تحصیلی, دانمارک

مزایای تحصیل در دانمارک

مزایای تحصیل در دانمارک

 در این مقاله میپردازیم به مقوله مزایای تحصیل در دانمارک * هزینه های زندگی و تحصیل دردانمارک * شرایط و مزایای تحصیل در دانمارک * قوانین تحصیل در دانمارک.یکی دیگر از راه های اقامت دانمارک و مهاجرت به اروپا ، اقامت از طریق تحصیل در دانمارک میباشد. لازم دانستیم در خصوص مزایای تحصیل در دانمارک بحث و گفت و گو نماییم  در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  مزایای تحصیل در دانمارک  مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم * امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت مثمــر ثــمر واقع باشد.

در ادامه میپردازیم به بحث مزایای تحصیل در دانمارک

مزایای تحصیل در دانمارک

نیم نگاه دانمارکی به دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای حوزه اسکاندیناوی و یکی از معتبرترین کشورها در سطح علوم و تعلیمات دانشگاهی است. اکثر دانشگاه‌های دولتی دانمارک در رتبه‌بندی جهانی، دارای امتیازبندی بالای هستند.

زبان تدریس شده در این دانشگاه‌ها به دانمارکی بوده و فقط برخی از رشته‌ها را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند.

ازجمله مزایایی تحصیل در دانمارک می‌توان، به پایین بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی در آن اشاره کرد. به‌طوری که هر دانشجو، می‌تواند با یک کار نیمه‌وقت از پس هزینه زندگی خود بربیایید.

ساعات کاری برای دانشجویان هر مقطع متفاوت بوده و از ۱۰ ساعت در هفته برای دانشجویان لیسانس تا هفته‌ای ۳۰ ساعت برای دانشجویان دکتری متغیر است.

البته با توجه به حقوقی که هر ماه دولت به دانشجویان بورسیه می‌دهد، این دسته از دانشجویان نیازی به کار کردن ندارند

زیرا که مبلغ به‌ اندازه‌ای است که بتوان کفاف یکی زندگی مرفه دانشجویی را بدهد. درمجموع کل هزینه یک دانشجو در مقطع فوق‌لیسانس حدود سالی ۵۰ میلیون تومان است

. که پس از سه سال دانشجویان می‌توانند فارغ‌التحصیل شوند. البته این رقم از شهری به شهر دیگر و از رشته و دانشگاهی به رشته و دانشگاهی دیگر متفاوت است.

مثلاً میزان هزینه دانشگاه‌های خصوصی این کشور بسیار بیشتر از این مقدار بوده و در واقع هزینه شهریه نیز بر این مبلغ افزوده می‌شود.

از دیگر مزایایی تحصیل در دانمارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تمامی دانش آموزان می‌توانند بدون داشتن مدرک پیش‌دانشگاهی در مقطع فوق‌دیپلم ثبت‌نام کرده، و ادامه تحصیل دهند.

البته این نوع تحصیل نیاز به داشتن مدرک زبان دانمارکی و انگلیسی و همچنین برخورداری از یک معدل بالا می‌باشد. در صورت نداشتن مدرک زبان آیلتس و یا تافل، نماینده دانشگاه با انجام یک مصاحبه انگلیسی، شما را تعیین سطح کرده و دیگر نیازی به دریافت این مدارک نیست.

از جمله مزایایی تحصیل در دانمارک که برای بسیاری از دانشجویان متأهل مفید است، این می‌باشد، که ۳ ماه پس از اقامت در کشور دانمارک، دانشجو می‌تواند، همراه خود را نیز به این کشور آورده و در آنجا اقامت یابند. این مزیت در هیچ‌یک از کشورهای اروپایی دیده نمی‌شود.

یکی از بهترین گرایش‌های تحصیلی در اروپا مدیریت و حسابداری است. این دو گرایش همانند پلی به سوی سرمایه‌داری و کسب ثروت می‌باشند.

یکی از بهترین مزایایی تحصیل در دانمارک، این می‌باشد که با داشتن هر گونه مدرک لیسانسی می‌توانید، در این دو رشته و همچنین رشته International Business تحصیل کنید. با توجه به اقتصاد رو به رشد دانمارک، احتمال کسب اقامت دائم دانمارک پس از فارغ‌التحصیلی بسیار زیاد است. زیرا که این گرایش‌ها، جزء پردرآمدترین گرایش‌های قاره اروپا و دانمارک هستند.

در سال ۲۰۱۳، طی یک نظرسنجی که در میان کشورهای اسکاندیناوی در مورد میزان رضایت دانشجویان از شرایط تحصیلی صورت گرفت، مشخص شد که، دانمارک و سوئد پس از فنلاند رتبه دوم را کسب کرده‌اند. این کشورها در فراهم آوردن شرایط تحصیلی و میزان اعتبار دانشگاهی بسیار باهم در رقابت هستند.

 

شرایط و مزایایی تحصیل در دانمارک

از مزایای تحصیلی در دانمارک این است که در بسیاری از مقاطع آن تحصیل رایگان بوده و دانش آموزان بدون داشتن دغدغه، می‌توانند ۱۰ سال از ۱۳ سال تحصیلات ابتدای و متوسطه خود را بدون پرداخت هزینه سپری کنند. این دوران به‌صورت اجباری بوده و برای همه دانش آموزان یکسان است. از دیگر مزایایی تحصیل در دانمارک روش‌های فوق پیشرفته تدریس می‌باشد. این کشور در رده کشورهای نوین در مبحث آموزش و پرورش قرار دارد.

تمامی افراد می‌توانند در مقاطع ابتدای، دبیرستان، لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری به مهاجرت به دانمارک پرداخته و طبق شرایط و رزومه تحصیلی خود در یکی از مدارس و دانشگاه‌ها تحصیل نمایند.

یکی از بهترین شرایط و زمان تحصیل برای دریافت ویزای دانشجویی، در مقطع فوق‌لیسانس و دکتری می‌باشد.

در این دو مقطع می‌توان با داشتن شرایطی مانند مقاله‌های معتبر، داشتن معدل بالا، گرفتن مدرک زبان آیلتس و یا تافل و… به دریافت بورس‌های تحصیلی امیدوار بود. این موارد از دسته مزایایی تحصیل در دانمارک می‌باشد که با دادن فاند به دانشجویان با استعداد، تا به امروز توانسته است، نیروی کار ماهر را در کشور خود پرورش داده و از آن‌ها استفاده نماید.

 

مزایای تحصیل در دانمارک برای دانشجویان خارجی در رشته‌های، اقتصاد، مدیریت، داروسازی و.. بیشتر است. این گرایش‌ها بیشترین میزان جذب دانشجویان بین‌المللی را داشته و راحت‌تر بورس تحصیلی را در اختیار دانشجویان خارجی قرار می‌دهند.

مراحل پذیرش دریافت بورس تحصیلی و یا مهاجرت به دانمارک از طریق دریافت ویزای تحصیلی به شرح زیر می‌باشد:

  1. داشتن دیپلم معتبر و یا مدرک دانشگاهی معتبر
  2. داشتن معدل بالای ۱۷
  • داشتن مدرک زبان تافل و یا آیلتس با نمره ۵/۶ الی ۷
  1. اثبات توان مالی به افسر سفارت دانمارک
  2. برگه پذیرش از دانشگاه مقصد

یکی از بهترین مزایای تحصیل در دانمارک این است که پس از دریافت بورس تحصیلی از جانب این کشور، دولت دانمارک ماهیانه ۲۰۰۰ کرون به شما حقوق داده و دانشجویان دکتری می‌توانند هفته‌ای ۳۰ ساعت در این کشور کار کنند. پذیرش بورس تحصیلی دکتری با داشتن مدارک لیسانس و فوق‌لیسانس از دانشگاه‌های معتبر ایران و داشتن نمره زبان خوب بسیار زیاد است.

مزایایی تحصیل در دانمارک در مقابل سختی‌های آن

دانمارک کشوری با پنج استان می‌باشد که دانشگاه‌های آن در سراسر این ۵ استان تقسیم ‌شده‌اند. معروف‌ترین دانشگاه بین‌المللی آن، دانشگاه کپنهاگ بوده، که در پایتخت این کشور قرار دارد. از جمله سختی‌های تحصیل در دانمارک یادگیری زبان دانمارکی است.

این زبان از تلفیق سه زبان آلمانی، گرینلندی و فاروئی تشکیل شده است، که یادگیری آن فقط در دانمارک امکان‌پذیر است. در یک مقایسه اجمالی بین مزایایی تحصیل در دانمارک با سختی‌های موجود برای تحصیل می‌توان گفت، که اگر بتوانید از یکی از دانشگاه‌های دولتی این کشور بورس دریافت کنید، و از سد آفیسر موجود در سفارت دانمارک عبور کنید، می‌توانید آینده‌ای درخشان برای خود در دانمارک رقم بزنید.

دریافت اقامت دائم پس از فراغت از تحصیل و اشتغال به کار یکی دیگر از مزایایی تحصیل در دانمارک می‌باشد.

دانشجویان در هر مقطعی پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانند با جست‌وجو در بازار کار این کشور، کاری برای خود شروع کرده و اقامت دائم دانمارک را کسب نمایند.

در واقع دریافت ویزای تحصیلی دروازه‌ای برای ورود به این کشور و دریافت اقامت دائم آن می‌باشد، که با کمی تلاش و پیگیری‌های مداوم می‌تواند آینده‌ای آرام را در شادترین کشور دنیا برای تمامی افراد رقم بزند.

در پایان این مقاله

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه  مزایای تحصیل در دانمارک در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه مزایای تحصیل در دانمارک میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *