مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

فهرست مقاله
اخذ ویزای تحصیلی دانمارک
اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

اگر قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارید، قطعاً دانمارک می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. بعد از جمع آوری مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، می توانید از دانشگاه ها و یا کالج های معتبر آن پذیرش بگیرید. این کشور دارای سطح آموزشی بالا در مدارس و در دانشگاه های خود است. روش تدریس در مدارس این کشور بسیار پیشرفته بوده و همین امر باعث رشد اقتصادی و اجتماعی این کشور شده است. تحصیلات در دانمارک از ابتدایی تا دبیرستان اجباری بوده و به صورت رایگان برای همه است. در مقاطع بالاتر، بستگی به اینکه در چه دانشگاهی تحصیل خواهید کرد، متغیر است. در تحصیلات عالیه دو نوع دانشگاه وجود دارد.

دانشگاه‌های خصوصی

دانشگاه های دولتی

 

انتخاب هر یک از این دانشگاه ها با پرداخت شهریه همراه بوده، مگر آن که کمک هزینه تحصیلی دریافت نمایید.

البته لازم به ذکر است که گفته شود، تمامی افراد می توانند در مقاطع مختلف و مبنی بر قوانین کار در این کشور به انجام کار هایی در مدت زمان معلوم بپردازند.

این ساعات کاری برای مقطع لیسانس ۱۰ ساعت در هفته و برای مقاطع ارشد و دکتری ۳۰ ساعت در هفته می باشد. با این ساعات کارای می توان هزینه های لازم برای تحصیل را پرداخت کرد.

مدارک لازم

با داشتن مدارک لازم و جمع آوری آن ها می توان پروسه اخذ پذیرش در دانشگاه را کاهش داد. اما باید ذکر کرد که این مدارک باید صحیح و در تاریخ تعیین شده به دانشگاه ارسال شوند.

معمولاً هر دانشگاهی تعیین کننده وقت پذیرش برای دانشجویان خود است و بعد از اتمام مهلت ثبت نام، که به آن ددلاین نیز می گویند، هیچ مدارکی مورد بررسی قرار نمی گیرد.

مکاتبه با استاد مربوطه که قصد کار با ایشان را دارید، باید چندین ماه قبل از درخواست نوبت سفارت شما بوده و تا آن زمان بتوانید استاد را قانع کند که می توانید از پس پروپوزالی که ارائه داده اید بر بیایید. در این حین نیز باید به جمع آوری مدارک لازمه پرداخته و آن ها را طبق خواسته سفارت به زبان انگلیسی ترجمه کنید و مرتب قرار دهید. به غیر از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی در دانمارک، مواردی نیز هستند که می توانند در اخذ ویزای تحصیلی به شما کمک کنند.

از آن جمله می توان به مرتب قرار دادن مدارک خود در روز مصاحبه باشد. طبق تجربیات حاصله از کسانی که پذیرش دریافت کرده اند، مشخص شده است که این امر در روز مصاحبه برای افسر مصاحبه کننده بسیار مهم است. همچنین باید به سوالاتی که افسر از شما می پرسد، قاطع و راسخ جواب بدهد. قطعاً یکی از سؤالات روز مصاحبه برای اخذ ویزای تحصیلی در مورد هدف خود برای تحصیل و یا رفتن به دانمارک می باشد. در جواب این پاسخ باید به افسر اطمینان دهید که قصد ماندن در دانمارک را نداشته و بعد از تحصیل به کشور خود باز خواهید گشت.

علاوه بر تمام نکات ریزی که می تواند شما را در اخذ ویزای تحصیلی یاری دهد، داشتن یک انگیزه نامه قوی است که می تواند جز مدارک لازم برای ویزای تحصیلی در دانمارک باشد. زیرا شما در این انگیزه نامه اهداف و طرح های آینده خود را بیان می کنید. در خصوص این امر حتماً سعی نمایید از قبل چندین توصیه نامه را خوانده، و با الگو برداری از آن ها به نوشتن بپردازید.

 

ترجمه مدارک تحصیلی سابق- اعم از دیپلم، پیش دانشگاهی، لیسانس و فوق‌لیسانس- باید توسط مترجم وزارت انجام شده و برای صحت آن ها مهر وزارت خارجه پای تمام مدارک ترجمه شده‌ی شما باشد. این  مدارک همه باید اصل بوده و گواهی های موقت قابل‌قبول برای سفارت نیست.

اگر شما دانشجوی دانشگاه های دولتی بوده باشید، حتماً مشمول تعهد تحصیلی شده اید و نمی توانید اصل مدرک خود را تا تاریخ معین شده که در مدرک موقت شما درج شده است دریافت کنید. لذا برای دریافت اصل مدارک دو راه پیش رو دارید. یا با مراجعه به اداره کار و ثبت درخواست از آن جا پس از ۶ ماه مدرک شما آزاد می شود، و یا مبلغی که وزارت علوم و تحقیقات ایران تعیین کرده است را می پردازید و مدرک خود را اصطلاحاً خریداری می کنید.

داشتن مدرک زبان تافل و یا آیلتس با حداقل نمره ۵٫۵ که از تاریخ انقضای آن نگذشته باشد، از شروط اصلی مدارک لازم برای ویزای تحصیلی در دانمارک است. داشتن نمره ای کمتر از این موجب پذیرش مشروط می گردد. یعنی دانشجو به دانمارک رفته و کلاس های زبان انگلیسی را در آنجا سپری می کند. که این امر با توجه به هزینه ای که در بردارد اصلاً مقرون به صرفه نیست. پس تا آنجایی که می توانید سعی کنید، از ایران مدرک زبان خود را دریافت کنید.

سفارت دانمارک در ایران

 

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

تمامی کشور های اروپایی  از جمله دانمارک، برای پذیرش، شرط داشتن تمکن مالی را جز مدارک لازم برای ویزای تحصیلی در دانمارک قرار داده اند. این تمکن مالی در واقع هزینه یک سال زنندگی شخص در این کشور بوده و در صورتی که شخص در این یک سال نتواند کار بیابد، می تواند از این پول برداشت نماید.

البته در هر سال تمدید اقامت باید تمام این پول در حساب شما باشد تا دولت اجازه اقامت موقت شما را دوباره تمدید کند. این کار در ایران توسط بانک انجام می شود. به این صورت که با قرار دادن این مبلغ مورد نیاز در حساب شخصی خود، می توانید نامه تمکن مالی را از آن ها دریافت کنید.

داشتن توصیه نامه از اساتید، یکی دیگر از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی در دانمارک است. این توصیه نامه ها باید از جانب دو استاد راهنمای شما نوشته شود و در صورت لزوم علاوه بر نامه‌های کتبی، گاهی اوقات استاد مربوطه در دانشگاه دانمارک از اساتید شما می خواهد که خودشان شخصاً نامه ها را با ایمیل ارسال نمایند.

تمامی مباحث گفته شده در مقابل نامه پذیرش از دانشگاه از مواد لازم به شمار می آیند. اما این نامه آنقدر مهم است که نه تنها جز مدارک لازم برای ویزای تحصیلی در دانمارک می باشد، بلکه ضروری ترین مدرک و هسته پذیرش شما محسوب می شود. دقت داشته باشید که بسیاری از افراد در تمامی مراحل با دقت عمل کرده و تنها به تاریخ های معین شده برای انجام کار های اداری‌شان بی‌توجه بوده اند. که همین امر موجب به تأخیر افتادن پذیرش آن ها شده است.

 

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی ترکیه

ویزای تحصیلی اسپانیا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی استونی

ویزای تحصیلی اکوادور

ویزای تحصیلی انگلستان

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای تحصیلی گرجستان

ویزای تحصیلی اوکراین

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی چین

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی استرالیا

ویزای تحصیلی ایرلند

ویزای تحصیلی دانمارک

ویزای تحصیلی هندوستان

ویزای تحصیلی نیوزلند

ویزای تحصیلی سنگاپور

ویزای تحصیلی لهستان

ویزای تحصیلی برزیل

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی مجارستان

ویزای تحصیلی اسلوونی

ویزای تحصیلی اسلواکی

ویزای تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی سوئیس

ویزای تحصیلی پرتغال

ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

ویزای تحصیلی کره جنوبی

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی مالزی

ویزای تحصیلی آمریکا

ویزای تحصیلی بلژیک

ویزای تحصیلی روسیه

ویزای تحصیلی رومانی

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

ویزای تحصیلی ژاپن

ویزای تحصیلی مالتا

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی فنلاند

در ادامه و سخن پایانی نویسنده

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه  مدارک لازم برای میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!