مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

سریع ترین روش های مهاجرت به مالزی در سال 2019

شرایط مهاجرت به مالزی

سریع ترین روش های مهاجرت به مالزی در سال 2019

فهرست مقاله
شرایط مهاجرت به مالزی
شرایط مهاجرت به مالزی

مالزی در جنوب شرقی آسیا از ۱۳ ایالت تشکیل شده است. تا سال ۱۹۶۵ این کشور دارای ۱۴ ایالت بود که سنگاپور از این کشور جدا شد. مالزی دارای دو پایتخت می باشد. اولین پایتخت مالزی کوالالامپور است اما بعدها برای جلوگیری از تمرکز جمعیتی، شهر جدید پوتراجایا به عنوان پایتخت اداری سیاسی این کشور انتخاب شد.

مالزی از دو قسمت تشکیل شده است که توسط دریای جنوبی چین از هم جدا شده اند. این کشور با وجود تنوع نژادی و مذهبی کشوری آرام تلقی می شود. این کشور با اینکه با وجود چینی ها و هندی ها یک دست نیست اما توسط اقوام مالایی اداره می شود.

مالزی دارای حکومت سلطنتی دوره ای می باشد. این روش حکومت در مالزی از زمان استقلال از انگلیس در این کشور برقرار شد. بر اساس قانون اساسی این کشور پادشاه از بین ۹ سلطان از ۱۳ ایالت مختلف به مدت ۵ سال انتخاب می شود. چهار ایالت مالزی فاقد سلطان، توسط ۴ فرماندار اداره می شوند. این فرماندارها همانند سلاطین دارای تمام اختیارات برای اداره ایالت خود را دارا هستند. همچنین انتخاب این فرمانداران نیز دارای ترتیب خاصی است.

مالزی دارای دو قوه قانونگذاری مجلس سنا و مجلس نمایندگان می باشد. مجلس سنا از ۶۹ عضو تشکیل شده که ۴۰ نفر آنها توسط پادشاه انتخاب می شوند.

 

شرایط مهاجرت به مالزی

مالزی از جمله کشورهای آسیایی است که در چند سال اخیر از نظر اقتصادی رشد قابل توجهی داشته و مهاجرین زیادی را پذیرفته است. مهاجرت به هر کشوری دشواری‌های خاص خود را دارد ولی با توجه به نزدیکی ایران و مالزی بعد مسافت و نزدیکی از لحاظ اعتقادی گزینه خوبی برای مهاجرت می‌باشد. مهاجرت به مالزی دشواری‌های خاص خود را دارد که در این بخش به آن می‌پردازیم.

در واقع مهاجرت فرایندی است که مردم از طریق آن تلاش می‌کنند تا به هدف خود (تحقق رویاهایشان) برسند. برای مهاجرت به مالزی بعد از چند سال اقامت دائم می‌توانید به عنوان شهروند مالزی شناخته شده و حق اقامت دائم (PR) را کسب نمایید. در سال ۱۹۵۷ شرایط مهاجرت به مالزی تغییر مالزی و هنوز هم این قانون در حال تغییر است.

 

آشنایی با موقعیت جغرافیایی، دین و فرهنگ مالزی برای مهاجرت

مالزی در جنوب غربی آسیا و از دو قسمت جدا تشکیل شده است پایتخت این کشور کوالالامپور بوده و زبان رسمی مالزی زبان مالایایی است و زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم و بیشتر در حوزه تجارت و صنعت کاربرد دارد.

دین رسمی در این کشور اسلام است ولی تمامی ادیان از آزادی مذهب برخوردار هستند. از لحاظ فرهنگی باید گفت کشور مالزی با وجود یک جامعه چند نژادی و چند زبانی بسیار خونگرم و مهمان‌نواز بوده و همین امر کمک نموده تا کشور مالزی به کشوری توریستی و مهاجرپذیر تبدیل شود.

 

شرایط مهاجرت به مالزی از راه غیر قانونی

درست است که هزینه تحصیل و اقامت در مقایسه با کشورهای دیگر پایین است ولی به جای تحمل شرایط سخت و غیر عادی بهتر است از روش‌های قانونی دست بکار شده تا بتوانید با خیالی آسوده به مالزی مهاجرت نمایید. متأسفانه کشور مالزی معاهده رعایت حقوق پناه‌جویان را امضا نکرده پس اگر مهاجرتی غیر قانونی صورت بگیرد دولت مالزی هیچ مسئولیتی به گردن نگرفته و در صورت بازداشت شدن پناه‌جو پیگیری وضعیت بسیار دشوار است.

متأسفانه پناهندگانی که از روش‌های غیر قانونی به مالزی می‌روند حق کار کردن نداشته و بیشتر به کارهای غیر قانونی روی می‌آورند. پس بهتر است به جای انتخاب مهاجرت غیر قانونی با افراد و مشاورین حوزه مهاجرت گفتگو کرده و بهترین راه را انتخاب نمایید.

 

در واقع می‌توان گفت مالزی ۵ دسته مهاجر می‌پذیرد:

 1. مهاجرت به مالزی از طریق ثبت شرکت و سرمایه شخصی

 2. مهاجرت به مالزی از طریق ازدواج با شهروند مالزیایی

 3. مهاجرت به مالزی از طریق خانه دوم

 4. مهاجرت به مالزی از طریق ویزای تحصیلی

 5. مهاجرت به مالزی از طریق ویزای کار

 

اقامت دائم در مالزی

برای رسیدن به اقامت دائم در مالزی جاده‌ای دشوار وجود دارد اما با تلاش و کوشش و با کمک از متخصصین این حوزه رویاهایتان تحقق می‌یابد. صاحبان اقامت دائم (PR) می‌توانند آزادانه و بدون هیچ مشکلی بطور نامحدود در این کشور زندگی کنند و مانند دیگر شهروندان مالزی آزادانه کار کنند.

با وجود داشتن مزایای اقامت دائم در مالزی مهاجرین مالزی باید در هر زمانی قوانین و مقررات مالزی را رعایت کرده و از شرکت در هرگونه انجمن و احزاب سیاسی دوری کنند. توجه داشته باشید عدم رعایت قوانین مساوی با لغو اقامت دائم (PR) در کشور مالزی است.

البته روش‌هایی که در زیر ذکر می‌گردد هم نوعی اقامت موقت است ولی با این تفاوت که ویزایی که صادر می‌شود طولانی مدت بوده و بعد از آن اقامت دائم صادر می‌شود.

 

 1. مهاجرت به مالزی از طریق ثبت شرکت و سرمایه شخصی

در مورد این دسته باید گفت که کمترین میزان مهاجرت به مالزی مختص همین دسته است که افراد باید یک حساب سپرده ثابت در یکی از بانک‌های مالزی با حداقل مبلغ ۲ میلیون دلار باز کنند. خانواده فرد متقاضی هم می‌توانند بعد از ۵ سال اقامت در مالزی اقامت دائم گرفته و به عنوان شهروند مالزی شناخته شوند.

علاوه بر خرید منزل می‌توان از طریق ثبت شرکت هم اقامت دائم گرفت ولی ابتدا به شما اقامت موقت می‌دهند سپس اقامت دائم را دریافت می‌کنید. برای ثبت شرکت نیاز به ۱۰۰۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری است که می‌توانید اقامت ۲ الی ۳ ساله را دریافت نمایید؛ البته اگر این میزان پول را ندارید می‌توانید نمایندگی یکی از شرکت‌های ثبت شده را بر عهده بگیرید.

 

 1. مهاجرت به مالزی از طریق ازدواج با شهروند مالزیایی

ازدواج با فردی که شهروند مالزی به حساب می‌آید هم یکی از راه‌های مهاجرت به مالزی است. این نوع ویزا در صورتی داده می‌شود که حتما فردی که شهروند مالزی حساب می‌شود دارای تمکن مالی بوده تا بتواند همسر خود را حمایت نماید و هر دو زوج باید ثابت کنند که ازدواجشان صوری نبوده و برای دریافت ویزا نمی‌باشد.

 

 1. مهاجرت به مالزی از طریق خانه دوم

اگر به دنبال مهاجرت به مالزی و دریافت اقامت ۱۰ ساله هستید ویزای خانه دوم بهترین انتخاب و گزینه است؛ البته می‌توان بعد از ۱۰ سال اول دوباره ویزای خانه دوم را تمدید نمود. مشکل این ویزا عدم اجازه کار در مدت ۱۰ سال است. این نوع مهاجرت به مالزی به همراه خانواده و فرزندان زیر ۱۸ سال صورت می‌گیرد.

 

اقامت موقت در مالزی

شرایط مهاجرت به مالزی بصورت موقت با دائم فرق دارد. در شکل موقت راه‌های رفتن آسان‌تر است ولی مدت زمان طولانی‌تری طول می‌کشد تا فرد بتواند بعد از گذشت چند سال اقامت دائم مالزی را کسب نماید و به عنوان شهروند به حساب بیاید.

 

 1. مهاجرت به مالزی از طریق ویزای تحصیلی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی برای ادامه تحصیل در دانشگاه و کالج‌های مالزی آسان است. مدت زمان این ویزا ۱ ساله است و باید در طول مدت زمان تحصیل هر ساله تمدید شود؛ ولی از ایرادات ویزای تحصیلی این است که دانشجو حق کار کردن در دوران تحصیل را ندارد؛ در این شرایط باید به اداره مهاجرت مالزی رفته و حق انجام کار به صورت پاره‌وقت را کسب نماید.

 

ویدیوی آقای جهانیان در مورد ویزای تحصیلی مالزی

 

 1. مهاجرت به مالزی از طریق ویزای کار

برای مهاجرت به مالزی توسط این روش نیاز به کار و تلاش بیشتر است. برای این روش باید در حرفه و مهارتی خاص از جمله در بهداشت و پزشکی، ورزش، علم و فن‌آوری، بانکداری و امور مالی و… توانایی داشته باشید.

برای دریافت این نوع ویزا نیازمند اسپانسری هستید که برای شما دعوت‌نامه کاری بفرستد بعد از ارسال دعوت‌نامه می‌توانید به مدت زمان ۲ سال ویزای مالزی را کسب کرده و در صورت تمایل قبل از اتمام ویزا دوباره ویزا را تمدید می‌کنند. به‌وسیله‌ی ویزای کاری فرد می‌تواند علاوه بر کار به درس خواندن هم مشغول شود.

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

1 نظر

 1. Faisal

  سلام
  من میخواهم با فامیلم از هرات به مالیزی برای زندگی و هم سرمایه‌گذاری بروم
  لطفآ رهنمایی کنید

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *