رد کردن لینک ها

مهاجرت قاچاقی به کانادا

مهاجرت قاچاقی به کانادا

راههای قانونی بسیاری برای مهاجرت به کانادا وجود دارد و هیچ موسسه مهاجرتی یا وکیل معتبری مهاجرت قاچاقی به کانادا را برای متقاضیان مهاجرت توصیه نمیکند. مهاجرت قاچاقی به کانادا که مهاجرت غیر قانونی نامیده میشود مشکلات زیادی در پی دارد و فرد باید پس از ورود و مهاجرت قاچاقی به کانادا درخواست پناهندگی دهد که پذیرش این درخواست نیز بستگی به شرایط متعددی دارد و در نهایت ممکن است درخواست پناهندگی فرد رد شود. بنابر این به افراد جویای مهاجرت توصیه میشود از راههای فراوان قانونی موجود اقدام به مهاجرت بکنند و قدم در جای محکم بگذارند و حداقل با بررسی قوانین پناهندگی، آگاهانه و با علم به شرایط و حصول اطمینان از دارا بودن این شرایط، اقدام به آن نمایند.

ولی با تمام این اوصاف هستند کسانی که بنا به عللی همچون مسائل سیاسی یا موارد دیگر از راههای غیر قانونی وبا مهاجرت قاچاقی به کانادا وارد میشوند.

راههای مهاجرت قاچاقی به کانادا

معمولا متقاضیان مهاجرت قاچاقی به کانادا  از سه طریق میتوانند خود را به خاک کانادا برسانند:

 • استفاده از مدارک و مستندات قانونی و وسایل حمل و نقل قانونی:
 • این افراد دارای مستندات لازم برای ورود به خاک کانادا هستند و از وسیله های حمل و نقل قانونی استفاده کرده و به عنوان مسافر یا خدمه وارد کانادا میشوند. این راه نسبت به سایر روشها امنیت دارد و خطر خاصی را متوجه فرد نمیکند.
 • استفاده از مستندات و مدارک جعلی و وسایل حمل و نقل قانونی:
 • این افراد با تهیه غیر قانونی مدارک جعلی برای خود هویت جعلی ساخته و با این هویت و مدارک کاذب اقدام به سفر میکنند و با استفاده از وسایل حمل و نقل قانونی و با این هویت کاذب وارد خاک کانادا میشوند.
 • استفاده از وسایل حمل و نقل غیر قانونی و قاچاقی بدون داشتن مدارک لازم:
 • افراد این گروه به علت در دست نداشتن مستندات و مدارک کافی سعی میکنند از راههای قاچاق خود را به خاک کانادا برسانند. این نوع تلاش برای ورود به خاک کانادا خطرناک ترین نوع اقدام است و ممکن است فرد را در دام شیادان و قاچاقچیان خطرناک انسان اسیر کند و سالانه تعداد زیادی از مسافران مهاجرت قاچاقی به کانادا  به این شیوه جان خود را از دست میدهند.
پیشنهاد مطالعه »
اقامت کانادا از طریق تحصیل

پس از ورود به خاک کانادا و مهاجرت قاچاقی به کانادا 

وقتی فرد به هر طریقی خود را به خاک کانادا رساند باید درخواست کتبی پناهندگی بدهد و طی دو هفته مدارک لازم را برای درخواست خود ارائه دهند.

راه دیگر اینست که فرد شخصا به اداره مهاجرت مراجعه کرده و مدارک و درخواست خود را در آنجا ارائه دهد.

این افراد طی ماه اول ورود به کانادا خدماتی را دریافت میکنند:

 • اسکان موقت
 • بررسی و تامین نیازهای اساسی اولیه
 • ارائه خدمات مشاوره ای و آموزشی
 • مراقبت و رسیدگی به کودکان

شرایط بررسی درخواست پناهندگی برای متقاضیان مهاجرت قاچاقی به کانادا 

در کانادا شرایط خاصی برای مهاجرین غیر قانونی و پناهندگان وجود دارد. افراد در صورت تمایل به استفاده از پناهندگی بهتر است از قبل قوانین مربوطه را بررسی کنند زیرا اگر دارای شرایط نباشند درخواست پناهندگی آنها پذیرفته نخواهد شد.

موانعی در راه پذیرش پناهندگی وجود دارد که در صورت تایید وجود این موانع درخواست شما به شورای مهاجرت و پناهندگی ارجاع داده نخواهد شد، این موارد عبارتند از:

 • قبلا در خواست پناهندگی داده باشید و درخواست پناهندگی شما رد شده باشد.
 • در کشور دیگری نیز درخواست پناهندگی داده باشید و درخواست شما در حال بررسی باشد.
 • در کشورهایی درخواست پناهندگی داده باشید که عضو پیمان ژنو نبوده اند و درخواست شما در این کشورها رد شده باشد.
 • اعمال تروریستی انجام داده و یا حقوق بشر را نقض کرده باشید.
 • از طریق آمریکا وارد خاک کانادا شده باشید.
 • اگر قبلا درخواست پناهندگی داده و بعدا آن را پس گرفته باشید.

در صورت وجود موانع بالا درخواست شما به مراجع بالاتر ارجاع داده نمیشود. در غیر این صورت درخواست پناهندگی به شورای مهاجرت و پناهندگی ارجاع داده میشود تا دستور لازم را صادر کنند.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت کاری به نووا اسکوشیا

در عین حال به افرادی که از نظر سلامتی و پزشکی تایید نشوند، یا افرادی که سوء پیشینه دارند و سابقه کیفری و جنایی دارند و برای امنیت و سلامت جامعه کانادا تهدید به شمار میروند، پناهندگی داده نخواهد شد.

لینک مفید: سایت کانادا

کار و تحصیل برای مهاجران مهاجرت قاچاقی به کانادا

تا زمانی که پناهندگی شما پذیرفته نشده باشد اجازه هیچ گونه فعالیتی شامل کار و تحصیل را ندارید. مگر اینکه فرایند بررسی پرونده شما بیش از 6 ماه بطول بیانجامد که در این صورت میتوانید طی درخواست کتبی خواستار مجوز کار و فعالیت شوید. اگرچه پناه جویان تا یک سال از حمایت و کمک های دولت بهرمند خواهند بود.

طی این مدت افراد در سکونتهای پناهندگان اسکان داده میشوند.

پس از کسب پناهندگی

اگر با درخواست پناهندگی فرد موافقت شود همسر و فرزندان زیر 21 سال او میتوانند به او بپیوندند و دوازده ماه پس از دریافت موافقت نامه پناهندگی، به فرد اقامت داده میشود.

داشتن اسپانسر در داخل کانادا و در خواست پناهندگی قبل از ورود به خاک کانادا

برخی افراد قبل از ورود به خاک کانادا درخواست پناهندگی میدهند. این افراد توسط یک حامی مالی یا اسپانسر حمایت میشوند. این حامی مالی باید فرد را طی یک سال اول اقامتش در کانادا حمایت کند. این افراد قبل از ورود به کانادا درخواست پناهندگی میدهند و معاینات پزشکی و بررسی سوء پیشینه آنها صورت میگیرد و در صورت موافقت با درخواست پناهندگی آنها، فرد مدارک لازم را دریافت کرده و به کمک حامی مالی خود وارد خاک کانادا میشود.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت قاچاقی به ترکیه

کمک مالی اسپانسرهای داخل کانادا

برخی حامیان مالی خصوصی در سراسر کشور کانادا با دولت فدرال قراردادهایی دارند مبنی بر کمک به هزینه های پناه جویان و همه ساله بصورت سازمان یافته با دولت کانادا در این زمینه همکاری میکنند.

راههای قانونی مهاجرت به کانادا

با توجه به موارد ذکر شده عاقلانه ترین کار اینست که فرد برای مهاجرت از شیوه های معقول و قانونی استفاده کند و اقدام به مهاجرت قاچاقی به کانادا و پناهندگی نکند زیرا این کار نوعی توهین به کشور مبدا است. از جمله راههای قانونی مهاجرت به کانادا میتوان به این موارد اشاره کرد:

 1. مهاجرت کاری به کانادا
 2. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 3. سرمایه گذاری در کانادا
 4. ویزای استارت آپ کانادا
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج

مهاجرت تحصیلی در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3. تحصیل پزشکی در کشورکانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 6. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 7. ویزای تحصیلی کانادا
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا
 9. وکیل ویزای تحصیلی کانادا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره