رد کردن لینک ها

شرایط و قوانین پناهندگی دراسترالیا

شرایط و قوانین پناهندگی دراسترالیا

استرالیا یکی از کشورهای بزرگ و ثروتمند جهان می باشد و با دارا بودن موقعیت کاری و درآمد اقتصادی مناسب یکی از بهترین گزینه های برای مهاجرت می باشد. مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی و شرایط و قوانین پناهندگی در استرالیا امروزه از جمله مهم ترین موضوع مورد بحث در میان اقوام مختلف در سراسر دنیا تبدیل شده است.

مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به کشورها می باشد که ما در این مقاله سعی بر آن داریم تا شرایط و قوانین مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی را برای علاقه مندان این موضع جمع آوری و ارائه دهیم. البته توجه داشته باشید که مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی همانند سایر کشورها امری غیرقانونی می باشد و گاهی برای برخی افراد مقدور نبوده و غیرقابل ممکن می باشد ما در ادامه مطلب شما را با شرایط و دشواری های این روش مهاجرت آشنا خواهیم ساخت با ما همراه باشید.

شرایط پناهندگی دراسترالیا

اغلب افرادی که در مناطق مرزی کشور خود زندگی می کنند از امنیت کافی برخوردار نیستند و این امر یکی از مهم ترین عوامل و دلایلی می باشد که افراد به فکر فرار و پناهنده شدن در کشورهای دیگر می افتند.استرالیا یکی از کشورهایی می باشد که بنا بر برنامه بشر دوستانه در بازه زمانی 2008 تا 2009 اقدام به پذیرفت مهاجران از طریق پناهندگی کرد اما امروزه کشور استرالیا اجازه ورود افراد بدون دارا بودن ویزای معتبر به خاکش را نمی دهد و هم چنین ورود پناهندگان را نیز بسیار محدود کرده است افراد بایستی آگاهی کامل به شرایط و قوانین پناهندگی در استرالیا داشته باشند تا هیچ گونه مشکل و دردسری در این زمینه به وجود نیاید.

پیشنهاد مطالعه »
گرفتن پاسپورت گرجستان در سریعترین زمان

شرایط و قوانین پناهندگی در استرالیا موجب میکند افرادی که از طریق راه های غیرقانونی در این کشور پناهنده شده اند فورا خود را به مراجع مربوطه معرفی کنند چرا که در غیر این صورت حتما به طور جدی با این افراد برخورد شده و مجازات خواهند شد.

قوانین پناهندگی دراسترالیا

مهاجرت بهاسترالیا از طریق پناهندگی در سال های اخیر با محدودیت هایی مواجه می باشد و افرادی که قصد مهاجرت از این طریق را در سر می پروانند بایستی از قوانین پناهندگی دراسترالیا اطلاعاتی را کسب کرده و با رعایت این قوانین اقدام به مهاجرت نمایند.

از مهم ترین موارد در شرایط و قوانین پناهندگی در استرالیا می توان گفت قبل از رسیدن به استرالیا نمی توانید درخواست پناهندگی بدهید و در حین رسیدن و ورود به کشور بایستی با پلیس مرزبانی ملاقات کرده و درخواست پناهندگی بدهید.

براساس شرایط و قوانین پناهندگی در استرالیا اداره امور رسیدگی به پناهندگان درخواست شما را ثبت خواهند کرد و وقتی شما درخواست پناهندگی می دهید باید هویت خود را مشخص نمایید و برای این امر بایستی مدارک شناسایی خود را تحویل دهید تا درخواست شما را مورد بررسی قرار دهند و سپس از شما عکس و اثرانگشت گرفته می شود تا در کارت پناندگی شما و در قسمت ثبت اداره امور مهاجرت عکس شما استفاده شود؛ و در آخر با شما مصاحبه خواهد کرد و دلیل ترک کشور خود و پناهندگی شما را جویا خواهند شد و در صورت دریافت پاسخ هایی معقول درخواست شما تائید و کارت پناهندگی برای شما صادر خواهد شد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق در مورد شرایط و قوانین پناهندگی در استرالیا با همکاران ما در سازمان مهاجرتی آوات مشورت های لازم را انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه »
محاسبه آنلاین امتیاز مهاجرت به کانادا

انواع ویزای استرالیا

 

ویزاهای مرتبط با پناهندگی استرالیا

از ویزاهای مرتبط با پناهندگیاسترالیا می توان موارد زیر را نام برد که افراد بایستی با توجه به شرایط و قوانین پناهندگی دراسترالیا ویزای مربوطه خود را دریافت و اخذ نمایند.

-پناهندگی: متقاضی به صورت نامحدود می تواند در این کشور اقامت داشته و حتی خانواده خود را نیز برای اقامت دائم دراسترالیا پیشنهاد دهد

-برنامه حقوق بشر: فرد می تواند در این کشور زندگی نماید و هم چنین خانواده خود را نیز برای اقامت دراسترالیا پیشنهاد کند

-نجات: این ویزا یکی دیگر از ویزاهای مرتبط با پناهندگی در این کشور می باشد افرادی که در کشور خود با آزار و اذیت و تهدیدات مواجه هستند می توانند از طریق این نوع ویزا درخواست اقامت دراسترالیا نماید.

زنان در مرض خطر (ساب کلاس 204) در این نوع تایپ ویزا مختص زنانی که در خارج از کشور مبدا بدون همسر و سرپرستی زندگی می کنند و در معرض خطرهای جدی قرار دارند قرار می گیرد.

مهاجرت بهاسترالیا از طریق پناهندگی با ویزای محافظت

مهاجرت بهاسترالیا از طریق پناهنگی با ویزای محافظت یکی از روش های دیگر می باشد که می توان به آن اشاره نمود. این روش برای افرادی که در کشوراسترالیا اقامت دارند گزینه مناسبی می باشد و زیر مجموعه برنامه بشر دوستانه به شمار می آید. به طور کلی می توان گفت در مهاجرت بهاسترالیا از طریق پناهندگی می توانید سه نوع ویزای مختلف با توجه به شرایط و خواست خود انتخاب و اخذ نمایید این سه ویزا، ویزای کلاس XA، ویزای  XD و ویزای  XE می باشند؛ که در بخش بعدی به ویزای کلاس ایکس ای اشاره کرده و توضیحاتی مفید در این زمینه ارائه داده ایم.

پیشنهاد مطالعه »
چگونه در استرالیا تحصیل کنیم؟ [2019] - شرایط دریافت ویزای تحصیل دراسترالیا

مهاجرت از طریق پناهندگی استرالیا با ویزای کلاس XE

مهاجرت از طریق پناهندگی استرالیا با ویزای کلاس ایکس ای شامل افرادی می شود که به صورت غیرقانونی به این کشور مهاجرت می کنند. هدف این افراد برای مهاجرت می تواند به قصد کار یا ادامه تحصیل باشد که در این صورت می توانند ویزا کلاس ایکس ای را درخواست دهند. اگر این ویزا برای شما صدور گردد می توانید به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشته باشید. البته در طول زمان اقامت خود نیز می توانید از خدمات درمانی و اجتماعی کشور استرالیا بهره مند شوید. در صورتیکه در سال های اتی همه ی شرایط فراهم باشد میتوانید در کشور استرالیا برای دریافت سایر ویزاها نیز اقدام کنید؛ که از جمله این شرایط می توان به

  • بهره مندی از خدمات اجتماعی
  • تحصیل در استرالیا
  • کار در مناطق مختلف استرالیا

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره