تحصیلی, کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

پیش تر در مورد شرایط ویزای تحصیلی صحبت کرده بودیم و شرایط ویزای تحصیلی چند کشوری را به طور اجمالی شرح داده بودیم اما در این مقاله قصد آن داریم که شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا را برای شما بزرگواران به طور کامل شرح دهیم.

تحصیل در کانادا

برای اینکه در کانادا تحصیل کنید قطعا نیاز به مدرک زبان دارید و در برخی موارد مدرک زبان در سطح آیلتس ۷ آکادمیک مورد نیاز است. در برخی موارد داشتن معدل بالا و قبول یا فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های معتبر هم مورد رصد قرار میگیرد.

وقتی که برای کانادا اقدام میکنید این نکته را مد نظر قرار دهید که در صورت داشتن ویزای دانشجویی شما اجازه کار به صورت پاره وقت را نیز خواهید داشت و درصورتیکه بخواهند پس ازپایان تحصیل برای مقاطع دیگر ادامه تحصیل دهند از داخل خود کانادا اقدام نمایند.

 

چرا بازار تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی کانادا بسیار رونق دارد؟

در پاسخ به سوال مطرح شده باید بگوییم که دلایل متعددی در این امر دخیل هستند. شاید اولین پاسخی که به ذهن آدم می رسد. جایگاه علمی مراکز آموزشی کانادا باشد زیرا تعداد زیادی از دانشگاه های کانادا در ردیف صد دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. بنابراین تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا، فرصتی طلایی برای تحصیل در دانشگاه های بزرگی چون دانشگاه کانکوردیا، دانشگاه تورنتو، دانشگاه ام سی جیل، دانشگاه کلگری، دانشگاه ام اس مستر و… . بشمار می رود؛ فرصتی که در ازای پرداخت هزینه نه چندان زیادی کسب خواهد شد. واقعاً چه چیزی بهتر از تحصیل در مراکز علمی بزرگ دنیا در مقابل پرداخت شهریه ای مقرون بصرفه است.

از طرف دیگر چون مردم کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تکلم می کنند. در نتیجه تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا، فرصتی برای یادگیری این دو زبان زنده دنیا نیز تلقی می شود.

یکی دیگر از عواملی که افراد را برای تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا ترغیب می کند. این است که دانشجویان در حال تحصیل در کانادا اجازه دارند که در حین تحصیل و حتی تا یک سال پس از فارغ التحصیلی کار کنند. بعد از این مدت هم می توانند برای اخذ اقامت کانادا اقدام کنند و برای همیشه جذب بازار کار پویای این کشور پهناور آمریکایی بشوند.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا مراجعه کنید.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا در مقطع دکتری

اگر می خواهید با استفاده از بورسیه تحصیلی در معتبرترین دانشگاه های دنیا در مقطع دکتری تحصیل کنید. تحصیل در کانادا انتخاب بسیار مناسبی برای شما خواهد بود زیرا دولت کانادا به دانشجویان دکتری بورسیه تحصیلی اعطا می کند. از طرف دیگر دولت کانادا سالانه به هزار نفر از دانشجویان خارجی در حال تحصیل در این کشور اقامت می دهد و بدین ترتیب این دانشجویان می توانند. در سازمان های دولتی کانادا مشغول به کار شوند. به همین دلیل تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا در مقطع دکتری، متقاضیان زیادی از سرتاسر دنیا دارد.

شما به عنوان یکی از متقاضیان تحصیل در کانادا در مقطع دکتری حتماً باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره ۷ باشید. در غیر این صورت شانس چندانی برای اخذ پذیرش نخواهید داشت. ضمناً در زمان ارائه درخواست خود به دانشگاه موردنظر باید محل اقامت خود را تعیین کنید. در صورت عدم تعیین محل اقامت به احتمال زیاد با درخواست شما مخالفت خواهد شد.

لازم به ذکر است که هزینه زندگی و تحصیل در کانادا در مقطع دکتری بسته به محل تحصیل متفاوت و از ۱۴هزار تا ۲۲هزار دلار متغیر است. بیشترین و کمترین هزینه زندگی و تحصیل در مقطع دکتری در کانادا به ترتیب مربوط به زندگی در شهرهای اونتاریو و کبک است.

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله   تحصیل در کشور کانادا  مراجعه کنید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 1.  داشتن مدرک زبان
 2.  نامه بانکی تمکن مالی
 3.  نامه  CAQ برای متقاضیان استان کبک
 4.  داشتن پلان و برنامه تحصیلی
 5.  مدارک نشان دهنده دارایی شما
 6.  نامه ای مبنی بر داشتن سابقه کار

 

اخذ ویزای تحصیلی کانادا;داشتن مدرک زبان

از شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا داشتن مدرک زبان انگلیسی است که تقریبا در تمامی مقاطع مشترک است و هر فردی که برای تحصیل در کانادا اقدام مینماید باید مدرک زبان انگلیسی را داشته باشد.شرایط اخذ ویزای تحصیل کانادا تقریبا شبیه به تحصیل در آمریکا است.

 

اخذ ویزای تحصیلی کانادا;تمکن مالی

از شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا داشتن تمکن مالی و ساپورت مالی برای ارائه به سفارت کانادا است که این موضوع بسیار حیاتی است و در صورت نداشتن مدرک تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا بصورت قطعی ریجکت میشود. البته تمکن مالی از شرایط اخذ ویزای تحصیل کانادا میباشد اما در صورتی که متقاضی تحصیل در کانادا بتواند امکان اخذ بورسیه از دانشگاههای کانادا را فراهم نماید دیگر تمکن مالی جزء شرایط اخذ ویزای تحصیل کانادا نخواهد بود و بدون تمکن مالی هم میتوان ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کرد.

 

اخذ ویزای تحصیلی کانادا;نامه  CAQ

از شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای افرادی که پذیرش تحصیلی از دانشگاههای استان کبک اخذ نموده اند داشتن نامه CAQ است.

 

داشتن پلن تحصیلی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا

یکی دیگر از شرایط داشتن برنامه تحصیلی یا همان study plan میباشد.در این مورد شما باید کاملا برنامه تحصیلی خود را توضیح دهید و از کشور و شهر و دانشگاه و رشته تحصیلی خود بصورت کامل توضیح دهید. در مورد این شرط از شرایط ویزای تحصیلی کانادا ریز جزییات بسیاری وجود دارد که در صورتی که شما به موسسه حقوقی ، مهاجرتی آوات مراجعه کنید بصورت کامل شما را راهنمایی خواهد کرد و تمامی خدمات خود را در زمینه شرایط اخذ ویزای تحصیل کانادا بصورت کاملا گارانتی و تضمینی به شما ارائه خواند داد.

 

مطالبی درباره تحصیل در کانادا:

 1. تحصیل در کانادا
 2. تحصیل داروسازی در کشور کانادا
 3. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 4. تحصیل دندان پزشکی در کشورکانادا
 5. تحصیل در کشور کانادا
 6. مهاجرت تحصیلی به کانادا
 7. اقامت کانادا از طریق تحصیل
 8. تحصیل و اعزام دانشجو به کانادا

 

مدارک نشان دهنده دارایی شما

از شرایط اخذ ویزای تحصیل کانادا نشان دادن یک سری مدارک به عنوان دارایی های فرد متقاضی تحصیل در کانادا میباشد. به عنوان مثال سند ملکی و پروانه کسب و گردش حساب و سایر دارایی های منقول و غیر منقول در این ردیف قرار میگیرد.

 

سابقه کار

از شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا داشتن سوابق کاری مخصوصا سوابق مرتبط با رشته تحصیلی متقاضیان تحصیل در کانادا میباشد. که این موضوع عدم گپ سنی دانشجویان را میپوشاند و هم اینکه نشان میدهد متقاضی تحصیل در کانادا چه مقدار سابقه کاری در زمینه رشته تحصیلی خود دارند.

مواردی که در فوق شرح داده شد از مهم ترین شرایط اخذ ویزای تحصیل کانادا میباشند. البته موارد دیگری هم برای تکمیل پروند و ارائه به سفارت وجود دارد که البته خیلی مهم نیست و شرایط سختی نیست موارد مانند ترجمه شناسنامه داشتن پاسپورت . از مدارک مورد نیاز و شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا هستند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم

دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا در سه سطح الف و ب و ج و به ترتیب عالی و خوب و متوسط تقسیم بندی می شود که ما در این مقاله سعی کردیم لیست کاملی از دانشگاه های مورد تایید وزرات علوم در کانادا را برای شما عزیزان تهیه کنیم.

لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا

 

دانشگاه های ممتاز کاناد (گروه الف)

 

 

نام دانشگاه

سایت رسمی

1

Dalhousie University

https://www.dal.ca

2

Laval University

https://www.ulaval.ca

3

McGill University

https://www.mcgill.ca

4

McMaster University

https://www.mcmaster.ca

5

Memorial University of Newfoundland

https://www.mun.ca

6

Queen’s University

https://www.queensu.ca

7

Simon Fraser University

https://www.sfu.ca

8

University de Montreal

https://www.umontreal.ca

9

University of Alberta

https://www.ualberta.ca/index.html

10

University of British Columbia

https://www.ubc.ca

11

University of Calgary

https://www.ucalgary.ca

12

University of Guelph

https://www.uoguelph.ca

13

University of Manitoba

http://www.umanitoba.ca

14

University of Ottawa

https://www.uottawa.ca/en

15

University of Saskatchewan

https://www.usask.ca

16

University of Toronto

https://www.utoronto.ca

17

University of Victoria

https://www.uvic.ca

18

University of Waterloo

https://uwaterloo.ca

19

University of Western Ontario (Western University)

https://www.uwo.ca

20

University of Windsor

https://www.uwindsor.ca

21

York University

https://www.yorku.ca

 

برای مطالعه ی بیشتر به مقاله ی  دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم در کانادا مراجعه کنید.

سخن آخر

در پایان اگر بخواهیم یک نتیجه گیری در مورد موضوع این مطلب یعنی شرایط اخذ ویزای تحصیل کانادا داشته باشیم بهتر است. بگوییم اگر تا کنون برای اخذ پذیرش از دانشگاههای کانادا و یا سایر کشورها اقدام نکرده اید و یا نسبت به اخذ بورسیه از دانشگاههای کانادا آشنایی ندارید. یا امکان فراهم کردن شرایط اخذ ویزای تحصیل کانادا را ندارید بهتر است با موسساتی معتبر که در این زمینه ها خدمات تخصصی ارائه میدهند مراجعه کنید. البته در صورتی که مطمئن باشید این دفاتر کادر مجربی در بر دارند و میتوانند کار شما را بصورت کاملا تضمینی انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید همه روزه از ساعات ۹الی 18با موسسه حقوقی آوات تماس گرفته و با وکلای مجرب ما مشاوره شوید . و همچنین می توانید فرم ارزیابی ما را پر کنید و از طریق آن مشاوران ما تمام شرایط شما رابررسی کرده و با شما تماس می گیرند و راه کارهای مهاجرت به کانادا را به شما عزیزان بیان می کنند.

 

سوال های متداول اخذ ویزای تحصیلی کانادا

🙋‍♀️1.طول دوره ی دکترا در کانادا چه مدت است؟

 • طول دوره دکتری حداقل 3 و حداکثر 6 سال است. در کانادا دانشجویان دکتری مستقیما وارد پژوهش میشوند و در ترم اول واحدهایی مربوط به تکنیکهای پژوهش را طی میکنند.

🙋‍♀️2.امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری وجود دارد؟

 • دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی تا 3 سال میتوانند به جستجوی کاربگردند و در این کشور مشغول به کار شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

🙋‍♀️3.آیا دانشگاه های کانادا مورد تایید  وزارت علوم ایران هستنتد؟

 • نام 14 دانشگاه این کشور در لیست وزارت علوم ایران . در رده­ ی خوب و 37 دانشگاه در رده­ ی متوسط طبقه بندی شده­ اند.

🙋‍♀️4.مدرک GMAT چیست؟

 • این آزمون یک آزمون معتبر در سراسر جهان است. برای تعیین استعداد دانشجویان متقاضی که مورد پذیرش بیشتر دانشگاه ها میباشد.

🙋‍♀️5.اولین قدم برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

 • در قدم اول دانشگاه مورد نظرتان را اتخاب کنبد و شرایط پذیرش رشته ی مورد علاقه تان را بررسی کنید. و در سایت شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) ثبت نام کنید.

🙋‍♀️6.دلیل محبوبیت تحصیل در کشور کانادا چیست؟

 • دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد. یکی هزینه های تحصیل پایین در مقایسه با سایر کشور ها و دانشگاه های معتبر. امکان اخذ اقامت پس از 1 تا 3 سال و اقامت طولانی مدت. برای والدین دانشجویان,امکان کار همراه دانشجو و دلایل بسیاری دیگر.

🙋‍♀️7.امکان دریافت بورسیه ی تحصیلی در کانادا وجود دارد؟

 • در صورت داشتن رزومه ای قوی د نمرات عالی میتوانید بورسیه دریافت کنید.

🙋‍♀️8.آیا تمام بورسیه های تحصیلی کانادا , دولتی است؟

 • بورسیه های تحصیلی کانادا به دو صورت دولتی و غیر دولتی وجود دارند که غیر دولتی ها از طرف موسسات خصوصی پرداخت میشوند.

 

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *