Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه راچگونه میتوانیم بدست بیاوریم و یا راه هایی که برای مهاجرت به ترکیه است کدامند؟ در سال 2019 میلادی قوانین مهاجرت به ترکیه تغییر یافته است؟ در این مقاله سعی بر این داریم تا مطالبی در خصوص مهاجرت به ترکیه برای شما ترتیب دهیم تا بسیاری از سوالات دهنی شما را پاسخ داده باشیم.

داشتن اطلاعات مفید در خصوص امر مهاجرت بسیار کمک مناسبی برای متقاضیان مهاجرت به ترکیه خواهد بود در این مقاله در خصوص مهاجرت به ترکیه اطلاعاتی مختصر را برایتان به اشتراک گذاشته ایم که امیدواریم لذت کافی ببرید.

 

در گام اول نیم نگاهی به کشور ترکیه

ترکیه به سبب موقعیت جغرافیایی عالی یکی از کشورهای جاذب مهاجر در جهان است. مهاجرت کردن به ترکیه خود به دو دسته تقسیم می شود. اقامت موقتش و اقامت دائم.اقامت موقت خود به چند دسته تقسیم می شود. این نوع اقامت به مقاصد مختلفی از جمله گردشگری و توریستی، کار کردن، فعالیت های اقتصادی و تحصیل تعلق می گیرد. برخی از اجازه اقامت ها قابل تمدید بوده و برخی فاقد این امکان هستند.

اقامت دائم مجوز زندگی و سکونت در کشور ترکیه را به فرد می دهد. پس از گذشت 8 سال از اقامت موقت (یعنی با 8 دفعه تمدید اقامت موقت ) و یا گذشت 5 سال متوالی اقامت موقت به دائم ارتقاء می یابد.

کشور ترکیه همسایه کشور ایران و یکی از نزدیک ترین کشور به ایران است. کشوری که نیمی از آن در آسیا و نیمه دیگر آن در اروپا قرار دارد.

آذربایجــان ارمنستان گرجستان سوریه و عراق و از طرفی یونان و بلغارستان را میتوان بعنوان همسایگان ترکیه نام برد.

زبان ترکی استانبولی رواج دارد اما بسیاری به زبان انگلیسی هم صحبت میکنند.

لیـــر TL واحد پولی رواج در ترکیه است . تاریخ جالب لیر در ترکیه این است که به دلیل ارزش بسیار پایین لیر در حوزه جهانی دولت این کشور تصمیم به حذف شش صفر از واحد پول ترکیه نمود که باعث رونق و ارزش این پول در حوزه جهانی و اروپا شد.

شهرهای بسیار زیبا و توریستی را در ترکیه مشاهده مینماییم پایتخت آن آنکارا و شهر صنعتی و توریستی آن استانبول است.

اما شهر ازمیر کوش آداسی آنتالیا همه ساله اروپاییان و از دیگر کشورها را مهمان خود مینماید.

 

هزینه های زندگی در ترکیه به چه صورت است؟؟

اجاره یا خوابگاه : هزینه اجاره به نسبت ایران و دریافت درآمد خود در ترکیه پایین تر میباشد.

و به راحتی میتوانید جای مناسبی را برای خود بیابید. بسیاری از دانشجویان در ترکیه و شهرهای مهم آن خوابگاه دارند و به زندگی در آن مشغول هستند. هزینه های آن بستگی به نوع امکانات و جایگاه آن در شهر بستگی دارد.

هزینه خوابگاه های ترکیه حدودا بین ۲۰۰ الی ۳۰۰ لیر در ماه میباشد. الیته باز هم بستگی به امکانات و شهر آن دارد.

اجاره مسکن مبله در ترکیه به این صورت است که شما مبلغ یکماه اجاره را بعنوان ودیعه پیش پرداخت میکنید

و ماهانه اجاره را طبق قرارداد با مالک پرداخت خواهید کرد.

هزینه های پخت و پز و مواد اولیه در ترکیه همانند ایران است.

و در بعضی موارد حتی ارزان تر از ایران هم میتوان مشاهده نمود. البته بستگی به نوع و کیفیت آن دارد..

مورد بعدی هزینه رستوران است….. با توجه به کیفیت و نوع غذاها ، هزینه های آن متفاوت است .

پیشنهاد مطالعه »
4 دلیل برای اینکه به اوکراین مهاجرت کنیم؟

اما دانشگاه های ترکیه دارای سلف سرویس هستند و دانشجویان میتوانند از آن استفاده نمایند.

هزینه رفت و آمد هم بستکی به نوع استفاده از وسایل نقیله دارد .

تاکسی اتوبوس متروباس دولموش از جمله وسائل نقلیه عمومی در ترکیه میباشد که میتوانید از آن ها استفاده نمایید.

هزینه ها با دریافت کارت اعتباری به صرفه تر است قیمت شارژ هر کارت اعتباری معمولا ۲ لیر است که برای دانشجویان تخفیف پنجاه درصدی همراه دارد.

 

مهاجرت به ترکیه

 

شرایط مهاجرت به ترکیه

طبق قرارداد ایران و ترکیه برای ورود به خاک ترکیه نیازی به ویزا ندارید و میتوانید با داشتن پاسپورت با اعتبار نــــود روزه به این کشور وارد شوید. مدت زمان ورود شما در ترکیه ســه ماه میباشد و پس از آن باید شما یکبار خروج داشته باشید. نداشتن ویزا به درآمد و سرمایه گذاری و توریست این کشور کمک بسیاری میکند.

اگر شما برای مدت بیش از سه ماه میخواهید در کشور ترکیه باشید باید درخواست ویزای آن را ارائه دهید. که در این قسمت و در این مقاله در خصوص ویزای ترکیه و اقامت آن میپردازیم.

ویزای توریستی که به مسافران داده میشود که اصولا لب مرز مهر داخل پاسپورت شما زده میشود.

ویزای تجاری همانند ویزای توریستی است اما برای تجار و کسانیکه جلسه و کنفرانس و … در کشور ترکیه دارند و به یک نامه از سوی کارفرمای خود نیاز دارید که بتوانید این ویزا را دریافت نمایید. ( داشتن یک معرفی نامه . )

ویزای دانشجویی پس از پذیرش شما در دانشگاه ها ی ترکیه یا مدارس و یا کلاس های زبان ترکیه میتوانید ویزای دانشجویی درخواست نمایید .

برای ارائه درخواست ویزای دانشجویی نیازمند یک معرفی نامه از محل تحصیل و پذیرش خود میباشد ( نامه پذیرش )

شما بعد از ورود به کشور ترکیه به مدت یک ماه زمان دارید تا در اداره پلیس محل زندگی خود ، خود را معرفی و ثبت نام کنید و اقامت خود را تایید نمایید.

قبل از به پایان رسیدن ویزا حتما نسبت به تمدید آن اقدام نمایید .

شما زمان دریافت اقامت میتوانید از کنسولگری برای تمدید ویزای دانشجویی سوال بپرسید که دچار مشکل نشوید.

 

اگر شما میخواهید اقامت بیشتری داشته باشید دو ماه قبل از سفر خود مدارک خود را برای دریافت اقامت ترکیه ارائه دهید. تمامی مدارک را از کنسولگری ترکیه میتوانید سوال کنید.  و یا میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمائید.

لینک مفید: سفارت ترکیه

مهاجرت کاری به ترکیه:

این نوع مهاجرت یکی از پیشنهادات موسسه مهاجرتی آوات میباشد که برای شما کاری را در کشور ترکیه می یابیم

و پس از آن نامه ای از کارفرمای شما دریافت میکنیم و با مدارک شما به کنسولگری ترکیه ارائه میدهیم.

تمامی مدارک شما در وزارت کار و امور اجتماعی نهایتا تا سه ماه بررسی خواهد شد

و جواب آن خواهد آمد که پس از دریافت جواب هزینه های مربوطه را پرداخت مینمایید .

 

 

 

 

 

راه های مهاجرت به ترکیه:

 1. مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک
 2. مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل
 3. مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ترکیه
 4. اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

 

1.اقامت ترکیه از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج یکی از آسان ترین و سریع ترین راه ها برای مهاجرت به ترکیه است. یک فرد خارجی از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه می تواند اقامت دائم ترکیه را بگیرد. در برخی کشورها مانند ایران ازدواج یک زن غیر ایرانی با مرد ایرانی منجر به کسب تابعیت ایرانی برای آن خانم می شود. در حالی که  عکس این قانون الزاما برقرار نمی باشد؛ یعنی ازدواج یک مرد غیرایرانی با یک زن ایرانی الزاما اخذ تابعیت را برای آن مرد در پی ندارد. در دسته دیگر کشورها اخذ تابعیت هم برای مرد و هم برای زن خارجی ممکن است. ترکیه از جمله این کشورهاست.

پیشنهاد مطالعه »
کارآفرینی در ترکیه

پس از ازدواج با یک فرد اهل کشور ترکیه، باید 5 سال به طور متوالی این پیوند ادامه یابد. با گذشتن 3 سال از این 5 سال می توانید درخواست اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج را بدهید. در طول این سه سال باید ثابت کنید که ازدواج شما صوری نبوده و تحقق این امر با انجام تحقیقاتی توسط مأمورین مربوطه مورد بررسی قرار می گیرد.

در این روش همانند دیگر کشورها ازدواج با یک فرد تبعه ترکیه میتوانید طی مراحل قانونی اقامت ترکیه بدست آورید.

 

2.اقامت ترکیه از طریق کار و استخدام :

اگر تخصص خاصی دارید شرکت هایی در ترکیه هستند که طی مراحلی که از طریق موسسه مهاجرتی اوات میتوانید اقدام کنید قادر به استخدام شما میباشند. کافیست تخصص داشته باشید و تلفن خود را بردارید و با مشاوران آوات تماس بگیرید تا راهنمایی های کامل را برایتان انجام دهند.

 

3.اقامت ترکیه از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری:

کی از راه های آسان برای مهاجرت به ترکیه خرید ملک است. با خرید خانه یا یک ملک در ترکیه و تمدید اقامت موقت به مدت 5 سال می توان اقامت دائم ترکیه را اخذ نمود. این کار دو مزیت را برای فرد دارد: اول آن که اقامت ترکیه را به دست می آورد. دوم اینکه یک سرمایه گذاری در کشوری خارجی انجام داده است.

طبق قانونی که در سال ۲۰۱۳ میلادی در کشور ترکیه ثبت گردید متقاضیان مهاجرت به ترکیه میتوانند با خرید ملک در ترکیه ،، اقامت این کشور را دریافت نمایند ….. جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان آوات تماس حاصل فرمائید. پس از هشت سال میتوانید به اقامت دائم ترکیه دست پیدا کنید.

 

4.اقامت ترکیه از طریق تحصیل:

یکی دیگر از راه های مهاجرت به ترکیه اخذ بورسیه تحصیلی در یکی از دانشگاه های این کشور است. هرساله دانشگاه های ترکیه اقدام به اعطای بورسیه ی تحصیلی به دانشجویان سراسر دنیا می کنند. متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری شانس بیشتری برای اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه را دارند. با این حال امکان اخذ بورسیه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز وجود دارد.

دانشگاه های ترکیه همه ساله از همه جای دنیا دانشجو میپذیرد و متقاضیان مهاجرت به ترکیه که شرایط تحصیل در این کشور را دارند میتوانند با کارشناسان آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس حاصل فرمایند.

 

5.اقامت از طریق ویزای توریستی

اقامت توریستی حداکثر 90 روز طول می کشد. ایرانیان برای ورود و اقامت در ترکیه نیازی به ویزا ندارند و می توانند به مدت سه ماه داخل کشور ترکیه اقامت داشته باشند. اما این ویزا حق هیچ گونه کار و فعالیتی در کشور ترکیه را به افراد نمی دهد.

در صورتی که بخواهید بیش از سه ماه اقامت داشته باشید باید نسبت به دریافت دفترچه اقامت اقدام کنید. فرآیند اخذ این دفترچه حدودا 15 روز طول کشیده و پس از آن افراد می توانند 6 ماه در ترکیه بمانند. در این نوع مانند مورد قبل اجازه کار و تحصیل و تجارت داده نشده است؛ اما امکان خرید و یا اجاره ملک میسر است. که این کار منجر به اقامت یک ساله برای فرد خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه »
روش های مهاجرت به هلند [2019]

 

6.اقامت از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در ترکیه مزایای فوق العاده ای برای متقاضیان این امر فراهم می کند. با ثبت شرکت در ترکیه دیگر با نگرانی ای بابت مشکلات بانکی و مشکلات ناشی از تحریم های خارجی مواجه نخواهید بود. در واقع، مهاجرت از این طریق یک بستر بسیار خوب برای واردکنندگان، صادرکنندگان و تجار ایرانی می باشد.

در صورتی که بتوانید یک واحد صنعتی و تولیدی در مناطق آزاد تجاری ترکیه ثبت نمایید، دولت ترکیه مزایا و تسهیلاتی برای شما فراهم می سازد. شما می توانید زمین به قیمتی مناسب خریداری کرده و از تسهیلات دولت ترکیه برای ساخت سوله و واحد خودتان بهره مند شوید. مورد دیگر، معافیت های مالیاتی و همچنین بیمه ی مناسب برای شماست. در استخدام کارگر و کارمند نیز دولت ترکیه به شما کمک می کند. توجه داشته باشید که این طریق ثبت شرکت به شرطی مزایای فوق را برای متقاضیان در بر دارد که واحد صنعتی شما کالایی تولید کند و به صادرات و ارزآوری کشور ترکیه کمک کند.

 

7.اقامت از طریق تولد

شاید یکی از آسان ترین راه ها برای مهاجرت کردن به ترکیه، اقدام از طریق تولد فرزند در ترکیه باشد .امروزه زوج های جوان با اطلاع از قوانین اخذ اقامت و تابعیت در کشورهای مختلف، اقدام به به دنیا آوردن فرزند خود در کشوری جدید می کنند. با این کار، والدین نوزاد نیز علاوه بر خود نوزاد می توانند از مزایای اقامت و تابعیت در ترکیه استفاده کنند.

 

مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی در ترکیه

ریز نمرات از دیپلم تا آخرین مقطع تحصیلی ( برای دانشجویان ترم آخر ریز نمرات ترم آخر کافی است).

همه ی مدارک تحصیلی از دیپلم تا آخرین مقطع دانشجو.

رزومه تحصیلی

توصیه نامه از دو استاد یا بیشتر (مخصوص مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری).

یک عدد عکس اسکن شده 4×6.

مدارک شناسایی(مانند کارت ملی و پاسپورت)

مدرک امتحانات بین المللی زبان مانند IELTS, GRE, TOEFL

کارنامه قبولی کنکور (در صورت موجود بودن)

شرایط بورسیه تحصیلی در ترکیه

– شرط معدل برای بورسیه تحصیلی در ترکیه

جهت تحصیل در ترکیه در مقطع دیپلم، حداقل معدل 12 است. در مقطع لیسانس این عدد 14 و در تحصیلات تکمیلی (فوق لیسانس و دکتری) 15 است. معدل های اعلام شده مختص رشته های غیر پزشکی بوده و برای تحصیل در رشته های پزشکی حداقل معدل 18 است.

– شرایط سنی اخذ  بورسیه تحصیلی در ترکیه

 1. مقطع لیسانس : تاریخ تولد دانشجو باید بعد از 12 دی 1376 باشد.
 2. مقطع فوق لیسانس : تاریخ تولد دانشجو باید بعد از 11 دی 1367 باشد.
 3. مقطع دکتری : تاریخ تولد دانشجو باید بعد از 11 دی 1362 باشد.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در ترکیه:

 1. تحصیل در ترکیه
 2. مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ترکیه
 3. بورسیه تحصیلی در ترکیه + هزینه زندگی دانشجویی
 4. تحصیل داروسازی در ترکیه
 5. اقامت ترکیه از طریق تحصیل
 6. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ترکیه
 7. تحصیل در مقطع دکتری در ترکیه
 8. تحصیل پزشکی ترکیه
 9. ویزای تحصیلی ترکیه

 

مقالات مرتبط با کار در ترکیه:

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره