مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

هزینه های تحصیل در روسیه چقدر است؟

هزینه های تحصیل در روسیه

هزینه های تحصیل در روسیه چقدر است؟

فهرست مقاله
هزینه های تحصیل در روسیه
هزینه های تحصیل در روسیه

هزینه های تحصیل در روسیه

آیا می دانید هزینه های تحصیل در روسیه بر چه اساسی برآورد می شود؟ تیم های مشاور ما در خصوص هزینه های تحصیل در روسیه اطلاعات دقیق در اختیارتان قرار می دهند به این ترتیب می توانید به سادگی از کمترین هزینه های تحصیل در روسیه استفاده کرده و به موفقیت های چشم گیری دست پیدا کنید. در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص   هزینه های تحصیل در روسیه مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم.

 

درجه بندی هزینه های تحصیل در روسیه

اینطور که مشخص است هزینه های تحصیل در روسیه درجه بندی های مشخصی دارد، دقت کنید که شما برای اینکه از هزینه های تحصیل در روسیه مطلع شوید در ابتدای امر باید مشخص سازید که قرار است در کدام یک از شهرها مشغول به تحصیل شوید و از طرفی نیز باید مشخص شود که رشته تحصیلی فرد چیست.

دقت کنید که درجه بندی هزینه ها در مقاطع مختلف تحصیلی نیز با هم فرق دارد به عنوان مثال هزینه دوره های کارشناسی به مراتب از دکترا بیشتر است و این موضوع نشان می شود که هزینه های تحصیل در روسیه در دوره های دکترا ناچیز خواهد بود.

در بررسی های اخیر متوجه شدیم که شهر مسکو و سنپترزبورگ به نسبت شهرهای دیگر بیشتر است.

شما می بایست برای محاسبه هزینه ها در ابتدای امر مشخص سازید که شرایط تحصیل و مقطع تحصیلی تان چیست و سس می توانید از طریق تیم های مشاور ما از جدیدترین هزینه های تحصیل در روسیه مطلع شوید.

 

 هزینه های تحصیل در روسیه در رشته های مهندسی

 

رشته های مهندسی هر یک دارای زیر شاخه های مختلفی هستند و اینطور که مشخص است هزینه هر یک از گزینه های دیگر مجزا است.

به طور کلی رشته های مهندسی کامپیوتر، شبکه، مخابرات و نرم افراد دارای هزینه ای معادل با ۲۵۰۰USS  در سال هستند که گاه با توجه به دانشگاه انتخابی این مبلغ به ۳۰۰۰ نیز خواهد رسید.

در رشته برق با شاخه های قدرت و مخابرات هزینه ها در لاین ۲۰۰۰ USS دنبال می شود و اینطور که مشخص است در بعضی از دانشگاه ها شاهد هزینه های بیشتر نیز خواهیم بود.

رشته های مهندسی نفت در شاخه های سوخت، نفت و گاز و متالوژی به نسبت دو گزینه اول دارای هزینه بالاتری است و این مقدار به ۳۵۰۰ USS نیز خواهد رسید.

دقت کنید هزینه های در رشته های مهندسی اغلب در یک حدود است و این موضوع سبب می شود که شما بتوانید انتخاب راحتتری از نظر رشته داشته باشید.

تحصیل در روسیه به زبان روسی به نسبت زبان انگلیسی ارزانتر است اما اغلب افراد به دلیل روان بودن زبان انگلیسی ترجیح می دهند که این زبان انتخاب کنند.

دقت کنید که هزینه ها به صورت سالانه تغییر می کند و شما قبل از هر نوع اقدامی باید در ابتدا از قیمت دقیق هر واحد درسی مطلع شوید.

 

هزینه های تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسیپ

 

در روسیه نیز مانند سایر کشورهای دنیا ، دانشجو پس از یک دوره تحصیل ۴ ساله موفق به اخذ لیسانس می شود.هزینه ها در این مقطع بستگی به رشته تحصیلی دارد اما به طور میانگین در حدود ۱۲۰۰ دلار در سال اعلام شده است در برخی از رشته ها نیز این هزینه به ۶۵۰۰ دلار می رسد.

افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور را دارند می توانند از کارشناسی تخصصی نیز استفاده کنند.

این دوره ۵ سال زمان می برد و در واقع فرد لیسانس و فوق لیسانس را همزمان می گذرانند و البته در هر ۵ سال رشته انتخاب قابت است.

هزینه ها در مقطع کارشناسی تخصصی بین ۱۲۰۰ الی ۸۰۰۰ دلار اعلام شده است.

رشته هایی که برای کارشناسی تخصصی دیده می شود به نسبت گروه های معمولی محدودتر است و فرد باید به رشته ای که قرار است انتخاب کند علاقه داشته باشد.

 

 هزینه های تحصیلی در روسیه مقاطع تحصیلات تکمیلی

 

شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید ۲ سال زمان صرف کنید.

افرادی که دارای مدرک کارشناسی و یا کارشناسی تخصصی هستند می توانند وارد مقطع کارشناسی ارشد شوند. دقت کنید که هزینه های برآورد شده در این دوره در حدود ۱۴۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار در سال اعلام شده است.

از سوی دیگر هزینه ها در دوره دکتری نیز متغیر از سایر مقاطع بوده و به نسبت دو مقطع قبل ارزان تر است.

دکترای تخصصی در روسیه به سه سال تحصیل نیاز دارد.

عموماً هزینه ها در مقطع دکترا در نهایت به ۴۰۰۰ دلار می رسد و همانطور که می بینید از هزینه دوره های قبیل کمتر می باشد.

روسیه به دوره دکترا اهمیت ویژه ای می دهد و این موضوع سبب می شود تا افراد بتوانند به آینده خود امیدوار باشند.

اگر قصد دارید در مسکو تحصیل کنید هزینه های شما کمی افزایش خواهد داشت و این موضوع سبب می شود که بتوانید از بهترین شرایط تحصیلی بهرمند شوید.

در بعضی از دانشگاه های این کشور به شما خوابگاه دانشجویی تعلق می گیرد و این موضوع سبب می شود تا کمی به هزینه ها افزوده شود. دقت کنید که شما برای تعیین هزینه های موجود باید در ابتدا تحقیق های لازم را مبذول نمایید.

 هزینه های تحصیل در روسیه:

در این مقاله تنها مسیر برای رشته های مهندسی و غیر پزشکی مشخص شد، افرادی که قصد دارند در رشته های پزشکی در این کشور مشغول به تحصیل شوند باید سؤالات خود را از تیم های مشاور بپرسند.

شما می توانید برای اخذ مشاوره رایگان فرم های مخصوص را تکمیل کنید.

به این ترتیب در اسرع وقت مشاورین ما به شما ارتباط گرفته و هر آنچه که برای اخذ ویزای تحصیلی نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد.

به بهانه امکانات بهتر زیر بار هزینه های اضافی نروید. شما می توانید با حداقل هزینه بهترین شرایط تحصیل را برای خود فراهم سازید.

کافیست با مشاوران و کلای بین المللی مشورت کنید چون مهاجرت بازی زندگی میباشد و نباید به راحتی از آن گذشت

 

در پایان

 

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه   هزینه تحصیل در روسیه  در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  هزینه تحصیل در روسیه  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات