مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص بریتیش کلمبیا

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص بریتیش کلمبیا

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص بریتیش کلمبیا

فهرست مقاله
مهاجرت به کانادا از طریق تخصص بریتیش کلمبیا
مهاجرت به کانادا از طریق تخصص بریتیش کلمبیا

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا با حدود 4 میلیون جمعیت در غربی ترین بخش کانادا و در مجاورت اقیانوس آرام قرار دارد. مرکز آن ویکتوریاست و ونکوور بزرگترین شهر آن است. این استان دارای پارک های ملی متعدد و مناطق زیبا و طبیعی بسیار زیادی است. به دلیل وجود مناطق گسترده طبیعی اقتصاد آن بر پایه جنگلداری و معدن است. سرمای زمستان در بریتیش کلمبیا مانند بقیه استان های کانادا نیست. در اینجا دیگر از آن سرمای وحشتناک خبری نیست بلکه هوا کمی ملایم تر است.

ونکوور در سال چیزی نزدیک به 35000 نفر مهاجر می پذیرد. در واقع مهاجران بخش زیادی از جمعیت استان را شامل می شوند. شاید بتوان گفت یک سوم جمعیت ونکوور بومی نیستند و از کشورهای دیگر به آن مهاجرت کرده اند.

 

 

اقتصاد بریتیش کلمبیا

از آنجایی که بریتیش کلمبیا نرخ رشد اقتصادی بالایی دارد نیاز آن به افزایش نیروی متخصص بسیار زیاد است. علاوه بر آن به دلیل قرار گرفتن در مجاورت اقیانوس آرام و همجواری با واشنگتن موقعیت جغرافیایی آن نیز منحصر به فرد است. این استان برای چرخاندن چرخ های صنعت پویای خود نیاز به نیروهای ماهر و متخصص دارد. از این رو اقدام به پذیرش مهاجران زیادی بر اساس تخصص مورد نیاز خود می نماید. البته این کار برای مهاجران نیز دارای سود است زیرا با ورود به بریتیش کلمبیامشکل بیکاری ندارند و به سرعت جذب بازار کار می شوند.

در روش اکسپرس اینتری برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا، که یکی از سریع ترین روش های مهاجرتی است و بسیار مناسب افراد تاجر، پزشکان، مدیران اداری، صاحبان رستوران و …. می باشد، می توان در کمتر از 18 ماه و البته با دارا بودن حداقل 2 سال سابقه کاری در زمینه تخصصی خود اقامت دائم کانادا را اخذ نمود.

 

لینک مفید: سایت کانادا

 

روش های اقدام به مهاجرت از طریق تخصص بریتیش کلمبیا

برای اقدام به این نوع مهاجرت باید از روش سیستم اکسپرس اینتری اقدام کنید. ایالت بریتیش کلمبیانیروهای متخصص مورد نیاز خود را از این طریق و در مدت زمان کوتاهی انتخاب می کند. باید بررسی کنید و ببینید که شرایط لازم برای اقدام از این طریق را دارا هستید یا خیر.

در این برنامه متقاضی مهاجرت باید یک پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی معتبر در بریتیش کلمبیاداشته باشد. علاوه بر آن باید در زمینه شغل ذکر شده سابقه کار و مدرک تحصیلی که به تأیید سازمان ارزیابی مدارک در کانادا رسیده به همراه داشته باشد.

 

برنامه مهاجرت فارغ التحصیلان بریتیش کلمبیا

فارغ التحصیلانی که مقطع لیسانس خود را در بریتیش کلمبیااخذ نموده اند تنها باید پیشنهاد یک شغل از کارفرمای معتبر در این استان را داشته باشند و دیگر نیازی به داشتن سابقه کاری نیست ولی باید حتماً مدرک خود را از مراکز آموزشی بریتیش کلمبیاگرفته باشند.

در مقطع فوق لیسانس، نیز نیازی به پیشنهاد کاری ندارند و می توانند از طریق یکی از برنامه های ذکر شده در خصوص مهاجرت تخصصی اقدام به مهاجرت نمایند.

 

مهاجرت به استانهای دیگر کانادا:

 1. مانیتوبا
 2. آلبرتا
 3. آنتاریو
 4. ساسکاچوان
 5. پرنس ادوارد
 6. نوا اسکوشیا
 7. نیوبرانزویک

 

مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق مهارت و تخصص

مهاجرت از این طریق به چند گروه تقسیم می شود

 • گروه اول نیروهای متخصص هستند: در این گروه متقاضیان یک پیشنهاد کاری مناسب از سوی یک شغل تخصصی دریافت می کنند. البته خود فرد باید حتما چند سال سابقه کار تخصصی در آن زمینه داشته باشد.
 • گروه بعدی نیروهای متخصص در حوزه بهداشت و درمان هستند این گروه که شامل پزشکان، روانپزشکان، پرستاران و سایر مشاغل تخصصی در حوزه بهداشت و سلامت هستند را دارا می شود که این افراد باید پیشنهاد کار از کارفرمای معتبر در بریتیش کلمبیاو سابقه کاری مرتبط داشته باشند.
 • گروه سوم فارغ التحصیلان بین المللی هستند که در این گروه همانطور که در بالا ذکر شده شامل افرادی هستند که در سه سال گذشته از یکی از کالج ها و یا دانشگاه های بریتیش کلمبیافارغ التحصیل شده باشند. در این گروه مقاطع تحصیلی بالاتر امتیاز بیشتری دریافت می کنند.
 • آخرین گروه مربوط به نیروهای نیمه متخصص و افراد مبتدی است که شامل کارکنان بخش های گردشگری، هتلداری، رستوران، رانندگان کامیون و یا سایر مشاغل غیر تخصصی است.

 

سیستم SIRS یا سیستم ثبت نام مهاجرت بر اساس تخصص

این سیستم را دولت بریتیش کلمبیادر سال 2016 راه اندازی کرد. در این سیستم ثبت نام متقاضیان مهاجرت بر اساس تخصص آن ها صورت می گیرد. در این روش داوطلبین ثبت نام کرده و به هر یک از معیارهای آنها امتیاز داده می شود و در نهایت از مجموع امتیازهای آنها تصمیم گرفته می شود که شایستگی دریافت دعوتنامه ITA را دارا هستند یا خیر.

معیارهای مهم در تعیین امتیاز شامل سن فرد، سطح تحصیلات وی، سابقه شغلی، دریافت پیشنهاد شغلی معتبر از بریتیش کلمبیااست. هر یک از این موارد دارای امتیاز جداگانه ای است. با مجموع این امتیازها مشخص می شود که فرد می تواند وارد بازار کار این استان شده و کمک به اقتصاد آن نماید یا نه.

 

هزینه های این روش

هزینه های این روش مجموعاً چیزی در حدود 125000 دلار کاناداست. شما می توانید با تماس گرفتن با یکی از دفاتر سازمان مهاجرتی آوات از جزئیات این هزینه ها آگاه شوید. این هزینه ها شامل هزینه مشاوره نیز هستند.

 

نحوه انتخاب برنامه استانی بریتیش کلمبیا از طریق اکسپرس اینتری

این برنامه استانی سعی در جذب بهترین نیروی متخصص دارد از این رو از بین پرونده هایی که در این سیستم ثبت نام کرده اند افرادی را انتخاب می کند که از مجموع 200 امتیاز بالاترین نمره را کسب کرده باشند.

در هر ماه 200 فرد برای مهاجرت به کانادا انتخاب می شوند و بریتیش کلمبیانیز از بین آن پرونده ها نیروهای متخصص خود را جذب می کند.

دقت داشته باشید که صرف ثبت نام کردن در برنامه اکسپرس اینتری به معنای دریافت اقامت در کانادا و یا استان بریتیش کلمبیا نیست. بلکه باید برای شما دعوت نامه ارسال شود. این پروفایل شما تنها 6 ماه اعتبار دارد و در صورتی که پس از گذشت 6 ماه برای شما دعوتنامه ای صادر نشد مجددا ًاقدام به ایجاد یک پروفایل جدید در اکسپرس اینتری نمایید.

پس از صدور دعوتنامه فرد 4 ماه فرصت دارد تا برای مهاجرت اقدام نماید.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 

 1. مهاجرت کاری به کانادا
 2. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 3. سرمایه گذاری در کانادا
 4. ویزای استارت آپ کانادا
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 7. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج

مقالات مرتبط با تحصیل در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3. تحصیل پزشکی در کشورکانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 6. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 7. ویزای تحصیلی کانادا
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا
 9. وکیل ویزای تحصیلی کانادا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *