تحصیلی, نروژ

مهاجرت تحصیلی در نروژ

مهاجرت تحصیلی در نروژ

مهاجرت تحصیلی در نروژ

آیا قصد مهاجرت به کشور پیشرفته و مدرن مانند کشور نروژ را دارید  ؟ آیا از شرایط و قوانین مهاجرت تحصیلی در نروژ در سال2018-2019 از آگاهی کامل برخوردار هستید ؟با سازمان مهاجرتی آوات ، همراه باشید تا با شرایط مهاجرت تحصیلی در نروژ در سال2018-2019 که از جمله کشورهای مدرن و پیشرفته اروپایی می باشد ، آگاهی پیدا نمایید .کشور نروژ یکی دیگر از کشور های مدرن و به روز دنیا می باشد که به دلیل در اختیار داشتن امکانات آموزشی مدرن مورد توجه بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان قرار گرفته است  .

زبان اصلی و رسمی کشور نروژ ، نروژی و سامی می باشد . کشور نروژ دارای زبان های محلی متعددی می باشند . واحد پول نروژ ، کرون می باشد .کشور نروژ یکی دیگر از کشور های اسکاندیناوی و بی طرف دنیا ست که دارای آب و هوای سرد خشکی است .

راه های مهاجرت به نروژ و اخذ اقامت نروژ

مهاجرت تحصیلی در نروژ و اخذ اقامت نروژ از طریق تحصیل ، مهاجرت ازدواج در نروژ و اخذ اقامت نروژ از طریق ازدواج ، مهاجرت کاری در نروژ و اخذ اقامت نروژ از طریق کار مهاجرت سرمایه گذاری در نروژ و اخذ اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت و  نروژی شدن با تولد از راه هایی می باشد که می توان برای مهاجرت به نروژ اقدام نمود .

البته از به صرفه ترین و امن ترین راه هایی که سازمان مهاجرتی آوات برای مهاجرت به نروژ پیشنهاد می دارد ، مهاجرت تحصیلی در نروژ می باشد که این روش در سالهای اخیر برای مهاجرت به نروژ مورد توجه بسیاری از متقاضیان در جهان قرار گرفته است .

شرایط مهاجرت تحصیلی در نروژ در سال 2020-2019

کشور نروژ از جمله کشور های به روز و بسیار گران دنیا می باشد ، متقاضیانی از بین راه های مهاجرتی به نروژ راه مهاجرت تحصیلی در نروژ را بر می گزینند ، باید در نظر داشته باشند که ارائه تاییدیه تمکن مالی از بانک معنبر کشور مبدا از الزامات اخذ ویزای تحصیلی در نروژ می باشد .

البته لازم به ذکر می باشد کشور نروژ از تعداد معدودی از کشورهای اروپایی می باشد که تحصیل رایگان را در اختیار متقاضیان مهاجرت تحصیلی در نروژ قرار می دهد .  اما با این حال به دلیل وجود گرانی در کشور نروژ تعداد افراد کمی از پس هزینه های زندگی و تحصیل در نروژ بر می آیند و ما بقی چاره ای جز بازگشت و ترک کشور نروژ را ندارند . کشور نروژ به دلیل اقتصاد بالا و توسعه ی روز افزون هزینه های بسیار بالایی را هم برای زندگی شامل می شود .

تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های نروژ به زبان نروژی و در مقاطع بالاتر کارشناسی ارشد و دکتری به هر دو زبان نروژی و انگلیسی انجام می گیرد ، برای مهاجرت تحصیلی در نروژ ، متقاضی باید تسلط کامل به زبان انگلیسی داشته باشد در غیر این صورت با مشکل مواجه می شود .

کشور نروژ دارای تعداد زیادی از دانشگاه های دولتی و خصوصی و تعدای از موسسات آموزش عالی را در خود جای داده است . طیف وسیعی از رشته های تحصیلی مختلف در این دانشگاه ها دیده می شوند و متقاضیان می توانند با اخذ ویزای تحصیلی نروژ و مهاجرت تحصیلی در نروژ مشغول به تحصیل در رشته مورد نظر خود در دانشگاه های نروژ باشند .

البته لازم به ذکر می باشد که اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ فقط در سال یک بار اتفاق می افتد .

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در نروژ

 • ارائه فرم تکمیل شده ی پذیرش تحصیلی در نروژ

 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی کسب شده مانند دیپلم / کارشناسی / کارشناسی ارشد و به همراه ریز نمرات قبولی

 • ارائه پروژه های تحقیقاتی در مقطع دکترا و کارشناسی ارشد

 • ارائه گواهی سلامت جسمانی و روانی زیر نظر پزشک معتمد بیمه ای

 • داشتن بیمه ی درمانی معتبر

 • ارائه تاییدیه تمکن مالی از بانک معتبر در کشور مبدا

 • ارائه عکس

 • ارائه مدرک زبان آیلتس

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل پاسپورت

 • ارائه اصل و کپی برابر اصل مدارک شناسایی

لازم به ذکر می باشد که تمامی مدارک ارائه شده به کنسولگری نروژ برای اخذ ویزای مهاجرت تحصیلی در نروژ باید ترجمه شده به زبان نروژی و یا انگلیسی باشد و مورد تایید وزارت امور خارجه قرار گرفته باشد .

ویدیوی آقای جهانیان در مورد تحصیل در نروژ

برای تحصیل در دانشگاه های نروژ در مقاطع تحصیلی مختلف ، ارائه مدرک زبان آیلتس 5.5 یا 6 الزامی می باشد و   در غیر این صورت فرد نمی تواند در دانشگاه های معتبر کشور نروژ تحصیل نماید .

ارائه و تحویل مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در نروژ به سفارتخانه ی نروژ الزامی می باشد .

اخذ ویزای تحصیلی در نروژ

دانشجویان به هنگام مهاجرت تحصیلی در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی در نروژ از مزایا و امتیازات ویژه ای برخوردار می شوند که از طرف دولت نروژ به آن ها اعطا می گردد . از جمله این امتیازات می توان به تحصیل رایگان ، امکان مبدل ساختن ویزای تحصیلی در نروژ به ویزای کاری در نروژ و اخذ اقامت دائم نروژ و برخورداری از دیگر امکاناتی از قبیل خدمات بیمه ی برای دانشجو و همراه وی ، اشاره کرد .

طول مدت تحصیلی در نروژ در مقطع کارشناسی ،  3 تا 4 سال می باشد که ممکن است مدت زمان تحصیل بنا به رشته تحصیلی متغیر باشد .

در مقطع کارشناسی ارشد نیز مدت زمان تحصیل در نروژ ، 2 سال می باشد .مدت زمان تحصیلی در نروژ در مقطع دکتری نیز ، 2 سال می باشد .

کار دانشجویی

مدت زمان توانایی کاری همراه با تحصیل اما به صورت نیمه وقت برای دانشجو در مقطع کارشناسی 10 ساعت کاری در هفته می باشد که  دستمزد هر ساعت کاری در مقطع کارشناسی از 8 تا 10 کرون متغیر می باشد .

اجازه ی کار نیمه وقت در مقطع کارشناسی ارشد در هفته همراه با تحصیل 20 ساعت کاری می باشد و حقوق تعلق گرفته به دانشجویان کارشناسی ارشد 10 تا 12 گرون می باشد .

البته اجازه کار به صورت نیمه وقت در مقطع دکتری نیز وجود دارد و مدت زمان کار نیمه وقت در هفته برای دانشجویان مقطع دکترا 30 ساعت کاری می باشد . دستمزد هر ساعت کاری در مقطع دکترا از 12 الی 15 کرون متغیر می باشد .

متقاضی مهاجرت تحصیلی در نروژ ، می تواند با اخذ ویزای مهاجرت تحصیلی در نروژ از ویزای شنگن نیز برخوردار شود و در کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن به راحتی و بدون دغدغه در رفت و آمد باشد .

دانشجویان می توانند با اخذ ویزای مهاجرت تحصیلی در نروژ ، مشغول به تحصیل در نروژ باشند و بعد از اتمام تحصیل خود در نروژ ، تا مدت یک سال فرصت دارند که به دنبال کاریابی در نروژ باشند و کار متناسب و مرتبط با رشته تحصیلی خود را پیدا نمایند و مشغول به کار شوند .

در این زمان است که فارغ التحصیلان می توانند با مراجعه به اداره مهاجرت نروژ برای تبدیل ویزای تحصیلی در نروژ به ویزای کاری در نروژ اقدام نمایند و پیگیر اخذ اقامت نروژ باشند .

 

 

مقالات مرتبط:

بورسیه ی تحصیلی نروژ

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نروژ
تحصیل در نروژ
ویزای تحصیلی نروژ

نوشته های مرتبط

2 thoughts on “مهاجرت تحصیلی در نروژ

 1. مرجان فریدی گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم ایا امکان تغییر رشته در دانشگاه های نروژ وجود داره!؟ بعنوان مثال اگر شخصی در ایران رشته ادبیات زبان فرانسه رو بخونه میتونه در نروژ تغییر رشته بده و خبرنگاری بخونه!؟
  اگر امکان تغییررشته وجود داره ایا امکان تطبیق نمرات دروس عمومی وجود داره!؟
  ممنون میشم پاسخ بدید..مستدام باشید

  1. مدیر سایت گفت:

   سلام. با مشاورین موسسه تماس بگیرید به صورت رایگان راهنمایی تون میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *