رد کردن لینک ها

مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

با اخذ ویزای تحصیلی کانادا شما می توانید از مزیت تحصیل در مجموعه ای از  بهترین دانشگاه های دنیا بهره مند می شوید  زیرا اغلب دانشگاه های کانادا از لحاظ رتبه بندی جهانی در واقع جزو برترین دانشگاه های جهان نیز می باشند. چه از لحاظ رتبه بندی فعالیت های پژوهشی ، چه از نظر سطح وسیعی از امکانات بسیار بسیار عالی و چه از نظر داشتن برترین اساتید جهانی مستقر در دانشگاه هایی مانند دانشگاه تورنتو ، دانشگاه یورک ، دانشگاه بریتیش کلمبیا ، دانشگاه مونترال و …

قوانین مهاجرت تحصیلی به کانادا

تنها اخذ پذیرش و یا روادید مساله دانشویان متقاضی نیست . مهم این است که شما یک حامی قانونی و حقوقی در کشور مبدا و همچنین در کشور مقصد یعنی کانادا داشته باشید. تعهداتی که بعضاً عامل سو استفاده اشخاصی که دارای صلاحیت قانونی در این حیطه نیستند ، می گردد .

چه بسیارند عزیزانی که با وعده ها نه برپایه واقعیت های موجود ،  بدون معرف ، بدون نماینده قانونی وارد کانادا شده و به خاطر عدم آشنایی با قوانین در ابتدای راه با مشکلات ورود و یا حتی اقامت مواجه شده اند. عزیزان مراقب و آگاه باشید. ابتدا با قوانین کاملاً آشنا شده ، بدانید چه تصمیمی برای شما گرفته می شود سازمان مهاجرتی آوات  قوی ترین مسیر کجاست و سپس اقدام نمایید.

مونترال

بزرگترین شهر در استان فرانسوی زبان کوبک که در حقیقت دومین شهر بزرگ و مدرن در کانادا نیز  CEGEPمحسوب می گردد. وجود ۴ دانشگاه بزرگ و ۷ موسسه آموزش عالی و ۱۲ کالج فنی حرفه ای عملاً  متمرکزترین شهر در بین کل شهرهای بزرگ و مهم آمریکای شمالی در زمینه تحصیل می باشد.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت تحصیلی به چین

مونترال را پایتخت فرهنگی کانادا می دانند ، ترکیبی از فرهنگ و اغنای اروپایی به همراه مدرنیته غرب و شمایلی آمریکایی . مملو از مکان های تفریحی بی نظیر با شرایط و تخفیفات استثنایی برای دانشجویان و محصلان . بزرگ ترین فستیوال آتشبازی دنیا به صورت سالانه در این شهر برگزار می گردد.

در بین دانشگاه های معتبر شهر مونترال  McGill University ،   به عنوان برترین دانشگاه امسال دانشگاه کانادا انتخاب شد و رتبه اول ملی و رتبه ۲۴ جهانی را به نام خود ثبت کرد.

دانشگاه های معتبر دیگر در مونترال مانند  دانشگاه  Universite de Montreal رتبه ۱۱۵ جهانی با  جزو ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند. جالب اینجاست که در این دو Concorda University

Quebecکه در استان فرانسوی زبان قرار دارند زبان اصلی تحصیل انگلیسی می باشد.

.QSدر فهرست مونترال در لیست بهترین شهرهای دانشجویی جهان قرار دارد

تورنتو

مرکز استان اونتاریو و بزرگترین شهر کانادا معروف به فرهنگی چند ملیتی . بیش از نیمی از جمعیت ۲ میلیون ۶۰۰ هزار نفری این شهر در حومه های بسیار زیبا و با امکانات عالی زندگی می کنند و مرکز شهر محل تحصیل و تجارت می باشد. ۵ بانک برتر کانادا در این شهر مرکزیت دارند و بازار سهام کانادا در این شهر فعالیت دارد.صنایع خلاق ، اقتصاد پویا و امکانات رفاهی بی نظیر همه و همه در این شهر منحصر به فرد در کنار هم گرد آمده اند.

نام تحصیلات آکادمیک که به میان می آید ، دانشگاه های تورنتو در میان بهترین ها خودنمایی می کنند

دومین دانشگاه برتر کانادا و ۳۴ امین دانشگاه برترUniversity of Toronto واقع دانشگاه تورنتو  می باشد. دانشگاه تورنتو به صورت یکپارچه با دانشگاه های معتبر و به نام دیگری مانند QS  اداره می گردد که همکار های همه جانبه دانشگاه  Ryerson Uinversity  و York University نیز در زمینه های مختلف علمی ، هنری با موسسات آموزش عالی مانند کنسرواتوار سلطنتی موسیقی در کانادا را دارند.

پیشنهاد مطالعه »
مقایسه  ویزای کار کانادا و استرالیا

ونکوور

نسبتاً شهری جوان در ساحل غربی کانادا . ونکوور مقصدی ایده آل برای کسانی است که زندگی شهری را در کنار دسترسی آسان به طبیعت و مکان های تفریحی و محیط های باز برای خود و خانواده خود می پسندند. جنگل های زیبا . کوهستان و دریا به همراه امکانات مدرن رفاهی در تمامی سطوح برای ساکنین این شهر زیبا ، آن را گزینه ای استثنایی نموده است.

سومین شهر بزرگ کانادا همواره در طی ۱۵ سال اخیر در لیست بهترین شهر های دنیا از لحاظ قابلیت سکونت و یکی از قطب های گردشگری کانادا می باشد. جذاب برای توریست ها از تمام نقاط دنیا.

 

شهر کوبک

اگر به شهری تاریخی ، زیبا و خوش منظره علاقه مند هستید ، شهری زیبا تر از کوبک(Quebec City) نخواهید یافت. بنا شده در قرن ۱۷ میلادی ، واقع در استانی به همین نام و زبان رسمی فرانسوی اما کوبک فقط شهری در حد یک موزه و آثار تاریخی نیست ، بلکه شهری است زنده و مدرن .

با رتبه ۳۲۴ جهانیLaval Universityدانشگاه های بزرگ و به نام کوبک عبارتند از دانشگاه Universite du Quebec با رتبه ۴۳۱ جهانی دانشگاه زبان اول تدریس در بیشتر دانشگاه های کوبک ، فرانسه می باشد.

 ادمونتون

مرکز استان آلبرتا ، معروف به فستیوال های متنوع سالیانه ، ادمونتون را به “شهر فستیوال ها” مشهور کرده است. ادمونتون بزرگترین مرکز خرید آمریکای شمالی را در خود جای داده است .از روی موقعیت مکانی ادمونتون وضعیت آب و هوای این شهر را قضاوت نکنید.

برخلاف موقعیت جغرافیایی شمالی این شهر ، ادمونتون دارای آب و هوایی نسبتاً معتدل حتی نسبت به برخی از شهر های جنوبی کانادا می باشد.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی فدرال

در بین دانشگاه های برتر ادمونتون  نام هایی همچون دانشگاه University of Alberta ، به چشم می خورد. دانشگاهی با اعتبار جهانی که رتبه ای دو رقمی را به خود اختصاص داده است . رنکینگ ۹۶ بهترین دانشگاه های دنیا و عنوان چهارمین دانشگاه برتر کانادا .

از دیگر نام های برتر در زمینه تحصیلات آکادمیک می توان به نام های زیر اشاره نمود :

  • norQuest College
  • King’s University College
  • MacEwan University
  • Concorda University College of Alberta

 

شرایط کار دانشجویی در کانادا

به عنوان یک دانشجو در کانادا شما می توانید به صورت پاره وقت در محیط دانشگاه ، خارج از محیط دانشگاه و حتی به صورت کارآموز در شرکت های مختلف مشغول به کار شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در باب مهاجرت تحصیلی به کانادا برای ما ارسال نمایید و منتظر پاسخ کارشناسان ما باشید.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره