رد کردن لینک ها

درباره فنلاند بیشتر بدانید

فنلاند

جمهوری فنلاند کشوری است در منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا. این کشور ۵٫۴ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن هلسینکی است. حدود یک میلیون نفر از جمعیت کشور در منطقه کلان‌شهری هلسینکی زندگی می‌کنند. واحد پول این کشور یورو است. دو زبان فنلاندی و سوئدی در این کشور رسمیت دارند. ۸۹٫۳۳ درصد از مردم کشور فنلاندی‌زبان هستند و سوئدی در چند منطقۀ ساحلی در غرب، جنوب، و منطقۀ خودگردان اُلند صحبت می‌شود.

حدود ۷۸ درصد از مردم این کشور پیرو آیین لوتری از دین مسیحیت هستند و ۲۰ درصد نیز مذهبی ندارند. کشور فنلاند در زبان فنلاندی سوئومی (Suomi) نامیده می‌شود. واژه فنلاند که در فارسی به‌کار می‌رود از نام فرانسوی آن کشور گرفته شده‌است. از نظر مساحت، فنلاند هشتمین کشور در اروپا و پس از جمهوری کنگو شصت و پنجمین کشور در جهان است. فنلاند از نظر جمعیت کم‌تراکُم‌ترین کشور در اتحادیه اروپا به‌شمار می‌آید. فنلاند از سدۀ دوازدهم تا آغاز سدۀ نوزدهم جزئی از سوئد بود و پس از آن در دوره‌ای تبدیل به یک دوک‌نشین بزرگ خودگردان در امپراتوری روسیه شد و این وضعیت تا انقلاب روسیه ادامه یافت. فنلاند هرساله یکی از کشورهایی است که در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار می‌گیرد.

هزینه زندگی در فنلاند

هزینه های زندگی در این کشور می توان گفت که، فنلاند نسبتاً گران بوده و هزینه اقامت در خوابگاه‌های آن که به نام هاستل معروف‌اند شبی بین ۲۵ الی ۳۵ یورو است. اما این هزینه بسته به شهر و نوع هتلی که شما رزرو می کنید متفاوت است. اگر شخص بخواهد در دامان طبیعت زندگی کند، اردوگاه های برای این کار وجود دارند. هزینه اقامت و چادر زدن در این اردوگاه ها با امکانات اولیه چیزی در حدود ۱۰ تا ۲۵ یورو است.

پیشنهاد مطالعه »
شرایط یافتن شغل توسط موسسات کاریابی فنلاند

هزینه اقامت در هتل های ارزان شبی ۵۰ الی ۸۰ یورو و هزینه هتل های سطح متوسط ۱۰۰ یورو می باشد. برای رزرو هتل در مورد کشور فنلاند، نگرانی نداشته باشید، زیرا که اکثر آن ها از طریق سایت Airbnb قابل رزرو کردن می‌باشند.

 

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره