تحصیلی, گرجستان

مزایا و معایب تحصیل در کشور گرجستان

تحصیل در کشور گرجستان

مزایا و معایب تحصیل در کشور گرجستان

تحصیل در گرجستان یکی از موقعیت های تحصیلی خوب با هزینه های مقرون به صرفه  و کم برای افرادی است که  قصد مهاجرت به اروپا پس از اتمام تحصیل را دارند.

گرجستان در حال حاضر جز کشورهای اروپایی ست و در سال 2005 قرارداد بولونیا را امضا کرده و به سیستم آموزشی اروپا ملحق شده است. از سال 2016 به بعد دانشجویان خارجی که درگرجستان تحصیل میکنند می توانند در حین تحصیل در گرجستان ، برای دریافت ویزای شنگن برای سفر به دیگر کشورهای اروپایی اقدام نمایند. البته مزیت تحصیل در دانشگاه قفقاز این است که دانشجو می تواند دو سال در گرجستان و دو سال نیز در آمریکا تحصیل کند .

مزایا و معایب تحصیل در کشور گرجستان چیست؟

این کشور نام آشنا توانسته در سال های اخیر ایرانیان بسیاری را به خود جذب کند که یکی از آن ها از طریق تحصیل و ارائه خدمات آموزشی مناسب می باشد . افراد دانشجو که قصد اقامت طولانی مدت در این کشور را دارند باید بدانند که با زندگی در این کشور چه تجربه هایی خواهند داشت و با آمادگی کامل خود را برای تجربه های متعدد آماده سازند .

گرجستان دارای دانشگاه هایی معتبر با رنکینگ جهانی مناسب است و انتخاب بهترین دانشگاه های گرجستان تضمین کننده آینده شغلی دانشجویان می باشد . دانشگاه های گرجستان در شاخه های مختلف تحصیلی به دانشجویان داخلی و خارجی آموزش های تحصیلی ارائه می دهند و دانشجویان با پذیرفته شدن در این دانشگاه ها مدرکی معتبر در کل اروپا و جهان خواهند داشت که امکان کار به آنها را در نقاط مختلف می دهد .

مزایا و معایب تحصیل در کشور گرجستان

کشور گرجستان با وجود مزایای فراوان می تواند معایب خاص خود را به همراه داشته و برای برخی از افراد مناسب نباشد . گرجستان به این دلیل که در سالیان اخیر مهاجران زیادی را پذیرفته در برخی از موارد می تواند برای دریافت ویزا و یا اخذ اقامت مشکل ساز شود .

درخواست برای ورود به دانشگاه های این کشور با توجه به امکانات مناسب و هزینه پایین بسیار زیاد شده و همین امر پذیرش در دانشگاه را تا حدودی رقابتی نموده و می تواند برخی از دانشجویان را با مشکل مواجه سازد .

مزایای تحصیل در کشور گرجستان

دانشگاه گرجستان (جورجیا) از کیفیت بالایی برخوردار است.این دانشگاه نزدیک به 12 متر مربع فضای آموزشی به ازای هر دانشجو و یک مدرس (مربی یا استاد) برای هر 10 نفر دانشجو داشته و دارای نرخ 90% اشتغال پس از فراغت از تحصیل می باشد که با توجه به اقتصاد غیر صنعتی گرجستان دستاورد فوق العاده ای محسوب می شود.

مدارک تحصیلی دانشگاه گرجستان اخیرا در وزارت علوم ایران مورد تایید قرار گرفته است (بجز مقطع دکتری و گروه پزشکی) ولی به هرحال مهمترین مزیت دانشگاه های گرجستان مدرک تحصیلی مورد تایید دانشگاههای تراز اول اروپایی می باشد (قابل ارزیابی می یاشد یعنی متقاضی میتوانند جهت برای شرکت در کلاسهای پیش نیاز یا آزمونهای نظام پزشکی دنیا اقدام  کند) . اخذ گواهینامه استاندارد کیفی انگلستان،اسکاندیناوی و آلمان، و ایالات متحده و سیستم یکپارچه مبتنی بر فناوری اطلاعات و سختگیری در منابع و مقالات علمی از جمله موارد ضمانت این کیفیت می باشند. یادآوری میشود که اگر مقطع بعدی (مثلا تخصص برای پزشکی یا دندانپزشکی) را در کشورها و دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران بخوانید، مدارک تحصیلی شما در ایران نیز قابل ارزیابی خواهد بود.

کشور گرجستان یکی از امن ترین کشورهای دنیاست. و پلیس و سیستم سیاسی بسیار سالم و شفافی دارد. گرجیان بسیار مهمان نوازند و به تاریخ و سنت های خود می بالند. هزینه زندگی و تحصیل در گرجستان ، نسبت به کل اروپا پایین تر  و مقرون به صرفه تر می باشد. ملک برای خرید و اجاره از تهران ارزان تر و قیمتهای غذا و خورد و خوراک از تمام اروپا مناسبتر و ارگانیک و سالم هستند.

همراه با کارت اقامت تحصیلی اجازه کار نیز به متقاضیان داده می شود.امکان شرکت در پروژه های رایگان تبادل دانشجو حین تحصیل برای اروپا، آمریکا بصورت موقت و نیز طبیعتا تسهیل در مهاجرت به اروپا و امریکا پس از فارغ التحصیلی.پذیرش بدون نیاز به مدرک آیلتس و تافل و در صورت لزوم، دانشگاه بدون هزینه؛ واحدهای پیش نیاز زبانهای انگلیسی یا گرجی را برگزار میکند.

اساتید بسیار برجسته مهندسی، علوم انسانی و گروه پزشکی و در نتیجه امکان فعالیت تجاری براساس مدرک بلافاصله پس از فراغت از تحصیل (برای رشته هایی مانند پزشکی، دندانپزشکی یا مهندسی) فراهم است. پشتیبانی از ایده های دانشجویی High Tech یا خلاقانه در کمپ های متعدد کاری و دانشگاه و تفریحی و پژوهشی در طول تحصیل.

 

هزینه پایین زندگی و تحصیل :

آیا می دانستید که هزینه زندگی در گرجستان نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی کمتر است و شما در مقایسه با کشور هایی مانند فرانسه ، آلمان و یا انگلستان متحمل هزینه زندگی و تحصیل بالا نخواهید شد . دانشگاه های گرجستان از جمله کم هزینه ترین دانشگاه های اروپا به شمار می روند که امکاناتی برابر با دانشگاه های برجسته دنیا به متقاضیان ارائه می دهند .

رفاه اجتماعی :

داشتن تجربه زندگی و تحصیل دلنشین از مزایای تحصیل در گرجستان است . گرجستان در مناطق شهری خود رفاه شهروندی خوبی را برای تمام اقشار جامعه فراهم نموده است و هنگامی که شما با ویزای تحصیلی گرجستان اجازه اقامت داشته باشید می توانید از این خدمات و رفاه اجتماعی بهره مند شوید .

داشتن مناظر طبیعی زیبا بی تاثیر نبوده و می تواند تعطیلات و اوقات فراغت خوبی را برای شما به ارمغان آورد . امکان رفت و آمد آسان به ایران شاید یکی دیگر از دلایلی باشد که دانشجویان ، گرجستان را برای تحصیل انتخاب می کنند . کشور گرجستان در سال های اخیر پذیرای ایرانیان زیادی بوده و جامعه ایرانی قابل توجهی در آن سکونت دارند . به همین دلیل برخورد مردم این کشور با مهاجرین و به خصوص ایرانیان بسیار مناسب است .

اتحادیه اروپا :

این احتمال وجود دارد که گرجستان طی چند سال آینده عضو اتحادیه اروپا شود و همین امر باعث می شود تا شما زندگی در کشوری که از قوانین کلی این اتحادیه پیروی می کند را تجربه کنید و آمادگی لازم جهت زندگی در سایر کشور های این اتحادیه را نیز به دست آورید . تحصیل در دانشگاه های گرجستان راهگشای شما برای کاریابی و اخذ اقامت دائم این کشور نیز خواهد بود .

 

شرایط تحصیل در گرجستان

اگر در زبان مشکل دارید و یا نتوانسته اید مدرک زبان ایلتس یا تافل خود را دریافت کنید . تحصیل در گرجستان نیازی به مدرک زبان نیست و شما میتوانید با کمی تسلط به زبان انگلیسی در گرجستان تحصیل کنید .

معایب تحصیل در کشور گرجستان

تحصیل در برخی از رشته های دانشگاهی به زبان انگلیسی و در برخی به زبان گرجی یا روسی صورت می گیرد .اکثر رشته های تحصیلی در مقطع لیسانس دروس خود را به زبان گرجی ارائه می دهند و کسانی که قصد تحصیل در این مقطع را دارند باید به زبان بومی این کشور مسلط شوند تا بتوانند از دانشگاه پذیرش بگیرند .

یادگیری زبان گرجی نیاز به صرف وقت ، هزینه و انگیزه لازم دارد که برای برخی از دانشجویان می تواند منصرف کننده باشد .در بحث مزایا و معایب تحصیل در گرجستان زبان گرجی از معایب تحصیل به شمار می رود .یکی از مناسب ترین شهر های گرجستان که معتبر ترین دانشگاه ها نیز در آن واقع شده اند شهر تفلیس است که در سال های اخیر به دلیل مهاجرت بی رویه دانشجویان را در یافتن مسکن مناسب و یا کار همزمان با تحصیل دچار مشکل کرده است . شهر های دیگر این کشور نیز با کمبود شغل در زمینه های مختلف رو به رو هستند .

واحد پول رایج کشور لاری می باشد امام تمامی معاملات ملک ، خودرو و اجاره مسکن به دلار آمریکا انجام می شود که خوشایند بسیاری از مهاجران به خصوص دانشجویان که بودجه محدودی دارند نمی باشد .

هزینه و شرایط تحصیل در کشور گرجستان

تحصیل در گرجستان یکی از انتخابهای متقاضیان تحصیل در دانشگاههای معتبر خارجی می باشد.گرجستان از کشورهای متقاضی پیوستن به اتحادیه اروپای بوده و به سیستم بکپارچه آموزشی در اروپا ملحق شده است.دانشجویانی که در دانشگاههای گرجستان تحصیل می کنند می توانند به آسانی ویزای شینگن دربافت نمایند.

هزینه تحصیل پایین و دلایل ذکر شده برخی از مزایای تحصیل در گرجستان می باشد.کشور گرجستان سابقه فرهنگی و تمدنی نزذیک به 2500 سال داشته و تا سال 1990 یکی از جمهوری های اتحادیه جماهیر شوروی شناخته می شد و از آن سال به بعد به استقلال رسید. واحد پول کشور گرجستان لاری می باشد .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *