مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مهاجرت تحصیلی

فهرست مقاله

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به شیوه‌های مختلفی از گذشته‌های دور وجود داشته است اما امروزه مهاجرت تحصیلی به روش‌های نوینی امکان پذیر است و بر خلاف گذشته دارای یکسری ملزومات و پیچیدگی‌های مختلف مختص به خود بوده که این پیچیدگی نیازمند آگاهی از نحوه مهاجرت تحصیلی، کشورهای مناسب برای مهاجرت تحصیلی و سایر شرایط مهاجرت تحصیلی می‌باشد. مواردی که در ادامه مطالعه خواهید کرد شامل مواردی مانند مهاجرت تحصیلی پزشکی ، مهاجرت تحصیلی رایگان و … خواهد بود.

– مواردی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد:

 • مهاجرت تحصیلی پزشکی
 • مهاجرت تحصیلی رایگان
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • مهاجرت تحصیلی به نروژ
 • مهاجرت تحصیلی به اتریش
 • مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

 

مقدمه ای بر مهاجرت تحصیلی

علت این پیچیدگی‌ها در مسیر مهاجرت تحصیلی قانونمند شدن کشورها و داشتن ضابطه‌های خاص برای هر کشور نسبت به کشور دیگر برای مهاجرت تحصیلی است. البته کشورهایی که دارای قوانین مشترک و گاهی کاملاً مشابه برای مهاجرت تحصیلی هستند وجود دارند اما برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی نیاز به اطلاعات کافی هستید. ما در این مطلب قصد داریم در مورد مهاجرت تحصیلی و در ادامه در مورد چند کشور که بیشترین متقاضی را برای مهاجرت تحصیلی دارند توضیحی به شما هم‌وطنان عزیزی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارید ارائه دهیم.

به‌طور مثال ممکن است شما شرایط سنی تحصیل در یک کشور را داشته باشید اما در کشور دیگر نه! همچنین شرایط مالی‌تان هم عامل مهمی برای مهاجرت تحصیلی خواهد بود چون بسیاری از کشورها تمکن مالی برای تأمین هزینه‌های تحصیلی در آن کشور را حداقل برای مدت مشخصی مثلاً یک سال از شما مطالبه می‌کنند؛ بنابراین ممکن است شما به خاطر همین موضوع امکان تحصیل در کشور و رشته مورد علاقه‌تان را نداشته باشید ولی نباید ناامید شوید چون برخی از کشورها شرایط ویژه‌ای را برای دانش‌آموزان و دانشجویان ممتاز و دارای سطح علمی بالا وضع کرده‌اند که این شرایط ویژه به عنوان بورسیه یا تحصیل رایگان نام‌برده می‌شود.

اگر شما دانش‌آموز یا دانشجوی ممتاز باشید باز هم می‌توانید به برخی از کشورها مهاجرت تحصیلی کنید. ما در این مقاله در مورد این موضوع هم مطالبی را ارائه کرده‌ایم که امیدواریم اطلاعات مفیدی را برای شما به همراه داشته باشد. به هر حال از شما متقاضی مهاجرت تحصیلی خارج از کشور تمنا می‌کنیم برای انتخاب درست و سردرگم نشدن در موضوع مهاجرت تحصیلی و همچنین هدر ندادن وقت و سرمایه خود با افرادی که آگاهی کامل دارند مشورت کنید.

موسسه حقوقی مهاجرتی آوات آماده ارائه انواع خدمات و مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی عادی و بورسیه‌ای به شما جویندگان علم می‌باشد.

 

مهاجرت تحصیلی پزشکی

مهاجرت تحصیلی پزشکی یکی از راه‌هایی است که دانشجویان برای فرار از کنکورهای سخت رشته پزشکی انجام می‌دهند. مهاجرت تحصیلی پزشکی یکی از پر متقاضی‌ترین رشته‌های دانشگاهی است. پزشکی همیشه یکی از رشته‌های تحصیلی پر طرفدار بوده و یکی از علل آن هم شأن بالای پزشکان در بین مردم بوده و هست.

مهاجرت تحصیلی پزشکی یکی از پر هزینه‌ترین مهاجرت‌های تحصیلی است چون تحصیل در رشته پزشکی در دنیا و مخصوصاً در ایران طرفداران زیادی دارد. مهاجرت تحصیلی پزشکی همچون سایر رشته‌های دانشگاهی شرایطی را می‌طلبد از جمله این شرایط توانایی مکالمه به زبان‌های مختلف است که باز هم این مسئله از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. البته برای مهاجرت تحصیلی پزشکی یکی از شروط مهم داشتن تمکن مالی کافی است که باید به اثبات برسانید تا بتوانید موفق به مهاجرت تحصیلی پزشکی شوید.

ذکر این نکته هم لازم است که در برخی کشورهای اروپایی امکان تحصیل رایگان حتی در رشته پزشکی وجود دارد که در عنوان‌های بعدی این مقاله به معرفی این کشورها و شرایط مهاجرت تحصیلی پزشکی به صورت رایگان می‌پردازیم. برای اطلاع بیشتر از شرایط مهاجرت تحصیلی پزشکی با مشاوران خود در موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید.

 

مهاجرت تحصیلی رایگان

مهاجرت تحصیلی رایگان همان بورسیه تحصیلی محسوب می‌شود. مهاجرت تحصیلی رایگان از موضوعاتی است که نظر بسیاری از دانشجویان را به خود جلب می‌کند. مهاجرت تحصیلی رایگان همان‌طور که از نامش پیداست فقط شامل هزینه‌های تحصیلی شده و شامل هزینه‌های زندگی در کشور مورد نظر نمی‌شود.

افرادی که خواهان مهاجرت تحصیلی رایگان هستند باید این موضوع را هم باید بدانند که تحصیل رایگان در کشورهای محدودی و با شرایط خاصی که دانشجو باید دارای آن‌ها باشد ممکن است. مهم‌ترین شرط برای تحصیل رایگان در کشورها دارا بودن معدل بالا و ممتاز بودن در مقطع تحصیلی قبلی است. برای تحصیل رایگان در مقاطع بالاتر علاوه بر نمره‌های بالا باید دانشجو دارای مقاله‌های بین‌المللی و اخذ مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های معتبر باشد و به طور کلی دانشجوی متقاضی مهاجرت تحصیلی رایگان برای پذیرش به‌صورت رایگان و بورسیه باید دارای سطح علمی بالا باشد.

اگر شما خود را دارای شرایط بورسیه تحصیلی و مهاجرت تحصیلی رایگان می‌دانید بهتر است قبل از هر اقدامی برای اطمینان از پذیرش خود در دانشگاه‌های بین‌المللی به صورت رایگان با افراد زبده در این زمینه صحبت کنید. گروه مشاوران موسسه حقوقی مهاجرتی آوات آماده ارائه هر گونه مشاوره و ارائه خدمات در زمینه مهاجرت تحصیلی رایگان به شما عزیزان می‌باشد.

در ادامه چند مورد از کشورهایی را که شامل تحصیل رایگان برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشند را نام خواهیم برد.

 

 • تحصیل رایگان در کدام کشورها امکان پذیر است

تعدادی از کشورها شرایط تحصیل رایگان را فراهم می‌کنند که تمام آن‌ها جزء کشورهای اروپایی می‌باشند. کشورهایی که شرایط تحصیل رایگان را فراهم کرده‌اند کشورهای آلمان، فرانسه، اتریش، نروژ و فنلاند می‌باشند. دانشگاه‌های این کشورهایی که شرایط تحصیل رایگان را فراهم کرده‌اند علاوه بر رایگان بودن تحصیل، دارای سطح بالایی در بین دانشگاه‌های جهان می‌باشند. تحصیل رایگان در دانشگاه‌های معتبر در سطح جهان آرزوی هر دانشجویی است چون این کشورها علاوه بر تحصیلات رایگان دارای سطح توسعه یافتگی بالا و رفاه اجتماعی بسیار خوبی برخوردار هستند.

اگر شما هم دارای شرایط تحصیل رایگان هستید و قصد دارید وارد دانشگاه‌های معتبر دنیا به صورت رایگان شوید حتماً با مشاوران ما در موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و بهترین کشور را برای بورسیه تحصیلی انتخاب کنید.

 

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا می‌تواند خواسته بسیاری از جوانان باشد. اگر شما هم جزء آن دسته از کسانی هستید که خواهان مهاجرت تحصیلی به کانادا هستید این مقاله را دنبال کرده و در صورت هرگونه ابهام در مورد مهاجرت تحصیلی کانادا با مشاوران برتر موسسه حقوقی مهاجرتی آوات در زمینه مهاجرت تحصیلی به کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا تماس بگیرید و شرایط خود را برای مهاجرت تحصیلی کانادا با مشاوران ما در میان بگذارید تا بهترین راهکارها را در اختیار شما قرار دهند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا دارای ضوابط و پیش شرط‌های است که ما در مورد آن‌ها به شما آگاهی‌های لازم را ارائه می‌کنیم.

برای مهاجرت تحصیلی به کانادا شما باید به مواردی در این مورد توجه کنید، از جمله این مسائل پیرامون مهاجرت تحصیلی به کانادا: دانشگاه‌های برتر کانادا، هزینه‌های زندگی دانشجویی در کانادا، هزینه‌های تحصیل در کانادا، مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا و … می‌باشد. ما در پایین در مورد این مسائل توضیحاتی خواهیم داد.

 

هزینه‌های تحصیل در کانادا

هزینه‌های تحصیل در کانادا به دو صورت است: تحصیل در کانادا از طریق بورسیه و تحصیل در کانادا به صورت آزاد.

 1. بورسیه تحصیلی کانادا

هزینه‌های تحصیل در کانادا نسب به برخی کشورها مانند انگلیس، استرالیا و … پایین‌تر است. برای تحصیل در کانادا بورسیه‌های زیادی وجود دارد که برای دانشجویان ممتاز با نمره‌های بالا انجام می‌شود. بیشتر این بورسیه‌ها برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند اما برای مقطع لیسانس هم بورسیه‌هایی وجود دارد. ذکر این نکته ضروری است که تحصیل در کانادا به صورت بورسیه فقط شامل هزینه‌های تحصیل می‌شود و هزینه‌های زندگی در کانادا را در بر نمی‌گیرد. برای اطلاع از شرایط بورسیه تحصیلی کانادا و دانشگاه‌هایی که بورسیه تحصیلی ارائه می‌کنند با مشاوران موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس بگیرید.

 

 1. تحصیل در کانادا با هزینه شخصی

شهریه دانشگاه در کانادا برای افرادی که کانادایی هستند بین ۳۰۰۰ دلار تا ۵۰۰۰ دلار است. این شهریه برای دانشجوهای خارجی مبلغی در حدود ۱۲۰۰۰ دلار تا ۲۰۰۰ دلار است. برای تحصیل در کانادا امکان با شهریه دانشجویان کانادایی وجود دارد که باید دارای شرایط خاصی باشید. برای اطلاع از این شرایط با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس بگیرید.

 

هزینه‌های زندگی در کانادا

هزینه‌های زندگی در کانادا مبلغی بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار است که این مبلغ با توجه به شهر محل سکونت و کوچک یا بزرگ بودن آن متفاوت است. در حین تحصیل شما می‌توانید به کار پاره وقت مشغول شوید و مقداری از هزینه‌ها را جبران کنید اما به شما توصیه می‌کنیم در صورتی که از ایران توان حمایت مالی را از طرف خانواده دارید اقدام کنید.

 

زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

برای تحصیل در کانادا مانند هر کشور دیگر نیاز به آموختن زبان آن کشور یا زبان‌های بین‌المللی هستید. زبان تحصیل در کانادا، زبان انگلیسی است که با توجه به بین‌المللی بودن و استفاده فراوان ایرانیان از این زبان بهترین گزینه برای ایرانیان عزیز می‌باشد. البته در کانادا دانشگاه‌هایی وجود دارد که دو زبانه یا به زبان فرانسوی تدریس می‌کنند.

برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حداقل باید مدرک آیلتس ۶ را داشته باشید تا بتوانید پذیرش از دانشگاه‌های کانادا بگیرید. برای اطلاع بیشتر در مورد زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا می‌توانید با موسسه حقوقی و مهاجرتی آوات تماس بگیرید.

 

شرایط سنی برای تحصیل در کانادا

شرایط سنی برای تحصیل نیز یکی از معیارهای مهم در اخذ ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در کانادا محسوب می‌شود. شرایط سنی برای تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف متفاوت است. سن لازم برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حداقل ۲۲ و حداکثر ۲۹ سال و سن لازم برای مقطع دکترا کانادا حداکثر ۳۸ سال می‌باشد.

برای اطلاع از سایر شرایط مهاجرت تحصیلی کانادا با مشاوران موسسه مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید.

 

مهاجرت تحصیلی نروژ

تحصیل در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی نروژ از مواردی است که متقاضیان زیادی دارد. اگر شما هم متقاضی تحصیل در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی نروژ هستید تا پایان با ما همراه باشید. موسسه حقوقی مهاجرتی آوات توانایی ارائه هرگونه مشاوره و خدمات در زمینه تحصیل در نروژ و ویزای تحصیلی نروژ است. تحصیل در نروژ در ایران متقاضیان زیادی دارد و علت آن هم امکان تحصیل رایگان در نروژ است. کشور نروژ از معدود کشورهای است که تحصیل در آن به‌صورت رایگان امکان پذیر است. در این مطلب مواردی از شرایط تحصیل در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی نروژ شرح داده‌ایم. مواردی همچون هزینه‌های تحصیل در نروژ، هزینه‌های زندگی در نروژ، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ و … .

 

هزینه تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ برای دانشجویان خارجی به صورت رایگان است. هزینه تحصیل فقط شامل هزینه‌های تحصیل در نروژ، یعنی هزینه‌های شهریه دانشگاه شده و هزینه‌های زندگی در این کشور که از لحاظ سطح اجتماعی و انسانی بسیار بالاست زیاد است.

 

هزینه زندگی دانشجویی در نروژ

هزینه‌های زندگی در نروژ برای یک دانشجو در یک ماه با توجه به شهر محل زندگی و سبک زندگی فرد چیزی بین ۸۰۰۰ کرون تا ۱۰۰۰۰ کرون که معادل ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار است. البته در دانشگاه‌های رایگان نروژ ابتدای شروع هر ترم مبلغی بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ کرون جهت ارائه یکسری خدمات مانند خدمات ورزشی، فرهنگی، بهداشتی و … از دانشجویان دریافت می‌شود که این مبلغ شهریه به حساب نمی‌آید.

 

دانشگاه‌های خصوصی نروژ

تمام دانشگاه‌های نروژ رایگان نیستند و برای ورود به دانشگاه‌های خصوصی نروژ باید شهریه پرداخت کنید. ولی بر خلاف بسیاری از کشورها، در دانشگاه‌های خصوصی نروژ تفاوتی چندانی بین دانشجویان بومی و خارجی از لحاظ مبلغ شهریه وجود ندارد. در دانشگاه‌های خصوصی نروژ به نسبت دانشگاه‌های دولتی و رایگان نروژ، رشته‌های تحصیلی متنوع‌تری ارائه می‌شود که تأکید می‌کنیم دانشجویان عزیز متقاضی تحصیل در نروژ برای انتخاب دانشگاه و رشته مورد علاقه خود با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و بهترین مسیر را انتخاب کنید.

 

زبان مورد نیاز برای تحصیل در نروژ

زبان تحصیل در دانشگاه‌های نروژ به دو زبان نروژی و انگلیسی است. در دانشگاه‌های نروژ اکثر رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند که همین موضوع به جذابیت تحصیل در نروژ افزوده و دانشجویان بین‌المللی زیادی خصوصاً از کشور خودمان خواهان تحصیل در نروژ هستند. در هر صورت برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی نروژ شما باید مدرک زبان انگلیسی برای ورود به دانشگاه‌های انگلیسی زبان را داشته باشید. اگر قصد کار کردن در نروژ را داشته باشید یادگیری زبان نروژ بسیار لازم خواهد شد و شانس شما را برای کاریابی افزایش خواهد داد. برای آگاهی بیشتر در مورد زبان تحصیلی در دانشگاه‌های نروژ سایر موارد تحصیل در نروژ با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس حاصل فرمایید.

 

مهاجرت تحصیلی اتریش

مهاجرت تحصیلی اتریش امروزه بین دانشجویان سرتاسر دنیا و مخصوصاً دانشجویان ایرانی طرفداران زیادی دارد. علت افزایش تقاضا برای مهاجرت تحصیلی اتریش، سطح بالای علمی دانشگاه‌های اتریش و همچنین سطح بالای زندگی در کشور اتریش است. تحصیل در اتریش به صورت تقریباً رایگان نیز امکان پذیر بوده و شما می‌توانید به تحصیل رایگان در کشور اتریش بپردازید. اگر شما هم جزء آن دسته از عزیزانی هستید که خواهان مهاجرت تحصیلی به اتریش و تحصیل رایگان در اتریش هستید این نوشته را بخوانید و در صورتی که تصمیم قطعی برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی اتریش گرفتید برای دریافت هرگونه مشاوره و خدمات مهاجرت تحصیلی اتریش با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و تا پایان ما را در کنار خود داشته باشید.

در ادامه به شرایط تحصیل در اتریش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش می‌پردازیم.

 

مزایای تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش مزایای زیادی دارد که تعدادی از مزایای تحصیل در اتریش را برای شما بیان می‌کنیم.

کشور اتریش با داشتن یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا توانسته ارتباط خوبی بین دانشگاه و بازار کار برقرار کند. از دیگر مزایای تحصیل در اتریش امکان انجام کار دانشجویی به صورت پاره وقت در حین تحصیل در اتریش می‌باشد که علاوه بر آن دانشجو می‌تواند در ایام تعطیل به صورت تمام وقت به کار مشغول شود.

از دیگر مزایای تحصیل در اتریش، معافیت دانشجویان از مالیات و همچنین داشتن بیمه درمانی بسیار مقرون بصرفه است. شما با تحصیل در اتریش می‌توانید در کشورهای حوزه شینگن آزادانه سفر کنید.

 

زبان تحصیل در اتریش

زبان تحصیل در دانشگاه‌های اتریش در مقاطع مختلف تفاوت‌هایی دارد. در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانستن زبان آلمانی لازم است ولی نیازی به ارائه مدرک برای ورود به دانشگاه‌های اتریش نیست ولی قبل از شروع به تحصیل باید در آنجا دوره زبان بگذرانید و مدرک دریافت کنید. به هر حال در زمان آموزش زبان دانشجو محسوب شده و از مزایای دانشجویی در اتریش بهره‌مند هستید. در مقطع دکتری وضع کمی متفاوت است زبان تحصیل در مقطع دکتری در اتریش به دو زبان آلمانی و انگلیسی امکان پذیر است.

 

هزینه‌های زندگی دانشجویی در اتریش

با اینکه اتریش از کشورهای ثروتمند جهان است ولی هزینه‌های زندگی در اتریش تفاوت چندانی با کشورهای دیگر اروپایی نمی‌کند. به‌طوری کلی هزینه زندگی دانشجویی در اتریش کمتر از ۱۰۰۰ یورو در ماه می‌شود. بخش زیادی از هزینه‌های زندگی دانشجویی در اتریش صرف مسکن می‌شود که این مبلغ حدود ۴۰۰ یورو است که با توجه به شهر محل سکونت کمی تغییر خواهد کرد. اگر شما می‌خواهید در مورد هزینه‌های زندگی دانشجویی در اتریش اطلاعات بیشتری کسب کنید با مشاوران موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس بگیرید.

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی اتریش

 1. ترجمه مدارک سه سال دبیرستان و پیش‌دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 2. ترجمه مدارک تحصیلی دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 3. کپی پاسپورت
 4. گواهی زبان آلمانی
 5. شش قطعه عکس ۶*۴ رنگی
 6. گواهی زبان انگلیسی برای بعضی از رشته‌های تحصیلی و دانشگاه‌ها
 7. بیوگرافی و انگیزه نامه متقاضی مهاجرت تحصیلی به اتریش به زبان انگلیسی یا آلمانی

اگر در مورد مهاجرت تحصیلی می‌خواهید بیشتر بدانید با مشاوران موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس بگیرید. موسسه حقوقی مهاجرتی آوات با کادری مجرب و متعهد آماده ارائه انواع خدمات مشاوره‌ای و مهاجرتی به شما عزیزان می‌باشد.

 

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا به دلیل امکانات بالای دانشگاه‌های این کشور و همچنین امکان اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا متقاضیان زیادی را دارد. دانشگاه‌های ایتالیا دارای رتبه‌های بسیار خوب در سطح دانشگاه‌های جهان هستند و تعداد کسانی که خواهان مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا هستند روز به روز در حال افزایش هستند. شما با مهاجرت تحصیلی به ایتالیا هم در دانشگاهی در سطح بین‌الملل تحصیل می‌کنید و هم امکان اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های ایتالیا را داشته و می‌توانید با هزینه بسیار پایین به تحصیل در ایتالیا ادامه دهید. برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا شما حتماً نیاز به کمک افراد با تجربه دارید. مشاوران با تجربه و مجرب موسسه حقوقی مهاجرتی آوات آماده است که از ابتدا تا پایان مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در کنار شما باشد.

 

بهترین رشته‌های تحصیلی در ایتالیا

در رشته‌های مهندسی، معماری، هنر، علوم اجتماعی، تاریخ و باستان شناسی دانشگاه‌های کشور ایتالیا در جهان دارای شهرت هستند. اگر شما خواهان مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در یکی از رشته‌های فوق هستید گزینه درستی را انتخاب کرده‌اید. بعد از تحصیل دولت ایتالیا به شما یک سال اجازه پیدا کردن کار مناسب را می‌دهد و امکان اخذ اقامت کاری در ایتالیا را دارید و از آنجا که ایتالیا در رشته‌های نام‌برده شده سرآمد است شما هم می‌توانید به موفقیت‌های خوبی در زمینه تحصیلی خود دست پیدا کنید. برای انتخاب رشته تحصیلی در دانشگاه‌های ایتالیا و دانشگاه مناسب برای تحصیل در ایتالیا با مشاوران با تجربه موسسه حقوقی مهاجرتی آوات در زمینه مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا تماس بگیرد.

 

زبان تحصیل در ایتالیا

زبان تحصیل در ایتالیا فقط به زبان ایتالیایی نیست شما می‌توانید علاوه بر امکان تحصیل به زبان ایتالیایی به زبان انگلیسی هم در ایتالیا تحصیل کنید. زبان تحصیل در ایتالیا برای مقطع لیسانس در رشته‌های محدودی امکان پذیر است اما برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری در رشته‌های زیادی می‌توانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید. زبان تحصیل در رشته‌های پزشکی در ایتالیا هم به زبان انگلیسی میسر است. اگر شما خواهان تحصیل در مقطع کارشناسی و مقاطع بالاتر به زبان ایتالیایی هستید می‌توانید با شرکت در آزمون مدرسه ایتالیایی در تهران و کسب نمره قبولی، برای تحصیل به زبان ایتالیایی اقدام کنید. برای اطلاع از زبان تحصیل در دانشگاه‌ها و رشته‌های مختلف ایتالیایی با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را به صورت رایگان دریافت کنید.

 

هزینه‌های تحصیل در ایتالیا

هزینه‌های تحصیل در ایتالیا نسبت به کشورهای دیگر به مقدار قابل توجهی پایین است. دولت ایتالیا برای اخذ شهریه انعطاف زیادی دارد. شهریه تحصیل ایتالیا برای دانشجویان بومی و خارجی تفاوتی نمی‌کند. عمده هزینه‌های تحصیل در ایتالیا صرف اجاره مسکن می‌شود که آن هم می‌توان با شراکت چند دانشجو به مقدار قابل توجهی در هزینه‌های مسکن در ایتالیا صرفه‌جویی کرد. شهریه تحصیلی در دانشگاه‌های ایتالیا به صورت میانگین در حدود ۲۰۰۰ یورو در سال است.

در مقطع دکتری هم امکان دریافت کمک هزینه وجود دارد به طوری که هزینه‌های شما را کامل پوشش می‌دهد. به‌طور کلی معیار دقیقی برای ارائه هزینه‌های زندگی در هیچ جایی وجود ندارد و برآورد هزینه‌های تحصیل در ایتالیا هم مستثنا نبوده و به سبک زندگی شما در ایتالیا بستگی دارد. به هر حال برای آگاهی بیشتر در مورد هزینه‌های تحصیل در ایتالیا به شما عزیزان متقاضی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدامی با مشاورین برتر موسسه حقوقی مهاجرتی آوات در این زمینه تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید.

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا همچون سایر کشورهای دیگر نیاز به ارائه مدارک لازم هستید. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا به شرح زیر است:

 1. ترجمه شناسنامه و دیگر مدارک به زبان ایتالیایی و ارائه اصل آن‌ها
 2.  کپی پاسپورت دو نسخه
 3. ضمانت‌نامه محضری مبنی بر توان مالی ضامن
 4. تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 5. ارائه موجودی حساب بانکی خود دانشجو
 6. ارائه مدرک رزرو هتل در ایتالیا

برای کسب اطلاع بیشتر از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا با موسسه حقوقی مهاجرتی آوات در ارتباط باشید.

موسسه حقوقی مهاجرتی آوات با کادر حقوقی مجرب و متعهد آماده ارائه انواع مشاوره و خدمات در زمینه‌های مهاجرت تحصیلی ، اخذ ویزای تحصیلی و اخذ بورسیه تحصیلی خارج از کشور و انجام کلیه امور حقوقی دیگر در زمینه بین‌الملل می‌باشد.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!