مشاوره تلفنی

تماس از Whatsapp
+905340102540

ساعات کاری

شنبه الی چهارشنبه 9 تا 18 پنجشنبه 9 تا 14

شرایط مهاجرت به لهستان

فهرست مقاله
شرایط مهاجرت به لهستان
شرایط مهاجرت به لهستان

اطلاعات در خصوص شرایط مهاجرت به لهستان برای متقاضیان مهاجرت به لهستان امری ضروری میباشد. ما در این مقاله قصد داریم در خصوص شرایط مهاجرت به لهستان اطلاعاتی را برایتان به اشتراک بگذاریم.

لهستان

کشور لهستان در قلب اروپای شرقی واقع شده است ،

پایتخت کشور لهستان ورشو و بزرگترین شهر کشور لهستان محسوب می شود

نژاد مردم کشور لهستان آلمانی و اوکراینی است و زبان رایج و رسمی کشور لهستان لهستانی است .

واحد پول کشور لهستان زلوتی است .

کشور لهستان با نام انگلیسی POLAND معروف است .

کشور لهستان کشور عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن است و قوانین و مقررات مهاجرت و اقامت کشور لهستان تقریبا نزدیک به قوانین ومقررات دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپاست .

اقتصاد اصلی کشور لهستان از طریق صادرات ماشین‌آلات و تجهیزات حمل و نقل ، خوار و بار و حیوانات زنده و همچنین فرآورده‌های کشاورزی تامین می‌شود.

گردشگری هم از مهم‌ترین منابع درآمد کشور لهستان به شمار می‌‌رود.

کشور لهستان به دلیل زیبایی بسیار و داشتن مناطق گردشگری بی‌شمار، ششمین کشور از لحاظ جذب توریست است و هر سال پول بسیار زیادی از طریق توریست‌ها وارد کشور لهستان می‌شود .

راه ها و شرایط مهاجرت به لهستان:

۱- مهاجرت به کشور لهستان از طریق تولد نوزاد ،

۲- مهاجرت به کشور لهستان از طریق ازدواج ،

۳-  مهاجرت به کشور لهستان از طریق کار ،

۴- مهاجرت تحصیلی به کشور لهستان

۵- ثبت شرکت و سرمایه گذاری در کشور لهستان می باشد.

قانون مهاجرت بیان گر این است که اگر شما یک شهروند خارجی هستید و قصد اقامت در کشور لهستان برای بیش از ۹۰ روز متوالی  را دارید و یا اگر شما می خواهید به انجام فعالیت های کسب و کار و یا فعالیت کار در این کشور بپردازید،  ابتدا شما باید برای اجازه اقامت برای درخواست ویزا مورد نظر اقدام نمایید.

انواع ویزا و شرایط مهاجرت به لهستان:

• ویزای توریستی برای کشور لهستان :

ویزای توریستی، در اصل ماهیتی مسافرتی دارد.

این ویزا برای افرادی که قصد دارند مدت زمان مشخصی را برای سفر در کشور لهستان بگذرانند، گزینه بسیار خوبی است.

اما باید توجه داشت این ویزا برای اقامت دائم اصلا مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. فردی که دارای این ویزا می باشد، فقط می‌تواند مدت زمان معلومی را در خاک کشور لهستان بماند و بعد از مدت مشخص باید خاک کشور لهستان را ترک نماید .

اخذ ویزای تحصیلی برای مهاجرت به کشور لهستان :

همواره یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به کشور لهستان ، مهاجرت از طریق تحصیل است.

کشور لهستان از کشورهایی است که به دلیل داشتن سطح آموزش علمی بالا، دانشگاه‌های معتبر و بسیار خوب، هر سال افراد زیادی را برای تحصیل به خود جذب می‌کند و دانشجویان بسیاری به این کشور مهاجرت می‌کنند.

همچنین کشور لهستان از جمله کشورهایی است که با وجود این که زبان رسمی آن لهستانی است و گویش و تکلم زبان لهستانی بسیار سخت و دشوار است آموزش را به زبان انگلیسی انجام می‌دهند و می‌توان در اکثر دانشگاه‌های آن به زبان انگلیسی مشغول به تحصیل شد.

بنابراین ارائه مدرک معتبر، دال بر تسلط کافی به زبان انگلیسی، پیش از اقدام برای ویزای تحصیلی لازم و ضروری است.

 

البته باید به این مسئله هم اشاره کرد، دانشجویانی که دارای مدرک زبان انگلیسی با نمره بالا هستند، می‌توانند پیش از ورود به دانشگاه ، دوره‌های زبان لهستانی را در کشور لهستان بگذرانند.

 

امکانات تحصیلی کشور لهستان :

کشور لهستان برای دانشجویان امکانات بسیار خوبی فراهم می‌کند؛

به عنوان مثال می‌توان به دوره‌های کارشناسی ۳ ساله در این کشور اشاره کرد که در اکثر کشورها ۴ سال است.

همچنین افرادی که اقامت تحصیلی در کشور لهستان دارند، پس از پایان تحصیل و اخذ مدرک کارشناسی خود می‌توانند تا مدت مشخصی به دنبال کار بگردند و سپس ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کنند.

به علاوه این که اکثر افرادی که در کشور لهستان تحصیل می‌کنند، به راحتی می‌توانند جذب بازار کار از طریق کشور لهستان شوند.

اخذ ویزای کاری برای مهاجرت به کشور لهستان :

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به کشور لهستان، از طریق کار است.

اما گرفتن ویزای کاری کشور لهستان بسیار سخت ودشوار است.

مرحله اول : ابتدا کارفرما ، نیازمندی شغلی خود را در کشور لهستان اعلام می‌کند و شخص متقاضی در خواست کار می دهد و در کشور لهستان و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی می کند اگرآگهی و درخواست اول رد شد مجددا به مدت ۳ ماه در کشورهای اتحادیه اروپا این شغل آگهی می‌شود و سپس به کشورهای دیگر ارسال می‌شود که شما می‌توانید برای آن اقدام کنید.

البته باید توجه داشت که اقدام برای این فرصت شغلی، بسته به شرایط شما تغییر می‌کند.

شما باید برای مهاجرت کاری به کشور لهستان، حداقل مدرک کارشناسی را داشته باشید و برای این امر باید اسناد مربوطه را هم ارسال کنید. این اسناد شامل مدارک تحصیلی و ریز نمرات تحصیلی همگی با ترجمه معتبر از وزارت خانه و تاییدیه از سفارت خانه کشور لهستان در خاک کشور مبدا هستند و باید قبل از رفتن به کشور لهستان از طرف کارفرما تایید شوند.

نحوه کاریابی در کشور لهستان :

در ارتباط با موضوع کاریابی در کشور لهستان این است که شما نمی‌توانید خود در جستجوی کاری باشید که کشور لهستان به آن نیاز ندارد یا پیشنهاد کاری خاصی بدهید یا به آنجا بروید و جویای کار شوید، بلکه باید از طرف یک کارفرما دعوت شوید و سپس رزومه خود را برای آنان ارسال کنید.

البته شما می‌توانید در رابطه با کار مورد نظر به کارفرمایان ایمیل بزنید و یا از طریق سایت های خاصی جویای کار شوید و در صورت پذیرش ، باید از طرف این شرکت یا اداره یا کارفرمای خصوصی که تابعیت لهستانی دارد، دعوتنامه دریافت کنید و در صورت پذیرش شما می توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را نیز به همراه خود ببرید و در صورت اخذ اقامت در کشور لهستان می توانید برای پدر و مادر خود درخواست اقامت بدهید .

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به کشور لهستان :

ویزای سرمایه‌گذاری در کشور لهستان از مطمئن‌ترین روش‌ها برای مهاجرت به کشور لهستان است.

شما می‌توانید در صورت داشتن سرمایه لازم و کافی، با داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس، تسلط به زبان انگلیسی، داشتن ایده کاری و برنامه کاری درست برای سرمایه‌گذاری ، برای مهاجرت به کشور لهستان اقدام کنید.

افرادی که در کشور لهستان سرمایه‌گذاری می‌کنند، بعد از گذراندن حداقل ۵ سال سرمایه‌گذاری در کشور لهستان و تایید صلاحیت کاری از طریق کشور لهستان، می‌توانند ویزای دائم کشور لهستان را هم دریافت کنند.

اخذ ویزای ازدواج برای مهاجرت به کشور لهستان :

برای مهاجرت به کشور لهستان از طریق ازدواج ، شخص متقاضی باید با فرد تبعه کشور لهستان ازدواج کند .

افرادی که با افراد تبعه کشور لهستان ازدواج می‌کنند، می‌توانند به تبعیت از همسر خود در کشور لهستان اقامت داشته باشند و پس از گذراندن چند سال، اقامت دائم در کشور لهستان را دریافت کنند.

اخذ ویزای تولد برای مهاجرت به کشور لهستان :

قانون کشور لهستان برای اخذ اقامت از طریق تولد خون است پس افرادی که در خاک لهستان متولد می شوند باید یکی از والدین ( پدر یا مادر)  تابعیت و اقامت دائم کشور لهستان را داشته باشد .

مهاجرت به کشور لهستان از جمله مهاجرت‌هایی است که به دلیل سطح کیفی زندگی بالا در کشور لهستان ،  بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

همچنین کشور لهستان به دلیل این که عضو اتحادیه اروپا است، شرایط بسیار خوبی را برای زندگی و اقامت دائم فراهم کرده است و افرادی که بتوانند اقامت دائم کشور لهستان را دریافت کنند، از شرایط زندگی خوبی در بین کشورهای اروپایی برخوردار خواهند شد.

 

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید …

ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه شرایط مهاجرت به لهستان در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه   شرایط مهاجرت به لهستان  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

 

Share on telegram
ارسال مقاله در تلگرام
Share on twitter
توییت مقاله در توییتر
Share on whatsapp
ارسال مقاله در واتس اپ
Share on email
ایمیل مقاله به دیگری
فهرست مقاله

در پرسش و پاسخ مرتبط با این مقاله شرکت کنید تا سوالات شما توسط کارشناسان آوات پاسخ داده شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *