مشاوره تلفنی

021-88555626

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9:30 تا 17:30 پنجشنبه 9:30 تا 13:30

شرایط ویزای کاری

فهرست مقاله

شرایط ویزای کاری

شرایط ویزای کاری در هر کشوری نسبت به کشورهای دیگر متفاوت است. برای اینکه برای کار در کشور مورد نظرتان بخواهید اقدام کنید قبل از هر کاری باید شرایط اخذ ویزای کاری آن کشور را بخوبی بندانید. ما در این مقاله سعی داریم که موارد مهم را برای شما توضیح دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

برای مهاجرت به کشورهای مختلف از همسایه‌های ایران گرفته تا کشورهای اروپایی و آمریکا راه‌های مختلفی وجود دارد. این راه‌های مختلف برای مهاجرت شامل موارد زیر می‌گردد:

  1. مهاجرت تحصیلی
  2. مهاجرت از طریق ازدواج
  3. مهاجرت کاری
  4. مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
  5. مهاجرت از طریق ثبت شرکت

یکی از این روش‌ها مهاجرت کاری است که معمولا اگر حرفه و تخصص خاصی بلد باشید می‌توانید به‌ راحتی این ویزا را به دست آورده و به کشور موردنظر خود مهاجرت کاری نمایید.

در گذشته به دلیل شرایط بهتر کاری، مهاجرت کاری به آمریکا، کانادا و استرالیا معروف بود اما هم‌اکنون اروپا در مورد مهاجرت کاری از این کشورها پیشی گرفته و بازار مهاجرت کاری را به خود اختصاص داده است.

اروپا با فراهم کردن شرایطی مانند کسب ویزای شنگن، وجود شرایط مناسب برای اقامت دائم، شرایط کاری و حقوق برابر بین شهروندان و ایجاد شرایط مطلوب برای اعضای خانواده، شرایط اخذ ویزای کاری را فراهم نموده و به‌راحتی با تخصصی مناسب می‌توانید ویزای کاری اروپا را دریافت نمایید.

 

روش‌های مهاجرت کاری

روش مهاجرت کاری به دو صورت است نوع اول توسط پیمانکاری صورت می‌گیرد که از قبل شما را مد نظر دارد و شما توسط این پیمانکار می‌توانید شروع به مهاجرت کاری و کار نمایید و در نوع دوم این است که به اروپا سفر کرده و دنبال کار هستید.

برای مهاجرت کاری به اروپا باید توجه داشته باشید که اگر به دنبال شغل مناسبی هستید مقداری پیدا کردن شغل برایتان سخت است چون طبق قوانین اتحادیه اروپا اگر پیمانکاری نیازی به نیروی کار داشته باشد باید به مدت زمان ۳ ماه آگهی استخدامی در کشور خود بزند و بعد از آن به مدت ۳ ماه این آگهی را در اتحادیه اروپا بزنند اگر نیروی کاری پیدا نشد شما می‌توانید درخواست کار برای این شغل را ارسال نمایید.

 

شرایط ویزای کاری اروپا

خوشبختانه تا حدود زیادی شرایط کاری در اکثر کشورها یکی است و این بخش برای آن دسته از افرادی که به دنبال ویزای کاری هستند مفید می‌باشد.

برای دریافت ویزای کار باید ابتدا مدرک تحصیلی دانشگاهی داشته باشید تا بتوانید مدارک را کامل به سفارت کشور موردنظر تحویل داده و تخصص موردنظر شما یافت شود. این درخواست از سفارت به اداره مهاجرت و از آن‌جا به اداره استخدام محلی تحویل داده می‌شود. در زمانی که به کشور موردنظر مهاجرت می‌کنید باید پول به‌اندازه کافی داشته باشید تا بتوانید در مدت زمان ۶ ماه بیکاری احتیاجات خود را برآورده نمایید.

اگر تنها ۱ نفر از اعضای خانواده موفق به کسب ویزای کاری شوند می‌تواند خانواده خود و فرزندان زیر ۱۸ سالشان را با خودش ببرند.

 

ویزای کاری معتبر با کارت آبی

در سال ۲۰۰۷ اتحادیه اروپا قانونی تصویب نمود که طبق آن با کارت آبی مجوز کاری به کارگران ماهر داده می‌شود تا به‌وسیله آن بتوانند در کشورهای اروپایی به‌جز دانمارک، ایرلند و انگلستان مهاجرت کرده و کار و زندگی نمایند. در این مورد هم می‌توان به همراه اعضای خانواده مهاجرت نمود و حتی همسرتان هم می‌تواند در آن کشور کار نماید.

برای اخذ کارت آبی باید حداقل مدرک شما لیسانس بوده و کشوری که قصد کار کردن در آن را دارید به مهارت شما نیاز داشته باشند. مدت زمان کارت آبی از ۱ الی ۴ ساله بوده و در طول این مدت می‌توان به کشورهای عضو اتحادیه اروپا به مدت زمان ۹۰ روز مسافرت نمایید.

 

شرایط ویزای کاری آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کاری به ۴ سطح تقسیم‌بندی می‌شود که شامل موارد زیر می‌شود:

 

۱٫ ویزای کاری H1

این نوع ویزا به عنوان عمومی‌ترین نوع ویزای کاری در آمریکا شناخته شده بدین صورت است که اگر فردی توسط کارفرمایی که مقیم آمریکا است دعوت به کار شود می‌تواند تقاضای ویزای کاری نماید. در این نوع ویزا اگر فردی که تمایل به استخدام شما دارد واجد شرایط اخذ گرین کارت باشد و بتواند برای شما گرین کارت تهیه نماید شما می‌توانید اجازه اقامت دائم در آمریکا را کسب نمایید.

۲٫ ویزای کاری J1

این نوع ویزا بیشتر برای تبادل نیروی کار و به‌صورت نوعی کلاس آموزشی است که مدت زمانش ۷ ساله بوده و بعد از آن اگر فرد بخواهد ویزای کاری‌اش را تغییر دهد نمی‌تواند این کار را انجام دهد و باید آمریکا را به مدت زمان ۲ سال ترک کند و بعد از دو سال دوباره درخواست ویزا نماید.

۳٫ ویزای کاری E1

این نوع ویزا به‌نوعی ویزای تجاری و برای صادرات و واردات می‌باشد در واقع برای گسترش تبادلات بین کشورهای هم‌پیمان با آمریکا اختصاص یافته و با این ویزا می‌توانید اجازه کار در کشور آمریکا را داشته باشید. برای اخذ این نوع ویزا نیاز به پول و سرمایه‌گذاری است.

۴٫ ویزای کاری E2

اگر به دنبال ایجاد کسب‌وکاری با سرمایه شخصی خود در آمریکا هستید نیاز است که ویزای کاری E2 را تهیه نمایند. مدت زمان این ویزا ۲ ساله بوده و برای تمدید ویزا باید بعد از ۲ سال مدارکی دال بر سوددهی در کشور آمریکا ارائه دهید تا ویزای شما تمدید گردد.

 

شرایط ویزای کاری کانادا

شرایط ویزای کاری در کانادا هم مانند اروپا بوده و بدین گونه است که کارفرما باید برای نیروی کاری آگهی استخدام به مدت ۳ ماه بدهد و اگر کسی برای کار خودش را معرفی نکرد کارفرما می‌تواند از طریق اداره کار کانادا درخواستی نیروی خارجی و غیربومی بنماید. با بررسی‌های انجام شده از مدارک تهیه شده دولت کانادا اجازه ارسال دعوت‌نامه به فرد خارجی را داده و شما می‌توانید با دریافت دعوت‌نامه عازم کانادا شوید.

مدارک مورد نیاز برای عزمت به کانادا شامل اصل دعوت‌نامه ارسالی، پاسپورت، گواهی سلامت، عدم سوء پیشینه، سوابق بیمه و… می‌شود. زمانی که دولت کانادا ویزای کاری شما را صادر کرد شما می‌توانید همسر و فرزند خود را به همراه خود به کشور کانادا ببرید.

 

شرایط ویزای کاری استرالیا

یکی از پرطرفدارترین راه‌های مهاجرت به استرالیا ویزای کاری است ولی این راه بسیار زمان‌بر بوده و دارای چندین سطح به شرح زیر می‌باشد.

ویزا کاری ۱۸۹

این ویزا مخصوص افرادی است که می‌خواهند به‌صورت کاملا مستقل به استرالیا مهاجرت کرده و کار نمایند. در صورتی که بتوانید این نوع ویزا را دریافت نمایید به شما اقامت دائم داده شده و خانواده شما هم حق کار کردن و تحصیل دارند.

ویزای کاری ۱۹۰

ویزای متخصص و منتخب مخصوص افرادی است که تنها یکی از ایالت‌های استرالیا را برای کار انتخاب کرده و می‌توانند با این ویزا در هر نقطه‌ای کار نمایند. از مزایای این ویزا اجاره ادامه تحصیل هم است.

ویزای کاری ۴۱۷

این ویزا برای افرادی است که می‌خواهند در تعطیلات به استرالیا برونید و کار نمایند. مدت زمان این ویزا ۶ ماهه بوده و مختص سنین ۱۸ تا ۳۰ سالگی است.

ویزای کاری ۴۵۷

مدت زمان این نوع ویزای کاری ۴ ساله بوده ولی تنها شرط آن حمایت یک کارفرمای استرالیایی از فرد متقاضی است. در این ویزا خانواده فرد متقاضی هم می‌توانند کار کنند.

اشتراک گذاری در telegram
ارسال مقاله در تلگرام
اشتراک گذاری در twitter
توییت مقاله در توییتر
اشتراک گذاری در whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله
مشترک شوید
مطلع شدن از طریق
guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
نمایش همه نظرات

مقالات پیشنهادی ویژه شما

شروع مشاوره
سلام
برای مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کن!