مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

مجارستان

فهرست مقاله

مجارستان

مجارستان-مهاجرت به مجارستان-راه های مهاجرت به مجارستان-روش های مهاجرت به مجارستان-کشور مجارستان-چرا مهاجرت به مجارستان-مجارستان چه جور کشوری است؟-

مَجارستان (به مجاری: Magyarország) کشوری در اروپای مرکزی بوده که پایتخت آن بوداپست است. مساحت آن ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع است. این کشور در حدود ۹ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر جمعیت دارد، زبان رسمی آن مجاری و واحد پول آن فورینت است. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور بوداپست با یک میلیون ۷۴۰ هزار نفر جمعیت است. در حدود ۸۴ درصد از مردم این کشور مجاری‌تبار، ۱۴ درصد نامشخص، و ۳ درصد روما (کولی) هستند. زبان مجاری پرگویشورترین زبان غیر هندواروپایی در قاره اروپا است.

اگر نیاز به تعیین وقت حضوری سفارت کشورهای مختلف را دارید، می توانید این کار را به ما واگذار کنید. موسسه حقوقی آوات به شما در تمامی مراحل ازابتدا تا انتهای دریافت اقامت کشور مورد نظر کمک می کند.

 

مهاجرت به مجارستان

کشوری در اروپای مرکزی, این کشور در حدود ۹ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر جمعیت دارد، زبان رسمی آن , مجاری و واحد پول آن فورینت است.

 

چرا  مهاجرت به مجارستان؟

مجارستان یک کشور, واقع در اروپای شرقی  است  بسیار زیبا است و بخشی از منطقه شنگن می باشد . هزینه زندگی به مراتب کمتر از سایر کشورهای اروپایی است (به عنوان مثال املاک، خدمات عمومی، حمل و نقل عمومی، کلینیک های خصوصی و مدارس به نسبت ارزان تر هستند). ویزای مجارستانی جنبش و رویداد تازه ای را در سراسر اروپا به وجود اورده است.

 

مهاجرت تجاری به مجارستان

فقط یک شرکت را در کشورمجارستان ثبت  کنید و به عنوان مدیر این شرکت می توانید اجازه اقامت طولانی مدت خود را جهت مهاجرت به کشورمجارستان با خانواده تا ن تضمین نمایید تا بعدا  خود نیز در ان مشغول به کار شوید. بعد از آن ,  خود دولت در استخدام کارمند، مالیات ,حسابداری، خرید املاک، دفاتر مجاز در بوداپست کمک می کند . شما می توانید املاک و مستغلات را در کشورمجارستان با اجازه اقامت خود همزمان  خریداری کنید

حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز  ۵۰،۰۰۰ یورو  می باشد

شکل گیری شرکت , بسیار سریع است و معمولا ۱-۲ هفته طول می کشد. مجارستان کشور ی کسب و کار دوست است و مالیات برای شرکت های کوچک  درحدود  ۱۰% می باشد . قابل توجه است که به شرکت های کشورمجارستان به طور خودکار یک شماره مالیات بر ارزش افزوده اتحادیه اروپا داده می شوند و از لحاظ مالی به طور منظم مالیات می دهند.

 

برنامه مهاجرت سرمایه گذاری مجارستان

وسوسه انگیز ترین برنامه مهاجرت  وسرمایه گذاری در اروپا، و کشورهای شنگن، جهت زندگی، کسب و کار و یا  سفر آزادانه در داخل کشورمجارستان و یا  در داخل اروپا می باشد. در عوض۳۰۰،۰۰۰  یورو   از طرف دولت بعد از پایان مدت ۵ ساله برای سرمایه گذاری ایمن و مطمئن  , بازگردانده می شود .متقاضیان هر ملیت می توانند مجوز اقامت دائم را تنها با یک بازدید مجارستان (و پرداخت هزینه پذیرش ۶۰،۰۰۰ یورو ) دریافت کنند.

 

مهاجرت کاری به مجارستان

در استخدام تمام وقت  توسط شرکت ها  , اولویت با کارمندانی است که مهارت خاصی دارند.از سوی دیگر آوارگان مجارستانی و شهروندان اتحادیه اروپا نیازی به مجوز کار جداگانه ندارند. برای افراد غیر اتحادیه اروپا، این شرکت باید اجازه کار و حمایت از اجازه اقامت کشورمجارستان را بر اساس اشتغال برای مستخدمین خود ,فراهم نماید .

از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۷، حداقل حقوق در مجارستان افزایش یافته است.

حداقل دستمزد برای ۴۰ ساعت کار: ۳۵۰ یورو در ماه

حداقل دستمزد با درجه تحصیلات متوسطه: ۴۱۵ یورو در هر ماه

کارفرمایان مجبورند ۲۲٪ حقوق اجتماعی را برای کارکنان پرداخت کنند.

دو نوع اقامت دائم دائمی برای خارجیان با وضعیت اقامت طولانی مدت وجود دارد.

 

۱ . اجازه اقامت دائم ملی

اتباع کشور سوم می توانند برای اقامت دائم تحت  مجوز ملی اقامت دائم (NRLP)  در مجارستان درخواست کنند این در صورتی است که شما به طور قانونی به مدت ۳ ماه در مجارستان (شغل، اشتغال، کسب و کار) زندگی می کنید .

کارت مهاجرت NPRP به شما اجازه می دهد در کشورمجارستان مشغول به کار شوید و ورود نامحدود و طولانی مدتی داشته باشید وبرای کار یا بازدید از دیگر کشورهای شنگن  نیز مجوز دارید.

افراد غیر اتحادیه اروپا می توانند در قلمرو کشورهای عضو شنگن با گذرنامه معتبر وارد شوند و برای مدت بیش از ۹۰ روز بدون ویزا در طول مدت اعتبار مجوزشان از اقامت دائم خود استفاده کنند.

اجازه اقامت دائم ملی اجازه اقامت در سرزمین مجارستان را برای مدت نامحدود فراهم می آورد

 

۲ . مجوز اقامت دائمی اروپا

نوع دیگری از اقامت دائم وجود دارد که تحت نام   (ECPR ) صادر شده  وبه اشخاص غیر اتحادیه اروپا که در مجارستان به مدت ۵ سال زندگی کرده اند تعلق می گیرد . مدت اقامت  این مجوز ۵ سال است و ممکن است ۵ سال دیگر تمدید شود این مجوز تحت شرایط زیر ممکن است

  • اقامت به طور قانونی در سرزمین مجارستان به طور مداوم برای حداقل پنج سال پیش از ارسال درخواست اقامت دایم.
  • یک کارت آبی اتحادیه اروپا
  • به طور قانونی در سرزمین مجارستان به طور مداوم برای حداقل دو سال قبل , قبل از ارسال درخواست اقامت
  • به طور قانونی به مدت حداقل ۵ سال در قلمرو هر کشور عضو اتحادیه اروپا اقامت داشته است.

غیبت از مجارستان برای ۹۰ روز در هر سال منجر به لغو مجوز ECPR  می شود اگر (متقاضی بیش از ۱۲ ماه از قلمرو کشورهای عضو اتحادیه اروپا غایب باشد.)  وهمچنین مدت زمان   برای صدور مجوز ECPR از  طرف مقامات مربوطه  , ۷۰ روز کاری می باشد.

 

مهاجرت تحصیلی به مجارستان (اقامت تحصیلی)

برای دریافت مجوز تحصیلی در  مجارستان، باید برای تحصیل در یک موسسه آموزشی دارای مدرک معتبر و یا تحصیلات عالی در تمام سطوح برنامه ریزی کنید. علاوه بر این، باید ابزار مالی و زندگی نیز تامین شود کل پروسه کاملا سخت است و برای اکثر دانش آموزان آسان نیست.حتی اگر همراه اعضای خانواده هستید یا مجوز کار دارید ویا در حال برنامه ریزی برای تحصیل در مدرسه یا دانشگاه هستند، باید اجازه تحصیلی بگیرند.

همچنین باید برای مدت زمان اقامت منبع مالی مورد نظر نیز نشان داده شود (مثلا گواهی نامه پول بورس تحصیلی، مانده حساب بانکی، انتقال پول به طور منظم از خارج از کشور از اعضای خانواده – در این مورد نیز ممکن است نیاز به تأیید خانواده باشد). پوشش مناسب بیمه درمانی مناسب نیز برای درخواست شما ضروری است. در نهایت، محل اقامت مناسب در یک آدرس مسکونی مجارستانی (قرارداد اجاره، بیانیه ای از صاحب حق قانونی برای اقامت رایگان، اثبات این که دانش آموز خود مالک خانه مسکونی در مجارستان است.

شما می توانید در حین تحصیل مشغول به کار باشید در صورتی که کار با رشته تحصیلی مرتبط باشد.

اگر بپرسید چه مدت طول می کشد که مجوز این مجوز صادر شود؟ باید گفت مدت ۶۰ روز.

 

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج(اخذ تابعیت )

ازدواج مسیری راحت برای اخذ تابعیت می باشد باید تحت شرایط قانونی صورت گیرد  , ۳۰ روز برای ثبت قانونی ازدواج فرصت هست  وبلا فاصله بعد ازدواج تابعیت داده می شود .

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی ویژه شما