رد کردن لینک ها

مهاجرت به  کانادا از طریق خویشاوندی

مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی

مهاجرت به  کانادا از طریق خویشاوندی یکی از راه های اخذ اقامت  کانادا میباشد.اگر شما یکی از افرادی هستید که در  کانادا زندگی می کنید، خوب است بدانید که بستگان شما نیز می توانند در این کشور زندگی، تحصیل و یا کار کنند.

فرصت زندگی مطلوب در کشوری که در بالاترین سطح کیفیت زندگی قرار دارد و در لیست برترین شهرهای جهان رتبه دهم را دارد فرصتی است که نصیب هر کسی نمی شود. کشوری قانونمند و امن که مردمانی خونگرم و بسیار با ادب دارد و تحصیلات و درمان در این کشور از استاندارد بالایی برخوردار است.

روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور پهناور وجود دارند. تعدادی از این روش ها را در مقالات دیگر در همین سایت بررسی کرده ایم. در این مقاله به بررسی جزئیات روش مهاجرت به  کانادا از طریق خویشاوندی می پردازیم.

 

مهاجرت به  کانادا از طریق خویشاوندی

یکی از راه های معمولی مهاجرت به کانادا، اقدام از طریق خویشاوندان است. به این روش که Sponsoring a Family Member می گویند، روشی است که در آن فردی که اقامت دائم  کانادا را دارند و تبعه این کشور است می تواند یک یا چند نفر از اعضای فامیل خود را با حمایت مالی خود به  کانادا بیاورد. بیشتر برادران و خواهران اقدام به این کار می کنند.

شرایط اسپانسر کننده برای مهاجرت به  کانادا از طریق خویشاوندی 

 • باید مقیم کانادا و یا تبعه این کشور باشد.
 • سن وی از 18 سال بالاتر باشد.
 • در کانادا زنگی کند.
 • این فرد نباید خود در ظرف 5 سال گذشته از طریق خویشاوندی به کانادا آمده باشد.
 • از نظر مالی تأمین باشد.
 • بدهکاری خاصی به دولت کانادا نداشته باشد.
 • مرتکب جرمی در کانادا نشده باشد.
 • بازداشت و یا زندانی نباشد.
 • از کانادا اخراج نشده باشد.
پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در کشور کانادا

 

در مورد خواهر و برادران دو مورد دیگر نیز وجود دارد که باید حتماً رعایت شود:

 • والدین آنها از دنیا رفته باشند. فرد زیر 18 سال باشد
 • تنها باشد یعنی همسر و فرزند و پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ نداشته باشد.

لینک مفید: سایت کانادا

شرایط اسپانسر شونده برای مهاجرت به  کانادا از طریق خویشاوندی :

اگر فردی که متقاضی را اسپانسر می کند همسر وی باشد باید متقاضی آزمایش های پزشکی و امنیتی که شامل گواهی برای اثبات عدم سوء پیشینه وی است را انجام بدهد. افرادی که دارای سابقه جرم و جنایت باشند برای مهاجرت به  کانادا از طریق خویشاوندی تأیید نمی شوند.

اسپانسر شونده که همسر و فرزندان شما هستند تحت حمایت مالی شما قرار می گیرند. باید بدانید که در صورتی که ضامن فردی در  کانادا هستید که توانایی مالی برای پرداخت بدهی خود را ندارد نمی توانید ضامن کس دیگری شوید.

این را نیز بدانید فرد اسپانسر کنند و شخص اسپانسر شونده یک قرارداری با نام اسپانسرشیپ را امضاء می کنند که طبق آن فرد ساکن متعهد می شود دیگری را تأمین مالی کند و فرد اسپانسر شونده هم متعهد می شود که برای تأمین مالی خود تلاش های لازم را انجام دهد.

باید تضمین سه ساله داده شود که همسر را از زمانی که اقامت دائم دریافت کرد از نظر مالی تأمین می کنید. این تضمین برای فرزندان 10 سال است و یا اینکه تا سن 25 سالگی آن ها را حمایت مالی کنید.

اگر متقاضی همسر فرد باشد باید حتماً به صورت قانونی با وی ازدواج کرده باشد و اگر در  کانادا با یکدیگر ازدواج کرده اند باید گواهی صادر شده را ارائه دهند. اگر در کشوری غیر از  کانادا ازدواج صورت گرفته باید بر اساس قوانین حاکم بر آن کشور بوده و با قوانین  کانادا نیز منطبق باشد. ازدواج هایی که در سفارت صورت می گیرند باید بر اساس قوانین همان کشوری باشد که در آن ازدواج انجام می شود.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت کاری به کانادا در سال 2019

در خصوص فرزندان باید بررسی کنید ببینید که شرایط قید شده برای اینکه فرزند وابسته خوانده شوند دارند و یا خیر.

این شرایط شامل موارد زیر است:

 • سن زیر 22 سال و عدم ازدواج فرزند
 • سن زیر 22 سال و وابستگی مالی به خانواده
 • سن زیر 22 سال و داشتن معلولیت و وابستگی مالی

 

نکته: برای مهاجرت از طریق خویشاوندی، استان کبک خود علاوه بر این شرایط، شروط دیگری نیز دارد که باید به آنها توجه شود.

 

اسپانسر شدن برای مهاجرت به  کانادا از طریق خویشاوندی برای افرادی غیر از همسر و فرزند:

در مهاجرت به  کانادا از طریق خویشاوندی شرط ضروری این است که هیچ یک از خویشاوندان فرد در قید حیات نباشند و یا شهروند و مقیم  کانادا نباشند و اگر وی همسر و فرزند نیز داشته باشد این شرایط شامل حال آنها نیز هست.

دقت کنید که این روش مهاجرتی را کامل بشناسید و از تمام قوانین و شرایط لازم برای آن آگاه باشید زیرا در صورت اشتباه در هر مرحله ممکن است هزینه و زمان زیادی را از دست بدهید. زندگی در  کانادا مستلزم تلاش شبانه روزی است و عدم رعایت قوانین این کشور مشکلات زیادی را برای مهاجران ایجاد کرده است. بنابراین قبل از هر اقدامی مطالعه کنید. در خصوص فرهنگ و نحوه زندگی در کانادا، آب و هوای این کشور (این نیز مسئله بسیار مهمی است زیرا  کانادا زمستان های بسیار سردی دارد و گاهی دما به منفی 20 درجه نیز می رسد. باید ببینید که توانایی تحمل چنین دمایی را دارید و یا خیر)، اطلاع در خصوص هزینه های زندگی در این کشور، امور مهاجرت، تحصیل و سایر مواردی که برای زندگی در این کشور به آن نیاز دارید.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به نوواسکوشیا

چه کنیم؟

پس از مطالعات دقیقی که در مورد این روش انجام دادید، شما و فردی که می خواهید اسپانسر آن شوید باید یکسری فرم هایی را پر کنید. در صورتی که تمام مدارک لازم را جمع آوری کرده باشید پر کردن این فرم ها ده دقیقه وقت می برد.

اطلاعات لازم در خصوص اطلاعات شخصی هر دو طرف، آدرس های آنها، تعداد افرادی که می خواهید حمایت کنید، مدارک تحصیلی و امضای الکترونیکی است. مدارک قید شده را باید آپلود کنید. پس از تکمیل اطلاعات یک شماره تأییدیه دریافت می کنید که باید آن را در سوابق خود نگه دارید. پس از بررسی پرونده های ارسال شده و حذف موارد تکراری افرادی که شرایط لازم را دارند دعوتنامه دریافت می کنند.

اگر در این خصوص نیاز به اطلاعات تکمیلی داشتید و یا در خصوص جزئیات این روش مسائل مبهمی در ذهن خود دارید با دفتر سازمان مهاجرتی آوات تماس بگیرید.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 1. مهاجرت کاری به کانادا
 2. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 3. سرمایه گذاری در کانادا
 4. ویزای استارت آپ کانادا
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 7. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج

مقالات مرتبط با تحصیل در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3. تحصیل پزشکی در کشورکانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 6. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 7. ویزای تحصیلی کانادا
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا
 9. وکیل ویزای تحصیلی کانادا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره