شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

کشور نروژ

نروژ

کشور نروژ که نام رسمی آن پادشاهی نروژ می باشد حکومت پادشاهی و متمرکزی دارد مساحت نروژ حدود سیصد هزار کیلومتر مربع می باشد و بالغ بر ۵میلیون نفر را در خود جای داده است این کشور با سوئد – فنلاند- روسیه- اسکاژراک هم مرز و همسایه است و به خاطر ساحل طولانی که دارد به اقیانوس اطلس متصل شده است  .

نام پادشاه کشورنروژ هارالد پنجم می باشد کشورنروژ یک کشور کوهستانی و سرد است و به دلیل بالا بودن استانداردهای زندگی در نروژ سازمان ملل این کشور را به عنوان بهترین کشور برای زندگی معرفی کرده است .

پایتخت کشورنروژ اسلو می باشد و این شهر از نظر قانون های متعارف استانداردهای زندگی در بالاترین نقطه قرار دارد. کشورنروژ را هم می توان به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا معرفی کرد و این ثروت بیشتر از طریق کشاورزی پر رونق در نروژ به وجود آمده است .

بعد از کشاورزی می توان به چاه های نفتی که در نروژ وجود دارد و باعث درآمد زایی برای این کشور شده است اشاره کرد .

از دیگر نکاتی که می توان برای کشورنروژ در نظر گرفت احاطه بودن نروژ توسط دریا میباشد به همین خاطر یکی دیگر از چرخه های اقتصاد این کشور را آبزیان دریایی به وجود آورده اند.این روند رو به رشد اقتصاد در کشورنروژ باعث شده است که نیاز به نیروی کار انسانی در کشورنروژ روز به روز افزایش پیدا کند به همین خاطر سالانه افراد زیادی به این کشور مهاجرت می کنند و به جستجوی کار در کشورنروژ می پردازند.

شاید این برایتان سوال شود که با وجود این شرایط عالی در کشور نروژ چرا نروژی ها خود برای کار یا تحصیل به کشور دیگر میروند؟

در پاسخ باید بدانید که مردم نروژ علاقه زیادی به فرهنگ های جدید و یادگیری زبان های کشورهای مختلف دارند .

در آخر اگر شما قصد سفر به کشوری دیگر را در سر دارید ما به شما نروژ را پیشنهاد میکنیم سفری پر از جاذبه های گردشگری مناظر زیبا آب و هوایی استثنایی همه و همه  نروژ را به عنوان بهترین کشور دنیا معرفی کرده است .

 

مهاجرت به نروژ

نروژ یک کشور واقعا زیبا است. در لیست میراث جهانی یونسکو رتبه هشت را دارد طرفداران طبیعت و به‌ویژه ورزش و فعالیت‌های در فضای باز، فعالیت‌های متنوع زیادی در نروژ پیدا می‌کنند. به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده گاز و گاز طبیعی در خارج از خاورمیانه، کشورنروژ نیز کشور ثروتمند است، چیزی که در جامعه و زیرساخت‌ها منعکس می‌شود. همچنین از نظر شاخص امید به زندگی رتبه ۸۱٫۸ را دارا می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه »
چه کسانی نمی توانند در خواست پناهندگی درنروژ را داشته باشند؟

 

زبان رسمی

نروژی زبان رسمی کشور نروژ است. زبانی مابین زبان هندواروپایی از شاخه گروه زبان‌های اسکاندیناویایی خانواده زبان‌های ژرمنی است.

 

قوانین جدید برای مهاجرت به نروژ

در سایت مهاجرت کشورنروژ این‌گونه نوشته شده:

در مورد مهاجرت به کشورنروژ فکر می‌کنید؟ برای درخواست اقامت دائم در کشورنروژ به دنبال شهروندی نروژ هستید؟ پس باید به این قوانین و مقررات به‌روز شده از UDI توجه کنید. Norskbloggen این به شما کمک می‌کند تا تغییرات جدید را دنبال کنید.

این قوانین جدید برای مهاجرت به نروژ، از سال ۲۰۱۷ است.

در اینجا در Norskbloggen Lingua، ما از بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کشورنروژ حمایت می‌کنیم و می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که تجربه شاد با فرایند مهاجرت به کشورنروژ برایتان به تجربه کنید؛ بنابراین در اینجا شما نیازهای روزمره برای اقامت دائم و شهروندی statsborgerskap را به شما ارائه می‌دهیم.

 

شرایط جدید برای مهاجرت به نروژ

شما احتمالاً متوجه شده‌اید که در سال ۲۰۱۶ اصلاحات مهاجرتی نروژ موضوع داغ در سیاست بود. آنچه که اکنون شاهد آن هستیم قوانینی جدید است که Stortinget در تابستان و پاییز سال ۲۰۱۶ تصویب شده است.

اقامت دائم نروژ

نکته اصلی در اینجا این است در پروسه مهاجرت به نروژ در حال حاضر نه تنها یک آزمون بلکه دو آزمون وجود دارد که باید قبل از اینکه بتوانید به یک مهاجر دائمی در نروژ تبدیل شوید باید قبول شوید. شما باید آزمون زبان نروژی را در سطح A1 قبول شده و شما باید در هر زبان که انتخاب می‌کنید، آزمون اجتماعی مطالعات را پاس نمایید.

همان‌طور که نیاز دارید جهت مهاجرت به نروژ مراحل زیر را بگذرانید:

۳۰۰ یا ۶۰۰ ساعت کلاس

برای اقامت در نروژ حداقل ۳ سال (بیشتر یا کمتر) به طور مداوم شرایط اصلی برای ویزای موقت خود (کار، ازدواج و غیره) را حفظ کنید.

در حالی که در نروژ یک جرم جدی مرتکب نشده است.

 

مهاجرت به نروژ از طریق اخذ ویزای تحصیلی

یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به نروژ می‌باشد از مدرک دیپلم تا دکترا می‌توان در هر کدام از این مراحل ویزای تحصیلی از این کشور گرفت.

البته شرایط معدل و سطحی از زبان برای اخذ این مجوز لازم است حتی دانشجویان اجازه ۱۰ ساعت کار در هفته را در این کشور دارند

در کشور نروژ هر ساعت کار دانشجویی دستمزدی معادل ۹-۷ یورو درامد دارد.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت تحصیلی در نروژ

که مقاطع بالاتر اجازه کار ساعت بیشتری را دارند

قابل ذکر است که اقدام جهت اقامت دائم نروژ نیازمند به یک زمان سه ساله کار و زندگی در این کشور و پرداخت مالیات به طور مستمر می‌باشد و شما پس از هفت سال می‌توانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید و شهروند این کشور باشید. شما پس از تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باید جهت گرفتن شغل مناسب در این کشور اقدام نمایید. باید متوجه باشید که تنها طول مدت تحصیل در مقطع دکترا جز دوره سه ساله جهت اقدام برای اقامت در این کشور محسوب می‌شود و این یکی دیگر از بهترین مزایا برای دانشجویان دکترای نروژ به حساب می‌آید.

 

اخذ اقامت از طریق ازدواج در نروژ

یکی از روش‌های است که این روزها با استقبال روبرو شده و دولت نروژ به افرادی که با شهروندان نروژی ازدواج کنند تابعیت اعطا می‌کند

 

مهاجرت به نروژ از طریق کار

اگر می‌خواهید برای کار به کشورنروژ مهاجرت کنید، به اجازه اقامت نیاز دارید. شما باید ابتدا شغل پیدا کنید. چه‌بسا برای اقامت شما باید درخواست بدهید و آن بستگی به شایستگی شما و نوع کاری که در نروژ قصد انجام دادنش را دارید دارد

در ابتدا نوشتن یک CV خوب جهت ارائه به کارآفرینان اهمیت دارد

اگر شما بتوانید از کارفرما دعوت‌نامه دریافت دارید و سه سال کار کرده مالیات بپردازید می‌توانید اقامت دائم دریافت کنید

قابل ذکر است که دریافت این دعوت‌نامه کاری در صورتی که شما ساکن نروژ نباشید بسیار مشکل است چون آگهی‌ها یک روند سه ماه جهت درج در بوتن کار افراد ساکن و کشورهای شینگن را باید طی کند. در صورت نبودن متقاضی در نهایت این آگهی به افراد جویای کار در خارج از خاک اروپا می‌رسد و این برای دانشجویانی که در ترم آخر تحصیلشان هستند و یا تحصیلاتشان رو به اتمام است مزیتی به حساب می‌آید.

 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در نروژ

داشتن سرمایه کلان همیشه برای گرفتن اقامت در تمامی کشورها مؤثر نیست اگر متقاضی مهاجرت به نروژ از این طریق هستید به دلیل تجربه حضور افراد کلاه‌بردار در شر کنه‌ای که نامعتبر می‌باشند اعتماد و سپردن سرمایه به این شرکت‌ها مسیری است که توصیه نمی‌شود این عدم داشتن اطلاع از روند پروسه می‌تواند زیان‌های غیرقابل بازگشتی را به شما وارد کند توصیه می‌شود روش‌های دیگر را امتحان نمایید.

 

هزینه های اقامت در نروژ

این در حالی است در روند مهاجرت به نروژ، هزینه اقامت در نروژ، بزرگ‌ترین نگرانی می‌باشد. ساده‌ترین راه برای از بین بردن آن این است که یک اتاق را از طریق دفتر بین‌المللی در یکی از روستاهای دانشجویی رزرو کنید.

پیشنهاد مطالعه »
تابعیت نروژ از طریق تولد فرزند

 

تقاضا بسیار بالا است و پیدا کردن محل اقامت باید اولویت شما برای پروسه دانشگاه و یا کار و یا اقامت باشد، در مهاجرت تحصیلی به نروژ همان‌طور که یک سال بعد از شروع تحصیل، پیدا کردن اتاق بی‌نهایت سخت خواهد بود. برای مثال، محبوب‌ترین روستای دانشجویی در تروندهایم، Moholt نامیده می‌شود و بیشتر دانشجویان بین‌المللی را پذیرش می‌نماید.

 

در نروژ، اقامت می‌تواند متفاوت باشد، بسته به اینکه آیا می‌خواهید تنها باقی بمانید، یا با چند همکار، یا اگر می‌خواهید در هر مرکز شهر یا در حومه قرار گیرید. هزینه‌هایی که می‌توانید در نروژ انتظار داشته باشید عبارت‌اند از:

 

کرایه آپارتمان یک خوابه در مرکز: ۱٫۰۰۰ یورو در ماه

اجاره برای یک خوابه در آپارتمان ۳ خوابه در مرکز: ۶۰۰ یورو در ماه

اجاره برای یک خوابه آپارتمان خارج از مرکز: ۸۰۰ یورو در ماه

اجاره برای یک خوابه در آپارتمان ۳ خوابه خارج از مرکز: ۴۰۰ یورو / ماه.

شاخص هزینه زندگی در اسلو است ۲۰۸٫۹۳٪ بالاتر از در تهران می‌باشد

هزینه های ماهانه یک فرد: ۴۸،۶۳۱،۱۸۰٫۴۷ ﷼

اجاره در کشورنروژ ۱۶۶٫۷۱٪ بالاتر از ایران است

 

به طور خلاصه می‌توان گفت تقریبا ۱۴% از کل جمعیت کشورنروژ مهاجران هستند و یک‌سوم سفر به کشورنروژ به طور خاص برای پیدا کردن کار. با وجود مالیات و قیمت‌های مشهور بالا، استاندارد زندگی در دسترس در نروژ همچنان در مردم سراسر جهان به تصویر کشیده است.

دسترسی به حومه‌های شگفت‌انگیز، مکان‌های فرهنگی مشهور جهانی و همچنین اقلیمی خفیف تابستان و نور روز ۲۴ ساعته این امر را وسوسه‌انگیز می‌نماید.

مهاجرت به نروژ:

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 


مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ