Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

رد کردن لینک ها

سوئیس

سوئیس

کنفدراسیون سوئیس یکی از کشورهای اروپای غربی است که شهرت جهانیش را مدیون امنیت، ساعت و بانک‌های مشهورش است. در سال ۲۰۰۷ میلادی سوئیس پنجمین کشور ثروتمند جهان شد.

این کشور از سال ۱۸۱۵ در هیچ جنگی شرکت نکرد و در طول هر دو جنگ جهانی بی‌طرف بود. قانون اساسی براساس نظام فدرالی از سال ۱۸۴۸ در این کشور حاکم شد. این نظام پایه‌ای برای نظام سیاسی کنونی سوئیس است.
آنچه در حال حاضر به عنوان قانون اساسی اجرا می‌شود در سال ۱۹۹۹ تصویب شد. با این حال قانون اساسی جدید تفاوت چندانی با قانون قدیمی سوئیس ندارد.
سوئیس کشور کوچکی است که نیمه جنوبی آن را کوه‌های آلپ اشغال کرده‌اند. وجود این کوه‌ها و برف فراوان در زمستان‌های آن سبب شده پیست‌های اسکی آن در جهان مشهور باشد.

مهاجرت به سوییس

سوئیس کشوری است در اروپای غربی قرار گرفته است این کشور ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد.

واحد پول آن فرانک  می باشد با علامت اختصاری CHF هر ۱٫۱۱۶۸ دلار امریکا معادل یک فرانک سوئیس است.

اگر از ملیتی غیر کشورهای شنگن یا اتحادیه اروپا را دارا باشید حتما برای ورود به سوئیس به ویزا نیاز دارید مگر اینکه برای شما قبلا اجازه ای توسط یک کشور دیگر شنگن تحت عنوان اقامت طولانی مدت صادر شده ، که معادل یک ویزا محسوب می شود. اگرچه این اجازه اقامت طولانی مدت به شما اجازه کار را نمی دهد.و برای اشتغال باید مجوز اقامت موقت به نام مجوزهای L و B که برای مدت یک سال صادر می شوند اخذ نمایید،که آن معادل یک ویزای  دایم سوئیسی محسوب نمی شوند.

اگر شما در یک کارخانه یا بنگاه تجاری که در مقاطع دیگر اتحادیه اروپا / EFTA مشغول به کار است استخدام شوید و این شرکت شما را به سوئیس بفرستد شما می توانید حدود ۹۰ روز به کشور وارد شده و بمانید اما باید به مقامات مربوطه  اطلاع دهید.

پیشنهاد مطالعه »
تحصیل دندانپزشکی در سوئیس

اگر مجوز B، C یا L را دارید شما به مدت طولانی با گذرنامه معتبر یا اسناد مسافرتی معتبر و مجوز اقامت خود دیگرنیازی به یک ویزای شنگن ندارید.

اگر میخواهید در طی اقامت در سوئیس کار هم کنید،  نیاز به مجوز کار خواهید داشت.

مهاجرت به سوئیس واقامت دایمی

اگر شما قصد اقامت در سوییس برای مدت بیش از ۹۰ روز یا سه ماه را دارید، باید ویزای نوع D درخواست کنید، برای مثال اگر مشغول به کار هستید، در یک دوره دانشگاهی ثبت نام کنید شما همچنین برای اجازه اقامت نیز  نیاز به این نوع ویزا دارید

 

ارائه درخواست ویزای سوئیس برای مهاجرت به سوئیس

آیا درخواست پناهندگی کوتاه مدت (C) یا ویزای ملی (D) دارید، باید درخواست ویزای خود را به سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور خودتان ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به سوئیس ودرخواست ویزا :

  • پاسپورت یا شناسه سفر؛
  • اثبات بیمه درمانی شامل پوشش حوادث
  • بیانیه بانکی یا حقوق بازنشستگی برای اثبات داشتن منابع مالی کافی.

از سوی دیگر، شما همچنین باید مدارک دیگری را که بعلاوه اینها سفارت از شما درخواست میکند را نیزارائه دهید که این، مطابق با وضعیت شخصی شما و دلیل شما جهت ورود به سوئیس متفاوت است، و از شما خواسته می شود که یک دعوت نامه از یک کارفرما یا فردی  را که شما رااستخدام کرده یا خواهد کرد راارائه دهید که در آن جزئیات تماس هر دو طرف به یکی از زبان های رسمی نوشته شده باشد وهمچنین از دانش آموزان خواسته خواهد شد تا گواهی ثبت نام از یک موسسه آموزشی که شناخته شده می باشد را ارائه  دهند.

پیشنهاد مطالعه »
ازدواج در سوئیس

هزینه ویزای سوئیس

هزینه ویزا معمولا حدود ۶۰ یورو است که معمولا بین ۶ تا ۸ هفته طول می کشد تا به درخواست جواب داده شود

در هنگام ورود به سوئیس شما فقط  ۱۴ روز پس از ورود به سوئیس  , برای ثبت نام در اداره ثبت نام محل  اقامت خود و دریافت مجوز اقامت ازدفاتر مهاجرت فرصت دارید

هر خارجی که در سوئیس اقامت طولانی تر از ۹۰ روز یا سه ماه دارد، نیاز به اجازه اقامت دارد، حتی شهروندان EU / EFTA.

هیچ شهروند غیر اتحادیه اروپا EFTA دارای حق اقامت نیست و درهر مورد این مجوز بر اساس شرایط فردی صادر می شود. قبل از اقامت  باید به دفاتر مهاجرت محلی که در آن قصد زندگی کردن را دارند، درخواست دهید

سوئیس یک جمهوری فدرال است که شامل ۲۶ ایالت یا منطقه است. هر ایالتی دارای دفاتر مهاجرت ایالتی یا منطقه ای است که مسئولیت صدور مجوز اقامت و مجوز کار  را دارند. اگر چه تمام ایالتها تحت یک قانون فدرال کار می کنند، اما هر منطقه ای دارای برخی از خودمختاری ها در مورد مهاجرت به منطقه خودرا دارا می باشد. بنابراین رجوع مجزا جهت آگاهی از شرایط, ضروری می باشد.

مهاجرت از طریق کار

اگر میخواهید در سوئیس به عنوان یک کارمند کار کنید، قبل از اینکه حتی بتوانید وارد کشور شوید، باید یک قرارداد کاری را اخذ کنید.

کارفرمای آینده شما درخواست مجوز برای اداره مهاجرت فدرال ارسال خواهد کرد. این مجوز به طور کلی فقط به شهروندان غیر اتحادیه اروپا / EFTA داده می شود که مدیران، متخصصان و کارگران بسیار ماهر هستند، در صورتی این مجوز به آنها اجازه  کار می دهد و اگر هیچ فرد EU / EFTA برای انجام این کار در دسترس نباشد.

مهاجرت از طریق تحصیل

برای ادامه  تحصیل در سوییس ، ابتدا باید در یک دانشگاه یا معادل آن پذیرفته شوید. پس از تأیید محل، می توانید درخواست ویزا را در صورت لزوم درخواست و اجازه اقامت B را اخذ کنید. در اغلب موارد، شما نمی توانید خانواده تان را با خود ببرید.

پیشنهاد مطالعه »
اقامت سوئیس

پس از شش ماه، شما می توانید حداکثر تا ۱۵ ساعت در هفته در طول دوره زمانی و تمام وقت در تعطیلات کار کنید. اگر مدرک کارشناسی ارشد دارید و در دانشگاه کار می کنید، می توانید بلافاصله شروع به کار کنید.

پس از فارغ التحصیلی می توانید در این کشور برای شش ماه باقی بمانید تا به دنبال کار یا دنبال کارهای فارغ التحصیلی تان باشید.

مهاجرت به  سوئیس از طریق ازدواج

یکی از روشهای  گرفتن تابعیت جهت مهاجرت ازدواج با تبعه سوییسی می باشد که این پروسه ۶ ماه تا ۱٫۵ سال طول می کشد که بعد از ثبت ازدواج وقبل آن تحویل مدارک به کنسولگری, قابل انجام می باشد.

درخواست شهروندی یا اقامت دائم

پس از اینکه شما ۱۰ سال مداوم در سوئیس زندگی می کنید (کمتر از همسرتان یک شهروند سوئیس و برخی دیگر از افراد)، شما می توانید برای اقامت دائمی درخواست کنید و یک مجوز اقامت C دریافت کنید. با این اجازه می توانید به طور نامحدود در سوئیس زندگی می کنند، کارفرمایان و شغل ها را تغییر دهید و یا خود کار کنید.

پس از ۱۰ سال اقامت مداوم ، می توانید برای تبدیل شدن به یک شهروند سوئیسی درخواست بدهید. اگر تنها شش سال است که شما با یک شهروند سوئیسی ازدواج کرده اید.  قانون شهروندی به شما اجازه می دهداز برخی از حقوق  مدنی مانند حق رای دادن را درارا باشید، اما شما باید وظایف دیگرنیز عمل کنید به عنوان مثال، همه مردان جوان سوئیس باید خدمات نظامی را بگذرانند

دارنده مجوز اقامت C ممکن است بتواند  اعضای خانواده را تحت برنامه ادغام خانواده منتقل کند.

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
تماس جهت تعیین وقت مشاوره