رد کردن لینک ها

مهاجرت به کانادا از طریق  PEQ

مهاجرت به کانادا از طریق  PEQ

مهاجرت به کانادا از طریق  PEQ گزینه ای مطمئن برای مهاجرت به کانادا است. PEQ مخفف کلمه­ ی programme de l’experience Quebecoise است، مهاجرت به کانادا از طریق  PEQ نوعی مهاجرت یا نوعی اخذ اقامت دائم از کانادا است که منحصرا از طریق استان Quebec (کبک) کانادا قابل دسترسی است و از طرف اداره مهاجرت نیز حمایت شده و در اولویت قرار دارد. در سالهای اخیر اخذ اقامت دائم پس از اتمام تحصیلات در سایر استانهای کانادا بسیار دشوار شده است. اما استان کبک موقعیت منحصر به فردی را در این زمینه فراهم آورده است و امروزه سریعترین و آسان ترین راه اخذ اقامت دائم کانادا مهاجرت به کانادا از طریق  PEQ است. در این روش لازم نیست مدت زمان زیادی را منتظر اخذ اقامت دائم باشید.

اگر متقاضی مهاجرت به کانادا هستید خوب است بدانید که طبق خبرهای اعلام شده کانادا قصد دارد در سال 2019 تعداد زیادی (330000 نفر) مهاجر را بپذیرد. اگرچه کانادا نسبت به قبل تمایل چندانی به مهاجران ایرانی نشان نمیدهد اما باز هم شانس پذیرش در این سال بالا خواهد بود و خوب است که استان کبک را از نظر مزایای مهاجرتی از خاطر دور نسازید.

مهاجرت به کانادا از طریق  PEQ

یکی از راههای مهاجرت به کانادا مهاجرتهای استانی است. کانادا ده استان دارد که هریک قوانین مهاجرتی مختص به خود را دارند. هر استان در راستای افزایش جمعیت خود و پیشرفت اقتصادی روش مهاجرتی مختص به خود را اتخاذ کرده است و با دولت فدرال کانادا قرارداد دارد. طبق قانون 95 از قانون اساسی کانادا استانها اجازه دارند در مورد امور مجهارت خود مستقل باشند البته با این شرط که در مغایرت با دولت فدرال کانادا نباشد. به این ترتیب مهاجرت های استانی شکل گرفته اند.

پیشنهاد مطالعه »
وکیل ویزای تحصیلی کانادا

استان کبک قرارداد محکمی با دولت فدرال کانادا دارد که طبق آن آزادی عمل زیادی در جذب مهاجر دارد. نکته ی جالب توجه اینجاست که افرادی که به زبان فرانسوی آشنایی دارند در برنامه جذب مهاجر استان کبک مورد توجه هستند.

مهاجرت به کانادا از طریق  PEQ و مزایای آن برای کار و تحصیل

استان کبک بزرگترین استان کانادا (از نظر مساحت) است و منطقه ای است که فرهنگ و زبان فرانسوی در آن غالب است. این استان دارای تعداد زیادی دانشگاه متنوع است که در سراسر جهان از اعتبار برخوردار هستند. رشته های بسیار متنوعی در این دانشگاهها ارائه میشوند و زبان دانشگاهها انگلیسی و فرانسوی است و دانشجویان میتوانند به هر زبانی که تمایل دارند به تحصیل بپردازند.

هزینه های شهریه دانشگاههای این استان نسبت به سایر استانها مناسب تر است  و امکانات و تجهیزات دانشگاهی ارائه شده بسیار مدرن و ممتاز هستند.

مدرک ارائه شده از این دانشگاهها از جمله مدارک معتبر بین­ المللی بشمار میروند.

در عین حال این شهر فضایی امن و آرام برای کار و زندگی در کنار خانواده دارد.

چه کسانی میتوانند از گزینه  مهاجرت به کانادا از طریق  PEQ استفاده کنند؟

 • کسانی که در کبک تحصیل کرده اند یا در حال تحصیل هستند و برای این تحصیل مدرک دریافت کرده ­اند یا طی شش ماه آینده دریافت خواهند کرد میتوانند از این گزینه برای اخذ اقامت دائم استفاده بکنند. متقاضی باید حداقل نیمی از طول دوره تحصیل خود را در استان کبک تحصیل کرده باشد.
 • کارگران خارجی دارای اقامت موقت قانونی و مجوز کار که دارای مهارت شغلی هستند. این افراد باید به مدت یکسال از دو سال گذشته با اجازه معتبر در کبک کار کرده باشند. در حال حاضر کارکنان همه مشاغل میتوانند برای این نوع اقامت درخواست دهند.
پیشنهاد مطالعه »
انواع ویزای استرالیا

متقاضی باید قصد اقامت در کبک را داشته باشد. همسر و فرزندان تحت سرپرستی شخص متقاضی نیز میتوانند شامل این قانون شوند.

یکی از شرایط پذیرش اقامت از طریق  PEQ آشنایی به زبان فرانسه است. استان کبک به جذب مهاجران فرانسوی زبان علاقمند است. فرد متقاضی یا باید بطور کامل تحصیلات خود را در استان کبک به زبان فرانسه گذرانده باشد. یا حداقل سه سال در یک موسسه مورد پذیرش استان کبک زبان فرانسه خوانده باشد و یا در یکی از آزمونهای رسمی استاندارد مورد تایید استان کبک نمره واجد شرایط را در زبان فرانسه کسب کند.

افرادی که واجد شرایط باشند میتوانند برای دریافت گواهی CSQ درخواست بدهند و از طریق دریافت این گواهی برای اخذ اقامت دائم Pr اقدام کنند. گواهی CSQ گواهی پذیرش به استان کبک است. گواهی CSQ برای اعضا خانواده یعنی همسر و فرزندان نیز صادر شده و آنها را نیز در بر میگیرد.

شرایط استفاده از مهاجرت به کانادا از طریق  PEQ برای کارگران

 • سن افراد متقاضی باید حداقل 18 سال باشد.
 • کارگران متقاضی باید طی یک سال از دو سال گذشته با داشتن اقامت موقت قانونی به عنوان یک کارگر موقت، در یک شغل تمام وقت با رتبه ای بالاتر از C در رده بندی ملی شغلها (NOC) کار کرده باشد.
 • فرد میتواند در یک یا چند شغل با شرایط اشاره شده مشغول بوده باشد.
 • فرد باید در سطح متوسط دارای مهارتهای شفاهی زبان فرانسه باشد و در آزمون زبان فرانسه نمره B2 کسب کند.

شرایط استفاده از مهاجرت به کانادا از طریق  PEQ برای دانشجویان

 • سن فرد باید حداقل 18 سال باشد.
 • یک دیپلم قابل قبول طبق شرایط از استان کبک دریافت کرده باشد یا حداکثر تا 6 ماه آینده دریافت کند.
 • دارای یک از موارد زیر باشد:
 1. مدرک کارشناسی (لیسانس)
 2. مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس)
 3. مدرک دکتری (PhD)
 4. دیپلم مطالعات دانشگاهی آموزشهای فنی
 5. مدرک دیپلم مطالعات شغلی با سپری کردن 1800 ساعت دوره آموزشی
 6. مدرک دیپلم مطالعات شغلی همراه با ASP (گواهی تحصیلی شغلی) و گذراندن 1800 ساعت دوره آموزشی و کسب مدرک مربوطه
 7. آشنایی متوسط با مهارت های شفاهی زبان فرانسه و کسب نمره­ی B2 در آزمون زبان فرانسه.
پیشنهاد مطالعه »
اخذ ویزای کار کانادا

افراد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق  PEQ باید متعهد شوند که قادر هستند حداقل برای سه ماه هزینه های مورد نیاز خود و خانواده خود (در صورت وجود) را تامین کنند.

افرادی که مدرک زبان فرانسه ندارند یا با این زبان آشنا نیستند میتوانند همزمان با ارائه درخواست در دوره های آموزشی زبان فرانسه شرکت کنند و طی شش ماه مدرک زبان فرانسه را با کسب حداقل نمره B2 ارائه نمایند.

افرادی که هنوز مدرک تحصیلی یا دیپلم خود را دریافت نکرده اند میتوانند تقاضا دهند اما باید طی شش ماه آینده مدارک مربوطه را ارائه دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 

 1. مهاجرت کاری به کانادا
 2. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 3. سرمایه گذاری در کانادا
 4. ویزای استارت آپ کانادا
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 7. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج

مقالات مرتبط با تحصیل در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3. تحصیل پزشکی در کشورکانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 6. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 7. ویزای تحصیلی کانادا
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا
 9. وکیل ویزای تحصیلی کانادا

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره