Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

در میان تمامی کشورهای دنیا، کشورهایی بیشترین متقاضی را برای مهاجرت دارند که در زمینه های مختلفی در درجه بالایی قرار گرفته باشد. کشور استرالیا به عنوان یک کشور توسعه یافته نیز یکی از همین کشورها به حساب می آید که سالانه افراد بسیاری در صدد مهاجرت به استرالیا میباشند. به همین منظور مقاله ای در زمنیه مهاجرت به استرالیا و تحصیل در استرالیا تهیه نموده ایم تا با شرایط مهاجرت به استرالیا آشنا شوید.

استرالیا در نیمکره جنوبی قرار گرفت است و همانطور که گفتیم یک کشور توسعه یافته به حساب می آید، استرالیا به عنوان کوچکترین قاره جهان شناخته شده است. نکته جالب اینجاست که بیشتر مردم این سرزمین را مهاجران تشکیل داده اند.

اقتصاد این کشور بسیار قدرتمند است و متکی به کشاورزی و بازرگانی میباشد. افراد بسیاری برای کار و سرمایه گذاری به خاطر دارا بودن اقتصادی پایدار مهاجرت به استرالیا را انتخاب میکنند. در واقع میتوان گفت که استرالیا کشور مناسبی برای افرادی میباشد که میخواهند کسب وکاری رادر آنجا راه اندازی نمایند و به تجارت با دیگر کشورهای بزرگ دنیا بپردازند.

روش های مهاجرت به این کشور زیبا متعدد میباشد و افراد با توجه به شرایط خود یکی از روش ها را انتخاب میکنند. عده ای برای مهاجرت کاری و برخی دیگر بخاطر سرمایه گذاری این کشور را مناسب میدانند و برخی دیگر نیز بخاطر داشتن مهارت و تخصصی خاص  را مناسب میدانند. به همین منظور ما به صورت کلی در خصوص هر یک از روش ها که به آنها اشاره نمودیم خواهیم پرداخت.

امتیاز مهاجرت به استرالیا

شاید تا به امروز در خصوص امتیاز مهاجرت به استرالیا مطالبی شنیده باشید. برای آنکه بتوانید مهاجرت به استرالیا را با موفقیت انجام دهید باید در سیستم امتیاز بندی مهاجرت به استرالیا، حد نصاب نمره را کسب نمایید. برای بدست آوردن امتیاز بالا باید یک سری شرایط و مدارکی را داشته باشید که با ارائه و اثبات هر کدام دارای امتیازی خواهید شد که باید جمع این امتیازات به حد نصاب ۶۰ امتیاز برسد تا بتوانید شرایط مهاجرت به استرالیا را داشته باشید.

نحوه امتیاز بندی به شرایط ذیل بستگی دارد و با توجه به آنها شما میتوانید بیشتر امتیازات را اخذ نمایید:

  • شرایط سنی: که از سن ۱۸ سال تا ۴۵ سال دارای امتیازات متغیر میباشند
  • مدرک تحصیلی: از دیپلم، کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارای امتیازات متفاوت میباشد.
  • مدرک زبان آیلتس که هر چه مدرک آیلتس بالاتر باشد امتیاز بیشتری دریافت خواهید کرد.
  • در صورت سابقه کاری در کشور استرالیا شما میتوانید امتیاز کسب نمایید.
  • اگر دارای اسپانسر شیپ میباشید شامل امتیاز میشوید.
  • اگر دوره ای از تحصیل را در استرالیا گذرانده باشید نیز شامل امتیاز میشوید.
  • اگر همسر متقاضی دارای مهارت وویا تخصصی باشد ۵ امتیاز دریافت میکند.
  • گذراندن یک دوره تخصصی ۵ امتیاز به همراه خواهد داشت.
پیشنهاد مطالعه »
مقاطع تحصیلی در استرالیا

شما باید بر اساس اطلاعاتی که در بالا به آن اشاره کردیم حد نصاب امتیاز را کسب کنید ولی در غیر این صورت شما اگر نتوانید امتیاز لازم را کسب کنید نمیتوانید از هیچ یک از روش ها اقدام نمایید.

قبل از هر اقدامی ابتدا در موسسات مهاجرتی معتبر شرایط خود را باز گو کرده تا برای شما امتیازاتتان را محاسبه نمایند و بعد از جمع امتیازات خواهید فهمید که شرایط مهاجرت به استرالیا را خواهید داشت یا نه.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق کار میباشد. در این روش افرادی که علاقمند به کار هستند میتوانند با اخذ ویزای کاری به این کشور مهاجرت نمایند، از آنجایی که کشور استرالیا یک کشور مهاجر پذیر بوده است همواره افرادی که برای کشور مفید هستند را جذب میکند و در تلاش است تا شرایطی را برای این افراد آسان تر کند تا بتوانند به راحتی به این کشور خدمت کنند اما از آنجایی که تعداد متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق کار روز به روز در حال افزایش میباشد دولت استرالیا کمی سختگیرانه تر نسبت به این موضوع رسیدگی میکند و امکان دارد که این موضوع کمی زمان بر باشد.

هر ساله دولت استرالیا لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را منتشر میکند تا افرادی که در آن شغل مهارت داند بتوانند با کسب شرایط لازم برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار اقدام نمایند، برای آنکه بتوانید مهاجرت به استرالیا از طریق کار را انجامدهید باید یک سری شرایطی راداشته باشید.

این شرایط به این شرح میباشد: در مرحله اول باید شرایط سنی داشته باشید یعنی سن متقاضی نباید کمتر از ۱۸ سال و بیشتر از ۴۵ سال باشد، رشته ای که در آن تخصص دارید باید در لیست مشاغل مورد نیاز در استرالیا باشد، شما باید حتما مدرک زبان آیلتس را کسب کرده باشید، باید حتما در رشته تخصصی میخواهید در استرالیا به کار مشغول شوید حداقل یک سال سابقه کار داشته باشید در صورتی که این شرایط را داشته باشید میتوانید برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار خود را آماده سازید.

بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا شرایط کار و اوضاع بازار کار و زندگی را در کشور استرالیا بسنجید و با کسب اطلاعات بدست آمده یک برنامه ریزی دقیق در این راسا انجام دهید.

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص

همانطور که گفتیم مهاجرت  از طریق تخصص و کار یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت میباشد چرا که در این روش شما میتوانید اقامت دائم استرالیا را کسب نمایید و زمانی که از طریق تخصص وارد این کشور میشوید و اقامت دائم این کشور را اخذ میکنید میتوانید مزایای بسیاری را داشته باشید.

بعد از دریافت اقامت دائم از طریق مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص شما در واقع یک شهروند استرالیایی به حساب خواهید آمد و میتوانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی در استرالیا به زندگی، کار، تحصیل بپردازید، شما میتوانید بعد از دریافت اقامت استرالیا از طریق مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص، از امکانات رفاهی و خدمات درمانی رایگان این کشور نیز بهره مند شوید.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای موقت

البته موضوعی که در این جا شایان ذکر میباشد این است که این اقامت میتواند از سمت وزیر مربوطه به حالت تعلیق و در برخی موارد لغو گردد و این زمانی اتفاق خواهد افتاد که فرد جنایت و یا جرمی را مرتکب شده باشد، در این صورت با او به شدت برخورد خواهد شد.

برای افرادی که اقامت دائم استرالیا را اخذ میکنند این امکان وجود ندارد که به راحتی از کشور خارج شوند بلکه میتوانند به صورت اثبات کسب اقامت ورود و خروج از استرالیا را انجام دهند و این به عنوان معایب اخذ اقامت استرالیا به حساب می آید.

اما شما میتوانید به راحتی در این کشور کار کنید و خروج از کشور برای شما به صورت نامحدود میباشد و یکی دیگر از مزایای مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص این میباشد که شما میتوانید به صورت آزادانه با هر کارفرمایی که دوست دارید و در هر شغلی که دوست دارید مشغول به کار شوید.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری میباشد که طرفدان بسیاری را دارد، این روش مناسب افرادی میباشد که از شرایط مالی مناسبی برخوردار هستند و میخواهند از این موضوع نهایت استفاده را در به سرانجام رساندن و کسب موفقیت خود انجام دهند.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به روش های متعدد قابل انجام میباشد و افراد میتوانند با توجه به شرایط خود اقدام به سرمایه گذاری از هر روشی که تمایل دارند کنند، یکی از این روش ها از طریق کارآفرینی امکان پذیر میباشد.

برای آنکه بتوانید مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی انجام دهید باید یک سری شرایطی را داشته باشید، این شرایط شامل مورد ی همچون سن افراد میباشد که باید حتما سن متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری زیر ۵۵ سال باشد.

متقاضی در صورتی میتواند این نوع مهاجرت را داشته باشد که حتما باید از یکی از ایالت های استرالیا اسپانسر شیپ بگیرد و همچنین شایان ذکر میباشد برای دریافت ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی استرالیا فرد باید در سیستم امتیاز بندی حدنصاب نمره را که ۶۵ میباشد کسب نماید.

البته باید به این موضوع نیز اشاره کنیم که شما اگر تمکن مالی و حساب بانکی مناسبی داشته باشید و دارای مدرک تحصیلی نیز باشید میتوانید با کسب امتیاز کمتر نیز اقدام به اخذ ویزا نمایید کهمیتوانید برای آگاهی بیشتر در این زمینه با مشاورین مجرب موسسه تماس گرفته و مشاوره شوید.

فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا

همانطور که گفیم باید برای مهاجرت به استرالیا از طریق سیستم امتیاز بندی حد نصاب نمره را اخذ نمایید تا بتوانید برای مهاجرت از طریق کار، تخصص، سرمایه گذاری و… اقدام نمایید، برای این موضوع باید فرم ارزیابی مهاجرت  را تکمیل کنید که در این فرم شما باید مشخصا کامل خود را همراه با تمامی مدارک ی که اخذ نمودید ارائه دهید.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای ازدواج استرالیا

توجه داشته باشید که در تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا باید نهایت دقت را به عمل آورید، چرا که این فرم میتواند راه ورود شما به استرالیا باشد در این فرم از شما سن، میزان تحصیلات، رشته تحصیلی، سابقه کار، سابقه تحصیل در استرالیا، سابقه کار در استرالیا و… پرسیده میشود و هر کدام از این اطلاعات دارای امتیازاتی برای شما میباشد.

در خصوص فرم ارزیابی مهاجرت به استرالیا باید عرض نماییم که نکته ای بسیار حائز اهمیت میاشد و دارای امتیاز میباشد، داشتن مدرک زبان آیلتس است که شما باید یکی از مدارک آیلتس ۵ تا ۸ را داشته باشید و امتیاز هر کدام نیز متغیر میباشد.

 

هزینه مهاجرت به استرالیا

یکی از دغدغه هایی که متقاضیان مهاجرت دارند این میباشد که هزینه مهاجرت به استرالیا چقد میباشد؟ این مسئله شاید به عنوان یکی از مهمترین نکاتی باشد که متقاضیان در مراحل اولیه در صدد رسیدن به پاسخ آن میباشند، همانطور که میدانید کشور استرالیا یک کشور توسعه یافته و پیشرفته ای میباشد و روش های مهاجرت هم نیز به این کشور بسیار است.

بی شک هر یک از روش های مهاجرت به استرالیا دارای هزینه خاص خود مباشد و ما نمیتوانیم برای مهاجرت به استرالیا یکهزینه را در نظر بگیریم چرا که هر روش با روش دیگر تفاوت هایی دارد، به طور مثال مهاجرت از طریق کار و تخصص یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به این کشور میباشد و این روش یکی از ارزان ترین روش های مهاجرت  نیز محسوب میشود.

در برخی موارد نیز میتوانیم به هاجرت ارزان و در برخی موارد رایگان نیز اشاره نماییم به طور مثال میتوانیم به مهاجرت از طریق تحصیل نیز اشاره نماییم که در برخی موارد به صورت رایگان نیز میباشد و یا در برخی روشها مانند روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری میتوان گفت که این روش بسیار هزینه بر بوده و مناسب برای افرادی میباشد که دارای درآمد بالایی هستند.

در هر صورت باید توجه داشته باشید که اگر میخواهید مهاجرت  را در برنامه خود قرار دهید باید بدانیدکه در این مسیر باید هزینه هایی را پرداخت نمایید چرا که برای رسیدن به موفقیت باید بهایی برای آن پرداخت، پس با علم بر هزینه بر بودن مسئله مهاجرت، میتوانید برنامه خود را تنظیم نمایید.

انواع ویزای استرالیا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره