مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

مالیات کشور مجارستان

فهرست مقاله
مالیات کشور مجارستان
مالیات کشور مجارستان

مالیات کشور مجارستان

کشور مجارستان و مزایای کشور مجارستان از شرایطی است که مردم جهان خواهان مهاجرت به کشور مجارستان و اخذ اقامت کشور مجارستان ، هستند و بیشتر مردم جهان مهاجرت از طریق کار و تخصص و سرمایه گذاری را در کشور مجارستان ، پربازده و ارزشمند می دانند و مهاجرت از طریق کار و سرمایه گذاری به کشور مجارستان را ، یک فرصت خوب و عالی می دانند البته لازم به ذکر است که دیگر کشور های اروپایی نیز دارای چنین مزایایی برای مهاجرت کاری و سرمایه گذاری را نیز دارا می باشند .

 

ثبت شرکت در کشور مجارستان ومالیات کشور مجارستان

یکی از بهترین راه هایی که موسسه حقوقی بین المللی آوات برای مهاجرت به مجارستان پیشنهاد می دارد ، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کشور مجارستان می باشد .

از مهمترین علت هایی که ، ثبت شرکت در کشور مجارستان را ، موسسه حقوقی آوات به شما عزیزان برای مهاجرت پیشنهاد می کند ، مالکیت صد در صد شرکت برای شما ( فرد خارجی ) به عنوان کارفرما و مدیرعامل شرکت ، می باشد .

 

البته از مزایای بسیار مهم و اساسی ، ثبت شرکت در کشور مجارستان ، کمتر پرداخت کردن مالیات کشور مجارستان در چندین سال متوالی ( ۱۰% مالیات بر درآمد شرکت ) در بین دیگر کشور های اروپایی و دسترسی به بازار کشور های اروپایی و مبادلات کالا به صورت قانونی و رفت و آمد آزادانه بدون دغدغه خود و خانواده خود به کشور های عضو شنگن اروپایی است .

 

از طرف دیگر نیز با ثبت شرکت در کشور مجارستان و اداره کردن شرکت به مدت سه سال متوالی ، میتوانید برای اقامت دائم خود و خانواده خود در کشور مجارستان و حتی کشور های عضو شنگن اروپایی، نیز اقدام به عمل آورید و بعد از گذشت پنج سال می توانید تابعیت کشور مجارستان ، کارت شناسایی کشور مجارستان و پاسپورت قانونی کشور مجارستان را دریافت نمایید .

 

برای شرکت های عمده و محلی باید مالیات کشور مجارستان پرداخت گردد و مالیات های شرکتی کشور مجارستان ، به شرح زیر می باشند :

مالیات شرکتی محلی:

زمانی که فعالیت یک ساله شرکت به اتمام می رسد ، کارفرما باید برای پرداخت مالیات بر در آمد شرکت ثبت شده خود در کشور مجارستان ، به دولت مجارستان اقدام نماید . در این مواقع ، حسابدار باید کلیه ی هزینه های مربوط به شرکت که اعم از : هزینه های خدماتی ، هزینه های آب و برق و هزینه خرید ( اعم از خرید مواد اولیه ، کالا و … ) و حتی هزینه های شخصی شرکت را کسر نماید و از درآمد خالص شرکت ، ۲% به عنوان مالیات بر در آمد شرکت را به دولت مجارستان پرداخت نماید .

مالیات بر سود شرکتی :

در شرکت باید ۹% از سود شرکتی به دولت مجارستان پرداخت گردد .

به عبارتی دیگر نام این مالیات را ، مالیات بر سود شرکت ثبت شده نیز می نامند .

مالیات بر سود سهام :

در کشور مجارستان شرکت هایی هستند با چند سهامدار ، که بعد از سرمایه گذاری ، شرکت خود را ثبت نموده اند . در این شرکت ها ، مالیات بین سهام داران شرکت ثبت شده ، تقسیم می شود و هر یک از سهامداران از سود خالص خود ، مالیاتی برابر با ۱۵ % سود ، پرداخت می نماید . البته این سهام داران بسته به اقامت و سکون آن ها در کشور مجارستان ، برای بیمه های درمانی خود حدود یک در صد از این پانزده درصد ، مالیات پرداخت می نماید و البته ذکر گردید ، که هزینه بیمه درمانی ، مربوط به ساکنین کشور مجارستان می باشد و برای مهاجران خارجی بسته به اقامت آن ها متفاوت است .

 

مالیات بر فروش شرکتی :

مالیات بر فروش شرکتی ، همان مالیات بر ارزش افزوده ) Value added tax ) یا VAT ، در کشور خودمان( ایران ) می باشد.

مالیات بر ارزش افزوده ، مالیات است که در طی مراحل تولید و در نهایت خدمات ارائه شده ، از طرف اداره مالیات ، استرداد می گردد .

نرخ مالیات بر فروش شرکتی،۲۷ % فروش می باشد .

 

در مراکز ارائه خدمات مانند شرکت ها ، فروشگاه ها و … ، به هنگام فروش کالا و خدمات ، مالیات ارزش افزوده به همراه قیمت کالا روی صورت حساب قید می شود و فروشنده ، مالیات ارزش افزوده همراه با قیمت خالص کالا را از مشتری دریافت می نماید .

 

شما VAT را فقط از خریداران  خرده فروش یا خریداران شرکتی مستقر در اتحادیه اروپا که برای VAT ثبت ‌نام نشده‌اند مطالبه خواهید کرد، به این معنا که اگر یک تاجر بین‌المللی باشید، ممکن است اصلاً لازم نباشد که VAT را اخذ نمایید .

 

اما به طور کلی می توان گفت که مهاجران خارجی که در کشور مجارستان در شرکت ها و یا کارخانه ها و فروشگاه ها و و … به عنوان کارمند یا کارگر مشغول به کار هستند ، نیازی به تکمیل فرم اظهار نامه مالیاتی و پرداخت مالیات کشور مجارستان به صورت شخصی نیستند و پرداخت مالیات باید از طرف کارفرماو یا مدیر عامل شرکت  به اداره مالیات انجام  بگیرد  .

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات
شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!