اقامت, گرجستان

شرایط اقامت گرجستان در سال 2019

اقامت گرجستان

کشور گرجستان ، کشوری بسیار آرام و امن با مردم شاد و با سطح استرس و دغدغه پایین و این مردم تمام ایام تعطیل خود را به شادی و خوشگذرانی می پردازند . گرجستان ، مردمی  بسیار مهربان و ساده دارد که ایرانیان به راحتی می توانند با شیوه زندگی و نوع رفتار ها و عادات آن ها کنار بیایند و اگر از نظر تامین مالی در این کشور برای خود و خانواده خود مشکلی نداشته باشید به راحتی می توانید سطح زندگی مناسبی را در کنار مردم این کشور داشته باشید . مردم گرجستان ، ساده هستند ، اما ساده زیست نمی باشند و سعی می کنند از لحاظ پوشش و آداب و رسوم ، خود را  به مردم کشور های اروپایی برسانند .

شرایط اقامت گرجستان و مهاجرت به این کشور

  • اخذ اقامت گرجستان به چند طریق امکان پذیر است
  • اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت و خرید ملک
  • اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری
  • اقامت گرجستان از طریق ازدواج با تبعه گرجی
  • اقامت گرجستان از طریق ویزای تحصیلی

شرایط ثبت شرکت در گرجستان

یکی از بهترین روش ها و مرسوم ترین روش ها در بین روش های اقامتی در گرجستان ، اقامت گرجستان از طریق ثبت شرکت میباشد. کسانیکه در ایران تولیدی و کارخانه دارند و صاحب برندی میاشند پیشنهاد میکنیم برای سرمایه گذاری و گسترش کار خود وارد گررجستان شده و در این کشور ثبت شرکت انجام دهند و در کشور زیبای گرجستان و شهرهای این کشور تولیدات محصولات خود را داشته باشند . با این امر هم اقامت برای خود و خانواده خود گرفته و هم کار خود را گسترش داده اند و کارآفرینی انجام داده اند.

خرید ملک در گرجستان

یکی دیگر از راه های مهاجرت به گرجستان و اقامت دائم گرجستان خرید ملک در این کشور است.شما عزیزان با خرید ملک در گرجستان میتوانید به اقامت دائم خود و خانواده دست پیدا نمایید. ور در بین کشورهای همسایه فقط کشور گرجستان است که با خرید ملک و املاک در کشور خود اجازه اقامت دائمی به افراد خارجی میدهد.

در آینده ای نه چندان دور به گوش میرسد با فعالیت ها و صحبت های دولت پارلمانی گرجستان قطعا این کشور به عضویت اتحادیه اروپا درخواهد امد و پیوستن به حوزه شنگن باعث رشد چشمگیر دو برابری قیمت املاک در این کشور خواهد شد و بهترین سرمایه گذاری در بین کشورهای همسایه کشور گرجستان خواهد بود.

تحصیل در گرجستان

ادامه تحصیل در گرجستان و گرفتن اقامت تحصیلی گرجستان بصورت یکساله است و کارت اقامت یکساله دریافت خواهید نمود. جهت انجام مذاکرات اولیه با دانشگاه ویزای نوع c که ۳۰ روزه است را دریافت مینمایید .

شما پس از شش سال اقامت در این کشور و تمدید اقامت خود میتوانید برای دریافت پاسپورت خود اقدام نمایید. اما درمورد دانشجویانی که شش سال در این کشور تحصیل نموده اند صدق نمیکند و دانشجویان نمیتوانند در سال هفتم نسبت به دریافت پاسپورت اقدام نمایند.

به جز دانشگاه دولتی شهر تفلیس گرجستان حدود ۴ دانشگاه دیگر تا امسال مورد تایید وزارت علوم ایران بوده است. اما به دلیل تغییر قوانین قبل از هرگونه اقدامی در خصوص اقامت و ویزای تحصیلی گرجستان حتما از اخبار روز گرجستان توسط کارشناسان ما مطلع شوید تا با مشکلات عدیده مواجه نشوید.

اقامت از طریق ازدواج در گرجستان

این نوع اقامت که برای اکثر کشورها مرسوم است قوانین مشابهی را دارد. ازدواج با تبعه گرجی باعث اقامت دائم فرد متقاضی خواهد شد. اما کسی که تبعه گرجی دارد باید ثابت نماید که میتواند از پس هزینه های فرد متقاضی بربیاید تا زمانی که پاسپورت فرد متقاضی صادر شود که حدودا بین ۵ تا ۸ سال زمان میبرد.

جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با کارشناسان و مشاورین ما در تماس باشید

امتیازات ویژه سرمایه گذاران

لازم به ذکر است دولت گرجستان در حال حاضر ، به دلیل ارزش قائل شدن به پیشرفت در زمینه تجاری و اقتصادی در کشور خود ، به سرمایه گذاران و کار آفرینان کشور گرجستان ، امتیازات ویژه ای قائل می باشد و سرمایه گذاران از این طریق می توانند به اقامت دائم کشور گرجستان دست پیدا نمایند .

با همه ی این تفاصیر ، کشور گرجستان ، کشوری ثروتمند نمی باشد و ممکن است کیفیت زندگی به اندازه کشور های اروپایی بالا نباشد ، اما آینده ای روشنی برای کشور گرجستان وجود دارد و امید به ، ورود این کشور به حوزه اتحادیه اروپا را بیشتر می کند.

امنیت و آرامش در گرجستان

کشور گرجستان را به دلیل پایین بودن جرم و جنایت می توان یک کشور امن و آرامی دانست و حتی راننده های تاکسی موجود در سطح شهر ، حق و اجازه فحاشی به همدیگر را ندارند و با جریمه های هنگفتی توسط گشت های پلیس که در سطح شهر های کشور گرجستان همچون تفلیس در هر لحظه از شبانه روز وجود دارند ، رو به رو می شوند .

شرایط کاریابی در گرجستان

شرایط کاریابی بسیار دشوار است ، حقوق و دستمزد در گرجستان طبق قانون کار پایین است و این امر باعث شده است زندگی را برای نیرو های کار خارجی ، سخت نماید ، اما اگر به دنبال کار آفرینی در گرجستان باشید و یا ذهن اقتصادی فعالی داشته باشید ، شاید بتوانید زندگی خوبی در کشور گرجستان به خصوص در شهر تفلیس که پایتخت می باشد و یا شهر باتومی که یه شهر ساحلی و توریستی ست را برای خود فراهم آورید .

البته لازم به ذکر است که یکی از شروط یافتن کار در کشور گرجستان ، تسلط به زبان گرجی و یا روسی در کشور گرجستان می باشد که می شود گفت ، برای یادگیری زبان سختی ست .

مردم گرجستان

مردم علاوه بر اینکه مردمان ساده و آرامی هستند سطح توقعات پایینی را برای زندگی دارند و به حقوق و دستمزد های مکفی راضی هستند ، پس برای یافتن کار در گرجستان ، نیرو های خارجی نباید توقع حقوق و دستمزد بالا را داشته باشند مگر اینکه شما در کارتان مهارت و تخصص خاصی را داشته باشید .

اکثر کارآفرینان و کارفرمایان گرجی اولویت استخدام نیرو را با نیروهای گرجی یا روسی می دانند و یا کسانی که تسلط کافی بر زبان گرجی و یا روسی دارند و از مهارت و توانایی بالای در انجام شغل مورد نظر خود در این کشور ، بهره مند هستند  .

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *