مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مزایای تحصیل در اسپانیا

فهرست مقاله
مزایای تحصیل در اسپانیا
مزایای تحصیل در اسپانیا

مزایای تحصیل در اسپانیا

مزایای تحصیل در اسپانیا چیست؟ چرا تحصیل در کشور اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی برتری دارد؟ آیا تنها افراد خاصی می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور ادامه تحصیل دهند؟ ویژگی‌هایی که دانشگاه‌های اسپانیا را نسبت به سایر کشورهای اروپایی متمایز می‌کند چیست؟ آیا هزینه تحصیل در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی همانند آلمان، هلند، بلژیک و سوئیس کمتر است؟

بسیاری از متقاضیانی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی هستند، به طور حتم با این سؤال مواجه می‌شوند که مزایای تحصیل در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی چیست! و چرا باید این کشور را جهت ادامه تحصیل در مقاطع گوناگون انتخاب کنند.

در ادامه به برخی از مهم‌ترین مزایای تحصیل در اسپانیا برای آشنایی بیشتر اشاره شده است.

 

رفت و آمده آزادانه در محدوده شنگن

با توجه به این که اسپانیا یکی از کشورهای عضو پیمان شنگن است، متقاضیان پس از اخذ ویزای تحصیلی این کشور به راحتی می‌توانند با قطارهای برون شهری به سایر کشورهای اروپایی همانند هلند، آلمان، فنلاند و… سفر کنند؛ بنابراین دانشجویان امکانات بیشتری برای تفریح در اختیار خواهند داشت و در ایام تعطیلات می‌توانند در کشورهای مختلف اروپایی به گشت و گذار بپردازند.

همچنین از دیگر مزایای تحصیل در اسپانیا می‌توان به این گزینه اشاره کرد که پس از اتمام تحصیلاتتان می‌توانید در شرکت‌های معتبر اروپایی مشغول به کار شوید و اقامت دائم کشور مورد نظر را به دست بیاوردید؛ بنابراین تحصیل در اسپانیا می‌تواند به عنوان شاه راهی جهت اخذ اقامت در کشورهای اروپایی و آمریکا در نظر گرفته شود.

مزایای تحصیل دراسپانیا و امکان تحصیل بدون مدرک زبان

از دیگر از مزایای تحصیل دراسپانیا می‌توان به این گزینه اشاره کرد که امکان ادامه تحصیل بدون مدرک زبان برای متقاضیان فراهم شده است؛ بنابراین در صورتی که مدرک زبان را با نمره کمتر از ۶ کسب کرده باشید می‌توانید از سوی دانشگاه‌های اسپانیا پذیرش بگیرید و زبان انگلیسی یا اسپانیایی را هم زمان با تحصیل در دانشگاه بیاموزید.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که تنها برخی از دانشگاه‌های اسپانیا امکان ادامه تحصیل بدون مدرک زبان را دارا می‌باشند؛ بنابراین متقاضیان باید با مطالعه قوانین درج شده در وب‌سایت دانشگاه و شرایطی که برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است، نسبت به ثبت نام در رشته تحصیلی مورد علاقه‌شان در یک دانشگاه مشخص اقدام نمایند.

 

مزایای تحصیل در اسپانیا و امکان تحصیل به زبان انگلیسی

امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز یکی از مزایای تحصیل در اسپانیا می‌باشد؛ زیرا بیشتر دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی که زبان بین المللی است مسلط هستند و قصد دارند در دانشگاه‌هایی که درس‌ها را به این زبان ارائه می‌کنند تحصیل نمایند.

دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با در دست داشتن مدرک آیلتس با نمره ۶٫۵ به بالا می‌توانند از دانشگاه‌های اسپانیا پذیرش بگیرند. نمره زبان ملاک ارزیابی دانشجویان دکتری هنگام ارائه بورسیه تحصیلی می‌باشد و تا هر اندازه دانشجو نمره بالاتری در آزمون زبان کسب کرده باشد، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه خواهد داشت.

 

مزایای تحصیل در اسپانیا و ارائه بورسیه‌های تحصیلی به دانشجویان

دانشجویانی که در مقطع فوق لیسانس یا در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی تحصیل می‌کنند می‌توانند در طول مدت زمان تحصیلشان از بورسیه‌ها و وام‌های دانشجویی برای پرداخت شهریه دانشگاه استفاده کند.

کمک هزینه‌هایی که برای این دانشجویان در نظر گرفته شده به نسبت محدود است و تنها برخی از دانشجویان می‌توانند از آن استفاده کنند؛ بنابراین دانشجویان باید از تمکن مالی کافی جهت پرداخت شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در کشور اسپانیا برخوردار باشند.

اما در مقطع دکتری که رقابت زیادی بین دانشجویان جهت اخذ پذیرش وجود دارد، دانشگاه بورسیه‌های تحصیلی با مبلغ ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو در نظر گرفته است. با توجه به این که این مبلغ می‌تواند شهریه دانشگاه و بخشی از هزینه تحصیل را پوشش دهد به عنوان یکی از مزایای تحصیل در اسپانیا در نظر گرفته می‌شود.

بورسیه‌ای که جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری ارائه می‌شود تنها برای دانشجویان نخبه‌ای که نمره زبان آیلتس بالای ۷، معدل بالای ۱۶ و رزومه علمی پژوهشی بسیار قوی برخوردار هستند در نظر گرفته شده است؛ بنابراین دانشجویانی که از تمکن مالی کافی جهت ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دوره ۴ تا ۵ ساله برخوردار نیستند، با ارائه مدارک تعیین شده می‌توانند با اخذ کمک هزینه یا بورسیه تحصیلی در این مقطع ادامه تحصیل دهند.

 

کم هزینه‌تر بودن تحصیل در مقاطع مختلف

کم هزینه‌تر بودن تحصیل در مقاطع مختلف نیز به عنوان یکی دیگر از مزایای تحصیل در اسپانیا در نظر گرفته می‌شود. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در اسپانیا بین ۷۵۰ تا ۱۲۰۰ یورو در سال در نظر گرفته شده است. در صورتی که این مبلغ برای مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۹۰۰ تا ۳۳۰۰ یورو و برای دکتری بین ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو به ازای هر سال تحصیلی می‌باشد.

این مبلغ نسبت به هزینه‌های در نظر گرفته شده برای تحصیل در سایر کشورهای اروپایی به نسبت کمتر می‌باشد.

همچنین با توجه به قوانین وضع شده در کشور اسپانیا، دانشجویان مقطع لیسانس از طریق اجازه کار به مدت ۱۰ ساعت در هفته، دانشجویان فوق لیسانس با اجازه کار به مدت ۲۰ ساعت در هفته و دانشجویان دوره دکتری با اجازه کار به مدت ۴۰ ساعت در هفته می‌توانند بخشی از هزینه‌های زندگی در کشور اسپانیا همانند هزینه خورد خوراک، حمل نقل، اجاره خوابگاه و… را تأمین کنند.

برتری دانشگاه‌های اسپانیا در عرصه جهانی

از مزایای تحصیل دراسپانیا می‌توان به این گزینه اشاره کرد که دانشگاه‌های اسپانیا جز برترین دانشگاه‌ها در سطح جهان شناخته می‌شوند و مدرکی که توسط آن‌ها صادر می‌شود دارای اعتبار جهانی است؛ بنابراین دانشجو پس از اتمام تحصیلش می‌تواند در کلیه شرکت‌های معتبر اروپایی مشغول به کار شود و تجربه کسب نماید یا در سایر دانشگاهها جهت ادامه تحصیل پذیرش بگیرد.

از برترین دانشگاه‌های اسپانیا می‌توان به دانشگاه بارسلونا، دانشگاه کامپلوتنس مادرید، دانشگاه گامیلو ژوسلا، دانشگاه کاتولیک سن آنتونیو، دانشگاه مستقل مادرید و… اشاره کرد؛ که افراد زیادی علاقه‌مند به ادامه تحصیل در آن‌ها هستند.

 

سایر مزایای تحصیل در اسپانیا

مزایای تحصیل دراسپانیا بسیار زیاد است و نمی‌توان تمام آن­ها را در قالب چند جمله بیان کرد. بنابراین به شما پیشنهاد می­کنیم از وکلای خبره در این زمینه جهت دریافت اطلاعات بیشتر کمک بگیرید. در ادامه سایر مزایای تحصیل در اسپانیا برای آشنایی بیشتر بیان شده‌اند.

  • امکان اخذ پذیرش از سایر دانشگاه‌های اروپایی جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر
  • امکان دریافت ویزای کاری اسپانیا سه سال پس از آغاز دوره تحصیلی
  • امکان اخذ اقامت دائم اسپانیا پس از ۵ سال تحصیل در این کشور
  • زندگی در کشوری آرام، مرفه و خوش آب و هوا
  • یادگیری زبان اسپانیایی به عنوان یکی از زبان‌های رایج در قاره اروپا و جهان

 

مهاجرت به اسپانیا

 مقالات مرتبط با تحصیل در اسپانیا:

  1. مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در اسپانیا
  2. کار ضمن تحصیل در اسپانیا
  3. تحصیل و اعزام دانشجو به اسپانیا
  4. قوانین و شرایط تحصیل داروسازی در اسپانیا
  5. تحصیل دراسپانیا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!