Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

همه چیز در مورد قبرس

قبرس سومین جزیره ی بزرگی است که در دریای مدیترانه واقع شده است .این کشور دارای حکومت جمهوری و کشوری جزیره ای میباشد که در قسمت شرقی مدیترانه قرار گرفته است  پایتخت قبرس ” نیکوزیا ” نام دارد .

این کشور به دو بخش تقسیم شده است ۱- قبرس شمالی که زبان رسمی در آن جا ترکی میباشد ۲-یونانی نشین ها که زبان این بخش از قبرس “یونانی” است . جالب است بدانید که یونانی نشین ها مذهب ارتودکس دارند و ترک نشین ها مسلمان هستند .

جمهوری

جمهوری قبرس عضو اتحادیه اروپا میباشد و جمعیتی حدود یک میلیون و صد هزار نفر را در خود جای داده است قبرس به دلیل مکان راهبردی اش در طول تاریخ مورد حمله امپراتوری های مختلف از جمله ایرانی ها قرار گرفته اند.

قبرس
قبرس

دو بخش تقسیم شده کشورقبرساز سال۱۹۷۴میلادی که به دلیل اختلافات شهروندان ترک و یونانی جدا شده بود با وجود مذاکراتی که برای وحدت این دو بخش انجام شد اما این بحران حل نشد و همچنان این دو بخش جدا از هم باقی مانده است حتی طی سالهای ۲۰۱۶-۲۰۱۷میلادی سازمان ملل متحد تمام تلاش خود را برای اتحاد این دو بخش انجام داد که باز هم بی نتیجه باقی ماند .

اگر در مورد اقتصاد این کشور بخواهیم بگوییم استقلال , مبتنی بر نظام بازار آزاد است .واردات به این کشور شامل مواد خوراکی , دام زنده و نفت میباشد و خودصادر کننده ی محصولات کشاورزی, میوه های مختلف ,تنباکو,صنایع دستی میباشد.

پیشنهاد مطالعه »
ویزای کاری قبرس 2019

 

مطالعه بیشتر »

بورسیه تحصیلی قبرس

ثبت شرکت در قبرس

ویزای تحصیلی قبرس

ویزای کاری قبرس

 

فرهنگ

جالب است بدانید که اگر بخواهیم از نظر فرهنگی این کشور را بازگو کنیم می توانیم بگوییم که فرهنگی از دو کشور ترکیه و یونان حاکم است .این کشور دارای آب و هوایی متنوع می باشد به صورتی که در تابستان ها هوایی گرم و خشکی را دارد و در زمستان ها هوایی معتدل را دارا میباشد همچنین زمین های زیر کشت بسیار زیاد بوده است که در آن سیب زمینی , گندم و مرکبات کشت میشود.

تحصیل در قبرس- موسسه حقوقی آوات
تحصیل در قبرس- موسسه حقوقی آوات

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره