تصمیم به مهاجرت تحصیلی به فرانسه را اتخاذ کرده اید ، میزان هزینه های زندگی و هزینه های تحصیلی شما نیز متفاوت خواهد بود .  هزینه در نظر گرفته شده برای یک خوابگاه دانشجویی باید در ماه ۱۵۰ تا ۶۰۰ یورو باشد و البته این مقدار هزینه برای یک اتاق دانشجویی کامل می باشد .

اجاره یک سوئیت خوابگاه خصوصی بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ یورو برای دانشجویان می باشد . آمار اسکان دانشجویی کشور فرانسه نشا ن می دهد که ۱۳% افراد دانشجو در خوابگاه های دانشجویی زندگی می نمایند  .

هزینه ی حمل  و نقل  برای اتوبوس و مترو عمومی در فرانسه بین ۱۷ تا ۳۳ یورو در ماه می باشد که هزینه حمل و نقل نیز جز هزینه های زندگی در فرانسه می باشد و البته هزینه ی کرایه ی تاکسی که در پایتخت فرانسه ارزان ترمی باشد و معادل  ۲۵/۱ یورو برای یک سفره ۷ کیلومتری می باشد و هزینه ی بیمه ی سلامت در کشور فرانسه که بین ۲۰ الی ۵۰ یورو در ماه می باشد ، نیز از هزینه های زندگی در فرانسه می باشند .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب هزینه های زندگی در فرانسه  ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

مطالب مرتبط با فرانسه:

 1. انواع راه های اقامت فرانسه
 2. راهنمای تابعیت فرانسه و اقامت دائم آن
 3. خود اشتغالی در فرانسه
 4. همه چیز در مورد فرانسه

 مقالات مرتبط تحصیل در فرانسه:

 1. شرایط تحصیل در فرانسه برای مهاجران چگونه است؟
 2. تحصیل در فرانسه چه مزیت هایی دارد؟
 3. شرایط تحصیل در فرانسه [2019]
 4. مزایای تحصیل در فرانسه
 5. تحصیل دکتری در فرانسه
 6. هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه
 7. تحصیل دندانپزشکی در فرانسه برای دانشجویان ایرانی
 8. تحصیل پزشکی در فرانسه
 9. تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه
 10. تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه
 11. شرایط تحصیل دکترا در فرانسه
 12. شرایط پذیرش رشته حقوق در فرانسه چگونه است؟

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *