مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

مهاجرت به سوئیس

فهرست مقاله
مهاجرت به سوئیس
مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس- اقامت سوئیس چگونه است؟ اقدامات لازم برای دریافت ویزای سوئیس چیست؟ سوئیس با داشتن کشوری زیبا و از همه مهم تر کشوری امن متقاضیان زیادی را همه ساله دارد.در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص   مهاجرت به سوئیس مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

 

مهاجرت به سوئیس

سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس، کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است. این کشور ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد. واحد پول سوئیس فرانک  می باشد .جالب است بدانید فرانک واحد پول سوئیس بوده و با علامت اختصاری CHF هر ۱٫۱۱۶۸ دلار امریکا معادل یک فرانک سوئیس است.

اکثر ملیت های دیگر به یک ویزای توریستی سوئیس نیاز دارند مگر اینکه شما قبلا اجازه اقامت طولانی مدت صادر شده توسط یک کشور دیگر شنگن ، که معادل یک ویزا محسوب می شود. اگرچه این اجازه اقامت طولانی مدت به شما اجازه کار در سوئیس را نمی دهد. مجوز اقامت موقت – مجوزهای L و B که برای مدت یک سال صادر می شوند، معادل یک ویزای سوئیس محسوب نمی شوند.

اگرشرکت شما توسط یک کارخانه اداره می شود در مقاطع دیگر اتحادیه اروپا / EFTA مشغول به کار است و این شرکت شما را به سوئیس می فرستد تا شما بتوانید تا ۹۰ روز به کشور وارد شوید و بمانید اما باید به مقامات اطلاع دهید.

اگر مجوز سوئیس B، C یا L را دارید شما به مدت طولانی با گذرنامه معتبر یا اسناد مسافرتی معتبر و مجوز اقامت خود نیازی به یک ویزای شنگن ندارید.

اگر میخواهید در طول زمان شما در سوئیس کار کنید،  نیاز به مجوز کار را خواهید داشت.

مطالبی درباره مهاجرت به سوئیس:

 1. اقامت سوئیس
 2. شرایط دریافت ویزای کاری سوئیس برای ایرانیان [2019]
 3. اقامت از طریق کار در سوئیس
 4. چرا ایرانیان دوست دارند به سوئیس مهاجرت کنند؟
 5. راه های اخذ اقامت سوئیس
 6. اخذ اقامت سوئیس از طریق ازدواج
 7. پناهندگی در سوئیس
 8. ثبت شرکت در سوئیس
 9. وقت سفارت سوئیس

مهاجرت به سوئیس واقامت دایمی

اگر شما مایل به اقامت در سوئیس برای مدت بیش از ۹۰ روز یا سه ماه اقامت دارید، باید به عنوان یک ویزای نوع D درخواست کنید، برای مثال اگر مشغول به کار هستید، در یک مورد ثبت نام کنید دوره دانشگاهی یا خانواده در سوئیس. شما همچنین باید برای اجازه اقامت  نیاز به این نوع ویزا دارید

ارائه درخواست ویزای سوئیس برای مهاجرت به سوئیس

آیا درخواست پناهندگی کوتاه مدت (C) یا ویزای ملی (D) دارید، باید درخواست ویزای خود را به سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور خودتان ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به سوییس ودرخواست ویزا

پاسپورت شما یا شناسه سفر؛

اثبات بیمه درمانی شامل پوشش حوادث

بیانیه بانکی یا حقوق بازنشستگی برای اثبات داشتن منابع مالی کافی.

از سوی دیگر، شما همچنین باید مدارک دیگری را که درخواست سفارت شما را ارائه می دهد، مطابق با وضعیت شخصی شما و دلیل ورود به سوئیس ارائه دهید، از شما خواسته می شود که یک دعوت نامه از یک کارفرما یا فردی دعوت کنید که در آن جزئیات تماس هر دو طرف در یکی از زبان های رسمی سوئیس. از دانش آموزان خواسته خواهد شد تا گواهی ثبت نام از یک موسسه آموزشی سوئیس شناخته شده را نشان دهند.

هزینه ویزای سوئیس

معمولا حدود ۶۰ یورو است که معمولا بین ۶ تا ۸ هفته طول می کشد تا درخواست جواب داده شود

در هنگام ورود به سوئیس:

 

شما ۱۴ روز پس از ورود به سوئیس برای ثبت نام در اداره ثبت نام محل  اقامت خود ومجوز اقامت خود در دفاتر مهاجرت فرصت دارید

هر خارجی که در سوئیس اقامت طولانی تر از ۹۰ روز / سه ماه دارد، نیاز به اجازه اقامت دارد، حتی شهروندان EU / EFTA.

هیچ شهروند غیر اتحادیه اروپا / EFTA دارای حق اقامت نیست و هر مورد بر اساس شرایط فردی تعیین می شود. قبل از اقامت در سوئیس باید به دفاتر مهاجرت محلی که در آن قصد زندگی کردن را دارند، درخواست دهید

سوئیس یک جمهوری فدرال است که شامل ۲۶ استان یا مناطق است. هر استانی دارای دفاتر مهاجرت استانها است که مسئولیت صدور مجوز اقامت و دفاتر کار کانتون است که مسئولیت کار مجوز را دارند. اگر چه تمام استانها ها تحت یک قانون فدرال کار می کنند، هر استانی دارای برخی از خودمختاری در مورد مهاجرت به منطقه است. بنابراین رجوع محزا جهت آگاهی از شرایط ضروری می باشد

 

مهاجرت کاری به سوئیس :

اگر میخواهید در سوئیس به عنوان یک کارمند کار کنید، قبل از اینکه حتی بتوانید وارد کشور شوید، باید یک قرارداد کاری را تأمین کنید.

کارفرمای آینده شما درخواست مجوز برای اداره مهاجرت فدرال ارسال خواهد کرد. این مجوز به طور کلی فقط به شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EFTA داده می شود که مدیران، متخصصان و غیره بسیار ماهر هستند، در صورتی که این مجوز به آن اجازه می دهد و اگر هیچ فرد EU / EFTA برای انجام این کار در دسترس نباشد.

مهاجرت تحصیلی به سوئیس :

برای ادامه  تحصیل در سوئیس، ابتدا باید در یک دانشگاه یا معادل آن پذیرفته شوید. پس از تأیید محل، می توانید درخواست ویزا را در صورت لزوم درخواست و اجازه اقامت B را سازماندهی کنید. در اغلب موارد، شما نمی توانید خانواده تان را با خود ببرید.

پس از شش ماه، شما می توانید حداکثر تا ۱۵ ساعت در هفته در طول دوره زمانی و تمام وقت در تعطیلات کار کنید. اگر مدرک کارشناسی ارشد دارید و در دانشگاه کار می کنید، می توانید بلافاصله شروع به کار کنید.

پس از فارغ التحصیلی می توانید در سوئیس برای شش ماه باقی بمانید تا به دنبال کار با همان فارغ التحصیلان سوئیس باشید

مهاجرت به  سوئیس وگرفتن تابعیت با  ازدواج

یکی از روشهای  گرفتن تابعیت جهت مهاجرت ازدواج با تبعه سوئیسی می باشد که این پروسه ۶ ماه تا ۱٫۵ سال طول می کشد که بعد از ثبت ازدواج وقبل آن تحویل مدارک به کنسولگری قابل انجام می باشد

درخواست شهروندی سوئیس یا اقامت دائم

پس از اینکه شما ۱۰ سال مداوم در سوئیس زندگی می کنید (کمتر از همسرتان یک شهروند سوئیس و برخی دیگر از افراد)، شما می توانید برای اقامت دائمی درخواست کنید و یک مجوز اقامت C دریافت کنید. با این اجازه می توانید به طور نامحدود در سوئیس زندگی می کنند، کارفرمایان و شغل ها را تغییر دهید و یا خود کار کنید.

پس از ۱۰ سال اقامت مداوم در سوئیس، می توانید برای تبدیل شدن به یک شهروند سوئیس درخواست بدهید. اگر تنها شش سال است که شما با یک شهروند سوئیس ازدواج کرده اید. شهروندی به شما اجازه می دهد برخی از حقوق اضافی مانند قدرت رای دادن، اما شما باید وظایف دیگر، به عنوان مثال، همه مردان جوان سوئیس باید خدمات نظامی را بگذرانید

دارنده مجوز اقامت C ممکن است بتواند  اعضای خانواده را به سوئیس تحت برنامه ادغام خانواده منتقل کند.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در سوئیس:

 1. تحصیل دندانپزشکی در سوئیس
 2. شرایط پذیرفته شدن در آزمون پزشکی در سوئیس
 3. تحصیل در مدارس شبانه روزی سوئیس
 4. مراحل دریافت ویزای تحصیلی سوییس – تحصیل داروسازی در سوئیس
 5. اقامت سوئیس از طریق تحصیل
 6. تحصیل رایگان در سوئیس
 7. بورسیه تحصیلی سوئیس
 8. ویزای تحصیلی سوئیس برای ایرانیان [2019]

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *