تحصیلی, مجارستان

شرایط اخذ ویزای دانشجویی مجارستان

شرایط اخذ ویزای دانشجویی مجارستان 

شرایط اخذ ویزای دانشجویی مجارستان * ویزای دانشجویی مجارستان * تحصیل در مجارستان * اقامت تحصیلی مجارستان * اقامت مجارستان از طریق تحصیل * مدارک لازم و شرایط اخذ ویزای دانشجویی مجارستان قوانین خاصی دارد که در ادامه به اطلاعات مختصری راجع به این مبحث خواهیم پرداخت

شرایط اخذ ویزای دانشجویی مجارستان 

ویزای تحصیلی به شما اجازه ی تحصیل و زندگی در یک کشور را می دهد. برای اینکه برای تحصیل در مجارستان اقدام کنید، اولین مورد درخواست ویزای دانشجویی و تحصیلی است. این راه یکی از ساده ترین راه هایی است که برای اقامت گرفتن در یک کشور برای واجدین شرایط مهیا می شود. به همین علت اکثر کسانی که می خواهند ادامه تحصیل دهند ابتدا باید برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنند. مجارستان یکی از کشورهای اروپایی است که دارای دانشگاه های معتبر و صاحب نام است. تحصیل در دانشگاه های آن مدت هاست که مد نظر افراد زیادی قرار گرفته که اکثراً متقاضیان رشته پزشکی و دندانپزشکی هستند.

 

چه افرادی می توانند برای اخذ ویزای دانشجویی مجارستان اقدام کنند؟

برای اینکه بتوانید برای تحصیل در مجارستان اقدام کنید، باید در وهله ی اول مدارک مقاطع قبل خود را به‌طور تائید شده داشته باشید و از دانشگاه مورد نظرتان پذیرش بگیرید. هر کسی می تواند بعد از پذیرش در دانشگاه مورد نظر خود و ایجاد شرایط اخذ ویزای دانشجویی مجارستان به این کشور سفر کرده و ادامه تحصیل دهد. بهتر است در رشته ای که متناسب با رشته تحصیل خودتان است ادامه تحصیل دهید تا مشکلی از بابت درک مطالب نداشته باشید. دانش آموزانی که دبیرستان خود را به اتمام رسانده اند، برای مقاطع بالاتر می توانند اقدام به اخذ ویزای دانشجویی مجارستان بکنند. همچنین دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نیز می توانند با گرفتن پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود و اخذ ویزای دانشجویی، به راحتی برای ادامه تحصیل در مجارستان اقدام کنند. بدون اخذ ویزای دانشجویی مجارستان این افراد نمی توانند برای وارد شدن به این کشور و ادامه تحصیل اقدام کنند. از این رو اولین مرحله بعد از پذیرش، تهیه مدارک مورد نیاز و اخذ ویزای دانشجویی مجارستان است.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی مجارستان

 

برای اقدام برای دریافت ویزای مجارستان، باید شرایط اخذ ویزای دانشجویی مجارستان فراهم باشد. یکی از شرایط، مدارکی است که برای این کار باید به سفارت تحویل دهید تا آن ها را بررسی کنند و در مورد ویزای شما تصمیم گیری شود. این مدارک شامل موارد زیر است:

  • فرم درخواست امضا را باید به صورت امضا شده تحویل دهید.
  • ۶ قطعه عکس ۶*۴ رنگی تمام رخ بدون عینک و کلاه
  • نامه پذیرش که از دانشگاه مجارستان برای شما ارسال شده است.
  • هزینه صدور ویزا را باید به صورت نقدی پرداخت کنید.
  • فیش واریزی شهریه ی دانشگاه مجارستان
  • گواهی تعهد به پرداخت هزینه های تحصیل در دانشگاه مورد نظر
  • گواهی تمکن مالی که نشان دهد شما از پس مخارج خود برمی آیید
  • گواهی اشتغال به کار پدر یا ولی دانشجو و جواز کسب و کپی آن
  • اصل مدارکی مانند شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت و کپی هر کدام از آنها از تمام صفحات (شناسنامه)
  • بلیط رفت و برگشت

این مدارک را باید به طور کامل آماده کنید و در هنگام اقدام برای اخذ ویزای دانشجویی مجارستان آنها را به سفارت این کشور تحویل دهید. مدتی باید در صف انتظار بمانید تا ویزا صادر شود. به عنوان مثال افرادی که مدرک تائید شده قبلی آنها دیپلم است و درخواست پذیرش در دانشگاه های مجارستان را داده اند، باید حداقل یک ماه و دانشجویان مقطع فوق لیسانس و بالاتر حداقل دو ماه باید در صف انتظار برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان باشند. از این رو باید برنامه ریزی زمانی مناسبی داشته باشید که برای شروع ترم و ثبت نام دانشگاه مشکل ویزا نداشته باشید. از این رو بهتر است در اولین زمان ممکن برای این منظور به سفارت مراجعه کنید.

 

سایر شرایط اخذ ویزای دانشجویی مجارستان

 

یک سری شرایط دیگر نیز وجود دارد که باید در حین اخذ ویزای دانشجویی و اقدام برای آن مد نظر داشته باشید. این شرایط ممکن است برای دانشگاه های مختلف کمی تفاوت داشته باشند.

زمانی برای مصاحبه در اداره سفارت تعیین می شود که باید دانشجو شخصاً به محل تعیین شده برود و به سوالات که توسط کارمند سفارت مطرح شده است پاسخ دهد. با توجه به اینکه سوالات مصاحبه به زبان انگلیسی است، باید فرد تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشد. از این رو یک سری کلاس آمادگی مصاحبه در موسسه برگزار می شود و حدود ۱۰ جلسه است.

بعد از ورود به کشور مجارستان، دانشجو یک سری آزمایشات را باید در خود این کشور انجام دهد. این آزمایشات فقط در این کشور پذیرفته می شوند و آزمایشاتی که در ایران داده اید توسط سفارت مجارستان مورد تائید نیست.

دانشجویان پس از ورود به کشور مجارستان، باید ظرف مدت ۱۵ روز آدرس محل سکونت خود در این کشور را به اداره پلیس اطلاع دهد و برای تحویل کارت اقامت و ویزای مهاجرت خود به این اداره مراجعه کند.

اگر در زمان زندگی و تحصیل در دانشگاه مجارستان آدرس محل سکونت فرد تغییر کرد، بلافاصله باید تغییر آدرس را به پلیس اطلاع دهد.

برای دانشگاه بوداپست در هنگام اخذ ویزای دانشجویی مجارستان در صورت داشتن مدرک دیپلم باید حداکثر ۲۴ سال سن داشته باشید.

برای اخذ ویزای دانشجویی مجارستان برای دانشگاه بوداپست، سپرده ارزی به مبلغ ۱۵۰۰۰ یورو داشته باشید. البته برای دانشگاه های دیگر باید پرینت حساب سه ماه آخر قیم دانشجو بالای ۳۰ میلیون تومان، ارائه شود. تحویل این مدارک مبنی بر توان مالی لازم برای تأمین هزینه های زندگی و ادامه تحصیل در این کشور الزامی است.

دانشجویان که برای اخذ ویزای دانشجویی مجارستان اقدام می کنند، باید از تاریخ اتمام روادید خود اطلاع داشته باشند و به یاد داشته باشند که حتماً ۲ ماه قبل از اتمام زمان آن به اداره مهاجرت در مجارستان مراجعه کنند و برای تمدید مهلت آن اقدامات لازم را به عمل آورند.

با توجه به اینکه کشور مجارستان یکی از بهترین کشورهایی است که دانشجویان برای ادامه تحصیل آن را برمی گزینند و دانشگاه های معتبری در این کشور واقع شده اند، هر سال تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی نیز برای تحصیل در این کشور اقدام می کنند و شرایط اخذ ویزای دانشجویی مجارستان را برای دریافت روادید کامل می کنند. بیشترین متقاضیان برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های این کشور است.

پیشنهاد میکنیم پیش از هرگونه اقدامی در خصوص امر مهاجرت حتما تحقیقات لازم را بعمل بیاورید … ویدیوهای مناسب در خصوص کشور مورد نظر خود حتما ببینید و از مشاوران عالی رتبه و بین المللی بهره مند شوید.

شما عزیزان میتوانید سوالات ذهنی خود را در زمینه  شرایط اخذ ویزای دانشجویی مجارستان     در زیر همین مقاله برای ما مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی شما اقدام نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاعات بشتر در زمینه   شرایط اخذ ویزای دانشجویی مجارستان  میتوانید از طریق شماره های وبسایت آوات با کارشناسان سازمان مهاجرتی آوات (موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) تماس گرفته و درخواست مشاوره حضوری دهید.

سازمان مهاجرتی آوات ( موسسه مهاجرتی لتس مایگریت ) با بهره مندی از برترین وکلا و مشاورین بین المللی آماده هرگونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان و همراهان گرامی خواهد بود.

به امید زندگی بهتر و جدید با آرامش خاطر .

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *