رد کردن لینک ها

مهاجرت به کانادا با روش تخصص نوا اسکوشیا

مهاجرت به کانادا با روش تخصص نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا یا NSNP یک شبه جزیره در سرزمین کانادا است. این شبه جزیره از جزیره کیپ برتون و تعدادی جزیره کوچکتر تشکیل شده است. هالیفکس پایتخت این استان است. این شهر دارای فرهنگ و هنری غنی و استانداردهای بالایی برای زندگی است.

ساکنان نوا اسکوشیا به دلیل مجاورت با آب از مناظر طبیعی زیبایی برخوردار هستند. همچنین طعم غذاهای این استان بسیار معروف است.

 

تقاضا برای اقامت در نوا اسکوشیا از طریق اکسپرس اینتری

سیستم اکسپرس اینتری یک سیستم الکترونیکی است که برای سهولت پروسه مهاجرت به کانادا متقاضیان طراحی شده است. در این سیستم متقاضیان مهاجرت با تکمیل فرمها و آپلود مدارک در قسمت های مخصوص، فرم درخواست خود را تکمیل و برای مهاجرت اقدام می کنند.

این روش از اوایل سال 2015 راه اندازی شده و سیستم مهاجرت به کانادا را به طور کامل عوض کرده است. از سال 2016 تغییراتی در اکسپرس اینتری به وجود آمد. برخی از این تغییرات عبارتند از:

کسب 200 امتیاز در صورت دریافت پیشنهاد شغلی معتبر مانند مدیر ارشد در زمینه های مختلف و یا قانون گذار (مشاغل گروه 00 کانادا)

همچنین برای افرادی که در یکی از دوره های دبیرستانی 1 و یا 2 سال در کانادا تحصیل کرده باشند، 15 امتیاز در نظر گرفته شد. این امتیاز برای دوره های بالاتر از دبیرستان به 30 می رسد.

یک تغییر خوب دیگر افزایش زمان اقدام پس از دریافت دعوتنامه است. در گذشته پس از 60 روز این مهلت خاتمه پیدا می کرد ولی در حال حاضر این زمان به 90 روز تغییر پیدا کرده است. این زمان فرصتی است که متقاضی پس از دریافت دعوتنامه درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم بفرستد.

پیشنهاد مطالعه »
راه های مهاجرت به پرتغال

یکی از خدمات اکسپرس اینتری ایجاد یک مسیر برای اخذ اقامت دائم کانادا برای متقاضیانی است که در گذشته حداقل یک سال در نوا اسکوشیا کار کرده اند. این روش Nova Scotia Demand: Express Entry نام دارد. در آن متقاضیان مهاجرت باید دارای سطح بالای مهارتی باشند و در یکی از گروه های کاری A,B,O قرار گرفته باشند. تحصیلات آنها نیز باید بالای دیپلم باشد و فرم های مخصوص علاقه مندی به اقامت در نوا اسکوشیا را پر کنند. سپس استان نوا اسکوشیا از سیستم اکسپرس اینتری اقدام به انتخاب متقاضیان مهاجرت خواهد نمود.

 

مهاجرت به استانهای دیگر کانادا:

 1. مانیتوبا
 2. آلبرتا
 3. بریتیش کلمبیا
 4. آنتاریو
 5. ساسکاچوان
 6. پرنس ادوارد
 7. نیوبرانزویک

 

 ارائه درخواست از طریق روش تخصص نوا اسکوشیا

برای ارائه درخواست از طریق روش تخصص نوا استوشیا دو راه وجود دارد:

 • راه اول ارائه درخواست به صورت مستقیم به دفتر مهاجرت نوا اسکوشیا است. نام مخفف این دفتر NSOI است
 • راه دوم ارسال درخواست به NSOI از طریق برنامه اکسپرس اینتری است.

فرقی ندارد که راه اول را انتخاب می کنید یا راه دوم را. در هر صورت متقاضیان باید در سیستم آنلاین اکسپرس اینتری وارد شوند و یک پروفایل برای خود ایجاد کنند و سپس با تکمیل فرم ها درخواست خود را برای NSOI ارسال نمایند.

 

شرایط لازم برای مهاجرت از این طریق روش تخصص نوا اسکوشیا

 • سن متقاضی باید بین 21 الی 55 سال باشد.
 • در طول 3 سال قبل از ارسال درخواست خود، حداقل یک سال سابقه کار تخصصی تمام وقت و با حقوق در نوا اسکوشیا داشته باشد.

نکته: دقت کنید که در این مورد خود اشتغالی و یا کار در حین تحصیل مورد پذیرش نیست. همچنین کارهای داوطلبانه و بدون دستمزد نیز قبول نمی شوند.

 • فرد باید دارای کار قانونی و مجاز بوده باشد.

دارا بودن مدرک تحصیلی از یکی از موسسات معتبر و همچنین ارزیابی این مدرک توسط یکی از سازمان های تعیین شده توسط IRCC نیز ضروری است.

 • تسلط کافی در تمام زمینه های زبان اعم از شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن
 • دارا بودن مدرک آیلتس
 • اثبات استقرار و اقامت دائم در نوا اسکوشیا
 • ثبت نام در بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری و ایجاد پروفایل
 • حداقل امتیاز کسب شده باید 67 باشد.
پیشنهاد مطالعه »
پناهندگی در  کانادا

در مواردی نیاز به مصاحبه حضوری در نوا اسکوشیا وجود دارد. از قبل این مصاحبه به متقاضیان اطلاع داده خواهد شد.

 

راهنمای تکمیل فرم ها در اکسپرس اینتری

در ابتدا متقاضیان باید فرمی را پر کنند که مربوط به میزان علاقه آنها برای اخذ اقامت کانادا است. این فرم آنلاین expression of interest است. در این قسمت افراد متقاضی بر اساس سن، سابقه کاری، میزان تحصیلات و میزان تسلط زبان در یکی از برنامه های مهاجرت اقتصادی پذیرفته می شوند و وارد یک pool می گردند. در آنجا امتیاز بندی برای هر معیار صورت گرفته و امتیازات آنها محاسبه می گردد.

در شرایطی که هیچ پیشنهاد کاری برای فرد متقاضی وجود نداشته باشد و در هیچ یکی از استان ها نیز پذیرفته نشود باید در بانک کاری کانادا یا job Bank ثبت نام کند. ثبت نام و وارد کردن اطلاعات باید با دقت بالایی صورت بگیرد زیرا کوچکترین اشتباه ممکن است مانع مهاجرت فرد به کانادا شود.

 

لینک مفید: سایت کانادا

 

مرحله دوم

دولت کانادا مهاجرین را از pool انتخاب می کند. افرادی که امتیاز بالاتری دارند و یا شغلی به آنها پیشنهاد شده است و یا یکی از استان های کانادا آنها را انتخاب کرده برای اقدام برای اقامت دائم از یکی از روش ها دعوت می شوند. اما اگر با گذشت یک سال دعوتنامه ای برای فرد صادر نشود باید دوباره نسبت به ورود اطلاعات خود در pool اقدام کند.

اگر شما از آن دسته افرادی هستند که قصد جدی برای مهاجرت به نوا اسکوشیا را دارید باید یک پروفایل در بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری ایجاد کنید و از آنجایی که این استان درخواست های زیادی برای مهاجرت از سوی متقاضیان دارد در تاریخ هایی که اعلام می کند این برنامه را بازگشایی می کند تا افراد مدارک خود را در آن آپلود نمایند و گاهی به دلیل حجم بالای متقاضی پس از چند ساعت سایت بسته می شود. پس حتما زمان را دنبال کنید.

پیشنهاد مطالعه »
درباره کانادا

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با سازمان مهاجرتی آوات تماس بگیرید. از خدمات این دفتر مهاجرتی ارائه مشاوره در زمینه های مختلف مهاجرت و بررسی شرایط متقاضیان و راهنمایی به آنها در خصوص انتخاب بهترین گزینه است. همچنین این دفتر قادر به پیگیری پرونده متقاضیان در طی مسیر اقدام به مهاجرت نیز هست. وکیل ها و مشاورهای این دفتر در ارتباط مستقیم با افراد هستند.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت کاری به کانادا
 2. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 3. سرمایه گذاری در کانادا
 4. ویزای استارت آپ کانادا
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 7. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج

مقالات مرتبط با تحصیل در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3. تحصیل پزشکی در کشورکانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 6. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 7. ویزای تحصیلی کانادا
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا
 9. وکیل ویزای تحصیلی کانادا

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره