مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

فهرست مقاله
مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل
مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

در این مقاله به موضوعی به عنوان مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل می پردازیم و اطلاعاتی را درباره کشور ترکیهو همچنین مزایایی تحصیل در ترکیه و در آخر لیستی از دانشگاه های این کشور را قرار می دهیم پس با ما همراه باشید.

 

کشور ترکیه

جمعیت کلی و فعلی کشور ترکیه در سال ۲۰۱۸ میلادی و در روز  ۱ سپتامبر طبق آمار جهانی ۸۲٫۱۰۹٫۲۸۷ میلیون نفر استکه نزدیک به ۵۹ میلیون نفر مردمانی هستند که جمعیت شهری را در کشور ترکیه تشکیل می دهند.

متوسط سن افراد در کشور ترکیه ۳۰ سال است.کشور ترکیه  با تمدن تاریخی که نسل های زیادی و امپراتوری قوی و مستحکمی را در طول تاریخ داشته استامروزه نیز از لحاظ قدرت سیاسی و نظامی جزئی از ۲۰ کشور برتر جهانی به شمار می رود.

کشوری که به جزء آب و هوای بکر و متنوع خود، با دارا بودن جاذبه های گردشگری و طبیعتی زیبا شرایط و بستری را برای تفریح و سرگرمی افراد جامعه و حتی گردشگران جهانی فراهم کرده است.زبان رسمی مردم کشور ترکیه، ترکی است که زبان های گوناگون دیگری نیز در این کشور وجود دارد. می توان گفت زبان کردی و ارمنی نیز محبوبیت زیادی بین مردم دارد.واحد پول کشور ترکیه لیر است.

 

مزایای مهاجرت تحصیلی به ترکیه

نزدیکی دو کشور ایران و ترکیه از لحاظ مسافت به یکدیگرهزینه پایین تحصیل نسبت به بیشتر کشورهای جهان هزینه های زندگی پایین و ایده آل برای دانشجویان سفر اقوام و خانواده دانشجو به ترکیه بدون داشتن ویزاعزیزانی که قصد مهاجرت را دارند برای ورود به دانشگاه های ترکیه بایستی دارای مدرک کامل دوره متوسط یا دانش آموزان سال آخر باشند.

مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی امکانپذیر می باشد. در دانشگاه های ترکیه به زبان های انگلیسی و ترکی ارائه می شود.

در دانشگاه های که به زبان ترکی تدریس صورت میگیرد هزینه های پرداختی برای دانشجویان بسیار پایین تر است.این موضوع باعث شده که متقاضیان زیادی از کشورهای دیگر برای مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل اقداماتی مبنی بر ورود به این کشور را انجام دهند.

دانشگاه های دیگری نیز وجود دارد که تحصیل به زبان انگلیسی تدریس می شود،البته هزینه های تحصیلی در این دانشگاه ها بیشتر از دانشگاه های ترک زبان است.ترکیه نسبت به بیشتر کشورهای اروپایی هزینه های دانشگاهی کمتری را دارد و هزینه های زندگی در این کشور نیز پایین تر است.

عزیزانی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند می توانند با خانواده خود این کشور مهاجرت کرده و از مزایای اقامتی کشور ترکیه بهره مند شوند.افراد با سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه می توانند راههایی برای ورود فرزندان خود به کشور ترکیه ایجاد کنند تا آنها بتوانند برای مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل آماده شوند.

عزیزانی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند بایستی در آزمون تومر شرکت کنند و مدرک تومر را اخذ نمایند.

 

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل در مقاطع لیسانس

مدت زمان تحصیل در این مقطع در دانشگاه های ترکیه ۴ سال تحصیلی است.

مهاجرت تحصیلی برای آن دسته از عزیزانی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی را دارند در کشور ترکیه ۶ سال زمان می برد.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل در مقطع فوق لیسانس

تحصیل افراد در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ترکیه در حدود ۲ سال به طول می انجامد.

در نظر داشته باشید که برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد و گرفتن پذیرش آزمون سراسری وجود ندارد و هر دانشگاه به صورت مجزا آزمونی را برگزار می کند.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل در مقطع دکتری

در این مقطع دانشجویان در ۴ سال به تحصیل و یادگیری می پردازند.

دانشگاه های معتبر و تائید شده توسط وزارت علوم کشور ترکیه

 • دانشگاه حاجت تپه
 • دانشگاه آنکارا
 • دانشگاه چوکوروا
 • دانشگاه آتاتورک
 • دانشگاه دوکوزایلول
 • دانشگاه بیلکنت
 • دانشگاه خاورمیانه
 • دانشگاه فنی استامبول
 • دانشگاه بوغازیچی
 • دانشگاه آناتولی
 • دانشگاه اژه
 • دانشگاه کارادنیز
 • دانشگاه مرمره
 • دانشگاه فنی ییلدیز
 • دانشگاه معمار سینان
 • دانشگاه استانبول
 • دانشگاه غازی

 

دانشگاه آکدینز

 

دانشگاه آنکارا

 

دانشگاه آتاتورک

 

دانشگاه خاورمیانه

 

دانشگاه قاضی

دانشجویان می توانند در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند. توجه داشته باشید عزیزان دانشجو بایستی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در حدود ۱۹ تا ۳۱ واحد درسی را پاس کرده و مابقی را برای تحقیق و بررسی برروی پایان نامه خود صرف کنند تا کامل با تمام جزئیات پایان نامه خود را ارائه دهند.

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *