مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

نظامات حقوقی دنیا

فهرست مقاله

نظامات حقوقی دنیا

نظامات حقوقی دنیا چگونه است؟ امروزه متقاضیان بسیاری در سرتاسر دنیا به جهت تغییر در شرایط و اوضاع و احوال زندگی خود مسیری را جهت مهاجرت به سایر کشورها انتخاب می‌کنند که به تعداد کشورها و دولت‌های موجود متفاوت است. این افراد گاه با دیدگاه‌های متفاوتی و بعضاً با اتکا به شنیده‌ها و دانسته‌های غیرمعمول و غیرحقوقی خود اقدام به مهاجرت می‌نمایند درحالی‌که این پروسه تماماً حقوقی بوده و این روند می‌بایست حتما تحت نظر وکیل و یا حداقل کارشناس حقوقی که تخصص در حقوق بین‌الملل خصوصی داشته باشد و همچنین مطالعات لازم در زمینه روابط خصوصی افراد و دولت‌ها را داشته باشد تا بتواند راهنمایی و مشاوره‌ای مبتنی بر اصول و قواعد حقوقی و صحیح به متقاضیان ارائه نماید.

نظامات حقوقی دنیا

در بسیاری از کشورهای جهان این امر خطیر توسط افراد به وکلای سپرده می‌شود تا بر اساس تخصص وکیل اقدام به مهاجرت کنند.

متأسفانه در ایران به علت عدم توجه افراد و همچنین مراجع ذیصلاح باب سوء استفاده برای افراد سودجویی که هیچ اطلاعی در این زمینه ندارند به وجود آمده است و گاها این افراد هیچ آگاهی حقوقی، حتی مختصر در زمینه مهاجرت نداشته و معمولا از روش‌های خاص و غیراصولی اقدام می‌نمایند.

موسسه حقوقی آوات با کادری مجرب و نخبگان حقوقی خود در این مسیر یکی از خوش‌نام‌ترین مؤسساتی است که با فعالیت در زمینه حقوق بین‌الملل خصوصی، شناخته شده است. سازمان مهاجرتی آوات تاکنون متقاضیان بسیاری را مشاوره نموده و بهترین مسیر را معرفی کرده است.

 

طبق احساس وظیفه بر آن شدیم تا با بیان این‌که چگونه و بر طبق چه اصولی می‌توان روند مهاجرت قانونی و امنی را برای متقاضیانی که موسسه حقوقی ما را مورد انتخاب قرار داده‌اند و با اعتماد به ما تمایل به داشتن اطلاعات صحیح و درست داشته‌اند لازم است در ابتدا مقدماتی را بیان نماییم، سپس با توجه به هر بند نگاهی جزئی به مسائل مذکور خواهیم داشت و اطلاعاتی در رابطه با کشورها خواهیم داد.

لازم به ذکر است که برای کسب اطلاعات بیشتر باید با حقوقدانان موسسه حقوقی آوات تماس حاصل نمایید.

کشورها از نظر نظامات حقوقی دنیا به دو دسته تقسیم می‌شوند:

۱- کشورهای مبتنی بر قانون و حقوق نوشته یا سیویل لاو

قانون‌گذاری در این کشورها تماماً تحت نظر قوه مقننه انجام می‌گیرد در مسیر قانون‌گذاری یک سری فرآیندهای اساسی سپری می‌شود. در این کشورها قاضی عملاً تنها مجری قانون و احقاق گر حقوق اشخاص است. این کشورها از نظر قانونی غیر قابل‌انعطاف می‌باشند.

در زمینه حقوق بین‌الملل خصوصی این کشورها معمول سختگیری‌های بسیاری داشته و در اصطلاح می‌توان گفت که مهاجر پذیر نیستند و عملاً دریافت اقامت و تابعیت دائم از این کشورها به‌ مراتب سخت‌تر است.

از کشورهایی که دارای نظام حقوقی سیویل لاو می‌باشند می‌توان کشور فرانسه، بلژیک و همین‌طور ایران را نام برد که شاهد مثال آن اتباع خارجه‌ای هستند که بعضی از آن‌ها مدت زیادی است که در ایران اقامت دارند ولی امکان اعطای تابعیت برای این مهاجرین وجود ندارد.

۲- نظام‌های حقوقی مبتنی بر عرف یا کامن لاو

در این کشورها عرف و نظر قاضی مسلط بر قانون است به این معنی که قاضی آزادانه امکان تغییر قوانین با در نظر گرفتن شرایط و نوع پرونده را دارد.

کشورهای جزء این دسته معمولا قوانین به‌روزتری دارند و از نظر جنبه‌های حقوق بشری پیشرو هستند زیرا که خشکی و تغییر ناپذیری نظام حقوقی مبتنی بر قانون نوشته را ندارند و بسیار منعطف‌ترند.

از منظر حقوق بین‌الملل این نوع نظام، اصطلاحاً مهاجرپذیر بوده و این قابلیت را دارد که به‌راحتی اقامت دائم و تابعیت اعطا نماید. آمریکا و انگلستان از کشورهای شناخته شده و قدرتمند هستند که نظام حقوقی کامن لا دارند.

کشور آلمان و بلژیک از کشورهایی هستند که بیشتر متمایل به حقوق نوشته یا همان سیویل لاو هستند.

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!