پرتغال, سرمایه گذاری در

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه گذاری در پرتغال

ویزای سرمایه گذاری در پرتغال به مدت یک سال اعتبار می خورد و بعد از آن سرمایه گذار می تواند طبق قوانین و مقررات وضع شده کشور پرتغال ، اقامت خود را برای مدت ۲ سال تمدید نماید .

سرمایه گذارانی که جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری در پرتغال یا گلدن ویزا اقدام می نمایند باید حداقل به مدت ۷ روز در پرتغال ساکن و سرمایه اولیه خود را به مدت ۵ سال در پرتغال حفظ نمایند .

از مزایایی که ویزای سرمایه گذاری در پرتغال یا گلدن ویزا دارد و متقاضیان را بهره مند می سازد ،کار و زندگی در پرتغال و اقامت در دیگر کشور های اروپایست . پرداخت مالیات های پایین ، سرمایه گذاران بیشتری را راغب به اخذ ویزای سرمایه گذاری در پرتغال و سرمایه گذاری در پرتغال می نماید .

سرمایه گذاران با اخذ گلدن ویزا می توانند برای اقامت خانواده خود ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال )  نیز اقدام به عمل آورند و با اخذ ویزای پیوند خانوادگی پرتغال برای خانواده خود و با گذشت ۵ سال از زندگی و کار در پرتغال ، می تواند برای اخذ اقامت دائم خانواده خود اقدام نمایند و بعد از سپری شدن یک سال ، حق شهروندی پرتغال را دریافت نمایند .

 

گلدن ویزا یا ویزای سرمایه گذاری در پرتغال

یکی از برنامه هایی که توسط جمهوری پرتغال در اختیار سرمایه گذاران بین المللی و یا خارجی ( سرمایه گذاران خارج از اتحادیه اروپا ) به منظور اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری ، گذاشته می شود ، برنامه گلدن ویزا می باشد .

اقامتی که متقاضیان از طریق گلدن ویزا به دست می آورند این امکان را در اختیار متقاضیان و اعضای خانواده وی قرار میدهد که به صورت آزادانه به کشور های عضو اتحادیه اروپا و عضو شنگن در رفت و آمد باشند .

برنامه گلدن ویزا طبق قوانین و شرایط جمهوری پرتغال وضع شده است و برنامه ی بسیار مفیدی است برای جذب هرچه بهتر سرمایه گذاران به کشور های اروپایی و همچنین ، پرتغال .

 

مقالات مرتبط با پرتغال:

 

مدارک سرمایه گذاری در پرتغال

بهتر است سرمایه گذار مدارکی دال بر تاییدیه مالی و تمکن مالی وی برای اقامت خانواده خود ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال )  را به اداره مهاجرت جمهوری پرتغال ارائه نماید و این باعث تسریع در روند اخذ اقامت دائم خود و خانوده خود می گردد . دانستن زبان پرتغالی نیز به شما کمک خواهد کرد که ارتباط بیشتر و بهتری با شهروندان پرتغالی داشته باشید .

سرمایه گذاری در این کشور  ، می تواند راهی باشد برای اخذ اقامت کشور های اروپایی و همچنین پرتغال ، که سرمایه گذاران برای اخذ ویزای سرمایه گذاری  ، الزامیست  ۰۰۰/۲۵۰ تا ۰۰۰/۰۰۰/۱ یورو در حساب شخصی خود که  مدرکی دال بر تمکن مالی سرمایه گذار اصلی به اداره مهاجرت باشد و این مبالغ متغیر می باشند و برای انجام پروژه های مختلف مبلغ هزینه شده برای سرمایه گذار متفاوت است ،

سرمایه گذار اگر مبلغی را بخواهد برای پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی صرف نماید باید ۰۰۰/۳۵۰ یورو سرمایه گذاری نماید ، اگر در پروژه های فرهنگی و هنری قصد بر  سرمایه گذاری دارد باید مبلغ ۰۰۰/۲۵۰ یورو صرف سرمایه گذاری در این پروژه نماید و اگر پروژه های سنگینی باشد که دولت و اتحادیه اروپا در اقتصاد آن تاثیر گذار باشند ، باید ۰۰۰/۰۰۰/۱ یورو صرف سرمایه گذاری در این پروژه را نماید

به همین دلیل است که میزان سرمایه ی سرمایه گذار برای ارائه به اداره مهاجرت به عنوان مدرک دال بر تمکن مالی وی متغیر می باشد و این یکی از روش ها  می باشد که متقاضی می تواند با صرف سرمایه در پروژه های کلان کشور پرتغال شرکت نماید .

 

خرید ملک در پرتغال

خرید ملک در پرتغال یکی از روش های سرمایه گذاری  محسوب می شود . طبق قوانین وضع شده کشور های اتحادیه اروپا هر فرد می تواند حداقل ۳۰ متر فضا را برای خود به عنوان ملک خریداری و یا اجاره نماید که در بحث سرمایه گذاری  ، متقاضی باید برای خرید ملک حداقل مبلغی که در نظر بگیرد ، ۰۰۰/۵۰۰ یورو می باشد .

اما به طور کلی سرمایه گذاری از طریق خرید ملک به دو صورت رایج می باشد :

  • متقاضی می تواند با خرید ملک با ارزش ۰۰۰/۵۰۰ یورو ، سریعا اقدام به اخذ اقامت در پرتغال نماید .
  • متقاضی می تواند با خرید ملک با ارزش ۰۰۰/۳۵۰ یورو در مناطق قدیمی ساز با قدمت بالای سی سال ، اقدام به بازسازی آن نماید و بعد از اتمام باز سازی اقدام به اخذ اقامت در پرتغال را نماید .

پس در هر دو حالت متقاضی می تواند برای اخذ اقامت کشور پرتغال اقدام نماید .

 

اخذ ویزای سرمایه گذاری

البته لازم به ذکر است که متقاضیان نیازی به مدرک تحصیلی و یا مدرک زبان ندارند و با داشتن سن حداقل ۲۵ سال و سرمایه ی قابل توجهی و مشخص بودن منبع تامین سرمایه ، اقدام به اخذ ویزای سرمایه گذاری  می نمایند و خود را آماده می نمایند .

به طور کلی شرایط مناسب و جاری در کشور پرتغال و در اختیار گذاشتن امکانات و مزایای بسیاری از طرف دولت پرتغال برای سرمایه گذاران ، باعث شده است که روز به روز سرمایه گذاران بسیاری برای اخذ ویزای سرمایه گذاری  و اخذ اقامت دائم پرتغال ، این کشور به عنوان راهی برای رسیدن به اهدافشان انتخاب نمایند .

برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره تلفنی رایگان ما بهره مند شوید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *