تحصیلی, لوکزامبورگ

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در کشور لوکزامبورگ

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در کشور لوکزامبورگ

در این مقاله سعی داریم به بررسی مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در کشور لوکزامبورگ بپردازیم.با موسسه مهاجرتی آوات همراه باشید تا با هم مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در کشور لوکزامبورگ را بررسی نماییم.کشور لوکزامبورگ واقع در شمال اروپا و در همسایگی آلمان، فرانسه و بلژیک می باشد. لوکزامبورگ جز کشورهای پیشرفته و مدرن می باشد که بیشترین درامد سرانه را داراست.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ از نظر آموزشی پیشرفت های بسیاری داشته و مدارک اخذ شده از آن در سراسر دنیا مورد تایید می باشد و  تنها کشوریست که مردمش به 4 زبان فرانسوی، آلمانی، انگلیسی و لوکزامبورگی مسلط می باشند. تحصیل در لوکزامبورگ کم هزینه می باشد و امکانات آموزشی با کیفیت بالایی را  در اختیار دانشجویان قرار میدهد

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در کشور لوکزامبورگ

کسانی که متقاضیان تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع لیسانس هستند  باید از شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در کشور لوکزامبورگ آگاه باشند

متقاضیان باید نظام تحصیلی 12 ساله را پشت سر گذاشته باشند و باید حداقل نمره آنها 75 درصد کل نمره انها باشد تا بتوانند اقدام کنند به عنوان مثال کسی که از کشور ایران می خواهد اقدام کند جهت دانشگاههای کشور لوکزامبورگ، باید حداقل معدل 15 را داشته باشد و باید گواهی و تاییدیه پایان دوره تحصیلی متوسطه ارائه شود که نشانگر واجد شراط بودن متقاضی می باشد

مدارس و دانشگاههای و مکان های آموزشی کشور لوکزامبورگ به چهار زبان انگلیسی ، فرانسوی، آلمانی و لوکزامبورگ کورس های تحصیلی ارائه می دهند و بسته به کورس تحصیلی که انتخاب می کنید باید زبان خارجی را تا حدودی فرا گرفته باشید مثلا اگر متقاضی در کورس های انگلیسی ثبت نام نمود در مقطع لیسانس آیلتس 6 ، در مقطع فوق لیسانی ، آیلتس 6.5 و در مقطع دکترا آیلتس 7داشته باشد.

اگر به عنوان مثال با کورس زبان آلمانی پذیرش اخذ نمود در مقطع لیسانس ، B1 آلمانی ، فوق لیسانس B2 ,  و در مقطع دکترا ایلتس 7  و یا  C1 آلمانی را اخذ نموده باشد.

دیگر مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در کشور لوکزامبورگ این است که کسانی که متقاضیان تحصیل درلوکزامبورگ در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد هستند می بایست حتما مدرک کارشناسی یا لیسانس خود را اخذ و دریافت نموده و پس از آن جهت مقطع ارشد اقدام نمایند و حداقل معدل متقاضی 75 درصد کل نمره باشد یعنی دانشجویی که از ایران قصد اقدام باید حتما نمره معدل 15 را در ریز نمرات دانشجویی خود داشته باشد.

همچنین متقاضی تحصیل در لوکزامبورگ در مقطع دکترا PHD  می بایست مدرک کارشناسی ارشد، مقاله ، توصیه نامه داشته باشد و حداقل معدل متقاضی 80 درصد کل نمره باشد یعنی دانشجوی ایرانی باید نمره 16 را در ریز نمرات داشته باشد. البته شایان ذکر است در مقطع دکترا و دیگر مقاطع در بعضی از رشته ها، چون دانشگاههای لوکزامبورگ کورس های محدودی ارائه می دهند ممکن است پروسه پذیرش رقابتی شود به این معنی که کسانی که سطح نمره بالاتر داشته و از دانشگاههای سطح بالاتر فارغ التحصیل شده اند قابل پذیرش در دنشگاههای لوکزامبورگ  می باشند.

دانشگاه اصلی و معروف لوکزامبورگ در سال 2003 بنیان گذاری شده و از انجا که از زمان تاسیس ان مدت زیادی نگذشته است، لذا هنوز نتوانسته سطح علمی خود را انطور که باید، ارتقا دهد جرا که کمبود مقاله و تحقیقات و نمونه کارهای عملی کمی در این دانشگاه همیشه دیده شده است.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در کشور لوکزامبورگ در مقطع لیسانس

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه های لوکزامبورگ 5400 یورو به ازای هر ترم می باشد و دانشجویان میبایست شهریه تحصیلی را در ابتدای ترم پرداخت نمایند.

گذراندن یک ترم تحصیلی در خارج از کشور برای همه دانشجویان مقطع کارشناسی اجباری می باشد.

 

شرایط مهاجرت و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در کشور لوکزامبورگ جهت اقامت تحصیلی 

یکی از روشهای جذاب و پر طرفدار اخذ اقامت اروپا اخذویزای تحصیلی از کشور  لوکزامبورگاست .

تحصیل در کشورلوکزامبورگ  طرفداران مخصوص دارد ؛ اما به این نکته توجه کنید که مطابق قانون مهاجرت و اقامت  اساسا هیچ کشور اروپایی به متقاضیان تحصیل در کشورشان از همان ابتدا اقامت نمیدهند

 

لذا این روش مناسب متقاضیانیکه مستقیما بدنبال اخذ اقامت دائم اروپاازروش تحصیل درلوکزامبورگ  هستند نیست اما در عین حال اخذ اقامت دائم کشورهایی مانند فرانسه؛ آلمان, انگلستان, اتریش و کشورهای تاپ اروپایی از این روش بسیار متداول وساده تر بوده و بسیاری از دانشجویان ایرانی پس از فارغ التحصیلی در کشورلوکزامبورگ  با توجه به اینکه بیش از چهار الی پنج سال در کشورلوکزامبورگ  تحصیل و زندگی کرده اند با شرط کاریابی واشتغال درلوکزامبورگ  میتوانند در خواست اقامت دائم کشورلوکزامبورگ (اقامت اروپا)  را بنمایند؛زیرا مطابق قانون کشور محل تحصیل مثلا در فرانسه یکی از شرایط ارائه اقامت فرانسه زندگی کردن در فرانسه به مدت پنج سال میباشد

اخذ اقامت کشورلوکزامبورگ

اخذ اقامت کشورلوکزامبورگ مادامیکه دانشجو هستید امکان پذیر نیست اما پس از فارغ التحصیلی و اشتغال امکان تقاضای اقامت کشورلوکزامبورگ  (اقامت اروپا) برای شما فراهم است.

 

لذا متقاضیان اقامت تحصیلی  درلوکزامبورگ  صرفا در چهار چوب ویزای نشنال یا ویزای تایپ D در قالب ویزای دانشجویی میتوانند در کشورلوکزامبورگ زندگی کننداما حتی اخذ اقامت موقت یکساله به منظور تمدید اقامت سالیانه تا افق پنج ساله در کشورلوکزامبورگ به منظوراخذ اقامت دائم اروپا که برای سایر روشها بجز روش تحصیل متداول است برای این روش امکان پذیر نیست اما پس از فارغ التحصیلی وتنها در صورت اشتغال درلوکزامبورگ  شرایط بسیار مطلوب و منحصر بفردی برای متقاضیان فراهم میشود تا نسبت به درخواست اخذ اقامت در کشورلوکزامبورگ (اقامت اروپا) اقدام کنند.

 

بطور کلی تحصیل در کشورلوکزامبورگ وپروسه دانشجویی در کشورهای مختلف اتحادیه اروپا و حوزه شنگن مشابه است و جهت در خواست ویزای دانشجویی در کشورلوکزامبورگ اقدامات زیر صورت میگیرد,اما توجه کنید که پروسه پذیرش تحصیلی از دانشگاهها در کشورلوکزامبورگ یک مساله است و اخذ ویزای شنگن دانشجویی از کشور لوکزامبورگ مساله دیگری است

 

منظوراینکه به صرف داشتن پذیرش تحصیلی حتی از بالاترین سطح دانشگاهی کشورلوکزامبورگ اطمینانی جهت صدور روادید دانشجویی شنگن برای شما در کشورلوکزامبورگ نیست لذا با چشم باز و اطلاعات دقیقی که مشاوران بین المللی آوات به شما میدهند اقدام کنید.

 

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در کشور لوکزامبورگ

شخص متقاضی باید کپی صفحه اول پاسپورت را جهت پذیرش لوکزامبورگ و یا ترجمه شناسنامه جهت اخذ پذیرش لوکزامبورگ را ارائه نماید.
متقاضی باید گواهی مبنی بر عدم منع تحصیل را ارائه دهد…

 

متقاضی تحصیل در لوکزامبورگ باید مدارک تحصیلی خود را توسط مترجمین رسمی دادگستری، ترجمه نماید.

توضیح اینکه اگر متقاضی بخواهد برای مقطع لیسانس یا کارشناسی پذیرش لوکزامبورگ را  اخذ نماید باید مدرک 4ساله دبیرستان  داشته باشد و ریز نمرات کارشناسی و دبیرستان خود را ترجمه نماید. شایان ذکر است طبق قوانین پذیرش لوکزامبورگ  متقاضی باید ریز نمرات سه سال دیپلم، مدرک دیپلم، ریز نمرات پیش دانشگاهی، مدرک پیش دانشگاهی را جهت اخذ پذیرش در همه  مقاطع تحصیل در لوکزامبورگ حتی دکترا نیز ترجمه رسمی دادگستری نموده و این ترجمه ها حتما به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه نیز واصل شود.

 

متقاضی پذیرش در لوکزامبورگ می بایست فرم پذیرش دانشگاه لوکزامبورگ را تکمیل نماید. برای مقطع PhD رزومه متقاضی و فرم توصیه نامه از دو استاد ضروری می باشد. البته باید اذعان داشت جهت مقطع کارشناسی  و کارشناسی ارشد نیز  اگر این مدارک موجود باشد شانس پذیرش تحصیل در لوکزامبورگ را بسیار بالا خواهد برد.

کارت پایان خدمت نظام وظیفه عمومی یا کارت معافیت از خدمت برای اقایان (دانشجویانی که تکلیف خدمت انها مشخص نشده است قادر خواهند بود با معافیت تحصیلی موقت و سپردن وثیقه نزد نظام وظیفه جهت پذیرش اتریش اقدام نمایند.

دوستان عزیز عنایت بفرمایید متقاضی تحصیل در لوکزامبورگ  باید ریز نمرات همه سال های دبیرستان را برای پذیرش دانشگاههای دولتی یا خصوصی لوکزامبورگ ارائه نماید حتی اگر خواستار پذیرش تحصیل در مقطع PhD  باشد.
متقاضی تحصیل در دانشگاههای لوکزامبورگ در مقطع لیسانس باید مدرک زبان انگلیسی ایلتس 6 و در مقطع کارشناسی ارشد مدرک زبان ایلتس 6.5 را حتما ارائه دهد.

عزیزان عنایت بفرمایید که جهت پذیرش لوکزامبورگ، متقاضیانی که مقطع لیسانس انها ناپیوسته است ملزم هستند اصل یا ترجمه مدرک فوق دیپلم خود را نیز ارائه دهند.
تمام مدارکی که در سطور بالا امده است حتما می بایست به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه واصل شود.

چنانچه متقاضی قصد تحصیل در دانشگاههای انگلیسی زبان دارد ایلتس 6 ، تحصیل در دانشگاههای المانی B1 را داشته باشد
کارشناسی ارشد ایلتس6.5 یا مدرک زبان B2 المانی

دکترا مدرک ایلتس 7 یا زبان C1 المانی

هزینه تحصیل و زندگی در لوکزامبورگ

هزینه های تحصیل در لوگزامبورگ نسبتا پایین و ارزان  بوده اما از نظر هزینه های زندگی ،در کشور لوگزامبورگ افراد دانشجو باید هزینه های سنگینی را متقبل شوند .

 

نکته ی قابل ذکر در رابطه با تحصیل در لوگزامبورگ این می باشد که مهاجرت تحصیلی به نسبت سایر راه های مهاجرت به این کشور همواره از بهترین راه های مهاجرت خواهد بود، اما از آنجایی که شما به عنوان دانشجو در این کشور باید با پرداخت هزینه های بالای زندگی دوران تحصیلی خود را بگذرانید و در مقابل با صرف هزینه های بسیار ، در یک دانشگاه نه چندان معتبر و سطح بالا مدرک تحصیلی خود را اخذ نمایید.

 

لذا توصیه می گردد دانشجویان علاوه بر گزینه ی تحصیل در لوگزامبورگ به سایر کشورهای پیش روی خود نیز توجه نموده و بر روی کشورها و دانشگاه هایی تمرکز نمایند که دارای ارزش و اعتبار بالایی در سطح جهان بوده و از نظر هزینه ها نیز قابل توجیه و معقول باشند .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *