مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

نکاتی مهم که قبل از مهاجرت به آلمان باید آن را بدانید

مهاجرت به آلمان

نکاتی مهم که قبل از مهاجرت به آلمان باید آن را بدانید

فهرست مقاله
مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان
[ra_banner style=”s3″]

مهاجرت به آلمان

[/ra_banner]

شرایط و راه های مهاجرت به آلمان در سال ۲۰۱۸ را بررسی کنید!! راه های مهاجرت به آلمان و اینکه چرا مهاجرت به آلمان برای متقاضیان امر مهاجرت و اقامت اروپا بسیار جذاب میباشد؟؟ اقامت آلمان یکی از راه های ورود به اروپا میباشد و متقاضیان زیادی را همه ساله برای مهاجرت دارد.

ویدیوئی از صحبت های جناب آقای جهانیان مدیر و موسس سازمان مهاجرتی آوات در خصوص مهاجرت به آلمان

[ra_video title=”مهاجرت به آلمان آقای جهانیان” video_mp4_url=”https://awatlaw.com/wp-content/uploads/2018/10/مهاجرت-به-آلمان.mp4″ height=”400″]

مهاجرت به کشور آلمان

علت های گوناگونی برای مهاجرت در بین مردم وجود دارد و هر فردی با توجه به شرایطی که دارد کشوری را به عنوان مقصد برای خود انتخاب میکند ،

 کشور آلمان به عنوان یکی از محبوب ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان شناخته شده است

و سالانه افراد بسیاری راه های مهاجرت به آلمان را امتحان میکنند تا در این کشور به زندگی ایده آل خود دست یابند ،

به همین خاطر ما در این مقاله سعی داریم تا اطلاعتی را به صورت کلی در خصوص مهاجرت به آلمان و روش های مهاجرت به آلمان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

آلمان به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا میباشد که در اروپای مرکزی قرار گرفته است ، این کشور که دارای اقتصاد قدرتمندی در اتحادیه اروپا است مقصد مناسبی برای مهاجران میباشد ، اما با توجه به قوانین و شرایطی که برای مهاجران در نظر گرفته شده است باید افراد با توجه به قوانین مهاجرت این کشور اقدام نمایند .

همانطورکه میدانید روش های مهاجرت به آلمان متعدد میباشد و افراد با توجه به شرایطی که دارند یکی از این روش ها را برای مهاجرت به آلمان انتخاب میکنند : اخذ ویزای تحصیلی آلمان ، اخذ ویزای کاری آلمان ، اخذ ویزای سرمایه گذاری آلمان و…که به صورت قانونی امکان پذیر میباشد اما در برخی موارد هم افراد به دلیل نداشتن شرایط لازم از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت به آلمان میگیرند .

شایان ذکر میباشد از آنجا که امر مهاجرت به آلمان دشوار و پیچیده میباشد باید برای انجام این کار از افرادی که در این زمینه تجربه و مهارت دارند یاری طلب نمایید چرا که با کوچکترین نقصی میتوانید به شکست دچار شوید برای همین نیاز است که با کارشناسان و وکلای موسسات مهاجرتی معتبر اقدامبه امر مهاجرت نمایید .

مهاجرت به آلمان
[ra_tabs style=”s12″][ra_tab_section title=”مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل” tab_id=”1542033131383-ec5960f6-e434″]

یکی از پر طرفدار ترین روش های مهاجرت به المان از طریق تحصیل میباشد چرا که متقاضیان تحصیل در آلمان روز به روز در حال افزایش میباشد اما باید توجهداشت که متقاضیان باید شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی را داشته باشند.

تحصیل در دانشگاه های معتبر و پیشرفته و مدرن آلمان آرزوی اکثر جوانان میباشد چرا که میتوانند در کنار اخذ مدرک معتبر بعد از ادامه تحصیل در این کشورمشغول به کار شوند و بعد از آن اقدام به اخذ اقامت دائم آلمان نماید به همین خاطر سالانه افراد بسیاری در صدد اخذ ویزای تحصیلی آلمان میباشند .

برای مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل متقاضی باید ابتدا پذیرش را از دانشگاه مورد نظر خود اخذ نماید تا به وسیله آن بتواند برای اخذ ویزای آلمان اقدام نماید ، نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره نماییم این است که افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در آلمان هستند باید حتما مدرک زبان آلمانی داشته باشند .

شایان ذکر است که برای اخذ مدرک زبان آلمانی بهتر است که متقاضیان قبل از هر اقدامی در کشور خود مدرک زبان آلمانی را فرا گرفته باشند چرا که بدون مدرک زبان اجازه ورود به دانشگاه ها را نخواهند داشت و باید به این نکته توجه نمایید که آموزش زبان آلمانی در دانشگاه های این کشور امکان پذیر نمیباشد و باید از قبل برای اخذ مدرک زبان اقدام نموده باشید .

بعد از دریافت مدرک زبان آلمانی و پذیرش از دانشگاه مورد نظر باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید ،باید بدانید که مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل شامل مدارکی میشود که شما باید این مدارک را به سفارت آلمان ارائه دهید تا با بررسی مدارک جهت صدور ویزا مجوز صادر نمایند .

تحصیل در آلمان ۱

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

 • گذرنامه و کارت شناسایی متقاضی
 • آخرین مدرک تحصیلی متقاضی
 • ریز نمرات
 • تمکن مالی
 • مدرک زبان آلمانی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • رزرو خوابگاه
 • نامه تاییدیه دانشگاه
 • عکس رنگی پرسنلی متقاضی
 • کارنامه قبولی در کنکور سراسری
 • تمامی مدارک  باید ترجمه شده و به تایید وزارت خارجه و دادگستری رسیده باشد .
 • از تمامی مدارک باید کپی تهیه نمایید .
[/ra_tab_section][ra_tab_section title=”مهاجرت به آلمان از طریق تخصص” tab_id=”1542035496142-d5494dd8-3e4b”]

همانطور که میدانید آلمان یک کشور عضو اتحادیه اروپا میباشد و طبق قوانین اتحادیه اروپا نیروی کار جذب میکند اما در سال ۲۰۰۷میلادی اعضای اتحادیه اروپا با تصویب قانونی این تصمیم را اتخاذ نمودند که در چهت رفع کمبود نیروی کار متخصص ، از کشورهای خارج از اتحادیه نیز نیرو جذب نمایند و این عمل را با توجه به گرین کارت آمریکا انجام دادند به این صورت که بخاطر اینکه پرچم اتحادیه اروپا آبی میباشد ، آنها نیز بلو کارت و یا کارت آبی را برای افراد متخصص  و ماهر طراحی نمودند .

افراد ماهر و متخصص در حرفه ای میتوانند با دریافت کارت آبی از کشورهایی که خارج از اتحادیه اروپا میباشند اقدام به مهاجرت به آلمان از طریق تخصص نمایند جالب است بدانید که تنها کشوریکه در اتحادیه ارپا از این طرح به شدت استقبال کرده است کشور آلمان است .

باید توجه داشته باشید که مدت اعتبار بلو کارت برای متقاضی با توجه به میزان و مدت قرار داد کاری وی صادر میگردد ، و میتوانید به راحتی بعد از پایان مدت اعتبار تمدید نمایید البته شایان ذکر است که اگر متقاضی موفق به اخذ اقامت دائم آلمان گردد دیگر نیازی به تمدید این کارت نخواهد داشت .

شایان ذکر میباشد برای افرادی که مهاجرت به آلمان از طریق تخصص را انتخاب میکنند باید بدانند که میزان حقوق دریافتی هرفرد با توجه به مهارت و تخصص و کار او متفاوت است به همین خاطر هر فرد در هر شغلی که میباشد با توجه به توانایی که دارد مشمول دستمزد بیشتر میگردد .

کار در آلمان

مزایای دریافت کارت آبی آلمان

با دریافت کارت آبی شما میتوانید به راحتی درهر یک از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مشغول به کار وزندگی شوید البته نمیتوانید در کشورهای انگلستان ، دانمارک و ایرلند باز طریق این کار اقدام به کار و زندگی نمایید .

از طریق کارت آبی آلمان همسرو فرزندان متقاضی میتوانند مهاجرت به آلمان را از این روش تجربه نمایید و در مدتی که کارت اعتبار دارد میتوانند در این کشور کار و زندگی کنند ، شایان ذکر است که با این کارت فرد میتواند اقامت دائم آلمان را اخذ نماید .

از طریق کارت آبی دیگر کارفرمایان نیازی به آن ندارند که نیروی مورد نیاز خود را ابتدا از آلمان و اگر در آلمان یافت نشد در اتحادیه اروپا جستجو نماید و به راحتی میتواند با این کارت نیروی مورد نیاز خود را از سراسر دنیا جذب نماید .

 

شما با داشتن کارت آبی آلمان نه تنها میتوانید به راحتی مهاجرت به آلمان را انجام دهید بلکه میتوانید با داشتن مدرک زبان B1آلمانی خیلی سریع اقامت دائم آلمان را اخذ نمایید .

[/ra_tab_section][ra_tab_section title=”مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی” tab_id=”1542035968681-602a1343-3b9a”]

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی نیز یکی دیگر از روش های مهاجرت به المان میباشد که  ما به هیچ عنوان این گزینه را برای شما پیشنهاد نخواهیم کرد و تنها برای اطلاع شما عزیزان این مطلب را قرار دادیم .

زمانی که فردی متقاضی مهاجرت به آلمان میباشد و در صدد این میباشد که یکی از روش های مهاجرتی را انتخاب نماید اما با توجه به شرایطی که دارد نمیتواند از روش های قانونی مهاجرت به آلمان بهره مند گردد به همین خاطر از روش غیر قانونی پناهندگی استفاده میکند که این روش بسیار پر خطر و دشوار میباشد .

به همین خاطر ما به شما توصیه میکنیم که اگر شرایط تحصیل در آلمان رادارید با تحمل کمی سختی در یادگیری زبان آلمان بهتر است که این روش را برای مهاجرت به آلمان انتخاب نمایید و از روش مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی صرف نظر نمایید .

مراحل درخواست پناهندگی آلمان

مهاجرت از طریق پناهندگی در آلمان را به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنیم.

زیرا راه های بهتر و مناسبتر برای هموطنان عزیز وجود دارد که میتوانید از طریق سازمان مهاجرتی اوات نسبت به اطلاعات و دریافت ان اقدام نمایید.

[/ra_tab_section][ra_tab_section title=”مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری” tab_id=”1542036056270-8e881b68-fb2b”]

یکی دیگر از روش های مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری میباشد که افراد باید برای این کار سرمایه اولیه داشته باشند. سرمایه گذاری در آلمان به روش های گوناگون امکان پذیر میباشد. یکی از این روش ها به وسیله ثبت شرکت در آلمان امکان پذیر میباشد .

برای ثبت شرکت در آلمان فرد باید ابتدا از موقعیت اقتصادی و بازار کار این کشور اطلاعاتی بدست آورد و بر اساس جمع آوری اطلاعات یک برنامه ریزی دقیق برای انجام فعالیت تجاری خود تنظیم نماید. شایان ذکر میباشد که برای این کار باید از افرادی که در این راستا فعالیت نموده اند و تجربه دارند یاری بگیرید چرا که ثبت شرکت در آلمان دشواری های خود را داشته و نیاز به تخصص دارد .

آلفمان مهاجرت-
[ult_createlink title=”تحصیل در آلمان (پیشنهاد ویژه آوات کلیک کنید ) !!!” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fawatlaw.com%2F%25d8%25aa%25d8%25ad%25d8%25b5%25db%258c%25d9%2584-%25d8%25af%25d8%25b1-%25d8%25a2%25d9%2584%25d9%2585%25d8%25a7%25d9%2586%2F|||” link_hover_style=”Style_2″ text_color=”#dd3333″ heading_style=”text-decoration:underline;” title_font_size=”desktop:25px;” css=”.vc_custom_1542036239492{margin-top: 20px !important;}”]
[/ra_tab_section][/ra_tabs]

مراحل ثبت شرکت در آلمان

بعد از جمع آوری اطلاعات فرد باید نوع فعالیت تجاری خود را مشخص نماید وبراساس آن باید ساختار شرکتی مناسب با فعالیت تجاری خود را مشخص نماید ، به طور مثال اگر کسب و کار و فعالیت تجاری آن کوچک میباشد بهتر است از ساختار شرکتی با مسئولیت محدود بهره مند شوند .

بعد از آن باید نام شرکت و محل کار را مشخص نمایند این محل کار میتواند هم اجاره و هم خریداری شود و این بستگی به متقاضی دارد ، بعد از آن باید بیزنس پلان تهیه نموده و هماهنگی های لازم را با وزارت بازرگانی و امور خارجه انجام دهد و بعد از تایید دولت باید اساسنامه شرکت در دفاتر رسمی به ثبت برسد .

و بعد از انجام مراحل قانونی ثبت شرکت در آلمان را انجام دهند و با دریافت ویزا به این کشور سفر نمایند ، نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره نماییم این است که برای تنظیم اساسنامه باید نام تمام سهامداران و مشخصات کامل آنها قید گردد و باید میزان سهام هر یک مشخص شود و اینکه میزان دستمزد و ساعات کاری و..همه و همه باید در اساسنامه شرکت ذکر گردد .

در تهیه بیزنس پلان هم فرد باید اهداف شرکت را با نوع فعالیت شرکت معرفی نماید ، باید در طرح توجیهی اقتصادی این موضوع را به اثبات برساند که فعالیت تجاری که قرار است در آلمان راه اندازی گردد برای دولت آلمان سود آور خواهد بود .

نکته دیگر ویزای سرمایه گذاری برای متقاضی به مدت یک سال صادر میگردد وفرد با گزارش مثبت از عملکرد شرکت میتواند آن را تمدید نماید .

[ult_createlink title=”دوره فاند تحصیلی در آلمان حتما کلیک کنید !!!” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fawatlaw.com%2F%25d8%25af%25d9%2588%25d8%25b1%25d9%2587-%25d9%2581%25d8%25a7%25d9%2586%25d8%25af-%25d8%25aa%25d8%25ad%25d8%25b5%25db%258c%25d9%2584%25db%258c-%25d8%25af%25d8%25b1-%25d8%25a2%25d9%2584%25d9%2585%25d8%25a7%25d9%2586%2F|||” link_hover_style=”Style_6″ text_color=”#1e73be” text_hovercolor=”#bcbcbc” heading_style=”text-decoration:underline;” title_font_size=”desktop:25px;”]
مهاجرت به آلمان
مهاجرت به آلمان
[ult_createlink title=”اقتصاد و کار در آلمان پیشنهاد ما مطالعه این مقاله به شماست” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fawatlaw.com%2F%25d8%25a7%25d9%2582%25d8%25aa%25d8%25b5%25d8%25a7%25d8%25af-%25d9%2588-%25da%25a9%25d8%25a7%25d8%25b1-%25d8%25af%25d8%25b1-%25d8%25a2%25d9%2584%25d9%2585%25d8%25a7%25d9%2586%2F|||” link_hover_style=”Style_4″ text_color=”#ce2155″ text_hovercolor=”#bcbcbc” border_size=”1″ heading_style=”text-decoration:underline;” title_font_size=”desktop:25px;” css=”.vc_custom_1542036715142{margin-top: 10px !important;}”]

وکیل مهاجرت به آلمان

برای انجام امر مهاجرت به آلمان از هر روشی که مد نظر دارید باید حتما از وکیل مهاجرت به آلمان یاری طلب نمایید چرا که امر مهاجرت دشوار و پیچیده میباشد و نمیتوانید بدون دانش و تجربه در این راه قدم بگذارید و بهتر است با موسسات مهاجرتی معتبر در سطح کشور قراردادی منعقد کرده تا با دانشی که در این امر دارند بتوانند مسیر موفقیت را برای شما همورا نمایند .

این مقاله برای عزیزانی که علاقمند مهاجرت به آلمان میباشند تهیه گردیده است و در صورت هر گونه سوال میتوانید با شماره های موسسه آوات تماس حاصل فرمایید .

سازمان مهاجرتی آوات با همکاری موسسه حقوقی مهاجرتی لتس مایگریت آماده ارائه خدمات ویژه در امر مهاجرت به شما عزیزان خواهد بود .

شما عزیزان میتوانید سوالات خود را در پایان همین مقاله در خصوص مهاجرت به المان برای ما مطرح و ارسال نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی آنان اقدام نمایند.

هاور لتس مایگریت در آوات
[ult_createlink title=”کلیه مقالات آلمان را در اینجا ببینید کلیک کنید !!!” btn_link=”url:https%3A%2F%2Fawatlaw.com%2Fcategory%2F%25D8%25A2%25D9%2584%25D9%2585%25D8%25A7%25D9%2586%2F|||” link_hover_style=”Style_11″ text_color=”#e5225c” text_hovercolor=”#bcbcbc” heading_style=”text-decoration:underline;” title_font_size=”desktop:25px;” css=”.vc_custom_1542036922194{margin-top: 10px !important;}”]
Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *