شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور

هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور

شرایط و هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور در سال ۲۰۱۸ و هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور در سال ۲۰۱۸ ، مبحثی ست که سازمان مهاجرتی آوات در این مقاله قصد دارد به آن  بپردازد و شرایط کلی و هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور را برای متقاضیان عزیز که هدف مهاجرت به سنگاپور را در سر دارند ، بیان نماید .قبل از بیان راه های مهاجرت به سنگاپور و بیان توضیحاتی در ارتباط با شرایط و هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور ، با ما همراه باشید در نیم نگاه کوتاهی به کشور سنگاپور

جمهوری سنگاپور ، در جنوب شرقی آسیا واقع شده است .

این کشور دارای آب و هوایی گرم و مرطوب و با باران فصلی همراه می باشد . مناطق بکری که در جزیره های سنگاپور دیده می شوند ، بسیار زیبا و پوشیده شده از جنگل ها و  گونه های  استوایی می باشند .

شرایط زندگی و تحصیل در سنگاپور

لازم است بیان نماییم که شرایط زندگی و تحصیل در سنگاپور ایده آل می باشد ، طوری که درصد نرخ بیکاری دیده در این کشور ۲/۱ می باشد و نرخ زیر خط فقر بسیار ناچیز و به ندرت در این کشور دیده می شود . تنوع فرهنگی و تنوع زبانی در سنگاپور بسیار بالاست اما اگر به طور کلی به سنگاپور بنگریم متوجه می شویم که زبان های رایج در کشور سنگاپور ، مالایی ، ماندارین و انگلیسی می باشند .

سنگاپور به دلیل داشتن اقتصاد فعال ، شرایط زندگی بهتری را برای مردم خود فراهم آورده است و تقریبا می توان گفت که زندگی و تحصیل در سنگاپور ، بسیار به صرفه می باشد . پول رایج سنگاپور که در معاملات تجاری و اقتصادی سنگاپور کاربرد بسیاری دارد ، دلار سنگاپور می باشد .

پیشنهاد مطالعه »
لیست دانشگاه های رایگان در آلمان

هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور

به طور کلی هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور ، که شامل هزینه هایی مانند اجاره منزل مسکونی یا پرداخت هزینه ای بابت خوابگاه دانشگاهی ، هزینه های خرید مواد غذایی که به اصطلاح خورد و خوراک و شامل ، خرید پوشاک ، هزینه حمل و نقل و هزینه های مربوط به آب و برق و تلفن و اینترنت و دیگر هزینه های جانبی می باشد .

البته لازم به ذکر می باشد که هزینه هایی مانند هزینه اخذ ویزا ، هزینه بیمه درمانی و هزینه های انجام آزمایشات پزشکی به هنگام ورود به سنگاپور نیز جزئی از هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور محسوب می شود .

هزینه مسکن در سنگاپور بستگی به عوامل و شرایطی موقعیتی خاصی دارد و اینکه منزل اجاره ای در کدام شهر و یا این که داخل شهر یا خارج از شهر باشد ، متفاوت است .

به طور کلی هزینه زیادی که در هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور مد نظر گرفته می شود ، هزینه اجاره منزل مسکونی می باشد .

البته لازم به ذکر می باشد که دانشگاه های سنگاپور ، خوابگاه های دانشجویی با شرایط مختلف ( عمومی ، سوئیت و … ) برای افراد دانشجو در سنگاپور در نظر گرفته اند و الویت دانشجویان بین المللی خارجی را برای اسکان ، با خوابگاه های دانشجویی موجود در سنگاپور می دانند .

طبق آخرین بررسی هایی که بر وضعیت هزینه منزل مسکونی در سال ۲۰۱۸ انجام گرفته است ، هزینه اجاره یک منزل مسکونی سه خوابه در یکی از شهر های گران سنگاپور ، هفت هزار دلار سنگاپور تا سیزده هزار دلار سنگاپور می باشد که این مبلغ بالاترین مبلغ در نظر گرفته شده در سنگاپور برای موقعیت عالی یک منزل مسکونی می باشد و البته می توان گفت که هزینه اجاره یک منزل مسکونی هشتاد متری که در شهرهای اطراف و متوسطه سنگاپور وجود دارد ، دو هزار و پانصد دلار سنگاپور می باشد و هزینه اجاره یک آپارتمان مسکونی به متراژ پنجاه متر در یکی از متوسط ترین شهر سنگاپور ، هزار و هشتصد دلار سنگاپور می باشد .

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور

مقایسه هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور و یا دیگر کشورهای جهان

به طور کلی هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور و یا دیگر کشورهای جهان ، بسته به نوع و شیوه زندگی افراد متفاوت می باشد . به عنوان مثال فردی که می تواند با خرید مواد اولیه غذایی ، غذایی را برای مصرف تهیه نماید ، با این شیوه می تواند در برخی از هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور صرفه جویی نماید .

لازم است بدانید که هزینه یک وعده غذایی برای دو نفر در یکی از رستوران های سنگاپور ،  شصت دلار سنگاپور و اگر سرو وعده غذایی در یکی از رستوران های اروپایی در سنگاپور باشد ، صدو چهل و پنج دلار سنگاپور ، هزینه بر خواهد بود .

در این مقاله اگر بخواهیم هزینه تحصیل در سنگاپور را به صورت جداگانه بررسی نماییم ، هزینه تحصیل در سنگاپور ، شامل : هزینه اجاره یک آپارتمان یا ملک مسکونی یا هزینه خوابگاه دانشجویی ، هزینه خورد و خوراک ، هزینه بیمه درمانی و هزینه های مربوط به آزمایشات پزشکی ، هزینه شهریه دانشگاه و هزینه های جانبی در دیگر در حین تحصیل در سنگاپور می باشد و البته که هزینه های موجود در تحصیل در سنگاپور نیز مانند هزینه زندگی در سنگاپور ، به نوع و شیوه زندگی افراد در سنگاپور و یا دیگر کشور های پیشرفته بستگی دارد .

کاریابی در سنگاپور

البته در سنگاپور دانشجویان می توانند با کاریابی در سنگاپور ، به صورت نیمه وقت و طبق ساعات مشخص شده مشغول به کار شوند و حقوق و دستمزدی را دریافت نمایند تا بتوانند بخشی از هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور را تامین و در آن صرفه جویی نمایند .

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اعزام دانشجو به انگلستان[2019]

هزینه تحصیل در سنگاپور که بخش عمده ای از آن را شهریه دانشگاه ها تعیین می نمایند ، تقریبا بالغ بر پانزده هزار دلار سنگاپور تا پنجاه هزار دلار سنگاپور خواهد بود و علاوه بر هزینه شهریه دانشگاه ، یک فرد دانشجو برای گذراندن ما بقی هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور به مبلغی حدود سیصد تا چهارصد دلار سنگاپور نیاز دارد . به طور کلی در هزینه تحصیل در سنگاپور ، هزینه جزئی و متفرقه نیز دیده می شود که این هزینه های کوچک و متفرقه ، تا چهل دلار در ماه برای دانشجویان هزینه بر خواهد بود و یا هزینه هایی مانند خرید کتاب و لوازم التحریر که در ماه ممکن است برای دانشجو تا پنجاه دلار سنگاپور هزینه بر باشد .

اما به طور کلی باید گفت که هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور ، به نسبت امکاناتی که با اخذ اقامت سنگاپور نصیب تمامی متقاضیان خارجی بین المللی می گردد ، بسیار مناسب و پایین می باشد .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب هزینه زندگی و تحصیل در سنگاپور ، در پایان همین مقاله برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ