شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

لیتوانی

لیتوانی

کشور لیتوانی در قسمت شمال شرقی اروپا واقع شده است و به عنوان بهترین و زیباترین کشور دنیا در بین کشورهایی همچون ایتالیا,اسپانیا, و فرانسه رتبه اول را به خود اختصاص داده است زیرا بهترین و زیباترین منظره هایی از آب های نیلگون و پارک ملی پایتخت در کشورلیتوانی قرار دارد .در این مقاله به بحث در مورد کشورلیتوانی میپردازیم با موسسه مهاجرتی آوات برای مهاجرت به کشورلیتوانی همراه باشید.

لیتوانی

این کشور کوچک با مساحتی حدود ۶۵هزار کیلومتر مربع جمعیتی بالغ بر سه میلیون نفر را در خود جای داده است .پایتخت لیتوانی “ویلنیوس” نام دارد و واحد پول این کشور یورو میباشد . درمبحث مذهب حدود ۷۹درصد مردم لیتوانی مسیحی می باشند و زبان مردم “لیتوانیایی “می باشد.

کشورلیتوانی با کشورهای لتونی – بلاروس – لهستان – روسیه – و دریای بالتیک همسایه و هم مرز میباشد.

جالب است بدانید که کشورلیتوانی اولین جمهوری شوروی بوده است که استقلال خود را اعلام کرده است .

به جرات می توان گفت که کشورلیتوانی جز آن دسته از کشورهایی بوده است که سریعترین رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا را داشته است و توسعه انسانی بسیار بالایی را دارا می باشد همچنین کشورلیتوانی عضو سازمان ناتو , شورای اروپا و عضوی از اتحادیه اروپا می باشد .

این کشور به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۰۹میلادی شناخته شد.

نوع حکومت در کشورلیتوانی جمهوری میباشد و رئیس جمهور با رای مردم انتخاب و به مدت ۵سال به صورت تشریفاتی پست را تحویل می گیرد زیرا قدرت اجرایی به دست نخست وزیر میباشد .

رئیس جمهور کنونی کشورلیتوانی خانم ” دالیا گریبادوسکایته” می باشد که در سال ۲۰۰۹با اکثریت آرا به پیروزی رسید .

پیشنهاد مطالعه »
شرایط اخذ ویزای تحصیلی لیتوانی در سال 2019

آب و هوای جمهوری لیتوانی در هر منطقه متفاوت است در قسمت های شرقی آب و هوایی بسیار متنوع ای وجود دارد اما در قسمت های غربی این کشور معتدل می باشد . شهر کلایبرا بندر اصلی است که آب گرم طبیعی دارد و در دهانه ی تالاب کورونی قرار دارد.

جمهوری لیتوانی در زمینه اقتصادی با کشور هایی همچون روسیه – آلمان – لهستان – هلند در حال صادرات و واردات می باشد .

بیشترین صادرات لیتوانی تولیدات معدنی و تجهیزات مکانیکی و پارچه می باشد و بیشترین واردات هم ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل می باشد و در انتها لیتوانی کشوری مهاجرپذیر است که در سال ۲۰۱۲حدود۶۶هزار نفر موفق به اخذ کارت اقامت در این کشور شده اند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ