رد کردن لینک ها

مدارک ویزای دانشجویی آلمان

مدارک ویزای دانشجویی آلمان

مهم‌ترین نکته تحصیل در آلمان و مدارک ویزای دانشجویی آلمان این مورد است که درخواست خود را حتماً با زمان‌بندی مناسب و به‌موقع ثبت نمایید. با توجه به تعدد درخواست‌ها از تمام دنیا برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، فرایند گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آلمان نیز به همان نسبت طولانی‌تر و محدودتر خواهد بود؛ اما بزرگ‌ترین چالش پیش رو پس از انجام پذیرش، هماهنگی‌های سفارت و رزرو وقت سفارت آلمان خواهد بود. فرایند ویزا بعضاً دانشجویان را برای اخذ وقت سفارت و حتی هماهنگی وقت تأیید مدارک خود بیش از یک سال به انتظار می‌گذارد.

ذکر این نکته الزامی است که ویزای توریستی و ویزای دوره زبان کوتاه مدت قابل تبدیل به ویزای اقامتی دانشجویی نیست. در صورت گرفتن ویزای اشتباهی و تداخل در زمان‌بندی، شما توسط دولت آلمان مجبور به ترک خاک آلمان و درخواست ویزای درست و مناسب دوره، از سفارت آلمان واقع در تهران خواهید بود.

اطمینان حاصل نمایید که پاسپورت شما دارای اعتبار لازم به اندازه مدت اقامت شما در آلمان خواهد بود. در غیر این صورت برای تمدید پاسپورت خود مجبور به بازگشت به ایران و انجام امور تمدید خواهید بود.

دو نوع ویزا برای تحصیل در آلمان وجود دارد:

برای مهاجرت به آلمان جهت تحصیل، متقاضیان از بیشتر کشورها، نیاز به دریافت ویزا دارند.

1.ویزای تقاضای تحصیل („Visum zur Studienbewerbung“)

این ویزا یک ویزای ۳ ماهه می‌باشد که مناسب افرادی است که امور پذیرش را انجام داده اما هنوز اطلاعیه نهایی پذیرش را از دانشگاه خود در آلمان دریافت نکرده‌اند. در طی این مدت شما اقدام به تکمیل الزامات پذیرش دانشگاهی خود می‌کنید. اگر در این مدت موفق به اخذ پذیرش شدید می‌توانید نسبت به دریافت ویزای دانشجویی درخاک آلمان اقدام نمایید.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

2.ویزای دانشجویی („Visum zu Studienzwecken“)

اگر اطلاعیه نهایی پذیرش از طرف دانشگاه به شما اعلام شد، می‌توانید از سفارت آلمان در تهران درخواست ویزای دانشجویی نمایید. ویزای دانشجویی به صورت ۳ ماهه اعطا می‌گردد. در خلال این سه ماه و پس از ورود می‌بایست برای تمدید ویزای خود و درخواست اجازه اقامت، به اداره امور اقامت در شهر محل دانشگاه خود مراجعه کنید.

مدارک ویزای دانشجویی آلمان

مدارک ویزای دانشجویی آلمان چیست؟

لیست مدارک ویزای دانشجویی آلمان را در زیر مشاهده می‌فرمایید. به صورت معمول مدارک زیر از شما خواسته می‌شود. البته با تدارک یک سری مدارک اضافی در کنار مدارک ویزای دانشجویی آلمان می‌توانید شانس خود را برای گرفتن ویزای دانشجویی آلمان بیشتر کنید. توصیه می‌شود در این مورد با مشاورین موسسه مشورت نمایید.

 • گواهی بیمه پزشکی درمانی
 • فرم پر شده درخواست ویزای دانشجویی
 • رزومه یا زندگی‌نامه
 • شناسنامه و دو کپی
 • نامه‌های شغلی (در صورت وجود)
 • مدارک اثبات دارایی مالی متناسب با هزینه‌های مدت اقامت
 • آخرین مدارک تحصیلی دانشگاهی
 • ریز نمرات آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • مدرک دیپلم ۱۲ ساله
 • ریز نمرات کل مقاطع دبیرستان تا پیش‌دانشگاهی
 • ارائه مدرک زبان متناسب با پیش نیاز دانشگاه (آلمان و یا انگلیسی)
 • انگیزه نامه حداکثر در ۲ صفحه
 • پاسپورت با اعتبار کافی به مدت طول دوره

ویزای تحصیلی آلمان به مانند دیگر ویزاهای اقامتی در آلمان پر از نکات و قدم‌هایی است که اگر به ترتیب برداشته نشده و رعایت نشود، تلاش شما را با شکست مواجه می‌سازد؛ بنابراین پیش از انجام هرگونه اقدامی برای پذیرش و ویزا، اطلاعات خود را کامل و به‌روز نمایید.

مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 1.  دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان
 2. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 3. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
 4. شرایط سنی تحصیل در آلمان
 5. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
 6. تحصیل در آلمان با دیپلم [آپدیت 2019]
 7. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 8. راه کارهایی برای دریافت اقامت و مهاجرت تحصیلی آلمان
 9. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 10. تحصیل رشته پزشکی در آلمان
 11. تحصیل رشته پرستاری در آلمان
 12. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 13. شرایط تحصیل آلمان 
پیشنهاد مطالعه »
اقامت پس از تحصیل در آلمان

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

نظرات

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره