مشاوره تلفنی

شماره تماس
021-22051353

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مهاجرت به ترکیه

خلاصه مقاله : مهاجرت به ترکیه راچگونه میتوانیم بدست بیاوریم و یا راه هایی که برای مهاجرت به ترکیه است کدامند؟ در سال 2020 میلادی قوانین مهاجرت به ترکیه تغییر یافته است؟ در این مقاله سعی بر این داریم تا مطالبی در خصوص مهاجرت به ترکیه برای شما ترتیب دهیم تا بسیاری از سوالات دهنی شما را پاسخ داده باشیم.
مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

فهرست مقاله
مهاجرت به ترکیه
مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه راچگونه میتوانیم بدست بیاوریم و یا راه هایی که برای مهاجرت به ترکیه است کدامند؟ در سال 2020 میلادی قوانین مهاجرت به ترکیه تغییر یافته است؟ در این مقاله سعی بر این داریم تا مطالبی در خصوص مهاجرت به ترکیه برای شما ترتیب دهیم تا بسیاری از سوالات دهنی شما را پاسخ داده باشیم.

داشتن اطلاعات مفید در خصوص امر مهاجرت بسیار کمک مناسبی برای متقاضیان مهاجرت به ترکیه خواهد بود در این مقاله در خصوص مهاجرت به ترکیه اطلاعاتی مختصر را برایتان به اشتراک گذاشته ایم که امیدواریم لذت کافی ببرید.

 

مزیت های راه های مهاجرت به ترکیه

 1. گرفتن اقامت موقت این کشور
 2. گذراندن چند دروه (سالیانه) از اقامت موقت می توانید اقامت دائم کشور ترکیه را بگیرید و بعد از درخواست پاسپورت کرده و بعد از گذراندن روش های قانونی این پاس را دریافت کرده.
 3. فاصله زمانی کم ترکیه به ایران (راحتی سفر از کشور ایران به ترکیه برای دیدن فرزندان مشغول تحصیل،سفرهای تفریحی، سرمایه گذاری، ازدواج، خرید ملک و پیدا کردن کار و ساختن آتیه ای برای خود و خانواده)
 4. گرفتن کارت بازرگانی از طریق ثبت شرکت در این کشور
 5. امکان زندگی در کشوری اروپایی با قوانین اروپایی
 6. زندگی در کشوری امن
 7. گرفتن وام های بانکی با بهره های بسیار پایین و تسهیلات مختلف از دولت ترکیه
 8. افتتاح حساب های بین المللی در بانکهای جهانی

 

 نیم نگاهی به کشور ترکیه

 • ترکیه به سبب موقعیت جغرافیایی عالی یکی از کشورهای جاذب مهاجر در جهان است.
 • کشور ترکیه همسایه کشور ایران و یکی از نزدیک ترین کشور به ایران است. کشوری که نیمی از آن در آسیا و نیمه دیگر آن در اروپا قرار دارد.
 • آذربایجــان ارمنستان گرجستان سوریه و عراق و از طرفی یونان و بلغارستان را میتوان بعنوان همسایگان ترکیه نام برد.
 • زبان ترکی استانبولی رواج دارد اما بسیاری به زبان انگلیسی هم صحبت میکنند.
 • لیـــر TL واحد پولی رواج در ترکیه است . تاریخ جالب لیر در ترکیه این است که به دلیل ارزش بسیار پایین لیر در حوزه جهانی دولت این کشور تصمیم به حذف شش صفر از واحد پول ترکیه نمود که باعث رونق و ارزش این پول در حوزه جهانی و اروپا شد.
 • شهرهای بسیار زیبا و توریستی را در ترکیه مشاهده مینماییم پایتخت آن آنکارا و شهر صنعتی و توریستی آن استانبول است.
 • اما شهر ازمیر – کوش آداسی – آنتالیا همه ساله اروپاییان و از دیگر کشورها را مهمان خود مینماید.

 

مهاجرت کردن به ترکیه خود به دو دسته تقسیم می شود. اقامت موقت و اقامت دائم.

 

 1. اقامت موقت خود به چند دسته تقسیم می شود. این نوع اقامت به مقاصد مختلفی از جمله گردشگری و توریستی، کار کردن، فعالیت های اقتصادی و تحصیل تعلق می گیرد. برخی از اجازه اقامت ها قابل تمدید بوده و برخی فاقد این امکان هستند.
 2. اقامت دائم مجوز زندگی و سکونت در کشور ترکیه را به فرد می دهد. پس از گذشت 8 سال از اقامت موقت (یعنی با 8 دفعه تمدید اقامت موقت ) و یا گذشت 5 سال متوالی اقامت موقت به دائم ارتقاء می یابد.

 

هزینه های زندگی در ترکیه به چه صورت است؟

هزینه زندگی در ترکیه متناسب با شهر محل زندگی یا تحصیل، مسکن و نوع دانشگاه متفاوت است. با توجه به جمعیت فزاینده مهاجران به سمت ترکیه در دهه ی اخیر لازم است اطلاعات کافی از مخارج زندگی در این کشور حاصل گردد.کشور ترکیه بی شک به علت دارا بودن استانداردهای بالای زندگی یکی از بهترین انتخاب ها برای تحصیل و زندگی است.

چیزی که ترکیه را متمایز می کند ارزش پول بالای ترکیه به علاوه ی مخارج زندگی و شهریه پایین در این کشور است. تحصیل در ترکیه تجربه ای جذاب و جدید خواهد بود. مکان های تفریحی فراوان و گوناگونی در ترکیه و به ویژه در استانبول وجود دارد.

همچنین سایر شهر های ترکیه مثل ازمیر و آنکارا نیز از ارزش بالایی برای گردش و تفریح برخوردار هستند. در کنار جاذبه های تاریخی و طبیعی حیرت انگیز ترکیه مثل مسجد آبی معروف، پل بُسفر، کاپادوکیه، پاموک کاله و اِفسوس ورزشگاه های 2 باشگاه مشهور ترکیه یعنی فنرباغچه و گالاتاسرای نیز بسیار دیدنی هستند.

ترکیه یک کشور واسط میان قاره های اروپا و آسیا است. با این وجود در قیاس با سایر کشورهای اروپایی همچون انگلستان خرج و مخارج زندگی و تحصیل در ترکیه بسیار پایین تر است.

هزینه زندگی در ترکیه را می توان به چند دسته تقسیم کرد: هزینه های مصروف به خرید یا اجاره مسکن، هزینه های خوراک، پوشاک و تحصیل و مسافرت. در مورد خرید یا اجاره مسکن در ترکیه توصیه می شود که اگر امکان اجاره خوابگاه از طرف دانشگاه محل تحصیل در ترکیه را دارید، حتما اقدام کنید؛ زیرا هزینه اجاره و خرید خانه در ترکیه خیلی گزاف است.

اگر بخواهیم در همین ابتدا یک برآورد سردستی از هزینه های زندگی و تحصیل در ترکیه بکنیم، می توان گفت که در مجموع زندگی در ترکیه چیزی بین 3000-2500 لیر هزینه دارد؛ یعنی بین 500 تا 600 دلار آمریکا.

برای اطلاعات بیشتر از هزینه ها می توانید به مقاله ای با نام هزینه های زندگی در ترکیه مراجعه کنید.

 

مهاجرت به ترکیه

 

نکاتی درباره شرایط مهاجرت به ترکیه

طبق قرارداد ایران و ترکیه برای ورود به خاک ترکیه نیازی به ویزا ندارید و میتوانید با داشتن پاسپورت با اعتبار نــــود روزه به این کشور وارد شوید. مدت زمان ورود شما در ترکیه ســه ماه میباشد و پس از آن باید شما یکبار خروج داشته باشید. نداشتن ویزا به درآمد و سرمایه گذاری و توریست این کشور کمک بسیاری میکند.

اگر شما برای مدت بیش از سه ماه میخواهید در کشور ترکیه باشید باید درخواست ویزای آن را ارائه دهید. که در این قسمت و در این مقاله در خصوص ویزای ترکیه و اقامت آن میپردازیم.

ویزای توریستی که به مسافران داده میشود که اصولا لب مرز مهر داخل پاسپورت شما زده میشود.

ویزای تجاری همانند ویزای توریستی است اما برای تجار و کسانیکه جلسه و کنفرانس و … در کشور ترکیه دارند و به یک نامه از سوی کارفرمای خود نیاز دارید که بتوانید این ویزا را دریافت نمایید. ( داشتن یک معرفی نامه . )

ویزای دانشجویی پس از پذیرش شما در دانشگاه ها ی ترکیه یا مدارس و یا کلاس های زبان ترکیه میتوانید ویزای دانشجویی درخواست نمایید .

برای ارائه درخواست ویزای دانشجویی نیازمند یک معرفی نامه از محل تحصیل و پذیرش خود میباشد ( نامه پذیرش )

شما بعد از ورود به کشور ترکیه به مدت یک ماه زمان دارید تا در اداره پلیس محل زندگی خود ، خود را معرفی و ثبت نام کنید و اقامت خود را تایید نمایید.

قبل از به پایان رسیدن ویزا حتما نسبت به تمدید آن اقدام نمایید .

شما زمان دریافت اقامت میتوانید از کنسولگری برای تمدید ویزای دانشجویی سوال بپرسید که دچار مشکل نشوید.

اگر شما میخواهید اقامت بیشتری داشته باشید دو ماه قبل از سفر خود مدارک خود را برای دریافت اقامت ترکیه ارائه دهید. تمامی مدارک را از کنسولگری ترکیه میتوانید سوال کنید و یا میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

 

انواع راه های مهاجرت به ترکیه

 

مهاجرت کاری به ترکیه

این نوع مهاجرت یکی از پیشنهادات موسسه مهاجرتی آوات میباشد که برای شما کاری را در کشور ترکیه می یابیم و پس از آن نامه ای از کارفرمای شما دریافت میکنیم و با مدارک شما به کنسولگری ترکیه ارائه میدهیم.

تمامی مدارک شما در وزارت کار و امور اجتماعی نهایتا تا سه ماه بررسی خواهد شد و جواب آن خواهد آمد که پس از دریافت جواب هزینه های مربوطه را پرداخت مینمایید.

 

 

 

 

اقامت ترکیه از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج یکی از آسان ترین و سریع ترین راه ها برای مهاجرت به ترکیه است. یک فرد خارجی از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه می تواند اقامت دائم ترکیه را بگیرد.

در برخی کشورها مانند ایران ازدواج یک زن غیر ایرانی با مرد ایرانی منجر به کسب تابعیت ایرانی برای آن خانم می شود. در حالی که  عکس این قانون الزاما برقرار نمی باشد؛ یعنی ازدواج یک مرد غیرایرانی با یک زن ایرانی الزاما اخذ تابعیت را برای آن مرد در پی ندارد. در دسته دیگر کشورها اخذ تابعیت هم برای مرد و هم برای زن خارجی ممکن است. ترکیه از جمله این کشورهاست.

پس از ازدواج با یک فرد اهل کشور ترکیه، باید 5 سال به طور متوالی این پیوند ادامه یابد. با گذشتن 3 سال از این 5 سال می توانید درخواست اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج را بدهید. در طول این سه سال باید ثابت کنید که ازدواج شما صوری نبوده و تحقق این امر با انجام تحقیقاتی توسط مأمورین مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد.

در این روش همانند دیگر کشورها ازدواج با یک فرد تبعه ترکیه میتوانید طی مراحل قانونی اقامت ترکیه بدست آورید.

 

اقامت ترکیه از طریق کار و استخدام

اگر تخصص خاصی دارید شرکت هایی در ترکیه هستند که طی مراحلی که از طریق موسسه مهاجرتی اوات میتوانید اقدام کنید قادر به استخدام شما میباشند. کافیست تخصص داشته باشید و تلفن خود را بردارید و با مشاوران آوات تماس بگیرید تا راهنمایی های کامل را برایتان انجام دهند.

در صورتی که شما به مدت ۵ سال مداوم در ترکیه کار کنید، در این صورت به شما اقامت دائم داده خواهد شد.برایدریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کار در ترکیه پیشنهاد می کنیم که به مقاله ای با نام شرایط کار در ترکیه  مراجعه کنید

 

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری

کی از راه های آسان برای مهاجرت به ترکیه خرید ملک است. با خرید خانه یا یک ملک در ترکیه و تمدید اقامت موقت به مدت 5 سال می توان اقامت دائم ترکیه را اخذ نمود. این کار دو مزیت را برای فرد دارد: اول آن که اقامت ترکیه را به دست می آورد. دوم اینکه یک سرمایه گذاری در کشوری خارجی انجام داده است.

طبق قانونی که در سال ۲۰۱۳ میلادی در کشور ترکیه ثبت گردید متقاضیان مهاجرت به ترکیه میتوانند با خرید ملک در ترکیه ،، اقامت این کشور را دریافت نمایند ….. جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان آوات تماس حاصل فرمائید.

 سوالی که بسیاری از ایرانیان از ما می پرند این است که آیا اقامت ترکیه با خرید ملک امکان پذیر است؟ در جواب باید بگویم بله امکان پذیر است اما این مبحث دارای قوانین و شرایطی است که برای اطلاع از آن به مقاله شرایط اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک یک سری بزنید و تمام موارد در آن ذکر شده است.

 

اقامت ترکیه از طریق تحصیل

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ترکیه اخذ بورسیه تحصیلی در یکی از دانشگاه های این کشور است. هرساله دانشگاه های ترکیه اقدام به اعطای بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان سراسر دنیا می کنند.

متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری شانس بیشتری برای اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه را دارند. با این حال امکان اخذ بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز وجود دارد.

دانشگاه های ترکیه همه ساله از همه جای دنیا دانشجو میپذیرد و متقاضیان مهاجرت به ترکیه که شرایط تحصیل در این کشور را دارند

برای آنکه از تمام موارد و تمام مقاطع و رشته های دانشگاه ها و همچنین مراحل اقامت از طریق تحصیل در ترکیه آشنا شوید توصیه می کنیم که به مقاله ای با نام تحصیل در ترکیه مراجعه کنید مقاله ای جامع در این زمینه می باشد.

 

 

اقامت از طریق ویزای توریستی

 

اقامت توریستی حداکثر 90 روز طول می کشد. ایرانیان برای ورود و اقامت در ترکیه نیازی به ویزا ندارند و می توانند به مدت سه ماه داخل کشور ترکیه اقامت داشته باشند. اما این ویزا حق هیچ گونه کار و فعالیتی در کشور ترکیه را به افراد نمی دهد.

در صورتی که بخواهید بیش از سه ماه اقامت داشته باشید باید نسبت به دریافت دفترچه اقامت اقدام کنید. فرآیند اخذ این دفترچه حدودا 15 روز طول کشیده و پس از آن افراد می توانند 6 ماه در ترکیه بمانند. در این نوع مانند مورد قبل اجازه کار و تحصیل و تجارت داده نشده است؛ اما امکان خرید و یا اجاره ملک میسر است. که این کار منجر به اقامت یک ساله برای فرد خواهد شد.

شما می توانید بدون خرید خانه هم اقامت ترکیه را دریافت کنید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به مقاله ای با نام اقامت توریستی ترکیه  مراجعه کنید.

 

اقامت از طریق ثبت شرکت

 

ثبت شرکت در ترکیه مزایای فوق العاده ای برای متقاضیان این امر فراهم می کند. با ثبت شرکت در ترکیه دیگر با نگرانی ای بابت مشکلات بانکی و مشکلات ناشی از تحریم های خارجی مواجه نخواهید بود. در واقع، مهاجرت از این طریق یک بستر بسیار خوب برای واردکنندگان، صادرکنندگان و تجار ایرانی می باشد.

در صورتی که بتوانید یک واحد صنعتی و تولیدی در مناطق آزاد تجاری ترکیه ثبت نمایید، دولت ترکیه مزایا و تسهیلاتی برای شما فراهم می سازد. شما می توانید زمین به قیمتی مناسب خریداری کرده و از تسهیلات دولت ترکیه برای ساخت سوله و واحد خودتان بهره مند شوید.

مورد دیگر، معافیت های مالیاتی و همچنین بیمه ی مناسب برای شماست. در استخدام کارگر و کارمند نیز دولت ترکیه به شما کمک می کند. توجه داشته باشید که این طریق ثبت شرکت به شرطی مزایای فوق را برای متقاضیان در بر دارد که واحد صنعتی شما کالایی تولید کند و به صادرات و ارزآوری کشور ترکیه کمک کند.

هزینه حدودی ثبت شرکت در ترکیه ۵۰۰۰ لیر در سال 2020 برآورده شده است. برای اطلاعات بیشتر در زمینه شرکت و ثبت آن در ترکیه توصیه می کنیم به مقاله ای با نام ثبت شرکت در ترکیه مراجعه کنید.

 

اقامت از طریق تولد

 

شاید یکی از آسان ترین راه ها برای مهاجرت کردن به ترکیه، اقدام از طریق تولد فرزند در ترکیه باشد .امروزه زوج های جوان با اطلاع از قوانین اخذ اقامت و تابعیت در کشورهای مختلف، اقدام به به دنیا آوردن فرزند خود در کشوری جدید می کنند. با این کار، والدین نوزاد نیز علاوه بر خود نوزاد می توانند از مزایای اقامت و تابعیت در ترکیه استفاده کنند.

اگر مایلید که فرزند خود را در ترکیه بدنیا بیاورید و یا از طریق تولد اقامت ترکیه را دریافت کنید به مقاله ای بانام اخذ تابعیت ترکیه از طریق تولد مراجعه کنید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

0 0 رای
به این مقاله امتیاز دهید
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات