رد کردن لینک ها

شرایط ویزای تحصیلی

شرایط ویزای تحصیلی
رتبه دادن به این مطلب

شرایط ویزای تحصیلی

در بین انواع مختلف ویزا و راههای گوناگون برای مهاجرت شرایط ویزای تحصیلی به نسبت از بقیه ویزاها راحت تر و در دسترس تر و همچنین مطمئن تر است چرا که کنسولگری اغلب کشورها نسبت به ویزای تحصیلی دید مثبتی داشته و شرایط ویزای تحصیلی شان را راحت تر مینمایند.البته باید مد نظر داشته باشید که شرایط تحصیل در هر کشوری با کشور دیگر کاملا متفاوت است و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی کشورها با یکدیگر متفاوت میباشد. موضوعاتی که در این مقاله مطالعه خواهید کرد: شرایط ویزای تحصیلی اروپا ، شرایط ویزای تحصیلی آمریکا ، نکات مهم ویزای تحصیلی آمریکا .

با توجه به اینکه موسسه حقوقی آوات خدمات مربوط به ویزای تحصیلی کشورهای مختلفی را انجام میدهد لذا شرایط ویزای تحصیلی تعدادی از این کشورها را خدمتتان شرح میدهیم.

شرایط ویزای تحصیلی اروپا

ما در اینجا یک حالت کلی از شرایط ویزای تحصیلی اروپا را بیان میکنیم چراکه اکثر کشورهای اروپایی تقریبا شرایط یکسانی دارند و در کلیات شرایط یکسانی دارند.

به عنوان مثال یکی از شرایط ویزای تحصیلی کشورهای اروپایی که در تمامی آنها مشترک است داشتن گواهی نامه تمکن مالی به ارزش ۱۰ هزار یورو است که متقاضیان ویزای تحصیلی باید این مبلغ را به مدت ۳ ماه قبل از رفتن به سفارت در حساب خود نگه دارند.

یکی دیگر از شرایط ویزای تحصیلی در کشورهای اروپایی داشتن مدرک زبان است که در اکثر دانشگاههای اروپایی مشترک است. به عنوان مثال زمانی که متقاضیان تحصیل در اروپا برای دوره لیسانس از یک دانشگاه اروپایی پذیرش اخذ مینمایند معمولا به این صورت میباشد که دوره لیسانس به زبان کشوری که از آن پذیرش اخذ کرده ایم برگزار میگرددو متقاضیان تحصیل در اروپا باید مدرک زبان مربوطه را برای ورود به دانشگاههای اروپایی اخذ نمایند و همچنین یکی از شرایط تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری در صورت انگلیسی زبان بودن کورس تحصیلی داشتن آیلتس ۶ و نیم برای مقطع فوق لیسانس و آیلتس ۷ برای مقطع دکتری است.

معمولا شرایط تحصیل در اکثر کشورهای اروپایی یکسان است و تفاوت چندانی ندارند و معمولا یک سری از شرایط برای دریافت ویزای تحصیلی الزامی میباشد و افراد متقاضی تحصیل در اروپا در صورت نداشتن این موارد نمیتوانند ویزای تحصیلی دریافت کنند اما از طرفی در بین شرایط ویزای تحصیلی در اروپا یک سری از موارد را میتوان جایگزین نمود.

شرایط ویزای تحصیلی آمریکا

شرایط ویزای تحصیلی آمریکا تاحدودی متفاوت از اروپاست و افرادی که متقاضی ویزای تحصیلی آمریکا هستن تحت شرایطی میتوانند پذیرش مشروط بگیرند و دوره زبانشان را در آمرکیا بگذرانند که این مورد کاملا بستگی به زمان اپلای کردن متقاضی تحصیل در آمریکا و شرایط دانشگاههای مقصد دارد.

در بین شرایط دریاقت ویزای تحصیلی موردی هست با عنوان ساپورت مالی که این موضوع در آمریکا بازهم متفاوت از اروپاست و معمولا مبلغ تمکن مالی بسته به هزینه ی تحصیلی در انشگاههای آمریکا و شهری که متقاضی قصد تحصیل در آن را دارد متفاوت است و اصلا مبلغ ثابت و از پیش تعیین شده ای نیست.

شرایط ویزای تحصیلی آمریکا در قسمت مدرک زبان بدین صورت میباشد که برای مقطع لیسانس در آمریکا آیلتس ۶ و برای مقطع فوق لیسانس در آمریکا آیلتس۶ و نیم و برای مقطع دکتری در آمریکا آیلتس ۷ الزامی است.

نکات مهم ویزای تحصیلی آمریکا

نکته ای که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است این که در شرایط ویزای تحصیلی آمریکا نوع رشته ای که متقاضیان تحصیل در آمریکا در آن فارغ التحصیل شده اند بسیار مهم است که این امر در ویزا شدن یا ویزای نشدن متقاضی تاثیر بسزایی دارد.

مسئله ای دیگر که در شرایط ویزای تحصیلی آمریکا تعیین کننده است مسئله سن متقاضیان تحصیل در آمریکا است که بسیار حساس است و متاسفانه بسیاری از عزیزان به دلیل کمبود تجربه در این قضیه موفق به دریافت ویزای تحصیلی آمریکا نمیشوند.

در فوق سعی برآن شد تا شرایط ویزای تحصیلی اروپا و آمریکا را به صورت کلی خدمت شما سروران عزیز شرح دهیم اما بدیهی است که این تمام موضوع نیست لذا اکیدا به شما توصیه میکنیم که جهت آشنا شدن و کسب اطلاع از شرایط دریافت ویزای تحصیلی در کشورهای مختلف با موسسه حقوقی،مهاجرتی آوات تماس حاصل نموده و با مشاورین ما مشورت نمایید.موسسه حقوقی آوات برترین ارائه دهنده خدمات در زمینه ویزای تحصیلی در کشورهای مختلف میباشد.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه