رد کردن لینک ها

شرایط سنی تحصیل در آلمان (سال تحصیلی 2019)

شرایط سنی تحصیل در آلمان 2019

شرایط سنی تحصیل در آلمان برای مقاطع گوناگون چگونه است؟ آیا تمامی افراد می‌توانند در دانشگاه‌های آلمان مشغول به تحصیل شوند؟ ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان برای چه رده‌های سنی امکان پذیر است؟ آیا دانشجویان دکتری نیز جهت ادامه تحصیل در آلمان محدودیت سنی دارند؟

این سؤالات ذهن بسیاری از افرادی که متقاضی ادامه تحصیل در آلمان هستند را به خود مشغول کرده است؛ زیرا امکان دریافت ویزای تحصیلی تنها با دارا بودن شرایط امکان پذیر خواهد بود؛ بنابراین متقاضیان جهت ثبت نام در دانشگاه‌های این کشور باید علاوه بر ارائه مدارک لازم از شرایط سنی مناسبی نیز برخوردار باشند.

اگر با شرایط سنی تحصیل در آلمان آشنایی کافی ندارید، با ما همراه باشید و با قوانین تعیین شده جهت تحصیل در دانشگاه‌های آلمان بیشتر آشنا شوید.

در این مقاله و نوشته قصد داریم در خصوص  شرایط سنی تحصیل در آلمان  مطالب و اطلاعات مختصری را به اشتراک بگذاریم . امیدواریم اطلاعات فوق برای شما عزیزان متقاضی مهاجرت به آلمان مثمــر ثــمر واقع باشد.

 

شرط سنی تحصیل در آلمان برای مقطع لیسانس

برای مقطع لیسانس برای کلیه متقاضیان کمتر از ۲۱ سال تعیین شده است؛ بنابراین افرادی که درخواست ادامه تحصیل در کشور آلمان را در مقطع کارشناسی دارند، باید مقاطع ابتدایی و متوسطه را به گونه‌ای سپری کرده باشند که هنگام ثبت نام در دانشگاه‌ دارای سن ۲۰ سال باشند.

در صورتی که متقاضی از سنی کمتر از ۱۸ سال که سن قانونی است برخوردار باشد. حضور سرپرست وی هنگام اخذ ویزای تحصیلی آلمان ضروری خواهد بود.

از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز هنگام ثبت نام در مقطع لیسانس مدرک زبان بالاتر از سطح B1 آلمانی است؛ زیرا کلیه دروس در این مقطع به زبان آلمانی تدریس می‌شوند و دارا بودن مدرک انگلیسی نمی‌تواند به تنهایی کافی باشد.

متقاضیانی که شرایط را دارا هستند. در صورت عدم تسلط به زبان آلمانی می‌توانند در مراکز معتبر آموزشی تحت نظر دانشگاه شرکت کنند و مدرک زبان را جهت ادامه تحصیل دریافت نمایند.

همچنین با توجه به شرایط سنی این افراد، هنگام اخذ ویزای تحصیلی باید گواهی تمکن مالی سرپرست خانواده نیز ارائه شود. تا دانشجو بتواند شهریه دانشگاه و هزینه‌های زندگی در آلمان را به مدت ۴ تا ۵ سال تحصیلی در مقطع لیسانس تأمین نماید.

پیشنهاد مطالعه »
بورسیه تحصیلی بلژیک

 

شرایط سنی تحصیل در آلمان برای مقطع فوق لیسانس

شرایط سنی تحصیل در آلمان برای مقطع فوق لیسانس برخلاف مقطع لیسانس محدود به بازه خاصی نمی‌باشد و کلیه متقاضیان می‌توانند در این مقطع ادامه تحصیل دهند؛ اما دانشگاه‌های آلمان بیشتر افرادی را پذیرش می‌کنند که سنی کمتر از ۳۰ سال برای تحصیل در رشته‌های خاص را داشته باشند.

برای اطلاع از شرایط سنی تحصیل در آلمان برای مقطع فوق لیسانس، کافی است به وب سایت هر دانشگاه مراجعه کنید و محدودیت‌های سنی که جهت تحصیل در رشته‌های متنوع در نظر گرفته شده است را مطالعه نمایید.

علاوه بر دارا بودن شرایط سنی تحصیل در آلمان برای مقطع فوق لیسانس، متقاضی باید مدرک زبان آلمانی با سطح بالای B1 یا مدرک زبان آیلتس با نمره بالای ۶٫۵ را ارائه کند. همچنین شرط معدلی که برای پذیرش متقاضیان دوره فوق لیسانس در آلمان در نظر گرفته شده، بیشتر از ۱۵ می‌باشد.

دانشجویان مقطع فوق لیسانس به مدت ۲ سال در این کشور اقامت خواهند داشت و پس از آن می‌توانند یک سال اقامت خودشان را جهت ادامه تحصیل در مقطع بالاتر یا اشتغال در شرکت‌های آلمانی تمدید کنند.

با توجه به این که شهریه دانشگاه و هزینه زندگی در آلمان در این مقطع به طور کامل بر عهده متقاضی است؛ بنابراین دانشجو می‌تواند بخشی از هزینه را از طریق اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته تأمین کند؛ اما برای پرداخت سایر مبالغ باید دانشجو از تمکن مالی برخوردار باشد.

 

مقالات مرتبط با تحصیل در آلمان:

 1.  دریافت اقامت پس از تحصیل در آلمان
 2. هر آنچه که باید درباره تحصیل در آلمان بدانید
 3. تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان
 4. تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی
 5. تحصیل در آلمان با دیپلم [آپدیت 2019]
 6. 3 نکته طلایی برای تحصیل دکترا در آلمان
 7. راه کارهایی برای دریافت اقامت و مهاجرت تحصیلی آلمان
 8. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 9. تحصیل رشته پزشکی در آلمان
 10. تحصیل رشته پرستاری در آلمان
 11. مزایا و معایب تحصیل در کشور آلمان
 12. شرایط تحصیل آلمان

شرایط سنی تحصیل در آلمان برای مقطع دکتری

شرایط سنی تحصیل در آلمان برای مقطع دکتری نسبت به دو مقطع تحصیلی قبلی منعطف‌تر می‌باشد. به گونه‌ای که بیشتر افراد می‌توانند جهت تحصیل در مقطع دکتری در آلمان بدون وجود محدودیت سنی اقدام کنند.

پیشنهاد مطالعه »
سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در آلمان

توجه به این نکته ضروری به نظر می­رسد که جهت دریافت بورسیه تحصیلی، دانشگاه‌ها شرایط سنی تحصیل در آلمان برای مقطع دکتری را به باز سنی مشخصی در حدود ۳۱ سال محدود کرده‌اند. تا تنها برخی از دانشجویان جوان و نخبه بتوانند از این کمک هزینه تحصیلی استفاده کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط سنی تحصیل در آلمان برای مقطع دکتری، کافی است به وب سایت دانشگاه‌های مطرح این کشور مراجعه کنید و اطلاعات دقیقی در این رابطه به دست بیاورید؛ زیرا هر دانشگاه قوانین مخصوص به خودش را برای پذیرش دانشجویان دکتری دارد که سایر دانشگاه‌ها از آن تبعیت نمی‌کنند.

 

انواع مهاجرت به آلمان:

 1. مهاجرت به آلمان از طریق ویزای ازدواج
 2. مهاجرت تحصیلی به آلمان
 3. اخذ تابعیت آلمان از طریق تولد
 4. ویزای کاری آلمان
 5. ویزای سرمایه گذاری در آلمان

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه دوره دکتری در آلمان

دانشجویان دوره دکتری علاوه بر دارا بودن شرایط سنی مناسب، باید مدارک زیرا را نیز برای دانشگاه ارسال کنند. تا بتوانند از بورسیه‌های تحصیلی ارائه شده بهره‌مند شوند.

 • مدارک شناسایی همانند شناسنامه و کارت ملی متقاضی و اعضای خانواده به همراه کپی آن‌ها
 • مدرک تحصیلی دوره کارشناسی ارشد با معدل بالای ۱۶ به همراه ریز نمرات و ترجمه شده آن‌ها
 • مدرک زبان آیلتس با نمره بالای ۶٫۵
 • پاسپورت با اعتبار بالای ۶ ماه برای متقاضی و اعضای خانواده
 • توصیه نامه‌های اساتید
 • نامه انگیزه ادامه تحصیل
 • رزومه پژوهشی مناسب (چاپ کتاب، چاپ مقاله در ژورنال‌های معتبر و…)
 • مدارک شغلی مرتبط

 

مزایای تحصیل در آلمان

شاید در نظر اول شرایط سنی تحصیل در آلمان که توسط برخی از دانشگاه‌ها لحاظ شده است متقاضیان را از ادامه تحصیل در این کشور منصرف کند.

اما توجه به این نکته حائز اهمیت است که تمام دانشگاه‌ها شرایط یکسانی ندارند و برخی از دانشگاه‌های آلمان هیچ محدودیت سنی برای متقاضیان در نظر نگرفته‌اند؛ بنابراین با مشورت وکلای متخصص در این زمینه می‌توانید تنها رزومه تحصیلی‌تان را برای این دانشگاه‌ها ارسال نمایید.

از مهم‌ترین مزایای تحصیل در آلمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • اگر شرایط  را داشته باشید، با اخذ ویزای تحصیلی این کشور می‌توانید به سایر کشورهای اروپایی عضو پیمان شنگن به راحتی رفت و آمد کنید؛ بنابراین درباره سبک زندگی اروپایی‌ها آشنایی بیشتری به دست می‌آوردید.
 • آلمان دارای شرکت‌های مطرحی در زمینه تولیدات صنعتی و تکنولوژی‌های مختلف است؛ بنابراین پس از اتمام تحصیلاتتان می‌توانید در یک شرکت عالی رتبه مشغول به کار شوید و تجربه کسب نمایید.
 • با توجه به این که شرایط سنی تحصیل در آلمان سبب ایجاد محدودیت برای متقاضیان نمی‌شود. بنابراین کلیه علاقه‌مندان می‌توانند از این طریق ویزای تحصیلی آلمان را به دست بیاورند و پس از تحصیلاتشان آن را جهت اقامت دائم به ویزاهای دیگر تبدیل کنند.
پیشنهاد مطالعه »
مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد

 

 

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

انواع ویزای تحصیلی کشورهای مختلف:

دیگران این مطالب را نیز مطالعه کرده اند

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره