مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

مزایای تحصیل در فرانسه

فهرست مقاله
مزایای تحصیل در فرانسه
مزایای تحصیل در فرانسه

چرا تحصیل در فرانسه؟

در این مقاله می پردازیم به بحث چرا تحصیل در فرانسه را انتخاب کنیم؟فرانسه یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی و یکی از مقاصد اصلی دانشجویان بین المللی است؛ دانشجویانی که به قصد تحصیل در مراکز آموزشی معتبر جهانی کشور خود را ترک می کنند و وارد فرانسه می شوند تا از مزایای تحصیل سود ببرند.

در حقیقت مزایای تحصیل در مراکز آموزشی فرانسه هر فرد علاقمند به عرصه علم و دانش را برای ورود به این کشور وسوسه می کند. اگر شما هم مایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور باشید و اطلاعاتی در مورد مزایای تحصیل  کسب کنید؛ آنگاه به راحتی روی گزینه تحصیل در فرانسه چشم نخواهید بست. پس اگر دوست دارید که از مزایای تحصیل آگاه شوید با ما همراه شوید  اما قبل از پرداختن به بحث بد نیست که اطلاعاتی هم در مورد سیستم آموزشی فرانسه و هزینه زندگی و تحصیل در این کشور ارائه دهیم.

سیستم آموزشی فرانسه

تحت سیستم آموزشی کشور فرانسه، افراد در دو دوره قبل و بعد از دانشگاه آموزش می بینند. دوره آموزشی قبل از دانشگاه خود به دو مقطع ابتدایی و دبیرستان تقسیم می شود که هر دو مقطع به زبان فرانسوی برگزار می شوند و در مجموع ۱۲ سال به طول می انجامند. پس از اتمام دوره دبیرستان و دریافت مدرک دیپلم، افراد وارد دانشگاه می شوند و به ترتیب مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را پشت سر می گذارند که تمام این دوره ها نیز با زبان فرانسوی برگزار می گردند. بنابراین اگر شما هم به فکر استفاده از مزایای تحصیل و دانشگاه معتبر این کشور هستید؛ قبل از هر اقدامی باید زبان فرانسوی را یاد بگیرید و پس از آموزش این زبان می توانید برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های فرانسه اقدام کنید.

خوشبختانه دولت فرانسه، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور را هم برای متقاضیان بومی و هم برای دانشجویان خارجی فراهم کرده است. یعنی اگر از دانشگاه های دولتی فرانسه پذیرش بگیرید؛ می توانید بدون پرداخت هیچ شهریه ای به صورت کاملاً رایگان در این کشور پیشرفته اروپایی درس بخوانید. پس از امکان تحصیل رایگان می توانیم به عنوان یکی از مزایای تحصیل در فرانسه نام ببریم. اما جدای از شهریه دانشگاه به هر حال زندگی و تحصیل در یک کشور بیگانه مخارجی را در پی خواهد داشت؛ اگر مایلید که در این مورد نیز اطلاعاتی کسب کنید؛ بخش بعدی مقاله را بخوانید.

 

هزینه زندگی در کشور فرانسه

طبق آمار یک فرد عادی برای زندگی در فرانسه در هر ماه  به طور متوسط به ۱۲۰۰۰ یورو نیاز دارد. اما از آنجایی که یک شخص دانشجو می تواند از مزایای تحصیل در فرانسه مانند خوابگاه ها یا رستوران های ارزان قیمت استفاده کند؛ هزینه ماهانه یک دانشجو حدوداً ۴۰۰ یورو کمتر از سایر افراد است.

از طرف دیگر دولت فرانسه به دانشجویان در حال تحصیل در این کشور اجازه می دهد که هفته ای ۲۰ ساعت کار کنند و بدین ترتیب قسمتی از خرج و مخارج خود را تامین نمایند. پس امکان انجام کارهای پاره وقت، یکی دیگر از مزایای تحصیل در فرانسه بشمار می رود.

 مقالات مرتبط تحصیل در فرانسه:

 1. شرایط تحصیل در فرانسه برای مهاجران چگونه است؟
 2. تحصیل در فرانسه چه مزیت هایی دارد؟
 3. شرایط تحصیل در فرانسه [2019]
 4. تحصیل دکتری در فرانسه
 5. هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه
 6. تحصیل دندانپزشکی در فرانسه برای دانشجویان ایرانی
 7. تحصیل پزشکی در فرانسه
 8. تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه
 9. تحصیل در مقطع کارشناسی در فرانسه
 10. شرایط تحصیل دکترا در فرانسه
 11. شرایط پذیرش رشته حقوق در فرانسه چگونه است؟

مزایای تحصیل در فرانسه چیست؟

همانطور که گفتیم افراد با اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی فرانسه می توانند به صورت کاملاً رایگان در مراکز آموزش عالی این کشور تحصیل کنند؛ در مراکزی که از اعتبار جهانی برخوردار هستند. پس امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های معتبر بین المللی، اولین و شاید مهمترین مزیت از مزایای تحصیل در فرانسه محسوب شود زیرا می تواند تعبیرکننده رویای بسیاری از افراد علاقمند به تحصیل در مراکز آموزشی بزرگ دنیا باشد؛ افرادی که به خاطر عدم توان مالی به تحقق یافتن رویای خود چندان امیدوار نیستند.

از طرف دیگر همین افراد وقتی از دانشگاه فرانسوی پذیرش می گیرند و وارد فرانسه می شوند؛ اجازه دارند که هفته ای ۲۰ ساعت کار کنند. بدین ترتیب بخشی از هزینه های شخصی خود را نیز تامین خواهند کرد. پس حق پرداختن به کارهای پاره وقت، دومین مزیت از مزایای تحصیل در فرانسه بشمار می رود.

جدای از حق کار، دانشجویان خارجی در حال تحصیل می توانند از انواع بیمه های دانشجویی این کشور نیز استفاده کنند و بدین ترتیب برای هزینه های درمانی متحمل پرداخت هزینه های هنگفت نخواهند شد.

یکی دیگر از مزایای تحصیل که شامل حال افراد متاهل می شود؛ این است اگر شخص موفق به اخذ پذیرش و بالطبع ویزای تحصیلی فرانسه شود؛ اجازه دارد که همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به فرانسه ببرد و چه چیزی بهتر از یک مهاجرت خانوادگی به کشوری که در ردیف بهترین کشورهای دنیا قرار دارد.

علاوه بر اینها از آنجایی که فرانسه در منطقه شنگن قرار دارد؛ فردی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی این کشور می شود؛ می تواند بدون اخذ ویزای مجزا به تمام کشورهای عضو منطقه شنگن از قبیل آلمان، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، یونان، بلژیک، سوئد، نروژ، دانمارک، جمهوری چک، فنلاند، اسلواکی، لوکزامبورگ، اسلوونی، لتونی، لیتوانی، مالت و ایسلند نیز سفر کند. پس امکان سفر به حدود ۲۴ کشور اروپایی، یکی دیگر از مزایای تحصیل  تلقی می شود.

فردی که موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه های فرانسه می شود؛ در حین تحصیل می تواند از مزایای فوق الذکر بهره ببرد اما همین افراد بعد از فارغ التحصیلی از شانس بالایی برای جذب در بازار کار پررونق و پویای فرانسه برخوردار هستند. در نتیجه امکان یافتن شغلی پردرآمد در یک کشور اروپایی بزرگ، ضمناً چنانچه شخص بتواند به مدت شش سال در فرانسه درس بخواند یا کار کند؛ بعد از شش سال می تواند برای دریافت اقامت دائم فرانسه اقدام نماید. بنابراین می تواند زمینه ساز اخذ اقامت دائم این کشور نیز باشد.

 

مطالب مرتبط با فرانسه:

 1. انواع راه های اقامت فرانسه
 2. راهنمای تابعیت فرانسه و اقامت دائم آن
 3. خود اشتغالی در فرانسه
 4. همه چیز در مورد فرانسه

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *