شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

هزینه زندگی و تحصیل در روسیه چقدر است؟

هزینه زندگی و تحصیل در روسیه چقدر است؟

هزینه زندگی و تحصیل در روسیه

متقاضیان عزیز می توانند با مطالعه و آگاهی یافتن در زمینه هزینه زندگی و تحصیل در روسیه و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی در روسیه و برای مهاجرت به کشور روسیه اقدام نمایند.

موسسه حقوقی و بین المللی آوات ، قصد دارد این مقاله را جهت ارائه اطلاعات لازم در زمینه موقعیت کشور روسیه ، چگونگی مهاجرت به کشور روسیه ، چگونگی اخذ ویزای تحصیلی روسیه و چگونگی تحصیل در روسیه و  اخذ ویزای کار در روسیه و هزینه زندگی و تحصیل در روسیه در اختیار شما همراهان همیشگی ، قرار دهد . پس موسسه حقوقی و بین المللی آوات را در این مقاله همراه سازید …

موقعیت کشور روسیه از دید موسسه حقوقی و بین المللی آوات

کشور روسیه در شمال آسیا و شرق قاره اروپا واقع شده است و یکی از بزرگترین کشور های اقتصادی جهان محسوب می شود پایتخت آن مسکو و یکی از زیبا ترین و گران ترین شهرهای دنیا محسوب می شود .

بعد از مسکو ، سن پترزبورگ نیز یکی از زیباترین شهر این کشور پهناور می باشد .

واحد پول رایج روسیه ، روبل می باشد ، روسی زبان رسمی مردم فدرال روسیه می باشد ، می توان گفت که مردم کشور های بلاروس ، قرقیزستان ، گرجستان ، اوکراین و … نیز به زبان روسی صحبت و و این زبان در بین مردم تکلم می شود.

چیزی که بسیار زیباست و در کشور روسیه زیاد با آن مواجه می شوید ، کتاب خواندن دیوانه وار روس ها می باشد  آن ها حتی به هنگام راه رفتن در خیابان هم کتاب می خوانند .

مردمان کشور روسیه بسیار خونگرم و مهربان هستند ، شاید وقتی با مردم روس برخورد داشته باشید با چهره اخمو و عبوس آن ها رو به رو می شود اما اگر شما نیاز به کمک داشته باشید آن ها با همان چهره ی اخمو تمام کار خود را رها می کنند و مشغول کمک کردن به شما می شوند .

پیشنهاد مطالعه »
دریافت تابعیت روسیه از طریق ازدواج

هزینه زندگی و تحصیل در روسیه

هزینه زندگی در روسیه به نسبت کشور های اروپایی بسیار پایین بوده است و می توان گفت که هزینه زندگی در یک ماه در کشور روسیه مبلغی بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ دلار می باشد که این هزینه ها شامل : هزینه های اجاره مسکن ، هزینه پوشاک و خوراک و هزینه های آب و برق و تلفن و دیگر هزینه های جانبی می باشد .

سبک زندگی افراد با یکدیگر متفاوت می باشد و همین سبک باعث تغییر در مقدار هزینه های زندگی افراد می شود .

البته لازم است بدانید شهر هایی همچون مسکو و سن پترزبورگ از جمله شهر های گران کشور روسیه محسوب می شود و تقریبا هزینه های زندگی در این شهر ها دو برابر شهر های کوچک روسیه می باشد .

در کشور روسیه ، مکان هایی که مختص اروپایی ها می باشد بسیار به چشم می خورد ، رستوران ها اروپایی و سینماهای انگلیسی ، مرکز خرید های اروپایی ، فروشگاه های معروف و زنجیره ای اروپایی و …

 

اما به طور کلی هزینه هایی که افراد برای مکان های اروپایی در کشور روسیه ، صرف می کنند ، مبالغ بسیار زیاد است  که این باعث می شود هزینه زندگی در روسیه را بالا ببرد . بر فرض مثال بلیط سینمای انگلیسی در کشور روسیه ۱۰ دلار است ، اما شما می توانید با خرید بلیط ۵ روبلی همان فیلم را به زبان روسی در سینماهای روسی ببینید .

 

ورودیه موزه ها و گالری ها بین ۵ دلار تا ۱۰ دلار می باشد ، هزینه حمل و نقل با مترو نیز به ۱۰ تا ۱۸ دلار می رسد.

هزینه آب و برق اگر به صورت تقریبی حساب کنیم ، به مبلغ ۳۵ دلار در ماه هم می رسد .

شما می توانید لباس های باکیفیت روسی با قیمت مناسب تر از قیمت اروپایی ها خریداری نمایید ، شما می توانید یک  تی شرت روسی را با قیمت ۳۰ روبل و یک شلوار جین روسی را با ۱۰۰ روبل تهیه نمایید . البته لازم به ذکر است کیفیت لباس های روسی در تمام دنیا زبان زد می باشد و برابری می کند با کیفیت پوشاک اروپایی .

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل داروسازی در مجارستان

در مورد هزینه های پزشکی ، بسیاری از بیمارستان ها و یا در مانگاه هایی وجود دارند که دانشجو های پزشکی به صورت رایگان خدمات ارائه می دهند .

هزینه خرید بیمه درمانی و عمر برای تمامی متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور روسیه را دارند و به محض ورود به روسیه باید تهیه نمایند ، الزمی می باشد و مبلغ آن ۲۵۰ دلار امریکا هزینه دارد .

 

مقالات مرتبط یا تحصیل در روسیه:

بورسیه تحصیلی در روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه

هزینه تحصیل دندانپزشکی در روسیه

مشاوره تحصیل در روسیه

 

 

 

هزینه زندگی و تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه در مقابل بسیاری از کشور های دیگر منالجمله کشور های اروپایی ، بسیار کمتر می باشد .

هزینه تحصیل برای دانشجویان روسی و دانشجویانی که شهروند روس به حساب می آیند در صورت کسب نمرات عالی از پرداخت شهریه معاف می شوند اما اگر بخواهیم به طور کلی در نظر بگیریم ، شهریه ی دانشجویان روس با شهریه دانشجویان بین المللی در کشور روسیه یکسان می باشد و باید این را هم در نظر گرفت که شهریه پرداختی توسط دانشجو بین المللی بسیار کمتر از شهریه دانشجویانی می باشد که در کشور های دیگر و یا کشور های اروپایی تحصیل می نمایند .

اما به طور تقریبی می توان گفت که هزینه شهریه دانشجویان بین المللی همراه با اجاره اتاق یا خوابگاه و خرید کتاب و دیگر هزینه های تحصیل ، به ۷۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار نیز در سال می رسد .

هزینه های تحصیلی در کشور روسیه در مقاطع تحصیلی مختلف و دوره های کارآموزی کوتاه مدت و یا بلند مدت و یا گذراندن دوره های تخصصی و پیشرفته متفاوت می باشد .

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان ۴ سال می باشد و شهریه که در هر سال از تحصیل خود موظفند پرداخت نمایند ، به مبلغ ۵۰۰/۲ تا ۵۰۰/۷ دلار در سال می رسد ، در مقطع کارشناسی ارشد ، مدت زمان تحصیل ۲ سال می باشد و شهریه پرداختی به دانشگاه معادل ۷۰۰/۲ تا ۵۰۰/۷ دلار امریکا در سال می باشد ، تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های کشور روسیه که به مدت ۴ سال به طول می انجامد و هزینه پرداختی به دانشگاه به مبلغ ۸۰۰/۱ تا ۵۰۰/۵ دلار در سال می رسد .

پیشنهاد مطالعه »
تفاوت لاتاری روسیه با لاتاری آمریکا

تحصیل در  رشته پزشکی در دانشگاه های کشور روسیه ، ۵ سال به طول می انجامد و شهریه پرداختی به مبلغ ۷۵۰/۲ تا ۰۰۰/۸ دلار در سال می رسد .

فارغ التحصیلان در مقاطع کارشناسی ارشد می توانند برای گذراندن برنامه تحصیلی تکمیلی که می توانند پایه تحقیقات خود را قوی و به تدریس در دانشگاه ها و یا موسسات آموزش عالی بپردازند ، باید مبلغی معادل ۳۵۰ دلار تا ۵۵۰ دلار در هر ماه بپردازند .

در دانتشگاه ها برنامه های کوتاه مدتی جهت سرگرمی و فرهنگی دانشجو ها بر گزار می شود که تقریبا یک ماه تا یک سال به طول می انجامد ، برای شرکت کردن در این دوره ها ، دانشجویان باید مبلغی معادل ۴۵۰ تا ۵۵۰ دلار بپردازند .

فارغ التحصیلان در مقاطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد می توانند بعد از اتمام تحصیل خود در دوره های تخصصی جداگانه ای شرکت نمایند که با سپری کردن مدت زمان ۶ ماه تا دو سال و با پرداخت مبلغ ۳۵۰ تا ۵۵۰ دلار به پایان  می رسد .

متقاضیانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه های برتر جهان می باشند ، کشور روسیه می تواند مکان مناسبو ایده آل از نظر  هزینه زندگی و تحصیل در روسیه برای دانشجویان بین المللی و خارجی باشد .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

 

مقالات مرتبط با تحصیل روسیه:

 

مطالب مرتبط

0 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ