Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

ویزای تحصیلی کانادا + مراحل دریافت و شرایط

مراحل دریافت ویزای تحصیلی کانادا

یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا اخذ ویزای تحصیلی می‌باشد.  اما باید بدانید که مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا به راحتی امکان‌پذیر نمی‌باشد بلکه شما باید تمام مراحل را دانسته و با توجه به برنامه‌ریزی که انجام می‌دهید مراحل گرفتن آن را نیز گام‌به‌گام انجام دهید، به همین خاطر ما در این مقاله مراحل را برایتان شرح خواهیم داد تا با آن‌ها آشنا شوید.

برای طی کردن مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا بهتر است که در ابتدا شرایط کشور کانادا را با توجه به شرایط خود بسنجید و در صورت ممکن باید از افرادی که در این زمینه مهارت و تجربه درخشان دارند یاری طلب نمایید تا بتوانید در این مسیری که گام برداشته‌اید موفق شوید.

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا به این شرح می‌باشد که شما در ابتدا باید دانشگاه مورد نظر خود را در کانادا پیدا کنید و بعد از آن باید پذیرش را از این دانشگاه دریافت کرده و شهریه دانشگاه را پرداخت کنید و با تکمیل مدارک مورد نیاز تمام آن‌ها را برای سفارت کانادا ارسال نمایید و بعد از آن باید مصاحبه حضوری انجام دهید و منتظر بمانید جواب سفارت بیاید.

توجه داشته باشید که در زمان مصاحبه باید به‌دقت به سؤالات مأمورین پاسخ دهید و آن‌ها بعد از انجام مصاحبه پرونده شما را بررسی می‌کنند و در صورت تائید برای شما ویزا صادر می‌گردد.

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت تحصیلی به کانادا

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

برای آنکه بتوانید مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا را با موفقیت سپری کنید باید مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا را نیز با دقت تکمیل کرده و برای سفارت این کشور ارسال نمایید، توجه داشته باشید که هرگونه نقص در پرونده و مدارک شما می‌توانند درخواست شما را رد کند به همین خاطر باید با دقت تکمیل مدارک را انجام دهید.

ثبت شرکت در کانادا

مدارکی که برای ویزای دانشجویی کانادا نیاز دارید به این شرح می‌باشد:

 • گذرنامه و کارت شناسایی متقاضی که از تاریخ اعتبار آن نگذشته باشد.
 • آخرین مدرک تحصیلی متقاضی به همراه ریزنمرات
 • نامه پذیرش از دانشگاه و یا موسسه آموزشی در کانادا
 • مدرک زبان
 • تکمیل نمودن فرم درخواست ویزای دانشجویی
 • گواهی شغلی
 • کارت پایان خدمت
 • گواهی بانکی معتبر
 • دو قطعه عکس پرسنلی متقاضی
 • تمکن مالی
 • پرداخت هزینه‌های سفارت
 • تمامی مدارک باید ترجمه شده و به تائید وزارت خارجه و دادگستری رسیده باشد.
 • از تمامی مدارک باید کپی تهیه نمایید چرا که اصل مدارک و اسناد به شما برگردانده خواهد شد و کپی آن‌ها در پرونده بایگانی می‌گردد.
پیشنهاد مطالعه »
اقامت کانادا از طریق تحصیل

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا

بی‌شک یکی از مهم‌ترین مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا تکمیل نمودن مدارک می‌باشد و باید در این موضوع نهایت دقت را به عمل آورید چرا که مأمورین سفارت به‌دقت مدارک شما را بررسی خواهند کرد و بعد از بررسی اگر در پرونده شما نقصی وجود نداشته باشد برای صدور ویزا اجازه می‌دهند.

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا بین هشت یا نه هفته می‌باشد که در این زمان شما باید خود را برای جواب سفارت آماده نمایید، در صورت تائید و صدور ویزا نیز شما باید مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا را تکمیل کرده و سپس با رزرو بلیط به این کشور سفر نمایید اما اگر با درخواست ویزا مخالفت شود در نامه‌ای که برای شما ارسال می‌گردد علت رد ویزا مطرح می‌گردد.

اگر درخواست ویزای شما رد شده بود و علت آن بی‌دلیل بود می‌توانید مجدد درخواست خود را ارسال کرده و به جواب سفارت اعتراض نمایید که اصولاً این اعتراض بی‌نتیجه خواهد بود و شما باید چند ماه بعد مجدد برای درخواست ویزا و مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا

همان‌طور که میدانید کانادا به عنوان یکی از کشورهای معتبری شناخته شده است که دارای دانشگاه‌های بسیار مدرن و با رنکینگ جهانی می‌باشد و این موضوع سبب شده است تا این دولت برای جلوگیری از افراد متقلب و سودجو به این کشور شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا را کمی دشوار سازد چرا که در این صورت خدشه‌ای در سیستم این کشور ایجاد نخواهد شد.

به همین خاطر افرادی که علاقه‌مند به انجام مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا می‌باشند باید شرایط ویژه‌ای را داشته باشند تا بتوانند به راحتی این ویزا را اخذ نمایند این شرایط به این شرح می‌باشد که متقاضیان باید حتماً نامه پذیرش را از دانشگاه‌های معتبر کانادا دریافت کرده باشند و بعد از آن باید متقاضیان در کلاس‌های درس و در زمینه‌ی آموزشی بسیار فعال باشند.

پیشنهاد مطالعه »
 خرید ملک در  کانادا

یکی دیگر از نکاتی که بسیار مهم می‌باشد این است که دولت کانادا این امکان را برای دانشجویان خارجی خود فراهم آورده است تا در کنار تحصیل به کار نیمه وقت نیز مشغول شوند.

وب سایت رسمی کانادا

ویزای دانشجویی کانادا همسر

افرادی که قصد دارند از طریق گذراندن مراحل گرفتن ویزای تحصیلی کانادا به خاک این کشور برسند و در آنجا آینده خود را تضمین نمایند می‌توانند در صورت داشتن همسر و یا فرزندان، برای آن‌ها نیز درخواست ویزا دهند، تنها نکته‌ای که در اینجا شایان ذکر می‌باشد این است که متقاضی می‌تواند هم در کنار درخواست ویزای خود برای همسر درخواست ویزا دهد و هم می‌تواند بعد از دریافت ویزای خود برای ویزای دانشجویی کانادا همسر نیز اقدام به درخواست نماید.

همسر متقاضی این اجازه را دارد تا در زمانی که متقاضی در حال تحصیل می‌باشد و ویزای وی معتبر است در کشور کانادا باقی بماند اما به محض اتمام تحصیل و یا اتمام دوره‌ی ویزا باید خاک کشور کانادا را نیز ترک نماید مگر اینکه اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند در این صورت متقاضی با دریافت اقامت دائم از طریق تحصیل در کانادا می‌تواند برای همسر و یا فرزندان خود نیز درخواست اقامت دهد.

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی ترکیه

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی استونی

ویزای تحصیلی اکوادور

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی چین

پیشنهاد مطالعه »
ویزای استارت آپ کانادا

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی هندوستان

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی سنگاپور

ویزای تحصیلی لهستان

ویزای تحصیلی برزیل

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلواکی

ویزای تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی رومانی

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

ویزای تحصیلی ژاپن

ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی فنلاند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره