شماره تماس : 00905340102540 WhatsApp - ساعات کاری 9 صبح الی 18 پنجشنبه ها 9 صبح الی 14

لهستان

لهستان

یکی از کشورهای جذابی که در مرکز اروپا واقع شده است کشورلهستان  است که پایتخت سیاسی آن ورشو که دو ساعت و نیم از ساعت تهران عقب تر است . کشورلهستان با کشورهای اوکراین – بلاروس- روسیه- لیتوانی – اسلواکی – جمهوری چک و آلمان همسایه و هم مرز میباشد .لهستان جمعیتی بالغ بر سی و هشت میلیون نفر را دارا میباشد و به عنوان شصت و نهمین کشور بزرگ جهان شناخته شده است . شخص اول در کشور رئیس جمهور است که دوره ریاست او ۵ سال میباشد.

 

واحد پول در کشورلهستانزلوتی میباشد .  مهمترین صادرات کشورلهستانعبارتند از، ماشین‌آلات  و تجهیزات حمل و نقل، خواربار و حیوانات و فراورده‌های کشاورزی که نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند.زبان اصلی مردم لهستانی میباشد اما اکثر مردم به زبان انگلیسی صحبت میکنند زیرا زبان انگلیسی از ابتدا در مدارس تدریس شده است . بیشترین مذهبی که  در کشورلهستانوجود دارد ارتودوکس، پروتستان و کاتولیک میباشد.

کشورلهستاناز نظر آب و هوا شرایط معتدلی را دارد تابستان های گرم و زمستان های سرد و یخبندان را در پی دارد.کشورلهستان از نظر اقتصادی کشوری مقرون به صرفه است و همه چیز در آنجا ارزان و زندگی  در کشورلهستانبسیار آسان است.

پایتخت کشورلهستان ورشو جاذبه های گردشگری و توریستی بسیاری دارد زیرا وقایع تاریخی بسیاری را گذرانده است و میتوان در کنار بناهای تاریخی که وجود دارد مدرن بودن شهر را هم جزو جاذبه های گردشگری لهستان برشمرد.

اگر شما قصد سفر توریستی به این کشور را دارید بهتر است بدانید که کشورلهستانجزو معدود کشورهای دارای سیستم حمل و نقل مدرن و ارزان است به طور مثال در شهر ورشو زمان ورود مترو به ایستگاهها بسیار دقیق و قیمت بلیط آن بسیار ارزان است .معنای مفهومی پرچم کشورلهستان: از دو رنگ سفید و سرخ در پرچم کشورلهستاناستفاده شده است که این دو رنگ در سال ۱۸۳۱به عنوان رنگ ملی شناخته شد.

 

مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستانبه عنوان یک کشور مهاجرپذیر اروپایی در بین سایر کشورهای اروپایی مانند اخذ ویزای اقامت در کشورهای عضو شنگن شامل اخذ ویزا با عناوین مختلف و مستلزم رعایت قوانینی است که از سوی این کشور برای مهاجران تعیین شده است. کشورلهستان از نظر موقعیت جغرافیایی در مرکز اروپا قرار گرفته و آب و هوایی اقیانوسی دارد. پایتخت کشورلهستان شهر ورشو به عنوان بزرگ‌ترین شهر این کشور شناخته می‌شود.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل در لهستان

کشورلهستانعضو کشورهایی است که می‌تواند از ویزای شنگن بهره‌مند گردد لذا افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم در کشور لهستان شوند می‌توانند بدن اخذ ویزا به کشورهای آمریکا، استرالیا، انگلیس و کانادا مهاجرت کنند.

مهاجرت به کشورلهستان مستلزم برآورد هزینه‌های اولیه برای دریافت اقامت این کشور می‌باشد که با در نظر داشتن نوع ویزای دریافتی متغیر است.

 

روش های مهاجرت به لهستان

برای مهاجرت به کشورلهستانو دریافت اقامت این کشور راه‌های متعددی برای دریافت ویزا با عناوین مختلف وجود دارد که هر کدام شرایط خاص خود را برای افراد مهاجر دارند. از جمله انواع ویزای اقامت و مهاجرت به کشورلهستانمی‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

شرایط اقامت لهستان با انواع ویزا

ویزای توریستی: افرادی که از طریق ویزای توریستی به لهستان مهاجرت می‌کنند پس از گذراندن مدت زمانی مشخص بسته به نوع ویزای دریافتی ملزم به ترک خاک لهستان هستند؛ بنابراین به افرادی که قصد مهاجرت دائم به لهستان را دارند توصیه می‌شود پس از بازگشت به کشور مبدا از طریق ویزای کار و یا سرمایه گذاری برای اقامت دائم اقدام کنند.

ویزای کار: برای اخذ ویزای کاری در کشورلهستان شخص متقاضی باید بتواند موفق به اخذ دعوت‌نامه از یک کارفرما در کشورلهستانشود و در صورتی که ویزای کاری را اخذ نماید می‌تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال را برای زندگی در کشورلهستانبا خود همراه سازد.

ویزای تحصیلی: افرادی که قصد دارند از طریق ویزای تحصیلی به کشورلهستان مهاجرت کنند باید مسلط به زبان انگلیسی باشند در غیر این صورت دانشگاه کشورلهستان قبل از ورود به دانشگاه به دانشجویان اجازه سپری کردن دوره‌های زبان انگلیسی را می‌دهد. دانشجویان اجازه ورود همراه به کشورلهستان را ندارند و برای این‌که بتوانند به صورت دائم در این کشور اقامت داشته باشند پس از گذراندن دوره تحصیل باید اقدام به اخذ ویزای کار کنند.

پیشنهاد مطالعه »
هزینه زندگی در کشور لهستان

نوع دیگری از ویزا با عنوان ویزای اقامت ملی وجود دارد که توسط یکی از کشورهای عضو شنگن صادر می‌شود و در این صورت فرد مجاز به اقامت در منطقه شنگن به مدت سه ماه در سال را دارا می‌باشد.

 

ثبت شرکت و دریافت اقامت لهستان

یکی از آسان‌ترین و مطمئن‌ترین راهکارهای اقامت دائم و مهاجرت به لهستان ثبت شرکت در این کشور می‌باشد. افراد پس از ثبت شرکت موفق به اخذ ویزای سرمایه گذاری می‌شوند و پس از گذشت ۴ تا ۵ سال می‌توانند به صورت دائم در کشورلهستان اقامت داشته باشند. بهتر است برای ثبت شرکت با افراد متخصص در این زمینه مشورت شود تا بهترین راهکار ارائه شده برای این امر عملی گردد.

ثبت شرکت در حال حاضر به عنوان یکی از بهترین راهکارها و کم‌هزینه‌ترین راه‌ها برای مهاجرت به لهستان محسوب می‌شود.

هزینه‌های زندگی در لهستان

جهت دریافت اقامت لهستان و اخذ ویزا برای مهاجرت به لهستان ابتدا باید هزینه‌های زندگی را برآورد کرد که با توجه به نوع ویزای اخذ شده هزینه‌های متفاوتی برای زندگی در این کشور وجود دارد. به طور متوسط در کشورلهستانهزینه‌های زندگی نسبت به برخی از کشورهای اروپایی پایین‌تر می‌باشد از این‌رو مهاجرت به لهستان به عنوان یک کشور محبوب مورد توجه افراد زیادی قرار می‌گیرد.

واحد پول کشورلهستان زلوتی است و با توجه به شهر انتخابی جهت زندگی در لهستان این هزینه‌ها می‌تواند کم‌وزیاد شود.

به طور متوسط هزینه زندگی دانشجویی در لهستان ۳۵۰ تا ۵۵۰ یورو در ماه است. به طور قطع هزینه‌های زندگی دانشجویی در لهستان متفاوت از هزینه‌هایی است که افراد با انواع ویزا برای اقامت در این کشور دریافت می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل داروسازی در لهستان

با توجه به سطح زندگی انتخابی و نوع شهر انتخابی جهت اقامت در لهستان هزینه زندگی برای مهاجران متغیر برآورد می‌شود.

شرایط کاری در لهستان

مناسب‌ترین فصل برای پیدا کردن کار در کشور لهستان فصل تابستان می‌باشد. افرادی که به صورت دائم به این کشور مهاجرت کرده‌اند در تابستان می‌توانند به کشاورزی و یا توریسم مشغول شوند. افراد مهاجر باید توجه داشته باشند که جهت یافتن شغل مورد نظر و پر درآمد در لهستان تسلط بر زبان لهستانی حائز اهمیت می‌باشد.

مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در میزان دستمزد افراد مهاجر به لهستان که به دنبال کار هستند، شهر محل سکونت و سمت افراد می‌باشد. حداقل میزان دستمزد برای دانشجویان مهاجر به لهستان ۳۱۷ یورو در طول یک ماه می‌باشد و دانشجویان می‌توانند جهت کسب درآمد و پرداخت هزینه‌های تحصیلی خود از طریق روزنامه‌های محلی روزانه و مجلات هفتگی که مربوط به کاریابی می‌باشد کار مورد نظر را جستجو کنند.

کشور لهستان از نظر موقعیت خرید آپارتمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی دارای قیمت مناسب‌تری می‌باشد و شهروندان خارجی که اقامت دائم این کشور را دارند می‌توانند از طریق وام‌های طولانی مدت بانک‌های اروپایی اقدام به خرید خانه کنند.

 

مزایای مهاجرت به لهستان و دریافت اقامت دائم این کشور

  • تردد آزادانه به سایر کشورهای عضو شنگن با دریافت ویزای اقامت لهستان
  • امکان کار و تحصیل به صورت مناسب در این کشور اروپایی مهاجرپذیر و امن
  • امکان زندگی با هزینه‌های مناسب و رفاه در حد مطلوب برای دانشجویان و سایر افراد مهاجر
  • مزیت دریافت پاسپورت لهستان پس از گذشت ۵ سال از زمان مهاجرت به لهستان
  • دسترسی مناسب به دریافت ویزای کشورهایی مانند استرالیا و همین طور امریکا
  • زندگی و اقامت با هزینه‌های نسبتا پایین در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی
  • امکان دریافت و استفاده از وام‌های بانکی برای خرید خانه یا خرید اتومبیل

میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره اولیه تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

00905340102540 تماس جهت مشاوره در واتس اپ