شماره تماس : 02191012193 - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا

فهرست مقاله
مدارک ویزای دانشجویی کانادا
مدارک ویزای دانشجویی کانادا

مدارک ویزای دانشجویی کانادا

دراین مقاله میپردازیم به ویزای دانشجویی کانادا و مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا با ما همراه باشید. کانادا کشوری است که در چند سال اخیر مقصد محبوبی برای مهاجران بوده است و افرادی که قصد مهاجرت به دلایل گوناگون را دارند در صدد آن می‌باشند تا با توجه به شرایط خود یکی از مناسب‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا را برگزینند.

بی‌شک یکی از این روش‌های مناسب از طریق ویزای دانشجویی کانادا می‌باشد، به همین خاطر ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا را برای شما معرفی نماییم تا با تکمیل مدارک بتوانید به این مهم دست یابید. مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا به این شرح می‌باشد:

 • گذرنامه و کارت شناسایی متقاضی
 • Study plan و یا همان مشخص کردن برنامه تحصیلی
 • چند قطعه عکس رنگی متقاضی
 • گواهی تمکن مالی متقاضی و یا والدین وی
 • سند ملکی
 • پرینت شش ماهه حساب بانکی
 • آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات سه سال پایانی
 • تکمیل نمودن فرم درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه‌های سفارت
 • گواهی سلامت پزشکی
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • مدرک زبان
 • از تمام مدارک باید کپی تهیه شود
 • تمامی اسناد و مدارک باید ترجمه شده و به تائید وزارت خارجه و دادگستری رسیده باشد.

مدارک باید به صورت کامل به سفارت ارائه گردد چرا که در صورت هر گونه نقصی با درخواست ویزا مخالفت می‌شود پس باید در این موضوع دقت لازم را به عمل آورید. بعد از ارائه مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا شما باید منتظر بمانید تا مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا بررسی شده و جواب آن اعلام گردد.

مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا

زمانی که بخواهید به این کشور مهاجرت کنید باید در ابتدا پذیرش را از دانشگاه مورد نظر خود در کانادا دریافت کرده باشید و بعد از آن باید مدارک لازم را به صورت کامل به سفارت این کشور تحویل دهید توجه داشته باشید که هر گونه نقصی در پرونده سبب شکست شما خواهد شد پس در این موضوع دقت نمایید.

بعد از ارائه مدارک باید منتظر جواب سفارت بمانید، چرا که مأمورین سفارت با مدارکی که از شما تحویل گرفتن آن‌ها را بررسی می‌کنند و در صورتی که تمام مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا تکمیل باشد ویزا برای شما صادر می‌گردد.

اما مدت زمان صدور کمی زیاد می‌باشد و شما باید در این مدت صبور باشید، مدت زمان صدور ویزای دانشجویی کانادا بعد از ارائه مدارک لازم حدود ۸ هفته می‌باشد و بعد از این ۸ هفته جواب ویزا برای شما ارسال می‌گردد.

اگر با درخواست شما موافقت کرده باشند می‌توانید ادامه مسیر را بروید اما اگر مخالفت کرده باشند باید علت آن را جویا شوید، شاید در مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا نقصی وجود داشته باشد و به شما مهلت بدهند تا آن را برطرف نمایید.

ویزای تحصیلی کانادا

زمانی که تصمیم می‌گیرید تا به کشوری همچون کانادا مهاجرت نمایید باید چند نکته برایتان مهم باشد در مرحله اول باید مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا را باید تکمیل و آماده نمایید.

برای مهاجرت به کانادا از هر روشی هزینه‌ای متفاوت باید پرداخت نمایید باید توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی و تحصیل در کشور کانادا را هم داشته باشید به همین خاطر بهتر است قبل از هر اقدامی ابتدا هزینه‌های دقیق زندگی در این کشور را بدانید تا با علم بر آن بتوانید برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهید.

  

شرایط تحصیل در حین داشتن ویزای توریستی و بازدید کانادا

یکی از گزینه‌ها که می‌توان با آن به تحصیل در دوره‌های کوتاه مدت و حتی بلند مدت در کانادا پرداخت، ورود با ویزای توریستی و اخذ پذیرش و سپس تبدیل وضعیت به دانشجو در این ویزا می‌باشد که البته این گزینه نیازمند شرایط خاصی می‌باشد؛ و البته مستقیماً به کیفیت پذیرش و شرایط کلی شما و همچنین تصمیم اداره مهاجرت کانادا بستگی دارد.

 

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا

همان‌طور که میدانید در اکثر کشورهای انگلیسی زبان برای ورود به دانشگاه باید حتماً مدرک زبان آیلتس را داشته باشید.

در واقع می‌توان گفت مهم ترین بخش مهاجرت تحصیلی به حساب می‌آید، این موضوع در اکثر کشورها وجود دارد و شما اگر خواهان اخذ ویزای دانشجویی کانادا می‌باشد باید این مدرک را اخذ نمایید.

شایان ذکر می‌باشد که برای برخی از رشته‌ها و دانشگاه‌ها در کانادا مدرک زبان آیلتس اولویت نداشته و افراد می‌توانند بدون مدرک زبان وارد این دانشگاه‌ها شوند اما اگر متقاضی مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کانادا را به همراه مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا داشته باشد می‌توانید این امید را داشته باشد که از شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه بهره‌مند خواهد شد.

 

مطالبی درباره تحصیل در کانادا:

 

 1. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 2. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 3. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 4. تحصیل در کشور کانادا
 5. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 6. اقامت کانادا از طریق تحصیل
 7. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما

اقامت

گرفتن اقامت

امروزه افراد زیادی برای گرفتن اقامت کشورهای مناسب اقدام می

02191012193 تماس جهت مشاوره تلفنی