مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مهاجرت به کانادا

فهرست مقاله
مهاجرت به کانادا
مهاجرت به کانادا

راه های مهاجرت به کانادا

 شرایط  مهاجرت به کانادا باتوجه به روش مهاجرتی شما و زمان مورد نظر متفاوت می باشد. مهاجرت سریع یا اکسپرس اینتری (Express Entryاز برنامه‌های ورود سریع به کانادا است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

کانادا جزء اولین کشورهای مهاجر پذیر جهان است به طوری که اگر نسبت جمعیتی را در نظر بگیریم در صدر لیست تمام کشورهای جهان قرار می‌گیرد. دولت کانادا این روزها مهاجران زیادی را می‌پذیرد به‌طوری که در سال 2019 قصد پذیرش بیش از ۳۰۰ هزار مهاجر را داشته و طبق برنامه  این تعداد در سال‌های آینده به ۴۰۰ هزار نفر خواهد رسید. کشور کانادا جمعیت کمی نسبت به وسعتش دارد به طوری که کانادا دومین کشور پهناور جهان است اما فقط ۳۵ میلیون نفر جمعیت دارد. اگر شما خواهان  مهاجرت هستید بهتر است بدانید  مهاجرت روش‌های مختلفی دارد که هرکدام دارای پروسه مخصوص به خود هستند.

 روش‌های مهاجرت

 1. از طریق تحصیل
 2.  از طریق پناهندگی
 3.  از طریق ازدواج
 4.  از طریق کار
 5.  از طریق تخصص
 6. از طریق سرمایه گذاری
 7. لیست مشاغل کانادا در سال 2019

اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری (Express Entry یا همان برنامه ورود سریع کانادا در سال 2019 تغییرات چشمگیری داشته است. یکی از تغییرات برنامه مهاجرت تغییرات در امتیازات بوده است به گونه‌ای که تأثیر پیشنهاد کاری از طریق کارفرما در کانادا به اندازه زیادی کم شده در مقابل سابقه تحصیل در کانادا امتیاز بیشتری به دست آورده است. موارد دیگری هم در برنامه ورود سریع به کانادا یا همان (Express Entry) تغییر کرده‌اند. برای اطلاع بیشتر به مقاله ای با نام  مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری مراجعه و  راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

 

تحصیل

با اینکه  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل طرفداران زیادی دارد اما تحصیل در کانادا رایگان نبوده و باید تمکن مالی به اندازه کافی داشته باشید. علت اینکه  تحصیل با وجود رایگان نبودن تحصیل در کانادا بسیار پرطرفدار است سطح بالای دانشگاه‌های کانادا در بین دانشگاه‌های جهان است.

یکی دیگر از علل افزایش روز افزون  مهاجرت از طریق تحصیل سطح بالای امکانات و رفاه اجتماعی در کشور کانادا است. دولت کانادا هر ساله با وضع قوانین جدید راه را برای کسانی که قصد  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارند آسان‌تر می‌کند، به گونه‌ای که وزیر مهاجرت کانادا چندی پیش اعلام کرد که راه دریافت اقامت دائم کانادا را برای کسانی که  مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل کرده و تحصیلات خود را در کانادا به اتمام رسانده‌اند آسان‌تر خواهد کرد.

 

مطالبی درباره تحصیل در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3.  تحصیلی به کانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. تحصیل در کشور کانادا
 6. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 7. اقامت کانادا از طریق تحصیل
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا

 

شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا

برای مهاجرت به هر کشور از هر روشی نیاز به ارائه مدارکی دارید که مهاجرت تحصیلی به کانادا هم شرایط خود را داشته و شما باید شرایط مهاجرت تحصیلی به کانادا را داشته باشید. اولین شرط برای  مهاجرت از طریق تحصیل این است که شما باید دانشگاه مورد نظر خود را که شرایط شما با شرایط آن دانشگاه کانادایی هم خوانی دارد پیدا کنید. این کار باید حتماً توسط افرادی که آگاهی کامل به دانشگاه‌های کانادا دارند انجام شود. از شرایط دیگر بعدی مهاجرت تحصیلی به کانادا از طریق تحصیل این است که حتماً باید از یکی از دانشگاه‌های کانادا پذیرش بگیرید و سپس اقدامات بعدی را که مهم‌ترین آن اخذ ویزای تحصیلی کانادا است انجام دهید. (موسسه حقوقی مهاجرتی آوات  به عنوان یکی از برترین موسسات حقوقی مهاجرتی مفتخر است در زمینه  مهاجرت از طریق تحصیل از ابتدا تا پایان در کنار شما باشد. برای کسب آگاهی و مشاوره رایگان تماس بگیرید.)

از دیگر شرایط  تحصیل می‌توان به این موارد اشاره کرد: اثبات تمکن مالی، سلامت جسمی و عدم داشتن سوء پیشینه و … است.

 

هزینه‌های تحصیل در کانادا

هزینه‌های تحصیل در کانادا نسبت به برخی کشورهای دیگر پایین‌تر است. هزینه‌های تحصیل در کانادا به دانشگاه و کالج مورد نظر بستگی دارد اما به هر حال هزینه‌های دانشگاه‌های دولتی پایین‌تر است. در دانشگاه‌های کانادا شهریه‌های متفاوتی وجود دارد. میانگین شهریه چیزی حدود ۱۵۰۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار است. برای محاسبه دقیق‌تر هزینه‌های تحصیل در کانادا با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی مورد نظر با مشاوران موسسه حقوقی مهاجرت آوات تماس بگیرید.

 

هزینه‌های زندگی در کانادا

هزینه‌های زندگی در کانادا از بسیاری از کشورهای دیگر پایین‌تر است. در هر صورت هزینه‌های زندگی در کانادا به منطقه محل سکونت و سبک زندگی فرد بستگی دارد. اما به طور کلی می‌توان به‌صورت حدودی مقداری را تعیین کرد. هزینه‌های زندگی در کانادا برای یک نفر چیزی در حدود ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در ماه است.

 

پناهندگی

 مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از راه‌های  مهاجرتاست. پناهندگی کانادا این روزها توجه افراد زیادی را که از شرایط زندگی خود راضی نیستند و وضعیت بدی دارند را به خود جلب کرده است.  مهاجرتاز طریق پناهندگی سختی‌های زیادی دارد، اگر شما هم خواهان  مهاجرت از طریق پناهندگی هستید باید خود را برای مشکلات و سختی‌های این مسیر آماده کنید. قبل از  مهاجرت  از طریق پناهندگی بهتر است از افراد آگاه در این زمینه پرس جو کنید. موسسه حقوقی مهاجرتی آوات در زمینه  مهاجرت  از طریق پناهندگی آماده هرگونه مشاوره رایگان می‌باشد اما توصیه ما به شما عزیزانی که قصد مهاجرت از طریق پناهندگی به کانادا را دارید این است که قبل هر اقدامی در این مسیر پر فراز و نشیب با ما تماس بگیرید چون ممکن است شما شرایط  مهاجرت  را از راه‌های دیگر داشته باشید و دیگر لزومی به  مهاجرت از طریق پناهندگی نباشد. برای اطلاع بیشتر به مقاله ای با نام  پناهندگی در  کانادا مراجعه و  راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

 

شرایط پناهندگی کانادا

 مهاجرت از طریق پناهندگی روش ساده‌ای نیست. برای  پناهندگی شما باید دارای شرایطی باشید. یکی از شرایط پناهندگی این است که شما ثابت کنید در کشور مبدأ برای شما خطری وجود دارد که شما و خانواده‌تان را تهدید کرده و باعث آزار و اذیت روحی و جسمی می‌شود. یکی دیگر از شرایط این است که شما دارای سابقه کیفری مؤثر نباشید چون اگر ثابت شود سابقه کیفری مؤثر دارید شک نکنید پناهندگی شما به هیچ وجه قبول نخواهد شد.

 

کمک به پناهندگان کانادا

حکومت فدرال کانادا، استان کبک کانادا و تعدادی از موسسات خیریه مردمی در راستای برنامه‌های بشر دوستانه سازمان‌های بین‌المللی کمک‌های مالی و عاطفی مناسبی را برای پناه‌جویان کانادا در نظر می‌گیرند. از جمله این کمک‌ها تحت پوشش قرار دادن پناهندگان به مدت یک سال که شامل مسکن، خوراک و پوشاک می‌شود تا زمان تعیین تکلیف شدن پناه‌جو و همچنین ارائه برنامه‌هایی برای آموزش و وفق دادن پناه‌جو با زندگی و فرهنگ مردم کانادا برای ورود به جامعه این کشور است. این آموزش‌ها که هم شامل آموزش زبان انگلیسی و هم آموزش حرفه و ورود به بازار کار می‌شود باعث مستقل شدن پناه‌جو از کمک و ورود به جامعه کانادا می‌شود.

 

مزایای کار  در کانادا

از جمله مزایای کار در کانادا این است که فرد مهاجر می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود اقامت دائم کانادا را دریافت کند.

از دیگر مزایای کار در کانادا  برخورداری از امکانات تحصیلی و بهداشتی رایگان و همچنین داشتن قوانین ساده برای راه اندازی کسب و کار می‌باشد. به طور کلی  مهاجرتاز طریق کار یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای کسانی است که قصد مهاجرت کاری به کشور دیگر دارند.برای اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله ای با نام ویزای کار کانادا مراجعه کنید.

 

 

شرایط لازم کار در کانادا

مهاجرت به هر کشوری شرایط خود را دارد. این شرایط گاهی به‌صورت شرایط لازم و گاهی به‌صورت شرایط کمکی بدین معنا که مهاجرت شما را ساده‌تر می‌کند، محسوب می‌شوند. اگر شما خواهان کار در کانادا هستید باید شرایط لازم برای قبولی برای مهاجرت کاری به کانادا را داشته باشید. یکی از شرایط داشتن سلامت جسمی و همچنین داشتن تمکن مالی مناسب برای زندگی در کانادا است. از دیگر شرایط  نداشتن سوء پیشینه است.

 

لیست مشاغل کانادا 

مشاغل مورد نیاز کانادا شامل دسته های مختلفی می شود و از پایین ترین سطح مانند نظافت تا بالاترین سطح مانند مدیریت را در بر میگیرد. اگر بدنبال لیست مشاغل کانادا ۲۰۱۷ هستید ما تعدادی از مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2019 را برای شما قرار داده ایم. مهمترین مشاغل مورد نیاز کانادا 2019به شرح زیر است:

 

 1. داروسازی
 2. دندان‌پزشکی
 3. پزشک متخصص
 4. فیزیوتراپ
 5. داروسازی
 6. پزشک عمومی و خانواده
 7. کارشناس بهداشت دهان و دندان
 8. پرستار دارای مجوز
 9. مهندس معمار
 10. بیولوژیست
 11. مدیر تولید (به‌جز امور کشاورزی)
 12. مدیر رستوران و خدمات غذایی
 13. مشاغل تخصصی در امور خدمات تجاری یا مدیریت
 14. تنظیم کننده امور بیمه و ادعانامه
 15. بیولوژیست و علوم مرتبط
 16. مهندس معمار
 17. فیزیوتراپ
 18. پرستار پرکتیکال
 19. تکنسین رادیولوژی
 20. روانشناس
 21. کارشناس امور اجتماعی
 22. سر آشپز
 23. آشپز
 24. پیمانکار و سوپروایزر نجاری
 25. پیمانکار و سوپروایزر مکانیک
 26. برق‌کار (بجز سیستم‌های سنگین)
 27. برق‌کار صنعتی
 28. لوله‌کش
 29. جوشکار و امور مرتبط
 30. مکانیک دستگاه‌های سنگین
 31. اپراتور کرین
 32. تکنسین استخراج نفت و گاز

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!