مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

انواع راه های مهاجرت به آلمان

خلاصه مقاله : در تحقیق 20 هزار نفری که در مورد درصد محبوبیت 49 کشور مدرن در جهان انجام گرفته کشور آلمان بالاترین رتبه را به خود اختصاص داده و این نتیجه حاکی از این است که مهاجرت به آلمان نسبت به کشورهای دیگر برای اغلب افراد در اولویت قرار دارد .مسلما دریافت ویزای برای مهاجرت به آلمان ضروریست اما قبل از هرچیز باید بدانید که شما بنا بر قوانین دولت آلمان چون ساکن خارج از اتحادیه اروپا می باشید نیاز به تهیه ویزا برای ورود به آلمان دارید . در این مقاله به انواع راه های مهاجرت به آلمان می پردازیم واطلاعاتی را در این زمینه در اختیار شما عزیزان خواهیم گذاشت.

انواع راه های مهاجرت به آلمان

فهرست مقاله

به لحاظ مدرن بودن و موقعیت جغرافیایی تقاضای مهاجرت به آلمان زیاد است این کشور از قسمت شمالی با کشور دانمارک و دریای شمال و دریای بالتیک ، از قسمت شرقی با کشور لهستان و جمهوری چک ، از قسمت جنوبی با کشور اتریش و سوئیس و از قسمت غربی با کشورهای بلژیک ، فرانسه ، هلند و لوکزامبورگ مرز مشترک دارد.راه های مهاجرت به آلمان با توجه به شرایط افراد متنوع هستند.

مساحت آلمان 349223 کیلومتر مربع می باشد و جمعیت آن 82 میلیون نفر است که پر جمعیت ترین کشور در قاره‌ی اروپا محسوب می گردد .امروزه کشور آلمان به لحاظ صنعتی یکی از رتبه های برتر جهان را دارد و ثروتمندترین عضو اتحادیه‌ی قاره‌ی اروپا به حساب می آید و در زمینه‌ی پولی یورو ، موتور اقتصادی محسوب می گردد .

برای دریافت ویزای آلمان شما از طریق سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خود اقدام کرده و بر طبق ضوابط جاری نسبت به تهیه ویزا اقدام می کنید .قبل از تهیه مدارک و اسناد برای درخواست ویزا می توانید از آدرس سایت سفارت یا کنسولگری برای اطلاع از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا آگاهی پیدا کنید .در سایت سایر اطلاعات راجب نوع ماموریت سفارت و همچنین آدرس و شماره تلفن نیز وجود دارد .

 

چرا افراد به کشور آلمان مهاجرت می کنند؟

 •  شرایط مالیاتی رقابتی و مناسب
 •  زمینه سرمایه گذاری امن
 •  زیر ساخت خوب
 •  وجود طرح های گوناگون برای تشویق سرمایه گذاران
 •  سطح رفاه بالای ساکنان
 •  وضعیت اقتصادی خوب و پیشرو
 •  وجود نیروهای کار متخصص
 •  توجه به نوآوری

 

برای مهاجرت به آلمان چه شرایطی نیاز است؟

1.داشتن ثبات مالی

 

بدین معنی که هر فردی که متقاضی ورود به کشور آلمان است، باید توانایی بر آمدن از مخارج خود در زمینه های مختلف را داشته باشد. در غیر این صورت با مشکلاتی مواجه می شوند.بیمه درمانی: قبل از مهاجرت به آلمان باید به دنبال ثابت کردن سلامت جسمانی خود باشید که از مشکلات مهاجرت به آلمان جلوگیری کنید.

 

2.تسلط داشتن به زبان آلمانی

 

اگر هدف فرد متقاضی از مهاجرت به آلمان را فاکتور بگیریم.یادگیری و تسلط به زبان آلمانی یکی از مواردی است. که حتما باید انجام شود.ویزای معتبر: هر فردی با توجه به هدفی که برای مهاجرت به آلمان دارد، باید ویزای معتبر در اختیار داشته باشد.

 

"انواع

 

انواع راه های مهاجرت به آلمان

 

راه های مهاجرت

1

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج

2

مهاجرت برای کار

3

مهاجرت تحصیلی به آلمان

4

مهاجرت قاچاقی به آلمان

5

مهاجرت به آلمان از طریق تخصص

6

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

 

با توجه به موارد فوق ما برای هر کدام شرح کوتاه از ضوابط را بیان و راهکار مناسب برای مهاجرت از آن طریق را شرح می دهیم.

 

 • مهاجرت از طریق ازدواج

 

یکی از انواع راههای مهاجرت به آلمان اخذ اقامت از طریق ازدواج باید یک همسر آلمانی یا همسری با تابعیت آلمانی می باشد .قبل از هرچیز این نکته حائز اهمیت می باشد که شما برای پذیرش و ادغام بهتر با جامعه آلمانی نیاز به تسلط کافی به زبان آلمانی دارید.

بنابراین اگر شما برای مهاجرت به آلمان قصد پیوستن به همسر خود را دارید باید به دولت فدرال آلمان ثابت کنید که توانایی زبان لازم را دارید تا آنها اطمینان حاصل کنند شما از بدو ورود می توانید وارد اجتماع آلمانی شده و در زندگی شخصی خود موفق باشید.

استثنائات در این مورد شامل حال افرادی می شود که زوجین مهاجرین کارفرما و یا کارمند مستقل باشند و یا پناهجویان و پناهندگان شناخته شده و همچنین افرادی که درخواست اقامت دائم دارند .در ضمن با توجه به ازدواج با فردی آلمانی شما نیاز دارید که حداقل بصورت جزئی با زبان آلمانی آشنا باشید تا بتوانید با او ارتباط برقرار کنید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه این نوع مهاجرت توصیه می کنیم به مقاله ای با نام مهاجرت از طریق ازدواج در آلمان  مراجعه کنید.

 

نکته مهم: شما باید قبل از ورود به آلمان گواهی نامه زبان خود را ارائه کنید .

سایر  استثنائات در مورد زبان آلمانی

استثناها

1

ممکن است همسر شما آلمانی باشد اما با توجه به حقوق شرایط زندگی آزاد در اتحادیه اروپا مدت طولانی در سایر کشورهای اتحادیه اروپا زندگی کرده است.

2

 یا همسر شما آلمانی می باشد ولی استفاده از این زبان در خارج از آلمان مقدور نبوده و با توجه به تلاش های شما در یک ساله گذشته به نتیجه نرسیده اید .

3

 شما یا همسرتان یک شهروند سایر کشورهای اتحادیه اروپا و یا نروژ و لیختن اشتاین و یا سوئیس و یا ایسلند باشید .

4

تمامی موارد فوق می تواند دلایلی برای عدم تسلط شما بر زبان آلمانی باشد ولی احتمال پذیرش آن از سوی اداره مهاجرت فدرال آلمان بسختی می باشد .

 

 • مهاجرت برای کار

 

یکی دیگر از انواع راههای مهاجرت به آلمان ، اقدام برای مهاجرت برای کار می باشد .شما برای پیدا کردن راه مناسب برای درخواست برای مهاجرت کاری نیاز به اطلاعات کافی برای اسناد و برنامه های لازم و اطلاعات کافی دارید که می توانید برای جزئیات بیشتر سایر مقالات ما بصورت تخصصی درباره مهاجرت برای کار به آلمان را مطالعه کنید .در اینجا بصورت اجمالی شرایط را توضیح می دهیم .

پیش نیازهای مهاجرت برای کار در آلمان ،ابتدا به این بستگی دارد که آیا شما شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا هستید و یا سایر کشورهای خارج از اتحادیه که شامل نروژ و لیختن اشتاین و یا سوئیس و یا ایسلند و یا یک شهروند سوم هستید .یعنی شهروندی خارج از دو مورد اول را شامل می شود.

 شهروندان اتحادیه اروپا / شهروندان اروپایی / شهروندان سوئیس و..

شما به عنوان یک شهروند مجاز از اتحادیه اروپا (که همچنین به عنوان شهروند اتحادیه اروپا شناخته می شود) شما دسترسی نامحدود به بازار کار آلمان دارید.

 شهروند یک کشور سوم

اگر شما یک شهروند یک کشور به اصطلاح سوم هستید و میخواهید به طور دائم در آلمان باقی بمانید، به مجوز، اجازه اقامت نیاز دارید.

 

 •  مهاجرت از طریق تحصیل در آلمان

 

برای تحصیل در آلمان به زبان المانی نیاز است و شما نیازمند مدرکی دال بر اثبات دانش زبان آلمانی خود می باشید. برای رشته های مختلف مدرک زبان مورد نیاز متفاوت است و معمولا یکی از دو مدرک B1 یا B2 مورد نیاز است. از شرایط دیگر تحصیل در آلمان قبولی در آزمون سراسری ایران می باشد.با این دو شرط شما می توانید به راحتی برای تحصیل در این کشور اقدام نمایید .

 1. تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های المان 4 ساله است و به طور معمول تحصیل در دانشگاه های آلمان رایگان یا با هزینه های کم همراه است.
 2. مقطع فوق لیسانس در آلمان از پرطرفدارترین مقاطع تحصیلی در این کشور است.در این مقطع باید دارای مدرکی باشید که توانایی شما را در زبان انگلیسی و یا المانی اثبات نماید که این امر با ارائه مدرک زبان آیلس 6.5 به بالا و یا B2 المانی به اثبات می رسد.
 3. برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان اولین شرط یافتن یک استاد راهنماست. اگر شما بتوانید پس از برقراری ارتباط با اساتید دانشگاه مورد نظرتان, استادی را متقاعد نمایید کار شما را برای تحصیل در این مقطع راحت تر می کند.

 

یکی از انواع راههای مهاجرت به آلمان در طی سالیان اخیر مهاجرت برای تحصیل و یا آموزش است .روشهای مختلفی برای اخذ اقامت تحصیلی وجود دارد بصورت مختصر هر کدام را شرح می دهیم .

دانش آموز

مجوز اقامت برای تحصیل در مدرسه تنها می تواند در چهارچوب تبادل دانش آموز بصورت دوره های موقت یا برای شرکت در یک دوره زبان فشرده با محدودیت زمانی، تا زمانی که شرایط مالی در طول دوره اقامت تحت پوشش باشد، صورت بگیرد .

کارآموز

یکی از انواع راههای مهاجرت به آلمان برای شهروندان یک کشور سوم (خارج از اتحادیه اروپا) می توانند اجازه اقامت برای پذیرش یک دوره آموزش حرفه ای مدارس و همچنین برای مشارکت در آموزش عملی یا تحصیلات تکمیلی، به اصطلاح آموزش دوگانه را برای ارتقا سطح علمی یا عملی خود از دولت آلمان کسب کنند .

دانشجو

قانون اقامت برای دانشجویان مقیم کشورهای غیر اتحادیه اروپا دو گزینه برای اقامت قانونی در آلمان در طول تحصیلات خود ارائه می دهد.اگر فقط بعنوان دانشجو در یک دانشگاه آلمانی بخواهید تحصیل کنید، مجوز اقامت برای تحصیل در نظر گرفته شده است .در حالت دوم اگر شما بعنوان دانشجو در یک دانشگاه آلمانی تحصیل کنید اما برای مطالعات بخشی از دوره تحصیل خود به سایر کشورههای عضو اتحادیه اروپا بروید . در هر دو حالت شرایط خاص وجود دارد که می توانید در مقالات جداگانه مطالعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

 • گذرنامه و کارت شناسایی متقاضی
 • آخرین مدرک تحصیلی متقاضی
 • ریز نمرات
 • تمکن مالی
 • مدرک زبان آلمانی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • رزرو خوابگاه
 • نامه تاییدیه دانشگاه
 • عکس رنگی پرسنلی متقاضی
 • کارنامه قبولی در کنکور سراسری
 • تمامی مدارک  باید ترجمه شده و به تایید وزارت خارجه و دادگستری رسیده باشد .
 • از تمامی مدارک باید کپی تهیه نمایید .

 

مهاجرت به آلمان به صورت قاچاقی

 

اغلب افرادی که به مهاجرت قاچاقی به آلمان روی می­آورند، به صورت زمینی به این کار اقدام می­کنند. به این معنا که به کمک افرادی که قاچاقچی خوانده می­شوند و طبیعتاً به صورت غیرقانونی، ابتدا به صورت زمینی از مرز عبور کرده و وارد ترکیه می­شوند. پس از مدتی با مساعد شدن شرایط باز هم به طور غیرقانونی به آلمان مهاجرت می­کنند.

باید این نکته را حتماً در نظر داشت که مهاجرت قاچاقی به آلمان، روشی است که شاید به مراتب حتی دشوارتر از روش ­های قانونی باشد. افرادی که این مسیر را برای مهاجرت به آلمان یا سایر کشورهای اروپایی انتخاب می­کنند، در راه با مشکلات بسیاری مواجه می­شوند و هنگامی که به مقصد می­رسند می­بینند که دچار آسیب­های روانی، مادی و جسمی بسیاری شده ­اند که در ادامه به آن بیشتر پرداخته خواهد شد.

 

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی نیز یکی دیگر از روش های مهاجرت به المان میباشد که  ما به هیچ عنوان این گزینه را برای شما پیشنهاد نخواهیم کرد و تنها برای اطلاع شما عزیزان این مطلب را قرار دادیم .

زمانی که فردی متقاضی مهاجرت به آلمان میباشد و در صدد این میباشد که یکی از روش های مهاجرتی را انتخاب نماید اما با توجه به شرایطی که دارد نمیتواند از روش های قانونی مهاجرت به آلمان بهره مند گردد به همین خاطر از روش غیر قانونی پناهندگی استفاده میکند که این روش بسیار پر خطر و دشوار میباشد .

به همین خاطر ما به شما توصیه میکنیم که اگر شرایط تحصیل در آلمان رادارید با تحمل کمی سختی در یادگیری زبان آلمان بهتر است که این روش را برای مهاجرت به آلمان انتخاب نمایید و از روش مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی صرف نظر نمایید .

 

 

 • یکی از راه های مهاجرت به آلمان تخصص است

 

افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق تخصص را دارند می­توانند از دو مسیر اقدام به این کار کنند: اخذ ویزای کار یا همان بلوکارت و گرفتن ویزای جستجوی کار یا job seeking. آلمان با اختصاص دادن این دو نوع ویزا به مهاجران، به دنبال جذب نیروهایی با مهارت و علم بالا، دانش زبانی خوب و سابقه کار حرفه ­ای قابل اعتماد هستند تا بتوانند بدین طریق مقدمه پیشرفت روزافزون خود را فراهم سازد.

برای آشنایی بیشتر با این نوع مهاجرت توصیه می کنیم مقاله ای بانام مهاجرت به آلمان از طریق تخصص  مراجعه کنید.

 

 • مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

 

کشور آلمان با رشد بالای اقتصادی, امنیت اقتصادی, صنایع بزرگ و پیشرفته, زیرساخت های قوی و … این کشور را به جذاب ترین کشور اروپا برای سرمایه گذاری تبدیل نموده است. سرمایه گذاری در آلمان به راه های مختلف امکان پذیر است که شامل:

طبق قوانین سرمایه گذاری در آلمان برای سرمایه گذاری یا ثبت شرکت شما نیاز دارید یک طرح اقتصادی یا Business plan ارائه دهید. این طرح باید در کشور المان قابلیت اجرا داشته باشد. از طرف دیگر این طرح باید به گونه ای باشد که امکان سود آوری آن وجود داشته باشد در آن حوزه، تجربه کاری داشته باشید.

حداقل هزینه ی لازم

حداقل هزینه مورد نیاز سرمایه گذاری در آلمان  25000 یورو می باشد. با این میزان سرمایه شما می توانید یک شرکت با مسئولیت محدود در آلمان تاسیس نمایید که حداقل تعداد اعضای آن یک نفر است. نوع دیگری از شرکت های قابل تاسیس در آلمان شرکت سهامی است که به حداقل سرمایه ای حدود 50,000 یورو نیاز دارد. ثبت انواع دیگری از شرکت ها در آلمان نیز وجود دارد که شرایط خاص خود را دارد.

جالب است بدانید با ثبت شرکت در آلمان شما اجازه بازگشایی حساب بانکی در کل قاره اروپا را دارید و می توانید به تجارت و معامله با همه کشورهای دنیا بپردازید. امکان تحصیل رایگان و برخورداری از خدمات درمانی رایگان از دیگران مزایای این روش مهاجرت به کشور آلمان است که برای شخص متقاضی، همسر و فرزندان کمتر از 18 سال او وجود دارد.

همچنین امکان سرمایه گذاری با مبالغ بالاتر از 250,000 یورو، 500,000 یورو، 1,000,000 یورو نیز در آلمان وجود دارد که هر کدام شرایط و ضوابط خاص خود را دارد.اما لازم است بدانید سرمایه گذاری در تمام مناطق دنیا با ریسک همراه است برای سرمایه گذاری بهتر و کم ریسک تر موسسه حقوقی آوات می تواند شما را در این امر راهنمایی کند.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه راه های سرمایه گذاری می توانید به مقاله جامع ما با عنوان سرمایه گذاری در آلمان مراجعه کنید.

 

 

هزینه و زمان بررسی ویزا برای راه های مهاجرت به آلمان

 

هزینه ویزا معمولا برای هر نفر 60 یورو می باشد .بررسی روند درخواست شما برای ویزای 3 ماهه برای انواع راههای مهاجرت به آلمان معمولا بین 2 تا 10 روز بسته به حجم درخواست ها از سفارت طول خواهد کشید . همچنین اگر شما برای مدت طولانی تر از 3 ماه درخواست ویزا دارید باید بدانید که زمان بررسی آن بیشتر از چند ماه خواهد بود.

 

 

اقامت دائم در کشور آلمان

 

"انواع

با در نظر گرفتن قوانین مهاجرت به آلمان . هر فردی که متقاضی اقامت در این کشور به تنهایی و یا همراه با خانواده باشد.می تواند از طریق ثبت یک شرکت تجاری و یا سرمایه گذاری در این کشور برای این امر اقدام نماید .

کشور آلمان از جامعه ای پیشرفته و مبتکر برخوردار است .که خود را جدا از جهان نمی داند و افکار بشر دوستانه در این کشور حاکم است. و به همین خاطر مهاجرت به این کشور آسان تر صورت می گیرد .

برای افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند و می خواهند .در این کشور مشغول به کار شده و زندگی کنند اقامت نامه هایی به صورت محدود و نامحدود موجود است .که نوع محدود آن مهلت اعتبار دارد و با رسیدن تاریخ مربوطه باید تمدید گردد و نوع نا محدود آن نیازی به تمدید ندارد .

به ندرت پیش می آید که مقامات دولتی کشور آلمان برای اقامت مجوز صادر نکنند. اما اگر اعتقاد داشته باشند که درخواست اقامت رفاه اجتماعی را مختل می کند با آن مخالفت خواهند کرد .

مشاغل آزاد

مشاغل آزاد که خود اشتغالی به حساب می آیند از قبیل . روان شناسان ، وکلا ، نویسندگان و افراد هنرمند در هر زمینه ای به صورت مستقل در آلمان مشغول فعالیت می باشند اما افرادی که می خواهند به تازگی شغلی را راه اندازی نمایند. و کالایی را تولید کنند و به بیانی صنعتگران ، لازم است که در این امر تابع قوانین تجاری در آلمان باشند .و برای مهاجرت به آلمان راه سخت تری در پیش دارند .

شایان ذکر است که میان تاسیس یک تجارت و کار کردن به صورت خود اشتغالی در کشور آلمان تفاوت وجود دارد.و این وجه تمایز تحت تاثیر کادر حقوقی ، فرایند ثبت نام و حتی شرایط مالیاتی شما واقع می شود. شرایط قانونی پیچیده ای برای خود اشتغالی به منظور برنامه ریزی مربوط به افراد مهاجر که می خواهند کسب و کاری جدید را راه اندازی نمایند در کشور آلمان وجود دارد .

 

اخذ ویزا و اجازه‌ی اقامت درراه های مهاجرت به آلمان

 

در کشور آلمان وقتی می خواهید شغلی جدید را شروع نمایید. درصورتی که خود اشتغال باشید و یا صاحب کسب و کار فرقی نمی کند. باید قبل از آن به این نکته توجه کنید که برای این امر به مجوز اقامت احتیاج دارید یا خیر.

چنانچه شما یکی از شهروندان اتحادیه‌ی اروپا باشید.این امکان وجود دارد که به طور آزادانه داخل اتحادیه‌ی اروپا برای خود اشتغالی اقدام نمایید. و در عین حال برای افرادی که از کشورهای جدید که عضو این اتحادیه شده اند .مانند رومانی و بلغارستان استثنائات مخصوصی وجود دارد .

چنان چه شما یکی از شهروندان کشورهایی غیر از اتحادیه‌ی اروپا باشید. به منظور دریافت مجوز اقامت کار در آلمان .با یک اداره‌ی خارجی محلی در ارتباط هستید که آنها به شما مشاوره می دهند تا مجوز اقامت خود را تغییر بدهید.

 

شرایط درخواست اقامت کشور آلمان

 

فردی که قصد مهاجرت به آلمان را دارد و متقاضی اقامت در این کشور است .باید مدرک معتبری ارائه دهد که ثابت کند از سرمایه‌ی نقدی به میزان لازم برای اقامت برخوردار می باشد. در این مورد نیازی به انتقال هیچ وجهی به کشور آلمان نیست. و ارائه‌ی این مدرک صرفا جهت اطمینان برای دولت آلمان درباره‌ی تامین مخارج فرد متقاضی می باشد .

یکی از شرایط اخذ اقامت دائم برای کشور آلمان این است .که طرح و برنامه‌ی تجاری و یا صنعتی که برای دولت آلمان سود آور ، قابل قبول و قابل اجرا باشد ارائه گردد. و گردش حساب بانکی و مخارج مربوط به فرد متقاضی مهاجرت به آلمان از تاریخی که شخص به کشور وارد می شود. و فعالیت تجاری را شروع می کند تا آخر 3 سال آتی 250000 یورو باشد .

این مقاله درباره‌ی مهاجرت به آلمان می باشد. و شامل اطلاعاتی در زمینه‌ی موقعیت جغرافیایی ، ادامه تحصیل و اقامت در این کشور است.اگر شما قصد دارید به این کشور مهاجرت نمایید با خواندن این محتوا می توانید جواب سؤالات خود را بیابید.

 

مشکلات مهاجرت به آلمان

"انواع

یکی از مشکلات مهاجرت به آلمان رک بودن بیش از حد مردمان آن است. فرهنگ کشورهای مختلف باهم متفاوت می باشد. مثلا در کشور چین، اگر طرف مقابل مستقیم جواب نه را بشنود ممکن است ناراحت شود.

برعکس در کشور آلمان، افراد خیلی صریح، کوتاه و رک حرفشان را می زنند.شاید این حرکت برای افراد تازه وارد به نوعی غیر عادی باشد. اما به مرور زمان به آن عادت می کنند. و متوجه می شوند چنین صحبت کردن با صرفه جویی در زمان می انجامد.از دیگر مشکلات مهاجرت به آلمان، فرهنگ تذکر دادن می باشد. افراد کشور آلمان با دیدن صحنه هایی که نیاز به تذکر است، سریع وارد عمل می شوند.

البته شاید خیلی از کشورها با این فرهنگ مشکل داشته باشند. اما می توان گفت که فرهنگ درستی می باشد و اینکه افراد رفتار اشتباه انجام دهند. و شخصی به آن ها متذکر شود، به نوعی حرکت مناسبی صورت گرفته است.

فرهنگ مردم آلمان

از مواردی که آلمانی ها خیلی به آن اهمیت می دهند. احترام به چراغ قرمز است و اگر کسی قصد عبور از آن را داشته باشد. با تذکر آلمانی ها مواجه می شود. و این حرکت برای افراد خارجی، از مشکلات مهاجرت به آلمان محسوب می شود. با توجه به اینکه تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده و آلمان یکی از کشورهای مشهور در زمینه تکنولوژی است .و با توجه به اینکه اکثر کشورهای به جای پول نقد از کارتهای اعتباری استفاده می کنند.

یکی از مشکلات مهاجرت به آلمان، پرداخت پول نقد  می باشد. و اکثر جاهایی که برای خرید مراجعه می کنید کارت قبول نمی کنند. از دیگر مشکلات مهاجرت به آلمان می توان به خدمات بسیار بد که در بخش های مختلف ارائه می دهند، اشاره کرد. قانونی به نام همیشه حق با مشتری است را نمی توانید در هیچ کجای کشور آلمان پیدا کنید. مثلا بعد از ورود به رستوران و دادن سفارش، ممکن است با بی توجهی پیشخدمت مواجه شوید و حتی سفارش شمارا خیلی دیر تحویل دهند.

منبع:www.bamf.de

سوال های متداول راه های مهاجرت به آلمان

🙋‍♀️1.چه راه هایی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد؟

 • راه های مختلفی از جمله مهاجرت از طریق تحصیل , کار, سرمایه گذاری , ازدواج و …

🙋‍♀️2.هزینه ی ویزای آلمان چه میزان است؟

 • این هزینه معمولا برای هر نفر حدود 60 یورو است.

🙋‍♀️3.برای مهاجرت از طریق ازدواج چه مدرک زبانی نیاز است؟

 • برای این نوع از مهاجرت نیازی به مدرک زبان نیست و فقط باید به سوالها در مصاحبه بتوان پاسخ داد.

🙋‍♀️4.حداقل سرمایه ی مورد نیاز برای سرمایه گذاری در آلمان چه میزان است؟

 • حداقل سرمایه ایی برای سرمایه گذاری تعریف نشده است. و این بستگی به کاری دارد که قصد سرمایه گذاری در آن را دارید.

🙋‍♀️5.مزایای بلوکارت چیست؟

 • شرایطی که برای کار و دستمزد تعیین شده است مانند کسانی است. که تبعه اروپایی را دارا می باشند، آزادی رفت و آمد در منطقه شنگن، دارا بودن حقوق اقتصادی و اجتماعی در اروپا. شرایط مربوط به الحاق خانواده به متقاضی، شرایطی برای داشتن اقامت دائم.

🙋‍♀️6.با مدرک دیپلم میتوان بلوکارت دریافت کرد؟

 • متقاضی باید مدارکی مبنی بر داشتن تحصیلات علمی بالا را دارا باشد. متقاضی تبعه کشورهای عضو اتحادیه اروپا نباشد و پیشنهادی برای کار در کشور مورد نظر داشته باشد.

🙋‍♀️7.چند روز طول میکشد تا ویزای آلمان دریافت کنم؟

 • بین دو تا ده روز بنا به درخواستهای سفارت طول میکشد .البته اگربرای مدت بیشتر از 3 ماه درخواست ویزا دارید .این مدت بیشتر خواهد بود.
اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!