رد کردن لینک ها

مهاجرت به آلبرتا

مهاجرت به آلبرتا

مهاجرت به آلبرتا متقاضیان زیادی دارد زیرا آلبرتا یکی از استان های سرسبز کانادا است که از نظر اقتصادی و همچنین اجتماعی بسیار پویا است. این استان با رشد اقتصادی سریع خود که متکی به منابع طبیعی آن است در غرب کانادا قرار گرفته است. ادمونتون یکی از شهرهای این استان است.

مهاجرت به آلبرتا (Alberta Immigration) با همکاری بین دولت این استان و اداره مهاجرتی دولت کانادا CIC انجام می شود. طبق این برنامه جذب متقاضیان کار در این استان به سبب کمک به رشد اقتصادی آن صورت می گیرد.

 

روش های مهاجرت به آلبرتا

دو روش اصلی برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم این استان وجود دارد:

روش اول اقدام به صورت مستقیم و از اداره مهاجرت کانادا است. بر اساس این روش متقاضیان درخواست خود را از طریق اکسپرس اینتری و بر اساس انواع ذیل به CIC ارائه می دهند:

 • نیروی فنی و حرفه ای
 • نیروی تخصصی فدرال
 • سرمایه گذاری، کارآفرینی و خود اشتغالی

روش دوم اقدام از روش برنامه مهاجرت به آلبرتا است. برای اقدام از این طریق انتخاب های مختلفی دارید.

 • پیشنهاد کاری از کارفرمایی در این استان

برخی از کارفرمایانی که در آلبرتا نیاز به استخدام نیرو دارند در صورت نبودن نیروی مناسب در کانادا و یا آلبرتا، نیروهای خود را از میان متقاضیان مهاجرت انتخاب می کنند. استخدام این نیروها برای شغل های تمام وقت و دائم است. این پیشنهاد کاری برای سه گروه از افراد صورت می گیرد. نیروهای متخصص، فارغ التحصیلان دانشگاهی و نیروهای کاری نیمه ماهر

 

کارفرمای واجد شرایط کیست؟

کارفرمای واجد شرایط فردی است که در کسب و کار خود پتانسیل تولید و گسترش داشته باشد و در مجلس قانون گذاری آلبرتا و یا در پارلمان کانادا به ثبت رسیده باشد. کارفرما باید مجوز استخدام کارمند و یا نیروی کار از کشوری دیگر را داشته باشد و پیشنهاد یک کار تمام وقت و دائمی را به متقاضیان در کسب و کار خود ارائه دهد. این شغل حتماً باید در یکی از زیرگروه های طبقه بندی شغلی کانادا قرار داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای استارت آپ کانادا

در ابتدا کارفرمای آلبرتایی باید تلاش کند که نیروی مورد نیاز خود را از میان شهروندان آلبرتایی و کانادایی تأمین کند و در صورت نیافتن نیروی کار مناسب اقدام به استخدام از میان مهاجرین نمایند. مشاغل معلمی و مربی گری مطابق ضوابط خاصی صورت می گیرد.

متقاضی واجد شرایط کیست؟

از میان افرادی که متقاضی کار در آلبرتا هستند کسانی انتخاب می شوند که میزان تمایل خود به زندگی دائم در این استان و توانایی شان در تطابق با محیط و فرهنگ آنجا را اثبات نمایند.

نکته مهم دیگر در این خصوص دارا بودن سابقه کاری مرتبط با شغل درخواست شده، مدرک معتبر و مجوزهای لازم برای آن شغل است.

در صورتی که متقاضی مهاجرت فارغ التحصیل یکی از کالج ها و یا مؤسسات آموزشی آلبرتا باشد و پیشنهاد کار از یک کارفرمای واجد شرایط آلبرتایی داشته باشد امکان اقامت در این استان را پیدا می کند. پیشنهاد کار ارائه شده باید جزو یکی از مشاغل گروه شغلی کانادا باشد. دارا بودن مدرک زبان نیز برای متقاضی الزامی است. اگر فارغ التحصیل استانی دیگر در کانادا به غیر از آلبرتا باشد نیز می تواند اقدام نماید.

گروه های نیمه ماهر شامل مشاغل مربوط به مواد خوراکی و آشامیدنی، صنعت هتل داری، صنایع تولیدی، صنعت حمل و نقل و صنعت مواد غذایی است. فرد متقاضی این شغل ها باید حداقل دیپلم را داشته باشد. آزمون زبان نیز برای وی صورت می گیرد که فرد باید حداقل دانش زبان را داشته باشد و از زمان گرفتن مدرک زبان وی بیش از دو سال نگذشته باشد.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت پس از تحصیل در اسپانیا | دریافت اقامت اسپانیا

لینک مفید: سایت کانادا

2-مهاجرت به آلبرتا با تخصص کاری مورد نیاز این استان

این روش ویژه افرادی است که تخصص و مهارتی دارند که مورد نیاز آلبرتا است. این افراد درخواستی به سازمان AINP ارائه می دهند. این روش نیز شامل گروه های خاصی است که بر اساس نیاز استان آلبرتا در همان زمان اعلام می شود. متقاضیان این روش باید مشمول معیارهای تعیین شده این استان نیز باشند. این افراد شامل:

 • متقاضیانی که مدرک فنی اختیاری و یا اجباری که مدرک آنها مورد تأیید این استان باشد، دارا هستند. قادر به زندگی در آلبرتا باشند. دارای دو سال سابقه کاری مرتبط با شغل باشند. حداقل دانش زبان را در هنگام درخواست داشته باشند. انواع رشته های مهندسی، طراحی و نقشه کشی در این گروه قرار می گیرند.
 • افرادی که دارای مدرک تحصیلی از این استان هستند.
 • کشاورزانی که تمایل به خرید مزرعه و اداره کردن آن در آلبرتا را دارند. افرادی که در این گروه قرار می گیرند باید حتماً سابقه مزرعه داری داشته باشند و منابع مالی در حد کفایت برای مدیریت این مزرعه را نیز دارا باشند و در یکی از محصولات اصلی این استان سرمایه گذاری کنند.

 

مهاجرت به استانهای دیگر کانادا:

 1. مانیتوبا
 2. آنتاریو
 3. ساسکاچوان
 4. پرنس ادوارد
 5. نوا اسکوشیا
 6. نیوبرانزویک

 

ثبت نام از طریق اکسپرس اینتری

این استان نیز مانند سایر استان های کشور پهناور کانادا از طریق اکسپرس اینتری متقاضی می پذیرد. در اینجا نیز باید متقاضیان ثبت نام کرده و یک پروفایل برای خود ایجاد نمایند. سپس درخواست مهاجرت خود را ثبت کنند. در صورت داشتن پروفایل در این سیستم و دریافت گواهی از استان 600 امتیاز به مجموع امتیازات فرد متقاضی مهاجرت اضافه می شود.

پیشنهاد مطالعه »
مهاجرت به یوکان

در سیستم اکسپرس اینتری افراد تمامی مدارک و سوابق خود اعم از تحصیلی و یا شغلی و همچنین مدارک مربوط به زبان انگلیسی، سن و وضعیت تأهل خود را در آن وارد می نمایند. هر یک از این موارد امتیازات جداگانه ای دارد. انتخاب با افرادی است که امتیاز بیشتری کسب نمایند. داشتن پیشنهاد شغل از یک کارفرمای معتبر امتیاز خوبی دارد.

این برنامه که برای سریع تر کردن بررسی پرونده های مهاجرت شکل گرفته است مهاجران زیادی را به کانادا هدایت کرده است. افرادی که شرایط لازم را دارند دعوتنامه دریافت می کنند و 6 ماه پس از آن فرصت دارند که برای گرفتن ویزا اقدام کنند.

اکسپرس اینتری یک برنامه مهاجرت نیست بلکه یک سیستم برای ورود اطلاعات متقاضیان مهاجرت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

راه های دیگر برای مهاجرت به کانادا:

 

 1. مهاجرت کاری به کانادا
 2. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 3. سرمایه گذاری در کانادا
 4. ویزای استارت آپ کانادا
 5. مهاجرت به کانادا از طریق روش اکسپرس اینتری
 6. مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
 7. مهاجرت به کانادا از طریق خویشاوندی و ازدواج

مقالات مرتبط با تحصیل در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3. تحصیل پزشکی در کشورکانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 6. مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل
 7. ویزای تحصیلی کانادا
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا
 9. وکیل ویزای تحصیلی کانادا

 

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره